Pred cca týždňom vyšla nová verzia CAD programu, ktorý zo schémy navrhne DPS a potom keď bude DPS navrhnutý môžete si ho pozrieť v 3D verzii. Viacej informácii a link na stiahnutie nájdete v článku.
TARGET 3001 je CAD-/CAE software pre DPS. Je to navrhovací program ktorý zo schém, má podporu viacero schém, ktoré môžu byt prepojene medzi ostatnými schémamy a navrhnut do jedného alebo viacerých DPS. Po navrhnutý DPS má EMC kontrolu dôležité hlavne pre vf zapojenia. Po navrhnutý DPS prezeranie zapojenia v 3D režime, uhoľ a vzdialnosť pohľadu si nastvujete sami pomocou myšky. Tento program obsahuje aj simuláciou zapojenia.
Ukážka 3D zobrazenia DPS pomocou Target 3001. Pre zväčšenie klikne na obrázok
Výhody:
32-Bit Power s Windows NT/2000/ME/XP/Vista
Windows grafického používateľského rozhrania
1 cm DPS je 1 cm na obrazovke (true súradníc) rozsahu, keď je stanovená 100%
Súčasťov s viac ako 36.000 súčiastok on-line (prístup zdarma pre všetkých užívateľov).
Komponenty po vložený do schemy je možné upravovať
Pohodlný Autoplacer - automatické ukladanie súčiastok na DPS je možné aj manuálne
Pohodlný Autorouter - automatické spájanie vodivých ciest medzi súčiastkami podľa schémy
Podpora externeho Autoroutera ako napr. ELEKTRA
Dokáže importovať EAGLE aj OrCAD projekty
Obsahuje elektrické pravidlo kontroly (ERC)
Obsahuje design pravidlo kontroly (RDC)
Obsahuje elektromagnetické pravidlo kontroly (EMC)
Po ukončený možný automatický update programu aj kniznice a mnoho iného
Nevýhody:
Je to komercný program a dost drahý, profesional bez takmer ziadneho limitu na slovenskom trhu za cca 1700 € (www.sos.sk)
Existuje aj free verzia le ta je obmedze na súčet všetkých pinov súčiastok aj prepojok na 250 (na bežné projekty postačuje)
ten prog je zložity jak ďabol , neviem ani schemu nakresliť a aj ked si otovirm nejaku už urobenu schemu tak neviem jak sa robi autoruter a ked dam nejaky autoruter ta napise že nema čo autorutvať či čo
cawes. tu mas navod http://www.target-3001.de/target/english/help.zip cez http://translate.google.com si to mozes prelozit
Partneri:
Autori stránky sú Milan Ondrka (BgDestroy) a Ondrej Závodský(zawin), o graficky desing sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).
Pri informovaní adminov je použitie čohokoľvek z tejto stránky pre osobné alebo obchodné účely 100% povolené.