Co na intrak zobrat

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 30 Aug 2011, 02:06

V té posteli natrefíš tak na mrtvé sperma.

Jak jsem tak koukal na ty fotky tak jedna z prvních věcí co bych udělal je že bych si koupil novou sprchovou koncovku s hadicí protože jinak bych byl asi každý den nas-štvanej. Ta stará ztvrdlá napůl ucpaná to fakt ne. Také bych si sebou vzal flašku sava nebo lépe Cilit Bang-u (s oranžovým uzávěrem). je to sice sajrajt ale výborný. K tomu houbu a nějaké ty rukavice (bacha, ty lékařské Cilit rozežírá takže třeba pracovat rychle). Chemický Krtek na čištění odpadu také asi nebude úplně mimo pokud tam nemají hliníkové roury. Kvalitní mýdlo (např. Dove) je také něco jiného než levné šmejdy.

Krátká prodlužka s šestipsem a vypínačem také asi nebude marná. Ventilátor též dobře poslouží. V létě na vedro. v ziomě se rychleji vyhřeje místnost když se s ním fouká na topení. No a když je v místnosti smrad (třeba od pájení nebo když si to tam zaprdíte) tak se to rychleji vyvětrá a v zimě neumrznete.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

JohnnyKos
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06 Júl 2008, 00:00

Príspevok od používateľa JohnnyKos » 30 Aug 2011, 08:29

No newsy odporúčam čítať, presne ako hovorí J. Marek. Ak niečo potrebuješ tak napíšeš a zoženie sa to (väčšinou na B bloku), alebo sa tam dozvieš zaujímavé info alebo sa aspoň riadne zasmeješ na niektorých príspevkoch.

A hlavne si neber veľmi tieto príspevky, pokiaľ narazíš na dobrých spolubývajúcich tak si dokážete izbu pekne upratať, upraviť a bude ako nová, len sa treba o izbu aj starať...
0

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 30 Aug 2011, 08:45

Hovorte si čo chcete, ja by som sa na intrák, no, nieže neodvážil ísť ale... no, ja mám skrátka tiež nejaké nároky na bývanie. Radšej nejaký pekný privát, ja fakt neznášam bývanie, ktoré človeku evokuje socializmus... Všetko má skrátka svoje dve strany, jedna vec je, že zažiješ kopu srandy, už horšia vec je, že debili a hovadá sa nájdu vždy a veľmi ľahko si všetko môžeš zlíznuť.
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 30 Aug 2011, 08:54

nápodobne , ešte že nebývam na intráku . Po tom čo čítam by som prvý deň volal ihneď hygienu nech to tu prídu zavreť. Za bývanie v takých podmienkach by mala škola platiť tebe a nie ty jej neskutočné prachy

Používateľov profilový obrázok
termixnator
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: PRAHA
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa termixnator » 30 Aug 2011, 09:59

to nez bydlet v tomhle tak radsi dojizdim i 200km kazdej den.... Tyhle fotky sem vazne necekal :D ten zachod a koupelna je vazne hustej !
0

Používateľov profilový obrázok
awen
Power user
Power user
Príspevky: 609
Dátum registrácie: 11 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36

Príspevok od používateľa awen » 30 Aug 2011, 10:07

Jakub Marek napísal:miestne podmienky ťa pekne psychicky preskúšajú, či už na intráku alebo v škole. Špecialitka je napríklad RNDr. Galanová
FYI, Galanova od tohto semestra uz neuci :)

K povodnej teme: tie cistiace prostriedky sa urcite oplatia, a pridal by som k tomu zvon na odtoky a veeelmi vela NaOH. Tie odtoky su vazne maso. Su to vsak take veci, ktore by zbytocne nosili vsetci z bunky, a preto sa podla mna staci po ubytovani dohodnut s ostatnymi a vybavit sa nejak spolocne..
Vseobecne co sa tyka cistoty, je velmi dolezite dohodnut sa na tom so spolubyvajucimi a naozaj upratovat aspon raz za 2 tyzdne, pretoze inak budete o chvilu v poriadnom svinciku.

Chladnicku a mikrovlnku je dobre mat spolocnu na chodbe v bunke.

Na zaciatok sa vacsinou zide aj vrtacka do panelu. Sice vrtanie je zakazane, ale napriklad snury na balkone sa oplati mat, a takisto je super mat namiesto jednej defaultnej policky, dve, pripadne si policku premiestnit na lepsie miesto.

Dalsia nutna vec je stolna lampa.

Spominany ventilator je tiez vynikajuca vec. Cez zimu musim casto prihrievat.

Fajnsmejkrom odporucam dat si zaclony. Izba je hned ovela "krajsia" a cez leto sa to da pouzivat proti mucham.

Este na zaver niekolko postrehov: v prvom rocniku som aj ja byval na 3jke, a nejak extra sme si izbu nevylepsovali a prezili sme. Pocas prveho rocnika vela ludi odide, a ked mate mnoho spolocnych veci, tak je to otrava. Takisto zistis, ze na izbe, ktoru mas, asi nechces stravit zbytok svojho studia, takze pripadne investicie by mohli vyjst nazmar. Od druheho rocnika som si vybavil 1tku izbu po kamosovi, ktory odchadzal, a az do tej som investoval a uz som na nej stvrty (posledny) rok.

Ako uz bolo spomenute, najlepsie zistis co potrebujes po nastahovani, a na druhy krat si prinesies.

PS: mame na intraku studentske radio TLIS a hodil by sa nam nejaky sikovny technik :) Budeme mat konkurz cca zaciatkom oktobra, tak sa pridi pozriet :)
0

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Príspevok od používateľa jaromir » 30 Aug 2011, 10:26

Na Mladosti som byval 6 rokov, polovicu z toho na bloku B3, inak som skusil aj bloky A, C aj D.
Intrak je take bojove pole a cloveka nuti uvazovat tymto sposobom. Je tam kopa bordelu, malo zdrojov (hrnce, chladnicka, naradie, policky atd), ale zas to cloveka vyskoli na riesenie nezvycajnych situacii. Nelutujem, ze som tam stravil tolko casu a ani trochu nelutujem, ze som odtial vypadol.

Byvanie na intraku ma tri fazy:
1, Clovek si uvedomi, ze to hnusne, musi sa starat a chce ist naspat za mamou - cca tak prve dva mesiace
2, Clovek zisti, ze je to sice hnusne, ale moze sa o seba starat a mama je daleko - po tych troch mesiacoch asi tak dva, tri roky.
3, Clovek zisti, ze je to hnusne, chce sa o seba starat sam a nie aby mu nejaka krava z ubytovacieho robila mamu - posledne dva roky byvania na intraku.
Takze najprv zle, potom OK, potom sa clovek tesi, ze odtial vypadne. Ta tretia faza vyzera byt na prvy pohlad nezpravdepodobna, ale casom kazdy dostane chut na trochu sukromia, spanok pred polnocou, cistoty a ziadneho vratnika.

Vobec som tu nezazrel zmienku o nezvanych navstevnikoch. Na intrakoch jo kopa mysi, svabov a plostic. Vymenoval som ich v poradi nebezpecnosti. Ak sa niekomu hnusia mysi, na intraku nebude mat pokojne spanie. Ale akonahle mu tam zacnu behat svaby, bude rad spominat na mysi. A ked sa objavia plostice, bude robit cokolvek len aby sa vratili svaby.
Vyskyt tohto hmyzu je mozne ciastocne ovplyvnit poriadkom na izbe. Plostice sa nedaju ovplyvnit nicim.
Je tam plno holubov, ktore kadia po balkonoch, robia bordel, cloveka rano budia svojim debilnym vrieskanim a roznasaju choroby/parazitov.

Mozes si priniest pocitac, mozes chlastat, mozes sa bavit, ale davaj si pozor na to, aby ti neusla skola. Ludia to beru lahkovazne, ze to sa predsa nemoze posrat, lahke zapocty, lahke skusky... ale moze sa to posrat, ver mi. Napriklad mna z prvaku vyhodili a nezachranili ma jednotky z matematicko-fyzikalneho gympla, ani moje vedomosti z elektroniky.
Treba sa skratka ucit, dobre pisat zapoctovky, inak cez prvy rocnik neprejdes, tak ako cca 75% studentov.

Za ziadnych okolnosti sa v prvom/druhom rocniku nezapajaj do aktivit ELAM-u. Mozes tam ist na pivo, ale nehrab sa do ich organizacie - zvysujes si tym beztak velke riziko vyhodenia.

Tak ako tak, bolo to asi najzaujimavejsie obdobie mojho zivota. Som rad, ze to skoncilo, lebo toho bolo naozaj dost.
0

Používateľov profilový obrázok
awen
Power user
Power user
Príspevky: 609
Dátum registrácie: 11 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36

Príspevok od používateľa awen » 30 Aug 2011, 10:41

jaromir napísal:kopa mysi, svabov a plostic
tieto problemy su uz na vacsine blokov minulostou... napriklad na B4 bolo vela svabov, ale uz cca 3 roky absolutne nic. K tomu co si napisal sa este rozprava taka sranda, ze ked su mysky, tak aspon pozeru svaby. Ked mysky niesu, svaby maju hody :)
jaromir napísal:Je tam plno holubov, ktore kadia po balkonoch, robia bordel, cloveka rano budia svojim debilnym vrieskanim a roznasaju choroby/parazitov.
Toto na C bloku zazijes :( ja som na B4 (zapadna strana) holubov nikdy nemal.
jaromir napísal:Za ziadnych okolnosti sa v prvom/druhom rocniku nezapajaj do aktivit ELAM-u. Mozes tam ist na pivo, ale nehrab sa do ich organizacie - zvysujes si tym beztak velke riziko vyhodenia.
Pripajam sa k varovaniu. Ak nahodou pojdes na ich konkurz, urcite sa ti zapaci vidina "chlastat zadarmo" a podobne. Vycicaju vsak z teba tolko energie a casu, ze na ten chlast ani nebudes mat chut.. To vsak zistis az neskoro ked sa nebudes mat cas ucit a zapocty budu v p*ci.

V prvom rocniku urcite nepodcenuj matiku, fyziku a programovanie. Na tychto veciach lietaju aj ludia, ktori s tym na strednej nemali ziadne problemy..
0

clarion

Príspevok od používateľa clarion » 30 Aug 2011, 10:55

No podľa toho, čo mám skúsenosť so svojím synom, 3 ročník na UK, tak jediné, čo fakt potrebuje sú prachy. Je nenormálne, akú má spotrebu :D

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Príspevok od používateľa jaromir » 30 Aug 2011, 11:12

No neviem.. este pred tromi rokmi som byval na B3, otoceny do Karlovky, semtam sa mihol nejaky svab (na D4 ich bolo toho casu vela), poslednych par mesiacov sa tam objavili plostice a to bol jeden z hlavnych dovodov preco som odtial usiel aj ked som tam mohol este aspon jeden semester byvat. Este rok pred mojim odchodom som o plosticiach nikdy nepocul, potom sa zacali rozsirovat, az ma vyhnali.
Odvtedy mi kamarati spominaju, ze sa tam svaby rozmohli este viac a izby bez plostic sa vymienaju ako velka vyhoda... Pravdupovediac nemam chut tam chodit a overovat si to :) Je mozne, ze to zavisi nielen od bloku, ale aj od konkretneho poschodia.
A holubov sme tam mali vela (B3), od zaciatku az do konca, to sme ich stale plasili a semtam nejakeho dotieraveho aj oslobodili od casnosti tohto sveta.

No, ale to uz su velke detaily.
Len som chcel chlapika upozornit na mozne rizika - ak tam hmyz nebude, je to len dobre a budem rad, ak sa situacia zmenila.

Jo a bacha na arabov. Nechcem byt politicky nekorektny, ale mnohi nepochytili civilizacne navyky, ako napriklad to, ze pri sprchovani treba stat v sprchovacom kute. Ak taky byva nad tebou, uzijes si radosti z mokreho stropu, opadavajucej omietky alebo vody kvapkajucej z nezvycajnych miest, pripadne krik bitej zeny. Zazil som to na par dni a bol som z toho dost zdeseny.

Ale kazdopadne plati to co awen zdoraznil na konci, aj ja som to pisal, ale je to natolko dolezite, ze este raz: ucit sa, ucit sa, ucit sa.

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 13 minútach:
clarion napísal:No podľa toho, čo mám skúsenosť so svojím synom, 3 ročník na UK, tak jediné, čo fakt potrebuje sú prachy. Je nenormálne, akú má spotrebu :D
Nauc ho pracovat.

Ja som si cele svoje studium financoval sam, z penazi, ktore som si sam zarobil. Od mamy som nevypytal ani korunu (vtedy to boli este koruny), platil som si ubytovanie, jedlo, samozrejme aj veci ako nakup oblecenia, PC a tak. Proste kompletka. V prvom rocniku to bolo krusne, v druhom lepsie, od tretieho to bolo jednoduche a este pocas studia som si zarobil nazanedbatelnu sumu penazi.
To je tiez dobra skusenost... ale uznavam, ze vyciciavat rodicov je jednoduchsie :roll:
0

Split

Príspevok od používateľa Split » 30 Aug 2011, 12:58

myslim ze ked pojdes do prveho rocnika po takom pekne narocnom dni tak zistis ze az tolko casu na zabavu nie je... intrak pre mna je z hrubej casti ako miesto, kde sa mozem zlozit ked pridem unaveny ako kon zo skoly, na vikendy dojdem domov pre trochu civilizacie a tak... samozrejme za tu cenu (62 eur mesacne) najdi nieco lepsie v bratislave... je to taky zamotany kruh... vedenie intraku na nas peniaze nevie dat a kedbyze sa stazujeme az prilis tak mozno intraky zavru ale povedz to tym par sto ludom z vychodu alebo z inych miest zo severu kam sa nastahuju... pri tejto skole zistis, ze intrak bude tvoj najmensi problem... prva prednaska z matiky ta vrati do krutej reality... a prva prednaska z fyziky do este viac krutej reality.. a btw su aj horsie intraky... na tomto intraku ocenis ze sa delia o sprchu 4 osoby a nie cela chodba ...

Používateľov profilový obrázok
PL509
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 561
Dátum registrácie: 03 Júl 2011, 00:00
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PL509 » 30 Aug 2011, 13:22

Zdarvim tak pridam sa aj ja :D fuha tie fotky ... no idem na intrak SPSE Piestany a na foto vyzera celkom dobre nejde tam niekto alebo nemate skusenosti s izbami ?
0

Používateľov profilový obrázok
awen
Power user
Power user
Príspevky: 609
Dátum registrácie: 11 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36

Príspevok od používateľa awen » 30 Aug 2011, 13:42

PL509 napísal:Zdarvim tak pridam sa aj ja :D fuha tie fotky ... no idem na intrak SPSE Piestany a na foto vyzera celkom dobre nejde tam niekto alebo nemate skusenosti s izbami ?
V Piestanoch je to celkom fajn.. nicoho sa neboj, zbadas, zvyknes si :) Vyhodou je pekne prostredie v blizkosti intraku a pravidelna strava :)
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12414
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 30 Aug 2011, 14:58

čo je to ten ELAM ?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 30 Aug 2011, 15:11

niečo ako tie americká beta delta epsilon , sigma kappa niečo , študentský spolok ktorý z teba vysaje dušu

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 30 Aug 2011, 17:01

Co po lidech chtějí?
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Axwell » 30 Aug 2011, 17:56

Takze teraz ked budem na C bloku, a pridem tam, tak tie izby budu v akom stave teda myslim, ci to niekto predtim len upratal a odisiel a zavrelo sa to, alebo potom este sa to cele vycistili upratovacky ? Ci ma fakt caka najprv to cele vsetko vycistit/vydezinfikovat ? Budem na trojke, pozname sa vsetci traja zo strednej, a ten jeden co bude mat sam izbu tak toho nevieme kto bude...

Ventilator,Lampa... ok pripisal som do zoznamu :)

tri veci kupime asi spolocne mikrovlnka,chladnicka,rychlovarna kanvica

Ak na C len tie holuby budu tak to budem spokojny...

Je dobre, ze tolko nepijem ako ostatny kamarati, sem tam, a uz to takto drzim vela rokov, a nemam problem...

ELAMu sa teda budem vyhybat... to radio co tu niekto spominal, tak tam ak nezabudnem sa pridem pozriet :)

A co sa tyka ucenia, no tak to bude to je hlavne, matika tak povedzme taky priemer som, fyzika to sme mali len dva roky na strednej aj to take... ze z toho bohuzial si moc nepamatam, programovanie to z tychto troch je najlepsie co viem, C++,pascal, a trosku nieco okolo PICiek.

Este sa chcem niekoho spytat, mam spravenu 21, a niekto mi hovoril, ze to mozem pouzit na nejaku skusku alebo ?

Test vstupny z angliny sa ako deli na ake skupiny ? A co taky co mal nemcinu len, nie moj pripad, ten akoze co narobi ? Kolko treba %/bodov mat clovek sa dostal do nejakej skupiny ? Alebo kazdy sa dostane ? toto by mi niekto mohol vysvetlit, kedze hned prvy den ma to caka :)

A este telesna, na zakladnej i strednej som bol oslobodeny, nie ze by sa mi nechcelo, ale mam mensi problem so srdcom, mozem robit nejake lahsie cviky, alebo sem tam nieco narocne ale len par minut. Teda na strednej som nerobil nic, ja len rekreacne ma bavi cyklistika, sem tam zabezim, prace v zahrade, na dvore, doma a tak... mozem robit prakticky vsetko, ale nemam rad to, ze toto mam robit, a tak, nemam rad iba pri telesnej ak mi niekto rozkazuje co mam robit, a preto aj ked by som nieco mohol robit, som si to tak vybavil na strednej, ze som tieto hodiny ja ani nemal :) Neviem ako je to tu, a neviem co sa tu robi na telesnej, u nas na strednej sa hral len futbal dokola to ma nebavilo vobec.
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 30 Aug 2011, 18:07

Tělák do školy dle mého názoru nepatří. Škola je od vzdělávání a ne od blbostí co s tím nesouvisí.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Jakub Marek
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 11 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Slovakia

Príspevok od používateľa Jakub Marek » 30 Aug 2011, 18:09

fyzika a matika ťa rozloží, ak sa ju nebudeš po večeroch miesto chlastania drilovať. A to že nepiješ veľa, to ešte len uvidíš, čo sa všetko na intráku naučíš proti svojej vôli :lol:

21 môžeš použiť na predmet BOZP 1, stačí iba priniesť a nemusíš chodiť na hodiny. Máš tak o predmet menej.

Tvoje vedomosti sú ti zatiaľ nanič, najvprv budú základy prepletené v maximálne s matikou, napríklad automaty, roboty, algebra a riešenie úloh a tak. Nespoliehaj sa na to, pre profáka si aj tak len smradľavá nula v zošítku rovnako, ako ostatní.

Test určí, či si začiatočník alebo pokročilý, je to niečo ako malá písomná maturita. Vyhodnocovať ho budú kompetentní na základe tvojich vedomostí. Ak budeš potom chcieť a bude to možné, dá sa aj preradiť. Ten, kto mal nemčinu má automaticky začiatočníka.

Na telesnú bude platiť tak isto list od doktora. Inak na telesnej je prvý semester plávanie, druhý loptové hry (basketball), prípadne sa to prehodí.
0

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Príspevok od používateľa eurobastler » 30 Aug 2011, 18:45

Axwell napísal:Split: budem na C1, tak ako je to s tÝmi chladnickami ?
Axwell napísal:inak ostatnymi diky za tipy, dost ste mi pomohli niektorÍ :)
Hodili by sa aj

Obrázok
:roll:
0
Obrázok

Napísať odpoveď