skrutka so zapustenou hlavou

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

FABulOus
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 10 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: A kľúče by ste nechceli? :Đ:Đ
Kontaktovať používateľa:

skrutka so zapustenou hlavou

Príspevok od používateľa FABulOus » 21 Mar 2017, 13:50

Zdravím. Vedeli by ste mi poradiť kde by som mohol kúpiť skrutky so zapustenou hlavou M4 a M5 čierne s dĺžkou minimálne 100-120mm? Je mi jedno či to bude na imbus alebo na krížový šroubovák. Len nech má zapustenú hlavu a nech je čierna. Tak isto nemusí byť závit po celej dĺžke. Pozeral som už v kamenných predajňach a aj na internete a nenašiel som.
Dík za pomoc...
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10180
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: skrutka so zapustenou hlavou

Príspevok od používateľa 5ko » 21 Mar 2017, 14:37

Skúšal si http://WWW.BBTECHNIK.SK ? +421 48 472 84 44 .
Myslíš čierne, teda obyčajné železné, alebo čierno brunýrované ako na zbraniach?
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4729
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: skrutka so zapustenou hlavou

Príspevok od používateľa Milos66 » 21 Mar 2017, 14:49

S čiernou skrutkou bude problém. Skôr si myslím že to nezoženieš. Jedine dať vyrobiť pár tisíc kusov.
Ja som zháňal M3*25 a bolo mi povedané v spojmarte, že sa to proste nerobí. A to sme prelustrovali asi 10 katalógov.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

FABulOus
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 10 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: A kľúče by ste nechceli? :Đ:Đ
Kontaktovať používateľa:

Re: skrutka so zapustenou hlavou

Príspevok od používateľa FABulOus » 21 Mar 2017, 15:15

Tie čierne myslím tak že nie klasická čierna oceľ ale povrchová úprava je tam nejaká. ale neviem presne aká. Sú proste čierne. Rozmýšľal som aj nad takým riešením, že kúpiť klasické (či už strieborne alebo čierna oceľ) a nastriekať to farbou. V podstate potrebujem len tú hlavičku čiernou. Len ako to potom dotiahnuť bez toho aby farba neopadala.

K tým M3 x25 čo si zháňal:
http://www.ebay.com/itm/100pcs-M3-Black ... B1J65Uv1ow
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10180
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: skrutka so zapustenou hlavou

Príspevok od používateľa 5ko » 21 Mar 2017, 16:08

Hlavičku po namontovaní zakvapneš čiernou farbou.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5749
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: skrutka so zapustenou hlavou

Príspevok od používateľa mr.dred » 21 Mar 2017, 16:14

Sused poľovník - vyrábali sme spolu pažbu na nejakú guľovnicu - začiernil skrutky tak,že ich rozžeravil nad plynom a potom ponoril do motorového oleja (neviem ale či bol aj s karbónom,alebo čistý). Neboli síce total čierne,ale vyzerali celkom pekne.... ja som to ešte neskúšal - nepotreboval som.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

jjilek
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 26 Júl 2010, 00:00
Kontaktovať používateľa:

Re: skrutka so zapustenou hlavou

Príspevok od používateľa jjilek » 21 Mar 2017, 16:37

Funguje to docela dobře. Jen to nedělej doma, ale někde na dvorku. Železná součástka musí být před vhozením do oleje rozžhavená do červena. Olej přitom může chytnout, měj připravenou pokličku na zakrytí nádoby s olejem.
0
Na soukromé zprávy reaguji jen pokud jde o předání osobních údajů, jako adresa, telefon, cena apod.

senior
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 19 Júl 2008, 00:00

Re: skrutka so zapustenou hlavou

Príspevok od používateľa senior » 21 Mar 2017, 16:55

Najlepšie aj najjednoduchšie sa čierni v prípravku BRUNIGAL alebo v niečom podobného zloženia. Jedná sa o zmes asi o 85% hydroxidu sodného, 15% dusičnanu sodného a 5% dusitanu sodného. Toto sa zaleje vodu a za stáleho miešania rozpusti a zároveň zahrieva. Koncentrácia má byť taká, aby bol bod varu okolo 140 °C V tom sa vyvarí uhlíková oceľ asi 15 min po vybratí a opláchnutí sa buď ponorí do oleja, alebo sa len natrie olejom.
0

FABulOus
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 10 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: A kľúče by ste nechceli? :Đ:Đ
Kontaktovať používateľa:

Re: skrutka so zapustenou hlavou

Príspevok od používateľa FABulOus » 21 Mar 2017, 17:06

Tak díky za rady určite niečo budem musieť skúsiť lebo nemôžu byť strieborné ani lesklé lebo by to bolo esteticky zlé. Už len pohľadať M4 x 120 "strieborný" čo tiež nebude najľahšie... :/ ale asi skôr nájdem ako čierne.
0

Dali2
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 01 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Beniakovce
Vek: 56

Re: skrutka so zapustenou hlavou

Príspevok od používateľa Dali2 » 21 Mar 2017, 17:08

Chod k Faborymu, resp. maju aj webshop, ale ten je len pre registrovanych, urcite maju, ak nie, objednaju.
0

Zaky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 08 Nov 2014, 16:41

Re: skrutka so zapustenou hlavou

Príspevok od používateľa Zaky » 21 Mar 2017, 17:48

Kupujeme zinkované šrouby a necháváme si na nich dělat černý zinkochromát v galvanovně.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok