Picaxe ( hardware not found on com. )

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

19Nemo79
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 14 Júl 2018, 19:21

Re: Picaxe ( hardware not found on com. )

Príspevok od používateľa 19Nemo79 » 22 Jún 2019, 16:31

Caute skusil som uz vsetko mozne, ale zatial picaxe nebeha. Skusil som 2 kable s redukciou z usb na serial. Jeden, co mam skracovany a druhy origo neporuseny. ten skracovany ma cca 1,5 metra, tam sa mi aspon prihlasi 8-ickovy picaxe a druhy, co som mal v rezerve ma 4 metre. Takze to vidim na kabel. Taka otazka, pomoze po skrateni kratsieho kabla aj zatienit to aspon alobalom? Podla mna to tam chyta nejake rusenie na spoji.
0

19Nemo79
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 14 Júl 2018, 19:21

Re: Picaxe ( hardware not found on com. )

Príspevok od používateľa 19Nemo79 » 22 Jún 2019, 17:49

Pripadne taka otazka, mohlo sa stat, ze som odpiekol cip? Ak dedukujem spravne, potom by mi asi nemalo vypisat firmware kontrolera...ci?
Mam sice v zalohe este 2ks 14m2, ale nechcel by som ich odpalit
0

bum
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 28 Okt 2016, 21:40
Vek: 66
Kontaktovať používateľa:

Re: Picaxe ( hardware not found on com. )

Príspevok od používateľa bum » 22 Jún 2019, 20:19

K těm kabelům používám také redukce USB/COM a v pohodě fungují všechny typy těchto redukci jeto dáno tím že používají na komunikaci pouze RXD TXD GND. Když jsi jak píšeš zkracoval zapojil jsi na konektor správně všechny signály a odzkoušel jsi je zda jsou zapojeny na pinech co mají být zapojeny. K tomu PICAXE co ti píše tak by neměl být KO. TY picaxe 14M2 zatím nepouživej do doby než vyřvyřešišešiš komunikaci, teď k tomu odzkoušení samotného kabelu do konektoru RS232 té redukce USB/COM připoj protikus RS232 a na piny 2 a 3 přiletuj vodiče a ty pak propoj svorkovnici. Na PC si spusť jakýkoliv terminál zadej komunikační port COM a do okna pro odeslání zprávy napiš nějaký text například testování komunikace 12390 a odešli to aby přijímacím okně terminálu se ti musí zobrazit stejný text. Nyní ty vodiče co jsi měl spojený rozpoj a pokud opět něco napíšeš v odesílacím okně NESMI SE TI V PRIJIMACIM OKNĚ NIC ZOBRAZIT. Pokud nemáš žádný terminál tak na webu mám jeden program terminál nebo si klidně stáhni nějaký z internetu. Ještě ti posílám SZ tak mi pak napiš.
0

Napísať odpoveď