Hasičská časomiera

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

wwlado

Re: Hasičská časomiera

Príspevok od používateľa wwlado » 22 Apr 2014, 00:13

Ked ich budes multiplexovat, znizi sa ti jas o tolko, kolko mas segmenty.
Hinsi to dokoncil, :lol:
No len ULNko znesie len 0,5A, ked pises, ze pasik ma odber 160mA pri 7 pasikoch to ULNko nemusi vydrzat. Teda v tom zapojeni.

Ak by si sa nahodou rozhodol pouzit posuvny register, tak by si okrem jasu dosiahol aj ovladanie segmentov iba troma signalmi.
Na datovy(DAT) vystup si nastavis logicky stav, ktory chces odoslat. Odosles to hodinovym impulzom (CLK). To opakujes, az kym neodosles vsetky data, ktore si mal na srdci. Potom posles impulz vykreslenia (STB), tym sa vsetky naposuvane data ulozia do paralelneho registra. Teda na nozicky integraca. A Ty s kludom mozes znovu plnit posuvne registre. Na nozickach integraca sa nic nezmeni, kym zase nevyvolas STB.
Posuvne registre mozes klast za sebou do nekonecna. Prvy tvoj odoslany bit, najdes az v poslednom registry v Q7.

To len na vysvetlenie popr. Inspiraciu.
Prílohy
595
595
Uln
Uln

Hinsi

Re: Hasičská časomiera

Príspevok od používateľa Hinsi » 22 Apr 2014, 00:22

Já myslel, že celá segmentovka žere 160mA... jestli jeden segment, no to tě pic, to bude spotřebička. Můj největší displej chlastal při plným jasu přes 60W. Musel být dovybaven ventilátorem, jinak to v létě deformovalo teplem tu plastovou konstrukci.
To bylo bez multiplexu, vše najednou. 6x (HCF4094 + ULN2803).

//Foto v příloze jen pro inspiraci...
Prílohy
IMG_7183.JPG
IMG_6469.JPG

wwlado

Re: Hasičská časomiera

Príspevok od používateľa wwlado » 22 Apr 2014, 00:39

Ja som to zozaciatku vsadil na tranzistory,kedze som netusil, kolko pasiky budu paralelne napojene.
nakoniec sme dali dva. Biely a cerveny. pod kontrastnym plexi to celkom dobre vidno. Aj ked na to svieti slnko.

Tu je fotka s jednym pasikom, ked sme ju skusali. Celu poskladanu ju nemam odfotenu. Kedze uz som ju predal, tak asi ani nebudem mat.
Teraz by som tam uz supsol ULNko :-)
Prílohy
IMG006.jpg
IMG014.jpg

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Hasičská časomiera

Príspevok od používateľa marek181818 » 20 Nov 2016, 09:55

Vidim ze tu znova pribudol clanok na casomieru, chcel by som take mat, ale jednoduchsie displej ale velky ako je toto http://www.lgr.sk/images/stories/lgr/ca ... 120097.jpg
Funkcie Hodiny, stopky a odpocet casu, ktory sa nastavi napr 3h a odpocet k 0 a ked by bola 0 tak nejaky alarm aspon k tomu.Podstate to je vsetko.Co sa tyka ovladania bud cez pc co by bolo asi naj, idealne asi cez usb, kedze notebook ma asi len to .No alebo manualne , ale lepsie by bolo cez PC nejake male jednoduche rozhranie DOS alebo pod co som videl, kde sa len napr hodiny aktualizuju podla notebooku alebo rucne sa tam pridaju tak isto aj odpocet. a stopky start stop, Snimace mi netreba, kedze nepotreboval by som to na taky ucel .Kedze mi zase nejde az tak o presnost. Neviem co by vobec taka konstrukcia ani stala ale je mi jasne ze asi nie 100€, kedze asi najviac zhlte displej €.Taky doraz davam aby to bolo vidno cez den .Tu kde pisem v tejto teme sa mi paci ze nejaky segment je posilneny diodami teda viac radov je tam.Este ma napadlo ze by mozno aj dana teplota by nebola zla okolia ale to uz je take + ,No a este ked by sa dalo toto cele by preblikavalo napr ked sa je odpocet casu tak nech tam sem tam ukaze ja hodiny .Dalo by sa nieco take spravit ?Dik
0

Napísať odpoveď