Co vás dneska potěšilo? (2)

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

MT
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 14 Aug 2013, 21:34

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa MT » 25 Máj 2014, 07:35

right13 napísal:MT - ak si absolvent, podla coho ineho ta ma posudzovat firma, ked okrem par posranych znamok v podstate nic nemas a okrem entuziazmu z toho co vsetko akoze vies nic nevies ...

silne silne o tom pochybujem ze nejakeho 35 rocneho cloveka sa budu pytat ake mal znamky v skole a nezoberu ho koli Ecku z matiky

neprezivas nejako moc tu skolu ?
skoda reci pani. Ocividne ma s tym kazdy ine skusenosti. Ja mozem hovorit za svoje skusenosti za posledny mesiac ked som behal po pohovoroch. Ale nebudem sa tu obhajovat. right - na co vlastne chodis do tej VS? Stale nechapem. Len kvoli tomu zdrapu papiera?

Washu: zle som to formuloval. Myslel som som vysvetlit princip mikro a makro magnetizmu (magneticky moment atomu, magneticke domeny, pohyb domen (Barkhausenov jav) atd.)
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12415
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa boraicho » 25 Máj 2014, 08:05

MT ja zas mam skusenosti že ne na TUKE kde som chodil, spolubyvajuci nemal problem vypočitať hocjaky priklad, ale nevedel čo je kondenzator ani to nikdy v živote nevidel. čo s toho že vieš vypočitať diferencialy ked nevieš ako funguje kondenzator?
U nas boli skušky typu 2 rovnice, vypočet jednej bol na 2x A4 kto to vypočital prešiel, kto nie, neprešiel. vau je to super fakt :roll:
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa dxr » 25 Máj 2014, 09:36

MT napísal:Kazdy to vidi tak ako chce, niekto mal viac stastia, niekto menej, niekto sa pocas skoly musel snazit viac, niekto menej. Je jasne ze pre niektorych zamestnavatelov nebudu znamky
Niektori zamestnavatelia si uz dnes pytaju index od nastupujucich studakov dokonca preferuju niektore fakulty
dokonca na professi najdes inzerat kde to nadrzovku napisu :)

Aktualne sa razi iny trend kto ma telku postrehol ze nemate pracu rekvalifikujte sa
a je v priprave taka vec ze kto robil 30 rokov s betonom ziska kvalifikaciu ako ten co studoval stavebnu
len si neviem spomenut ako to vznesene nazyvaju

Kód: Vybrať všetko

VS TEORIA+PRAX=VZDELANIE
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

MT
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 14 Aug 2013, 21:34

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa MT » 25 Máj 2014, 09:58

boraicho napísal:MT ja zas mam skusenosti že ne na TUKE kde som chodil, spolubyvajuci nemal problem vypočitať hocjaky priklad, ale nevedel čo je kondenzator ani to nikdy v živote nevidel. čo s toho že vieš vypočitať diferencialy ked nevieš ako funguje kondenzator?
U nas boli skušky typu 2 rovnice, vypočet jednej bol na 2x A4 kto to vypočital prešiel, kto nie, neprešiel. vau je to super fakt :roll:
A ty vies ako funguje kondenzator? Alebo tiez zastavas nazor ze fyzika je nepotrebna?
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa muziker » 25 Máj 2014, 10:46

boraicho napísal:MT ja zas mam skusenosti že ne na TUKE kde som chodil, spolubyvajuci nemal problem vypočitať hocjaky priklad, ale nevedel čo je kondenzator ani to nikdy v živote nevidel. čo s toho že vieš vypočitať diferencialy ked nevieš ako funguje kondenzator?
U nas boli skušky typu 2 rovnice, vypočet jednej bol na 2x A4 kto to vypočital prešiel, kto nie, neprešiel. vau je to super fakt :roll:
Základy praktickej elektroniky ti TUKE nemá dávať - je to úloha pre nižšie stupne školstva a samoštúdium. Univerzita ťa má naučiť analyticky myslieť a orientovať sa + zásadne riešiť rôzne situácie v procesoch. Ty budeš ale zrejme praktický človek čo očakáva od školy univerzitného typu úplne nereálne veci. Inak aj tie príklady čo píšeš majú svoj zmysel, ale na to možno prídeš trocha neskôr.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12415
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa boraicho » 25 Máj 2014, 10:53

ano viem ako funguje kondik ale rovnice okolo neho ani jednu. S elektro robim už nejaky ten rok, a ešte nikdy ani raz som nepotreboval počitať integraly rovnice matice komplexne čisla, nikdy! a čuduj sa vždy my všetko fungovalo. Viem že práve teraz mi moj predzosilovač šumi, ale bohužiaľ to neodstranim žiadnym integrálom ani limitou ani laplaceouvou metodou a ani kirhofovym zakonom a ine veci ako toto nas na škole bohužiaľ neučili :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

koľko ľudi za poslednych 5 rokov, pri PC zdrojoch a zosilovačoch a blikačoch kadečim všetkym možným, počitali odpory a kondiky pomocou tych srandovnych veci z vysokej?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

neznamy

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa neznamy » 25 Máj 2014, 11:12

MT napísal: right - na co vlastne chodis do tej VS? Stale nechapem. Len kvoli tomu zdrapu papiera?

Washu: zle som to formuloval. Myslel som som vysvetlit princip mikro a makro magnetizmu (magneticky moment atomu, magneticke domeny, pohyb domen (Barkhausenov jav) atd.)

chodim tam lebo ma to bavi, nebavili ma vsak tie aplikovane hluposti, ktore uz nastastie skoncili, ale necitim sa za to ako nadclovek, z tvojho prejavu mi pride ze si velmi hrdy na to ze tam chodis, ja netvrdim ze cela VS je nahovno,len sa sklada z veci zaujmavych a nezaujmavych (mat.fyz+apl.mat.fyz+manazment)....

to druhe netusim o com pises, nic z toho neviem a nikdy som to nepocul, je sice pekne ze to vies, ale vysvetli mi NACO ti to je a KDE a KEDY to chces pouzit.


aby som ti trosku posteklil tvoje ego... minuly tyzden som mal 4 skusky po sebe, vsetky som dal na prvy krat na A a B ... a ano, 2 z nich boli odborne vypoctove, aplikovana matika a jedna teoreticka ...
Naposledy upravil/-a neznamy v 25 Máj 2014, 12:06, upravené celkom 4 krát.

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1752
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa pablox » 25 Máj 2014, 11:17

Niekto tu spomenul rekvalifikaciu - co viem tak dnes mozes ziskat elektro vyhlasku behom troch mesiacov aj ked si nestudoval elektro skolu, len musis absolvovat skolenia, skusky atd..
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12415
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa boraicho » 25 Máj 2014, 11:36

a ked vieš kto, tak ti spravia 22jku len tak bez skušok a všetkeho za 80€
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
sharebell
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 07 Máj 2013, 17:17
Bydlisko: HC a NR
Vek: 28

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa sharebell » 25 Máj 2014, 12:12

Napr na skole kde sa hlasim ja je matematika a fyzika len v prvom ročníku aj to len základy, integrácie a derivácie. Ďalej je všetká matika zakopaná priamo v predmetoch kde je prakticky využívaná, čo je podla mna lepšie ako vidieť najprv kopu bullshitu a možno ani za celych 5 rokov nevedieť na čo mi 3/4 z toho vlastne je.
0
RED OR BLUE ?

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa AndiCibula » 25 Máj 2014, 12:12

A kam si si dal ?
0
Performance in nanospace.

MT
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 14 Aug 2013, 21:34

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa MT » 25 Máj 2014, 13:00

right13 napísal:
MT napísal: right - na co vlastne chodis do tej VS? Stale nechapem. Len kvoli tomu zdrapu papiera?

Washu: zle som to formuloval. Myslel som som vysvetlit princip mikro a makro magnetizmu (magneticky moment atomu, magneticke domeny, pohyb domen (Barkhausenov jav) atd.)

chodim tam lebo ma to bavi, nebavili ma vsak tie aplikovane hluposti, ktore uz nastastie skoncili, ale necitim sa za to ako nadclovek, z tvojho prejavu mi pride ze si velmi hrdy na to ze tam chodis, ja netvrdim ze cela VS je nahovno,len sa sklada z veci zaujmavych a nezaujmavych (mat.fyz+apl.mat.fyz+manazment)....

to druhe netusim o com pises, nic z toho neviem a nikdy som to nepocul, je sice pekne ze to vies, ale vysvetli mi NACO ti to je a KDE a KEDY to chces pouzit.


aby som ti trosku posteklil tvoje ego... minuly tyzden som mal 4 skusky po sebe, vsetky som dal na prvy krat na A a B ... a ano, 2 z nich boli odborne vypoctove, aplikovana matika a jedna teoreticka ...
Gratulujem. Mozno sa raz zamestnas v praci kde to po tebe budu vyzadovat. Pretoze som mal skusenost v praci kde to po mne vyzadovali.

boraicho: tak potom nerobis veci na takej urovni na ktorej by si potreboval vyuzivat tie rovnice.

Uz sa vyjadrovat na tuto temu nebudem, ocividne tu panuje vseobecny nazor ze skola je povacsinou na nic.
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa dxr » 25 Máj 2014, 13:11

urcite nepanuje je tu kopa ludi co vedia vselico opravit ale je tu asi 10 ludi co to vedia aj dokazat
ceruzkou a papierom. teoria a prax su spojene nadoby.

A mna potesil dnes teplomer 3x`C v izbe zapinam klimu (upresnim neskor ked domeram)
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa muziker » 25 Máj 2014, 13:44

boraicho napísal:a ked vieš kto, tak ti spravia 22jku len tak bez skušok a všetkeho za 80€
Nepíš tu prosím ťa také veci, lebo to podporuje len korupciu a hlupákov. Určite by si takému "elektrikárovi" nezveril žiadnu prácu.

Malé zamyslenie: Myslím že časom sa ukáže že všetko "zlé" je na niečo dobré. Teda určite aj škola je dobrá, aj keď to na počiatku tak možno ani nevyzerá. Technické odbory (elektroniku nevynímajúc) sa bez matematiky a jej aplikácie jednoducho neobídu. Ale tí ktorí z nejakého dôvodu nedokázali školu dokončiť tu budú vždy presviedčať, že školy sú zbytočné.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12415
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa boraicho » 25 Máj 2014, 14:09

muziker, hej viem, je to škareda vec, ale pravdiva. a dosť to robia zamestnavatelia svojim zamestnancom.

kedyže si ty naposledy riešil integraly a derivacie?
boraicho: tak potom nerobis veci na takej urovni na ktorej by si potreboval vyuzivat tie rovnice
Ale robim. napriklad taky predzosilovač s korekciami ako som pisal. Bud to zložito vypočitaš, bohužiaľ ja osobne som tupy z matiky a viem iba + - / a *
ale zapnem LSPcad a nahadžem tam čisla čo potrebujem vedieť a vypľuje mi to graf schemu hodnoty sučaistok, proste všetko.
A teraz predbehnem situaciu , ty napišeš vetu typu "ale ty nevieš čo tie čisla znamenaju..." praveže viem. keby som nevedel nič by mi nefungovalo. viem všetko presne jak funguje ktore čislo čo znamena, ktory graf čo ukazuje, len to jednoducho neviem vypočitať a aj tak tie vzorce nemam v hlave a verím že ich nemaš ani ty lebo tych vzorcov je 500 300 milionov trilionov kixilionov.

ano, nedokončil som školu, ale stále tu bude jedna vec, že v školach učia už stare veci. bohužiaľ technika išla dopredu. a všetko sa rieši počitačom. a v škole sa to rieši papierom , a ked soft tak je z roku 1992.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa Washu » 25 Máj 2014, 14:23

Obrázok
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa Wili » 25 Máj 2014, 14:32

povodne som sa nechcel zapajat ale v krakosti to je priblizne takto:

Je velmi dolezite pochopit PODSTATU problemu a jeho ZAKLADY. Takto to je vo vsetkom, nie len v elektronike ale aj v inych odboroch. Sucasne moderne programy, ktore vsetko vypocitaju su tu len preto aby ti urychlili pracu, ale ak nepochopis zaklady a hlbku problemu nikdy sa neposunies v pred a nevyvinies nic nove...

Je pravda ze teoria ma od praxe na slovensku niekedy dost daleku cestu.. Ak chces nieco skor rychlo vyrobit ta prax je na to dobra. Ale ak chces nieco vivijat, tvorit, vymyslat a venovat sa niecomu do hlbky musis jednoducho vediet aj uplne zaklady/teoriu/vypocty.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa 5ko » 25 Máj 2014, 23:53

Mňa len v týchto súvislostiach napadlo, že musím obdivovať starých inžinierov,spred sto rokov, ktorý dokázali bez kalkulačiek vypočítať,nakresliť a postaviť také zariadenia a stavby ako ,, obyčajný ,,parný stroj, spalovací motor, obrovské kovové mosty ,vzducholode, Titanic...lietadlo....tí ludia to museli mať všetko v hlave a počítali všetko spočiatku len z ceruzkou na papieri,alebo max logaritmické pravítko.. a tie stroje fungujú dodnes..pravda okrem Titanicu. :wink: Ale to nebola chyba ich výpočtov.
Neviem si predstaviť, čo by dokázali dnes,keby mali také možnosti použitia súčasnej výpočtovej techniky . 8O
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa Napster050 » 26 Máj 2014, 00:14

no keby boli konštruktéri titanicu rozumnejší, vybavili by ho sonarom, gps a autopilotom :lol: :lol:
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa AndiCibula » 26 Máj 2014, 00:22

5ko, ak si spomínaš z októbra, keď som sa chváli že som si kúpil škorpióna, takého viac-rýchlo žihadľového, z Uherského Brodu, tak zhodou okolnosti som ho tento víkend znova rozobral (objavili sa hnedé fľaky hrdze) a ja som proste stále a znova žasol ako toto mohol niekto vymysleť, dokonalá precízna práca, všetky súčasti do seba zapadajúce, využitý každý kúšťok tak malého priestora a ten mechanizmus, to je proste skvost. Rok vzniku 1959, tá vec prekonala svoj časový horizont a dodnes je žiadaný či už na policajnom alebo civilnom trhu, dostal sa do akčných filmov, zatúlal sa do všetkých kútov sveta. Smutné je že jeho otec pán Miroslav Rybář sa nedožil jeho slávy. Rovnako ako jeho ďalší kolegovia, Jiří Čermák, František Koucký a ďalší. Títo robili (anonymne) ČSR dobré meno vo svete.
0
Performance in nanospace.

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok