Čistenie tlačovej hlavy

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2249
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Čistenie tlačovej hlavy

Príspevok od používateľa remusator » 28 Júl 2012, 12:15

Ahojte,
viem, že s elektronikou to nemá až tak dočinenia, avšak tu na fóre sa nachádza kopec aj chemicky zdatných ľudí.
Ide o to, že na mojej Canon Mp640 mi zrejme odišla hlava. Respektíve skôr zaschla ako odišla.
Používam síce neoriginál náplne, ale to nemá s problémom nič spoločné, lebo zasychať začala ešte s originálmi. Holt tlačil som na tom tak raz mesačne.

Minule som chcel vytlačiť fotku, a začalo to. Netlačila čierna farba. Čistenie, ani "hlboké čistenie" cez menu tlačiarne neprinieslo žiadne výsledky.
Začal som teda googlovať. Jedni radia do teplej vody, iný isopropyl, ďalší nakvapkať lieh na sacie plôšky, kde sa dotýkajú kartuše. Nič však neopmáha. Dospel som k tomu, že mi tlačí len žltá farba. Ostatné nie.

Vie mi niekto poradiť, čo s tým ? Hlavu som mal aj rozobratú, cez sacie plôšky sa to k tryskám dostane, pretože na tesnení, ktoré spája trysku so saciou časťou je atrament každej farby.

Skúšal som to nechať odmočiť v teplej vode, voda+Clin (čistič na okná), nakvapkať isopropyl, lieh na sacie plôšky - nič.
Odpálená snáď nebude, to by tlačiareň hadam zahlásila. Naviac ešte dnes boli nejaké náznaky modrej, no veľmi chabé.

Tak by som sa chcel spýtať a poprosiť o radu vás. Nová tlačová hlava sa samozrejme neoplatí (70 €), tlačiareň ako taká sa nepredáva, a mám doma ešte tonu náhradného atramentu, takže by bolo fajn, kebyže ju rozbehám.

Prípadne nemá doma niekto takúto istú pixmu / s rovnakou tlačovou hlavou, ale inou vadou, že by ste mi niekto či už hlavu / tlačiareň predali na náhradné diely ?

Diky
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12412
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Čistenie tlačovej hlavy

Príspevok od používateľa boraicho » 28 Júl 2012, 13:06

aku teplu vodu si použival?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2249
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Re: Čistenie tlačovej hlavy

Príspevok od používateľa remusator » 28 Júl 2012, 13:12

Čo máš na mysli pod akú teplú ? Teplotu ? Alebo destilka / vodovodná.
Vodovodná, skoro najhorúcejšia (úplne nie, lebo pri tej som sa bál, že by sa plasty zdeformovali).
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12412
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Čistenie tlačovej hlavy

Príspevok od používateľa boraicho » 28 Júl 2012, 13:18

a vodný kameň ti nič nehovorí? Vždy sa používa horuca voda destilovaná...
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2249
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Re: Čistenie tlačovej hlavy

Príspevok od používateľa remusator » 28 Júl 2012, 13:54

Boraicho,
paradoxne, po vode to ešte fungovalo.
Ale úplne sa to zosralo vtedy, keď som to očistil izopropylom.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12412
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Čistenie tlačovej hlavy

Príspevok od používateľa boraicho » 28 Júl 2012, 14:47

ja som čistil vždy iba s horucou destilovanou vodou, tie trisky su uplne tenučke dierky a ked sa ti tam dostane vodyn kameň ... tak čo , vyvrtáš to? ok tak izopropil ...
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2249
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Re: Čistenie tlačovej hlavy

Príspevok od používateľa remusator » 28 Júl 2012, 17:02

Dnes som do starých kartuší vyvŕtal dierky a injekčnou striekačkou naplnil benzínalkoholom.
Spustil som pár deep cleanov, vytlačil vzorku a tešil sa, že hlava je vyčistená.
No všetko postarom. Akonáhle som dal naspäť kartuše s atramentom, tak vyliezla žltá, modrá a jedna čierna. Červená a druhá čierna úplne dead.

Už neviem, čo s tým.
Ako boraicho ? Ohriať destilku v mikrovlnke a nechať to namočené cez noc ?
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12412
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Čistenie tlačovej hlavy

Príspevok od používateľa boraicho » 28 Júl 2012, 17:11

ta ako ja napišem jak som robil doteraz a nemal som problem naplniť jeden kartridž aj 10x momentalne už mam laserovku. Len neviem či už nebudeš maqť kus rozbity kartridž
-nalial som obyč. vodu do konvice, zapol.
-pripravil som večšiu a malu nadobku malu vyplachol dest. vodou a nalial trocha dest. vody.
-nalial som horucej vody do velkej a dal malu do tej horucej vody kus počkal nech sa zohreje dest. voda a strčil som tam hlavu kartidža a najlepšie zobrať priesvitne nadobky a pekne vidno jak sa začne atrament rozpuštať a začne samovoľne vytekať atrament s kartridža von. Trochu s nim zatres naj sa poriadne vyplachne.
-utrel som to jemne do servitky, naplnil kartridž a hotovo.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2249
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Re: Čistenie tlačovej hlavy

Príspevok od používateľa remusator » 28 Júl 2012, 17:27

Kartridže mám ja vpohode. Mám ucpatú len hlavu zrejme.
Ale dík.
Skúsim to asi tak, že miesto kartridža namočím hlavu.
Nič iné mi nezostáva. Jak mám kúpiť novú hlavu, radšej hodím do koša celú pixmu.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12412
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Čistenie tlačovej hlavy

Príspevok od používateľa boraicho » 28 Júl 2012, 17:34

kartridž hlava čo ja viem, ja som to mal všetko v kope na spodku kartridža som mal trysky, nedalo sa to odobrať , mal som to na pevno mal som HP, vlastne ju aj mam hore na pojde.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2249
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Re: Čistenie tlačovej hlavy

Príspevok od používateľa remusator » 28 Júl 2012, 17:44

Už mi napadá, že jedine kartridž bude zap*čená, upchatá, lebo všetky farby sa relatívne rozbehli s výnimkou čiernej.
0

vladusqo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 08 Mar 2012, 16:58
Bydlisko: Nové Zámky
Vek: 32

Re: Čistenie tlačovej hlavy

Príspevok od používateľa vladusqo » 01 Nov 2013, 20:05

Nazdar viem že je to stará téma len sa chcem spýtať podarilo sa ti to nejako vyriešiť ?? pretože ja mam tiež Canon MP640 a ten samí problém odkedy sa tlačiareň nepoužíva dosť často tak zasychá farba raz sa mi stalo že zaschla modra... vymil som hlavu v teplej destilovanej vode a to zabralo ale po polroku znova ten istý problem tiež modrá farba tak som spravil ten istý postup a zrazu nejde ani modra ani červená a neviem to rozbehnuť opakoval som čistenia hlavy sem tam sa tam objavila aj modra a červená farba ale len trochu ,žltá a čierna ide tak neviem :-/ keď to dám lúhovať do liehu na pár hodín nepomôže to ? dik
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čistenie tlačovej hlavy

Príspevok od používateľa elmoto » 01 Nov 2013, 22:55

Mam MP540 vybral som hlavu položil na tanierik a nalial destilovanej vody nechal celu noc, ráno položil na servitku nech ťa vytaha všetko z trisiek a kanalikov a znovu položil do destilky. nechal tak cez deň a večer znova položil na servitku a opäť nechal všetko vytahat do nej potom kvapkat destilku na tie otvory pre prívod atramentu a takto stále dokola sa cela hlava preplachla. Tlačovú hlavu som nepouzival dva roky a teraz tlači ďalej no je tam pár trisiek zapchatych stále. Nevadí na take obyčajne tlačenie a na predlohu na osvecovanie dps to stačí.
0
nie som tu

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Čistenie tlačovej hlavy

Príspevok od používateľa mato3000 » 01 Nov 2013, 23:26

8O
Nevadí na take obyčajne tlačenie a na predlohu na osvecovanie dps to stačí.
ty blaho to by som chcel vidieť tie DPS

inak ja som čistil hlavu pomocou tlakovej pary z kávovaru, po odmočení som to prefúkol a úplne zaschnutú trysku som v pohode rozchodil. ale už si nepametám aká to bola tlačiareň
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čistenie tlačovej hlavy

Príspevok od používateľa elmoto » 02 Nov 2013, 22:10

nemám najmenšiu potrebu tebe niečo dokazovať ja som neni dokonalosť ako ty ja som obyčajný človek
0
nie som tu

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Čistenie tlačovej hlavy

Príspevok od používateľa mato3000 » 02 Nov 2013, 23:17

neviem čo sa zase paprčíš, ja reagujem koli tomu, že sa ma často pýtajú ľudia a chcú radu ako dobre robiť DPS. A základom je dobrá kvalitná talčiareň a ty povieš že :
Nevadí na take obyčajne tlačenie a na predlohu na osvecovanie dps to stačí.
proste mi to udrelo do očí, tak keby si ukázal aký výsledok máš bolo by fajn, možno zmením aj ja svoj postup.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5713
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čistenie tlačovej hlavy

Príspevok od používateľa mr.dred » 03 Nov 2013, 11:17

Na multi tlačiarni HP Photosmart B209a mi to tiež zasychá často,ale zistil som,že to nie je tlačovou hlavou,ale samotnými zásobníkmi na farbičky.Nádobka je rozdelená na dve komory.V jednej je "špongia" a v druhej zásoba atramentu.Problém je v spojení medzi nimi.Je tam asi nejaký miniotvor,ktorý sa po úplnom vyprázdnení zasuší a prestane pretekať atrament z komory zásobníku do komory so špongiou.Skúsil som teda naplniť komoru so špongiou priamo cez ovetrávaciu dierku a začalo to normálne tlačiť.Akurát len pár listov,lebo moc farby tam nevošlo a začala vytekať cez otvor pre tlačovú hlavu.Na tlačiarni Canon mám velmo podobné zásobníky,ale tam to nerobí (plním ju už piatou sadou) a tiež sa stalo ,že niektoré už boli total prázdne dlhšiu dobu.Skusim niekde zohnať prázdnu - originál náplň (HP364),opatrne rozrezať a zistiť kde sa to upcháva.Úprava bude možno celkom jednoduchá,prevŕtať od zadu a zadnú dierku potom zalepiť....len treba zistiť,kade viesť vrt.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
maco2014
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 20 Jún 2012, 14:22
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 34

Re: Čistenie tlačovej hlavy

Príspevok od používateľa maco2014 » 22 Jan 2015, 17:10

Zdravím, neviem či to tu bude čítať ale mám tu jeden super príbeh dnešných dní.
Pred nedávnom som dostal pod ruku HP officejet6500wirelles a tlačiarenská hlava bola ako po výbuchu všade farba , tak som ju ja blbec hodil na 2 hodinky do technického benzínu čo bol asi dosť veľký omyl, keď som ju dal znova do tlačiarne tak mi vypísala niečo v tom zmysle že chyby atramentového systému.
úplne nová tlačiarenská hlava stojí 60€ tak som našiel lacnú náhradu tlačiareň B109a ktorá má zhodnú tlačiarenskú hlavu, celá tlačiareň stála 30€, zaujímavé je že všetko je podobného vyhotovenia no tonery sú nekompatibilné popritom je všetko v čipe, stačí prehodiť čip a všetko fičí.
Momentálne namáčam "novú" hlavu z B109a v destilovanej vode vyšlo z nej toľko svinstva že som bol dosť prekvapený že to vpohode tlačilo všetky farby v testovacom - zarovnávacom režime.

Som zvedavý ako budetlačiťpo namáčaní ešte 2 hodinky a naplnení originálnou farbou.

PS: Ak niekto má na predaj tlačiarenskú hlavu na B109a tak sa mi ozvite.
0
Veda je len perverziou pokiaľ jej najvyšším cieľom nie je lepšie ľudstvo. N.Tesla

zylo64
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 21 Apr 2013, 19:38
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Čistenie tlačovej hlavy

Príspevok od používateľa zylo64 » 22 Jan 2015, 18:19

Mne v prípade, že už nič bežné nepomohlo, pomohla ultrazvuková vanička používaná na čistenie drahých kovov. Vyčistila aj dlhodobé nepoužívané hlavy, ktoré boli poriadne zanesené. Sem tam sa dajú už kúpiť za prijateľnú cenu, poprípade ti ju možno niekto požičia.
0

Používateľov profilový obrázok
maco2014
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 20 Jún 2012, 14:22
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 34

Re: Čistenie tlačovej hlavy

Príspevok od používateľa maco2014 » 22 Jan 2015, 20:25

ešte ma napadá, resp niečo sa ku mne dostalo z youtube že to preplachujú vodou a to nasledujúco striekačkou pretlačujú vodu cez otvor pre cartridge na tlačiarenskej hlave, je to funkčná možnosť alebo to je youtube žvást?
tu je ktomu nejaké video https://www.youtube.com/watch?v=_ht_CnIwtlU
0
Naposledy upravil/-a maco2014 v 23 Jan 2015, 07:22, upravené celkom 1 krát.
Veda je len perverziou pokiaľ jej najvyšším cieľom nie je lepšie ľudstvo. N.Tesla

Napísať odpoveď