problém s TDA1562Q

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

djkorka
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15 Dec 2010, 00:00
Vek: 44
Kontaktovať používateľa:

problém s TDA1562Q

Príspevok od používateľa djkorka » 15 Dec 2010, 10:46

Zdravím Vás. Mám problém s TDA1562Q. Robil som schému z Amaro 3/2002 a chová sa to tak že pri pripojení na autobaterku počuť v reproduktore iba lupnutie a nič viac. Poprosím Vás o pomoc. DPS som kontroloval viac krát, v elektrickej schéme som zistil chybu v osadení C3, má byť naopak aj C2 má byť naopak. Rok do zadu som robil jeden kus a šlapal bez chyby ale teraz neviem čo by moholo byť zlé. Všetky súčiastky sú nové a premerané.
0

Používateľov profilový obrázok
Gavin Milarrr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2533
Dátum registrácie: 06 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Liberec
Vek: 48

Príspevok od používateľa Gavin Milarrr » 15 Dec 2010, 11:22

Možná je na plošňáku trhlina, možná je ten brouk vadnej... nebo taky něco jinýho. Nemáme věšteckou kouli.
0

djkorka
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15 Dec 2010, 00:00
Vek: 44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa djkorka » 16 Dec 2010, 12:38

ja len že či s tou dps a schémou nemá niekto z Vás podobny problem alebo skúsenosti. Korka.
0

Používateľov profilový obrázok
pedro8412
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 15 Nov 2009, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa pedro8412 » 19 Dec 2010, 12:11

NO mne sa zase stala taka vec,ze po pripojeni na autobaterku mi prestanu hrat vsetky repraky a ked to odpojim od baterky tak zase zacnu hrat..ties netusim cim to moze byt...
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: problém s TDA1562Q

Príspevok od používateľa psichac » 11 Jan 2011, 21:38

djkorka napísal:Zdravím Vás. Mám problém s TDA1562Q. Robil som schému z Amaro 3/2002 a chová sa to tak že pri pripojení na autobaterku počuť v reproduktore iba lupnutie a nič viac. Poprosím Vás o pomoc. DPS som kontroloval viac krát, v elektrickej schéme som zistil chybu v osadení C3, má byť naopak aj C2 má byť naopak. Rok do zadu som robil jeden kus a šlapal bez chyby ale teraz neviem čo by moholo byť zlé. Všetky súčiastky sú nové a premerané.
tiez som robil sdanu schemu,dal som si pozor aj na kondenzatory (ovrene v datasheete) ale mam problem,nehraje...kedprivediem na remote 12v tam nic nehra ani ked to odpojim,TDAcko trochu hreje...pomeral som napatia,vstupne som mal cca 13,6V na jednej pumpe bolo 13V a na druhej 0,8V...TDAcko bolo asi z niekadial vypajkovane,je mozne ze je kaput?
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 11 Jan 2011, 22:02

Funkcia MUTE nieje zapnutá ?

Ono to je ľahké zapojenie...ak je originál IO, doska v poriadku a dobre osadená, tak to MUSÍ ísť.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa psichac » 11 Jan 2011, 22:07

nwm :D ...
na tom IO som si vsimol dva piny ktore ho ovladaju:
MODE (M-SEL) to je to stand by a on (ano,ak sa da mala uroven napatia je tam mute ale snad 13V neni malo)
STATUS-IO alebo tak nejak,tam som docital v datasheete ze sa nim ovlada rezim zosiku..ak tam nic neni je nejaka fast mute,ak tam je stredna uroven tak je v B triede a ak je tam velka uroven napatia tak v H triede...ale na vsetkych schemach co som videl bol tento pin nezapojeny tak neviem...a u nas v skole majstrovy,on to staval v stereo zapojeny (2x) a zevraj muto tiez neslo,aj TDAcko mam od neho...

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 1 minúte:

IO mana sebe znak philipsu...dosku som skontroloval,skraty tam niesu,silove cesty som trosku pocinoval ale nemyslim ze by to tym bolo...ci?
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa psichac » 07 Mar 2011, 20:35

dneska som ho ešte meral...
na 13 a 15 pine má byť kondík do pumpy,no na oboch vývodoch som nameral napájacie plné napätie (voči zemi) a medzi nimi 0,5V,na druhej pumpe je voči zemy len na jednom kontakte Ucc (5. pin) a medzi nimi 12V
DPS je v poriadku,myslíte že je asi,najskôr, tá pumka v prdeli?
nedá sa nejak ten IO prepnäť aspoň do B triedy?aspoň aby dačo zahralll...
odber bez remote je 0,13A a s remote je 0,32A
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

djkorka
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15 Dec 2010, 00:00
Vek: 44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa djkorka » 08 Mar 2011, 19:39

treba skušať so všetkými novými súčiastkami už som sa poučil, takže jedine kupim ešte 2 ks TDA1562Q a ked to nepojde tak to dám ešte kolegovi skontrolovať lebo 4 oči viacej vidia.
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa psichac » 08 Mar 2011, 19:45

no,len to...kúpiť...jedna,kúpiť originál,nie pajcl a jednak,napr. v GME ho majú za 11 aj dačo E...za danu sumu mám jeden kanál UNI50 zo všetkým a ešte mi ostane na trafo ;)a UNI 50 je už niečo iné,áno nedá sa to síce porovnávať, nejaký IO obvod s komplementárom tranzistorovým (iked niečo podobné,len menšie je asi aj v tom TDA) ale aj ten zvuk/výkon bude lepší....
a už vám idú tie zosíky?čo boli vadné IO?
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Yahell
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01 Mar 2011, 00:00
Vek: 32

Re: problém s TDA1562Q

Príspevok od používateľa Yahell » 08 Mar 2011, 19:46

psichac napísal:
djkorka napísal:Zdravím Vás. Mám problém s TDA1562Q. Robil som schému z Amaro 3/2002 a chová sa to tak že pri pripojení na autobaterku počuť v reproduktore iba lupnutie a nič viac. Poprosím Vás o pomoc. DPS som kontroloval viac krát, v elektrickej schéme som zistil chybu v osadení C3, má byť naopak aj C2 má byť naopak. Rok do zadu som robil jeden kus a šlapal bez chyby ale teraz neviem čo by moholo byť zlé. Všetky súčiastky sú nové a premerané.
tiez som robil sdanu schemu,dal som si pozor aj na kondenzatory (ovrene v datasheete) ale mam problem,nehraje...kedprivediem na remote 12v tam nic nehra ani ked to odpojim,TDAcko trochu hreje...pomeral som napatia,vstupne som mal cca 13,6V na jednej pumpe bolo 13V a na druhej 0,8V...TDAcko bolo asi z niekadial vypajkovane,je mozne ze je kaput?
ja mam presne ten isty problem.. neviem kde sa mi straca napatie ide povedzme 14 a potom uz len 0,8V.. ten odpor sa mi tam vidi velky ( 470k ) chcel som ho zmensit lebo tym padom ide do 4ky ( ktory je mutnuty len 0,8V ) a potrebuje 4,2 aby sa dostal z toho režimu.. takže jedine zmenšiť odpor a zas ktovie jake napatie bude na vystupe.. uz neviem co je zle..
PS: V blizkom okoli som nemohol zohnat nove TDA tak som si nechal kupit v Novych Zamkoch za 15eur a je to presne to iste.. akurat sa mi nafukol jeden kondik ktory sa predtym nenafukol, tiez neviem ci ta chrudimova schema je dobra, presvedci ma len ten kto to robil cez tu schemu a ide mu to..
0
Naposledy upravil/-a Yahell v 08 Mar 2011, 19:48, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa psichac » 08 Mar 2011, 19:48

ja mám 10k a mám tam 12V
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Yahell
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01 Mar 2011, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Yahell » 08 Mar 2011, 19:49

psichac napísal:ja mám 10k a mám tam 12V
a vystup si meral ? na vystupe by malo byt podla datasheetu 6.5 V..
Inak ti to nejde stale ? ja nepocujem v repraku ani lusknutie ani šum nič..
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa psichac » 08 Mar 2011, 19:53

aby sme sa rozumeli...10k mám odpor na ovladací pin MODE select...na vystupe mám voči zemi na oboch tuším 12v a medzi nimi rádovo mV...
ale mne nejde jedna tá pumpa,preto asi néjde celí integráč,nechápem tomu lebo by mohol ísť aspoň v B triede...ale nejde svička,ani ked na stastus IO dam kolo 5V aby bol akožev B triede ni nieje na výstupe...ale ked pripojím napájanie tak počujem šuchnutie..
ale ja mám asi po IO nakoľko aj kludový prúd je veľký...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Yahell
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01 Mar 2011, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Yahell » 08 Mar 2011, 20:05

psichac napísal:aby sme sa rozumeli...10k mám odpor na ovladací pin MODE select...na vystupe mám voči zemi na oboch tuším 12v a medzi nimi rádovo mV...
ale mne nejde jedna tá pumpa,preto asi néjde celí integráč,nechápem tomu lebo by mohol ísť aspoň v B triede...ale nejde svička,ani ked na stastus IO dam kolo 5V aby bol akožev B triede ni nieje na výstupe...ale ked pripojím napájanie tak počujem šuchnutie..
ale ja mám asi po IO nakoľko aj kludový prúd je veľký...
http://chrudim.cz/tuning/interier/in_zesilovac.html
Podla tohoto robim ja.. podla akej schemy robis? inak vsetko mam tak jak je v scheme a nejde to..
J, chapem ta ale ten odber som mal vysoky aj ja aj pri tom TDA predtym aj teraz.. 0,5A sa mi zda.. jak som mohol odpalit TDA ?? za jedno vyskusanie, ked tam vsetko mam a dal som to na baterku vyskusal nic neslo tak som to vypal.. potom vsetky TDAcka su zle.. keby mal niekto s tym problem ze robil taky zosik so subwooferom a s TDA1562q a tiez mu niekde zmizlo tolko napatia a mal len 0,8V a neak to vyriesil.. co budem donemoty kupovat nove TDAcka? Stale skusam neco nove a neco menim a len peniaze idu do luftu potrebujem to do mesiaca rozfachat..
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa psichac » 08 Mar 2011, 20:09

Robil som schému z Amaro 3/2002 ,je to aj na stránke v NF technike ...
http://svetelektro.com/clanky/zosilnova ... q-140.html
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

djkorka
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15 Dec 2010, 00:00
Vek: 44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa djkorka » 10 Mar 2011, 06:58

musím to ešte prebástliť. Prvy kus čo som robil išiel uplne v pohodke. Pekne to hralo. Osadzal som kondíky 4700uF podľa foto, lebo v el sch. je chyba. Ešte mi stereo modul nejde. Dnes ak bude čas tak na to mrknem. Musím sa zakusnuť do toho a uvidíme.
0

FABulOus
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 10 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: A kľúče by ste nechceli? :Đ:Đ
Kontaktovať používateľa:

Re: problém s TDA1562Q

Príspevok od používateľa FABulOus » 12 Feb 2013, 17:05

Zdravím mam problém s týmto obvodom. Najskôr aj išiel a potom sa niečo stalo neviem čo... :/ a teraz keď ho zapnem tak len "prdí" reprák asi 10 sekund a potom nič. (10 sekund pokiaľ sa nabyjú pumpy)
Na pumpách je dobré napatie na vstupe 0V a výstupe 0,46V DC. čo tomu môže byť? Je to TDA vyletované z niečoho a som si chcel do dielne postaviť zosík. Zosík išiel!!! a dnes keď som s ním začal robiť tak nič. DPS som už prechádzal či nieje skrat a nieje. preletoval som všetky kontakty (či nieje studenák) a nič. TDA sa nehreje a ani nebolo namáhané a hnané do max výkonu. Výstup nebol skratnutý (a ak aj hej má ochranu zabudovanú ale som presvedČený že nebol) LED na ST-BY funguje a aj keĎ to do tých 10 sekund vypnem tak prestane lupať v repráku a keď zase zapnem (ST-BY) tak pokračuje pokiaľ sa pumpy nenabyjú.A potom je tich
ĎAKUJEM za rady
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: problém s TDA1562Q

Príspevok od používateľa Robio » 12 Feb 2013, 17:28

10 ssekúnd sa ti nabíjajú ? nejako dlho...

Vymeň integráč...moja rada.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

FABulOus
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 10 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: A kľúče by ste nechceli? :Đ:Đ
Kontaktovať používateľa:

Re: problém s TDA1562Q

Príspevok od používateľa FABulOus » 12 Feb 2013, 17:38

meniť to nebudem zahodím to rovno a hotovo :D aj tak to bolo z niečoho vyletovaného a som s toho chcel nejaké to audio do dielne :D ale keĎ som sa doteraz zaobyšiel bez toho tak snáď mi nebude chybať.
Ak zoženiem z niekadial vyletovaný tak si to spravím nanovo ale kupovať to nebudem určite. Čítal som že to pukanie môže byť zapríčinené kondíkmi (pumpami) tak som skúsil vymeniť a nič tak to asi skončí v koši
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok