Haluze, blbosti, kuriozity III

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity III

Príspevok od používateľa Robio » 09 Feb 2012, 13:08

5ko napísal:Robio- len či sa aj v tých slypoch neskrýva nejaký ,, mikro čip?" :lol:
:lol: :lol:
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

eriko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2285
Dátum registrácie: 07 Nov 2008, 00:00

Re: Haluze, blbosti, kuriozity III

Príspevok od používateľa eriko » 09 Feb 2012, 20:16

0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10166
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Haluze, blbosti, kuriozity III

Príspevok od používateľa 5ko » 09 Feb 2012, 22:31

FAkt zaujímavé porovnanie,až neskutočné ,aký je ten svet malý a zároveň velký.Myslíme si že sme velký a pritom sme malí,myslíme si že sme malí a pritom sme zároveň velký,ide len o uhol a miesto pohladu na svet okolo nás.
Ešte keby sme si to vedeli vážiť a žiť podla toho. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity III

Príspevok od používateľa Thales » 12 Feb 2012, 00:00

Dnes večer jsem se vrátil z OBI, kde jsem byl poté co jsem v Hornbachu s pátráním po topůrku k sekeře neuspěl jelikož měli na výběr jen mězi jedním jediným druhem sekery a ničím. Topůrka nevedou. V OBI jsem uspěl i když si ho budu muset dost opracovat. Ale o to nejde. Prodavačka mě stopla s tím že tu kovovou část sekery nemám označenou že jsem si jí přinesl sebou a tedy jestli jí nekradu. Tak jsem se jí zeptal jestli u nich běžně prodávají sekery s hakenkrojcem a orlicí (no co, stará ale kvalitní), protože jí jinak mít označenou nepotřebuju jelikož jí označili dobře už v roce 1937 :finga:
Její výraz ve tváři (i výraz pána přede mnou i když se každý z nich tvářil úplně jinak) mě potěšil. Nejen že uznala že takové věci pravděpodobně nevedou, ale dokonce se nechtěla ani podívat jestli to na té sekeře opravdu je :mrgreen:
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Jozko95
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 811
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: medzi BN a PE
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity III

Príspevok od používateľa Jozko95 » 12 Feb 2012, 10:16

Pozor, este ta obvinia, ze rozsirujes neonacizmus :D
0
Majte so mnou strpenie, som začiatočník díki moc :-)

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Haluze, blbosti, kuriozity III

Príspevok od používateľa mato3000 » 12 Feb 2012, 10:51

áále aký neonacizmus, šak to chce na drevo a nie na cigáňov, alebo sa mýlim :D
0

Používateľov profilový obrázok
Jozko95
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 811
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: medzi BN a PE
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity III

Príspevok od používateľa Jozko95 » 12 Feb 2012, 10:57

:D Ale co ked si to predavacka zle vysvetli ? :axe: :axe: :axe:
0
Majte so mnou strpenie, som začiatočník díki moc :-)

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity III

Príspevok od používateľa daqq » 12 Feb 2012, 22:42

0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Haluze, blbosti, kuriozity III

Príspevok od používateľa mato3000 » 12 Feb 2012, 22:45

a čomu sa divia ? ludia, ktorý klamú a kradnú od malička nikdy nič seriózne nespravia .... majú to v krvi. niet nad ľudovú múdrosť, slovo cigániť nevzniklo len tak od nejakého rasizmu.
0

Používateľov profilový obrázok
Vojta
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1039
Dátum registrácie: 19 Nov 2011, 15:34
Bydlisko: Františkovy Lázně
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity III

Príspevok od používateľa Vojta » 13 Feb 2012, 09:03

Komentář:
Romové se naučili podnikat po česku, a pak že jsou nepřizpůsobivý. :-)
0
Můj profil na Google+
Pokud se vám doma válí nějaké 8mm videokazety, diskety ZIP, SATA HDD nebo PCIe GPU a nepotřebujete je, napište ;-)
Obrázok

Patrik Varga

Re: Haluze, blbosti, kuriozity III

Príspevok od používateľa Patrik Varga » 13 Feb 2012, 10:41


mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Haluze, blbosti, kuriozity III

Príspevok od používateľa mato3000 » 13 Feb 2012, 13:14

0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10166
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Haluze, blbosti, kuriozity III

Príspevok od používateľa 5ko » 13 Feb 2012, 17:20

Neviem či mladší pochopili o čo v tom videu išlo.
Zhruba je o pretekoch USA a ZSSR počas studenej vojny nielen v dobíjaní kozmu,ale aj o najhlbší vrt do hlbín zeme. Ruským geologom sa podarilo dostať najhlbšie až do 12 km a získať tak vzorky o zložení zemskej kôry,čím obohatili vedomosti aj svetovým vedcom.Je však smutné, že v súčasnej dobe už nie su prostriedky na udržiavanie vrtnej veže a tak chátrala, až bolo potrebné ju zlikvidovať.
Škoda, že taká vec, sa nezachová v pôvodnom stave ,ako historická technická pamiatka a vzácnosť ,ale zostane po nej len akýsi pomníček s tabulkou ,čo tam kedysi bolo.
Neviem, ako vznikla tá nahrávka,zvuku z podzemia,ale moc tomu neverím.Koho by už len z vrtačov napadlo strčiť do 12km vrtu mikrofon, aby počúval čo je tam za zvuk.Nechápem čo na tom skúmalo 16 vedeckých inštitúcií, keď ja tam na prvé počutie ,počujem zvuky jasotu osádky vrtnej veže a prizvanej verchušky, podguráženej vychlastanou Stolitschnou , po dosiahnutí stanovenej hlbky vrtu ,len trochu pribrzdený stuhnutým motorom nahrávacieho magnetofonu od treskúceho mrazu. :D
Keby že sa im aj podarilo dopraviť mikrofon do tej hlbky,nepredpokladám, že by narazili na nejakú dutinu,kedže posledné metre už mali problémy s teplotou vrtu a pod.,kde by mohli vznikať nejaké zvuky.
Mám pocit, že v dobe zúriaceho komunizmu, ktorý popieral existenciu Boha ,neba a pekla, si len niekto urobil srandu a pri takejto vhodnej príležitosti z recesie vypustil do sveta takú nahrávku, aby zneistil sovietskych ateistov.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Vojta
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1039
Dátum registrácie: 19 Nov 2011, 15:34
Bydlisko: Františkovy Lázně
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity III

Príspevok od používateľa Vojta » 13 Feb 2012, 18:16

+1
Navíc by mne zajímalo, jaký kabel by musel být k tomu mikrofonu, aby se při délce přes 12 km nepřetrhl vlastní vahou :roll:
0
Můj profil na Google+
Pokud se vám doma válí nějaké 8mm videokazety, diskety ZIP, SATA HDD nebo PCIe GPU a nepotřebujete je, napište ;-)
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity III

Príspevok od používateľa Thales » 13 Feb 2012, 18:28

Nevím jestli takto hluboko v podzemí mohou být nějaké zvuky, možná nějaké magmatické šelesty které jsou slyšet i v jeskyních poblíž aktivních sopek, ale tohle odtud určitě nepochází.

Jozko95 napísal::D Ale co ked si to predavacka zle vysvetli ? :axe: :axe: :axe:
To je její problém. Sekeře je jedno do čeho sekne :wink: Pro mě je podstatné že má pro mě optimální tvar, je vyrobena z kvalitního materiálu a je to už historická záležitost. Takže pokud ještě pěkně poslouží (určitě poslouží lépe než ta co jsem měl doteď) tak je to jen dobře. Nač se jí zbavovat?
Prílohy
Sekera_detail_upr.jpg
Sekera.jpg
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Jozko95
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 811
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: medzi BN a PE
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity III

Príspevok od používateľa Jozko95 » 13 Feb 2012, 18:45

Sak hej, ale inac fajna sekera :D
0
Majte so mnou strpenie, som začiatočník díki moc :-)

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10166
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Haluze, blbosti, kuriozity III

Príspevok od používateľa 5ko » 13 Feb 2012, 18:56

Tak do tej tesarskej potvorky asi origoš porysko nekúpiš.Ak chceš, pošlem ti dobre preschnutý jaseňový alebo agátový klátik a môžeš si vystrúhať na mieru cez dlhé zimné večery. :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Re: Haluze, blbosti, kuriozity III

Príspevok od používateľa mr.mio » 13 Feb 2012, 19:01

Určite mnohý z vás poznajú stránku návrat do reality. Občas sa tam nájde aj niečo zaujímavé(okrem iného :D )

http://navratdoreality.cz/index.php?p=view&id=12527

Odporúčam si to prezrieť od najmenších po tie najväčšie. Celkom zaujímavé a poučné :wink:
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Haluze, blbosti, kuriozity III

Príspevok od používateľa mato3000 » 13 Feb 2012, 19:37

5ko napísal:Je však smutné, že v súčasnej dobe už nie su prostriedky na udržiavanie vrtnej veže a tak chátrala, až bolo potrebné ju zlikvidovať.
Škoda, že taká vec, sa nezachová v pôvodnom stave ,ako historická technická pamiatka a vzácnosť ,ale zostane po nej len akýsi pomníček s tabulkou ,čo tam kedysi bolo.
no si sa trafil je toho škoda, ale ... :D vždy je nejaké ale. všimol si si že začali v 1970 om a bolo tam zamestnaných tuším 800 ludí. samozrejme za socíku to bolo v pohode ale v dnešnej dobe si to ani v rusku nemôžu dovoliť. inak sranda za 30 rokov vŕtania 12,5 km natíska sa mi otázka či mali aj trocha voľného času alebo len pracovali v takom veľkom nasadení :D

ten technik už ani nevie rozprávať od alkoholu :D takže prezraď kto by takéto dačo financoval. jedine úplný blázon. len na udržiavanie je treba 3 000 000 rublov. spravia peknú besiedku a v prípade že tam prídu turisti, tak nejaké to múzeum a hotel ...
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity III

Príspevok od používateľa Thales » 13 Feb 2012, 20:16

5ko napísal:Tak do tej tesarskej potvorky asi origoš porysko nekúpiš.Ak chceš, pošlem ti dobre preschnutý jaseňový alebo agátový klátik a môžeš si vystrúhať na mieru cez dlhé zimné večery. :D
Děkuju za nabídku. Origoš sice ne ale když si pohraju s nářadím tak tu z OBI tam narvu. Ty nové sekery mají podstatně větší díru na topůrku tak bude třeba dost ubrat. Ale mám z toho radost. Většina nářadí doma je stoletá a tak mám vždycky velkou radost když se mi něčemu podaří vdechnout nový život a může to zase sloužit. Dneska jsem třeba měl kompletní rozborku motorové pily Narex. Ta sice není tak stará ale byla neudržovaná a strašlivě zahnojená. Rozebral jsem jí na prvočinitele a po víc než 4 hodinách je jak nová. Každopádně jsem si zase ověřil jak špatný mám odhad, původně jsem to vidět tak na necelé dvě hoďky. A to jsem si s tím hrál včera ještě půl hodiony venku na mraze abych alespoň zvenku sundal to nejhorší. Houbelec. Bodejď by ne, dolovat odněkud 10 let starý (místy i přes 1cm silný) nános pilin s olejem z různých švír je fakt paráda. Ono to ztvrdne a je to jak tmel který se ale nedrolí takže to jde blbě mechanicky i ředidlem (litr C6000 zahučel jak nic).
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok