snezne delo 8O

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Split

Príspevok od používateľa Split » 03 Jan 2009, 21:44

som za iwom..uz to tu bolo povedane...ad Dj..ak sa ti tu nieco nelubi povedz nahlas... neboj sa... poriesime...

Používateľov profilový obrázok
DjMajco
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 02 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Zuberec
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DjMajco » 03 Jan 2009, 22:00

doooobre hlboko sa ospravedlnujem
neprecital som si wikipediu a snazim sa vam tu nieco natlacit do hlavy...
ale tie dela co su u nas maju trosku iny sistem
kazde ma jeden dvoity kompresor jeden na vzduch a druhy na vodu
0
drahé hračky sú lacnejšie ako terapia

2x SB18/Beyma 18G50
2 x 18G550 coming soon :D

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 07 Jan 2009, 00:25

Andrej napísal:Nevieim, ci by teraz este s nami pisal, keby pil destilovanu vodu...
Ale prosím ťa...
Ak si to myslel že pil odhodobo tak áno, pretože voda destilka neobsahuje potrebné minerály atp ktoré naše telo potrebuje, keď ju budeš piť dlhodobo tak sa naruší tvoja telesná rovnováha a má to nejaké následky..
Ak si teraz hodíš do seba dva litre destilky tak sa nič nestane...

A nechutí nijako, neviem čo tu hovoríte že je to humus...neviem čo by jej dodávalo chuť...
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 07 Jan 2009, 00:28

No tak sneh ako sneh...ale každý sme snáď boli na svahu a vieme ako vyzerá umelý sneh...

No skúsim to aj ja. zoberiem rozprašovač na kvety a uvidíme :D
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12412
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 07 Jan 2009, 00:49

ci pana to aj u vas taka zima?
asi aj ja vyskušam.
zoberem hadicu a budem skušať tlak mame u nas 3BARy.a klesa ale ne barz rychlo mame 60 litrovy ked klesne pod 1,5BAR tak začne ťahať darling
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 07 Jan 2009, 00:59

No v poslednej doje je večer pod nulou stále...raz bolo aj -8.5C
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 07 Jan 2009, 12:31

Včera som bol tak doobeda s mamou v meste tak nám vo Fóbií teplomer ukazoval -5,5 ale ja som otužilý :D kamaríti sa čudujú ale málokedy pociťujem zimu, chodím v krátkom tričku a na tom zimná bunda a nebýva mi zima :) sranda že skoro nikdy niesom chorý :D
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Andrej
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 04 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: GA/BA
Vek: 38

Príspevok od používateľa Andrej » 07 Jan 2009, 13:30

nebudem to tu dako obsirne rozpisovat - koniec koncov, kto chce si najde. Kazda bunka ludskeho tela ma svoje osmoticke hodnoty. prakticky esistuju dva sposoby na transport latok cez bunkovu membranu. Aktivny a pasivny - aktivny prostrednictvom sodikovych kanalov pominiem a popisem len o tom pasivnom. Koncentracny gradient sposobuje transport pasivny. Kedze destilovana voda nema mineraly a ziadne ine latky, nastava jej prudke nasavanie cez BM do bunky vplyvom vysokeho koncentracneho gradientu. Rezultuje to do fyziologického prasknutia bunky ciez absolutnej destrukcie. (demonstrovat sa to da na uhorkovom salate - ked ho posolim zvysim gradient a voda sa zacne z uhorky odstranovat - preto je plna misa vody).
Cize si stojim za svojim - taka voda je pre organizmus velmi nebezpecna a jedovata.
Veci homeostaza co si pisal robio v tomto pripade nehra ziadnu ulohu - o tom to nie je. nehovorim, ze ta zabije deci destilky, ale minimalne ti to neprospeje a vo vacsom mnozstve sposobi akutnu smrt....PS - biomedicina moj obro. :?
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 07 Jan 2009, 14:58

0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
lato
Power user
Power user
Príspevky: 984
Dátum registrácie: 30 Nov 2008, 00:00
Vek: 70

Príspevok od používateľa lato » 07 Jan 2009, 20:12

Ináč s tými "prísadami" vo vode na výrobu snehu to nie je až taká blbosť bo destilovanou vodou by to fungovalo dost blbo . Jasne ale že nikto ich tam nedáva ale kvalita snehu záleží aj od týchto "prísad" - od kvality vody ktorá je k dispozícii..
0

Napísať odpoveď