Co jste si zajímavého přinesli ze sběrného dvora ?

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Andrej152
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1024
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 12:49
Bydlisko: prešov
Vek: 22

Re: Co jste si zajímavého přinesli ze sběrného dvora ?

Príspevok od používateľa Andrej152 » 13 Jún 2015, 14:16

mind-storm napísal:Tato tema ma, slusne povedane, serie...
Vsetci si tu take pekne veci nosite, iba ja byvam v Prievidzi, a nedoniesol som si zatial nic (neviem, odkial sa da, pokial by niekto vedel poradit, bol by som vdacny).
mna trochu tiez :D u nas v PO je to tiez take ... 3 zberne dvory no ani v 1 ti nic nedaju , iba sa mozes zdilaky pozerat na tie zosiky , radia tesla , etc. :crying:
0

willous
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 15 Máj 2015, 14:26
Bydlisko: Brno
Vek: 26

Re: Co jste si zajímavého přinesli ze sběrného dvora ?

Príspevok od používateľa willous » 26 Jún 2015, 20:28

Nevíte někdo jak to vypadá s těmi sběrnými dvory v Rakousku? Je to ještě aktuální? Popřípadě nějaké zkušenosti? Rád bych se tam kouknul jestli tam jsou takové poklady.
0
Zájmy: CNC, reprap, audio, automatizace, dvoutakty

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: Co jste si zajímavého přinesli ze sběrného dvora ?

Príspevok od používateľa dudoo » 27 Jún 2015, 01:03

Bol som v jednom zbernom dvore vo Viedni, ale pred vstupom bola závora obsluhovaná vrátnikom a kamery nad každým kontajnerom. Skoro pri každom kontajneri stál človek, ktorý ti povedal čo do toho kontajneru môžeš hodiť a do ktorého môžeš hodiť to čo nesmieš do toho. Nakoniec musíš ísť k automatu a vyťukať tam všetky položky, ktoré si vyhodil t.z. Plast, drevo, papier, sklo, kov... potom ti automat vypočítal cenu (na váhe nezáležalo, bola to plná dodávka bordelu) a musel si to zaplatiť nejakým poplatkom.
Neviem si predstaviť ako by to dakázali miestny vstrebať, keď by si tam prišiel a zobral si si od tadiaľ niečo, za čo už si niekto zaplatil s vierou, že dotyčnému za to vyrastie zo zemy niečo úrodné. Oni už majú vypestovanú dôveru v to, že keď niečo vyhodia tak sa to zrecykluje na pracoviskách na to určených a nie niekde v lese.
U nás si niekto zoberie zo zberného dvora napríklad chladničku, vyberie z nej všetko kovové čo berú vo výkupni, a plastové ( nevýkupné ) vnútro vyvezie za najbližší roh, kde to bude ďaľších 100 rokov zaberať miesto vegetácii.
Na Slovensku je skoro pravidlom, že pri vchode do lesa nájdeš vypitvanú chladničku, sporák, pneumatiky, stavebný bordel...

Toto je už OT:
U nás to robia šmejdi, čo chodia do Rakúska na fušky prerobia byt/záhradu a bordel, za ktorý by museli v AT zaplatiť prevezú za Moravu a vyje..kydnú to do najbližšieho lesa (BTW: je to CHKO - Chránená Krajinná Oblasť), čo si môžete o takých tajtrlíkoch myslieť?
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Co jste si zajímavého přinesli ze sběrného dvora ?

Príspevok od používateľa Amaterr » 27 Jún 2015, 07:28

V konecne sa to vyriesilo , zamestnanci zbernych surovin maju z toho druhy zarobok , rozoberaju motory , trafa a vsetko kde je med a ine suroviny a separuju , preto nechcu nic davat , mam kamarata v zbernych na okraji BA a ma z toho druhy zarobok , separuje aj plechy z roznych umyvaciek a pod , potom to dava do inej zberni . Co mne niekedy da za pivo , su len zalievane toroidy z bielej techniky , s tym sa mu nechce srat .Nuz a Rakusky zamestnanec to nemusi , Turek ma celkom slusny zarobok aby tavil trafa kvoli medi .
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Co jste si zajímavého přinesli ze sběrného dvora ?

Príspevok od používateľa dxr » 27 Jún 2015, 08:06

Je to tak. Maly alebo velky motor to je fuk. Pride k nemu socialne vycleneny jedinec s kladivom a rozbije ho.
Jemu je uplne jedno ze je to takmer novy motor zo stroja ktory vyradili on tam vidi to vinutie,.
preneho ma ta med vyssiu cenu ako predaj celeho kusu na vahu. je to smutne ale je to tak zberny dvor BA inak...
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Schwarz15
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 25 Jan 2015, 08:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 24

Re: Co jste si zajímavého přinesli ze sběrného dvora ?

Príspevok od používateľa Schwarz15 » 04 Júl 2015, 20:49

Ahojte všetci!!!

Ja do zberných dvorov nechodím pretože nepoznám tu nijaký

Ale zato striehnem pri kontajneroch kto čo vyhodí :-)

Dneska som išiel z prechádzky a natrafil som na 3 vyhodené tv( 2x Tesla 1x nejaka neznama znacka) vymontoval som si reprák,dosky s potenciometrami,nejaký modul na neviem čo,musím to skuknúť a izostaty (ty kokso tie veci aj vypadajú použiteľne)

Na tomto je najlepšie že vás nikto neotravuje a navyše je to zadarmo :-)

Takže striehnite kto čo vyhodí a noste vždycky pri sebe sadu šraubovákov a klieštiky

Update:Jeden s tých izostatov práve slúži v Tesla Condor :)
0
Naposledy upravil/-a Schwarz15 v 18 Aug 2015, 13:56, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: Co jste si zajímavého přinesli ze sběrného dvora ?

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 04 Júl 2015, 23:09

To aj keď idem von s nejakou peknou ženou ? :D
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Co jste si zajímavého přinesli ze sběrného dvora ?

Príspevok od používateľa alidedko » 04 Júl 2015, 23:18

Noa? Pod moja, potrim mi kombinacky ... :D
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: Co jste si zajímavého přinesli ze sběrného dvora ?

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 05 Júl 2015, 01:17

Ja som si tak doniesol z Pc pri smetiaku 350W funkčný zdroj len oprášiť ho bolo treba :) A od nás z planea Tv Tesla,video,mikrovlnky asi zo 10 a z toho nešli len 2 :)
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10166
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Co jste si zajímavého přinesli ze sběrného dvora ?

Príspevok od používateľa 5ko » 05 Júl 2015, 08:31

alidedko napísal:Noa? Pod moja, potrim mi kombinacky ... :D
Hádam by radšej potrimala,,imbusák,, :lol:

Vyrastal som rovno za plotom Kovošrotu,rodičia tam aj pracovali až do dôchodku,takže som mal každodenný prehlad,čo nové pribudlo .
Vozili tam odpad z Podpolianskych strojární, ŽOS Zvolen,ZVT,Leteckých opravovní Závodu SNP Žiar nad Hronom...,a všetkých okolitých závodov.Ako deti sme sa tam hrávali v autách ,lietadlách.. a robili sme si tam bunkre...bolo to krásne detstvo,vybláznili sme sa a nič sa nám nestalo,lebo naháňačka po haldách šrotu bol ten najlepší adrenalínový zážitok... hlavne keď nás začal naháňať strážnik.
Ale vtedy sa nerobili okolo kovov také rošády ako teraz.Po dovezení nejakého kombajnu sa rozpálil autogénom na menšie kusy, vytriedili sa do zásobníkov liatina, hliník,Fe, a potom sa to vozilo autami na železnicu do vagonov na spracovanie do príslušných hutí.
Drobný odpad sa triedil tak isto a ženy to po vytriedení lisovali do kociek a tiež to išlo na spracovanie.Najradšej som mal ,,tovar,, z hlinikárne, pretože som nemal núdzu o duralové plechy uholníky, trubky či gulatinu na remeničky...skrátka všetko čo som potreboval ,taktiež motorčeky a iné elektrosúčiastky aj špeciálne z vojenských zariadení,zväčša,,sdelano v CCCP,,
Dnes ak chcem kúsok plechu, tak musím kúpiť celú tablu, lebo nikto nebude rezať v obchode pár centimetrov.Jedine, ak človek skočí do nejakej klampiarskej dielne ,tam majú dosť odpadu,ktorý oželejú aj za ďakujem pekne.
Tu v BB tiež v Zberných surovinách ,,zhodnocujú,, farebné kovy,tak že čo sa dá rozobrať a rozdeliť na Cu, Al, Fe, liatinu,nerez..... tak to v hale chlapi povysekávajú ... ale či to majú ako fušku, alebo normálne v pracovnej náplni to netuším.
Kedže vykupujú aj chladničky a podobnú kuchynskú techniku, tiež neviem pochopiť, ako môžem v lese za mestom namiesto hríbov najsť zarastať burinou vyhodenú calexku,práčku,či TV... je mi s toho zle... ako môže byť niekto taký sprostý, že ked to už naloží do auta,nezavezie to do zberne, ale do hory. :mrgreen:
Každý predsa už platí zo zákona za odvoz odpadu, tak prečo to nedajú tam kam to patrí,veď sa za to zvlášť neplatí.Aj na sídliskách minimálne dvakrát do roka je zber nadrozmeného odpadu,kedy sa to vyloží ku kontajnerom a smetiari to odvezú na nákladiaku.
Ale to je naša povaha,prečo by som urobil niekomu dobre,ak s toho ja nebudem mať nič.
Volakedy dávno sme vraj boli pohostinný národ,aj ked bola chudoba, ale dnes , čím sa máme lepšie, tým sme na seba horší. :(
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Co jste si zajímavého přinesli ze sběrného dvora ?

Príspevok od používateľa dxr » 05 Júl 2015, 09:00

U nas je zberny dvor a vykupna druhotnych surovin uplne nieco ine jedno odovzdas a zaplatis a druhe ti zaplatia.
unas totiz mozem bezplatne odniest len 2x do roka a do istej vahy objemu a este onduluju obcianskym
do zbernych surovin ti oficialne ladnicku nevezmu lebo chladivo a kopa plastov a maly motor preto to konci v lese.

Toto je vtipne po BA behaju romske upratovacie caty ktore kricia: Obcania ....zvaracky motor"e" aj upraceme..
Potom to konci tu par km za BA. Kde si este aj lokalny vajda spravil zdanenu ciernu skladku :)
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/z ... dpadu.html
Obcas tade prejdeme s velkym zdesenim a velkou tuzbou nedostat defekt.

5ko> Inak u nas ti plech odpreda za cenu ktoru by nedostal ani za cely kontajner je mu to jedno
takto ma peniaze na ruku a bez blocku. Problem je delit material ziadna ochota pomoct a zasuvka nikde.
Zohnal som tam 40x40 cm 3mm antikorovy plech ale rezat som ho musel na menici a flexou inak som ho neziskal.
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1375
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Dumpster diving

Príspevok od používateľa TomasNM » 04 Aug 2015, 22:35

Taketo mi tu chyba(alebo som zle hladal).

Pani,pochvalte sa s vecami,co ste nasli v srote a zprevadzkovali/vyuzili.

Ja mam tieto ulovky:
- LCD 20" monitor LG Flatron L204WT (povodne nefunkcne podsvietenie a elyty),teraz je pripojeny k mojmu lab.PC
http://svetelektro.com/Forum/podsvieten ... 40706.html
- iny LCD 20" monitor LG - vymena elytov,funguje u kamarata na chalupe
- LCD 17" monitor Samsung SyncMaster 710N (vymena elytov + odpaleny MOSFET CCFL trafa-napriek tomu funguje!),zatial v skrini bez vyuzitia
- 2ks nabijacky aku.naradia - vyuzite transformatory
http://svetelektro.com/Forum/moj-lacny- ... 39621.html
- Laserova multifunkcka HP M1522n - upecena riadiaca doska,plne funkcna
- LCD 30" televizor Metz - opravene CCFL podsvietenie(bez 1 lampy z 8 ),funkcny bez vyuzitia
- zopar MOT-ov - z jedneho je bodovacka,dalsi sluzil ako rezacka PS,dalsi caka na svoju prilezitost a dalsi mam prislubeny

A co vy?

! Príspevok presunutý tam,kde patrí. presunul : 5.8.2015 mirosne !
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Co jste si zajímavého přinesli ze sběrného dvora ?

Príspevok od používateľa Milos66 » 09 Sep 2015, 18:40

Dneska som bol na prevádzke vyniesť PET fľaše a doniesol som si tohoto starého krásavca. Niekto ho tam pohodil, našťastie do neho nenapršalo. Chlapi na ňom mali položenú kávu a bufet :)
Všetko je funkčné a CD načítava bleskurýchle. Mechanika ide ako nová.
Prílohy
IMG_20150909_174515.jpg
IMG_20150909_174531.jpg
IMG_20150909_174539.jpg
IMG_20150909_174555.jpg
IMG_20150909_174626.jpg
IMG_20150909_174637.jpg
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
RoboR5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 22 Sep 2014, 23:48
Bydlisko: Prešov, SR

Re: Co jste si zajímavého přinesli ze sběrného dvora ?

Príspevok od používateľa RoboR5 » 10 Nov 2015, 01:40

Keď už sa všetci hromadne priznávajú tak aj ja mám na duši nálepku "smetiar" ak decko som si do garáže nanosil, telky, rádia, gramofóny proste všetko elektrické a rozoberal to, prípadne skúšal opravovať. Myslel som si, že s dospelosťou sa to vytratí ale kdeže. Teraz ľudia vyhadzujú ešte úžasnejšie veci ako kedysi a tak hanba nehanba beriem pod pazuchu a pridám do kroku. :mrgreen:
Teraz keď do blízkosti môjho obydlia pristavili kontajnery tak občas pri "náhodnom" vyhadzovaní drobností nakuknem očkom či tam niečo nenájdem. A veruže vždy niečo nájdem. Posledné úlovky Commodore 64, som neveril vlastným očiam, to som za bieleho dňa skočil do prázdneho kontajnera a hneď nazad von, hanba nehanba. Hneď za tým dva roky stará multifunkcia atramentka od HP s adaptérom a cartridgeami, len tak zo srandy som ju zapol, náplne som prevážil vyzerali byť plné ale boli zaschnuté. Nuž trocha rozpúšťadla, stará zubná kefka a po 5 minútach práce ide čierna na 100 percent a farebná trocha vynecháva. Dve laserovky jedna od HP 1020 druhá od Xeroxu 3125. HP-čka mala problém vo fixačnej jednotke, jeden valec bol v ťahu no ako bývalý technik HP mám zopár vadných fixácií skladom (nedokázal som ich vyhodiť a dobre som spravil :D ) V Xeroxke bol jeden nafúknutý kondík na zdrojovej doske a hromada molitánu všade po tlačiarni asi nejaká myška hryzka pobiehala po tlačiarni a skúšala čo by šlo pod zub. Ešte tam chýbal toner ale ten som za pár drobných našiel na bazoši.

Vyhrievané poťahy do auta tri kusy nepotrhané ani inak nepoškodené 8O
Hrejú parádne ale žerú ako sviňa, no to by som nebol ja človek schopný všetkého aby som to nevyriešil. Výmena 60A alternátora za 70A alternátor a už dobíjanie stíha moje poťahy aj s rozsvietenými svetlami, zapnutými hmlovkami, stieračmi, kúrením, vyhrievaním zadného okna rádiom a pod.

Ešte bizarnejší objav boli nové zabalené neónové svietidlá na 1 klasickú dlhú trubicu. Celkovo 8 balíkov nových svietidiel :o Krásna biela farba, rok výroby na obale 2012 ešte aj so štartérmi v pridanom sáčku.

A potom, že my sme pacienti, prdlajs, všetci čo toto vyhadzujú sú pacienti. :biggrin:
0
Existujú 3 druhy elektrikárov: neschopný, normálny a schopný všetkého. Ja som tak z každého trochu :D

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2580
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 62

Re: Co jste si zajímavého přinesli ze sběrného dvora ?

Príspevok od používateľa miroja » 10 Nov 2015, 08:50

A potom, že my sme pacienti, prdlajs, všetci čo toto vyhadzujú sú pacienti. :biggrin:
Robo, vidim, ze si moj clovek :-) Len keby to bolo kde skaldovat :-(
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Co jste si zajímavého přinesli ze sběrného dvora ?

Príspevok od používateľa elmoto » 10 Nov 2015, 09:04

ved to pod natlakom manzelky redukujem moje celozivotne zasoby :crying:
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Co jste si zajímavého přinesli ze sběrného dvora ?

Príspevok od používateľa AndiCibula » 10 Nov 2015, 11:06

Ja som hneď na mojom druhom rande s mojou drahou liezol do kontajnera a sme sa tam prehrabávali. :D
Výber partnerky je jedna z mála vecí, ktoré som schopný ovplyvniť, všetko ostatné sú výhovorky. :)
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10166
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Co jste si zajímavého přinesli ze sběrného dvora ?

Príspevok od používateľa 5ko » 10 Nov 2015, 14:44

elmoto napísal:ved to pod natlakom manzelky redukujem moje celozivotne zasoby :crying:

Ešteže to nebolo ako v tom vtipe:

Anča sa vydala za Miša len preto, lebo jej slúbil všetky úspory za posledných 10 rokov... sprostá, myslela si že -peniaze. :lol:

Vitaj v klube, kto bol u mňa, vie ako mám zapratané tri pivnice plus kút v kuchyni.No ale čo ked stále niečo z toho potrebujem.
Najhoršie je , že ked vyveziem za vlečku,tak za pol donesiem nazad. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Co jste si zajímavého přinesli ze sběrného dvora ?

Príspevok od používateľa Drakoush » 10 Nov 2015, 17:09

miroja napísal:
A potom, že my sme pacienti, prdlajs, všetci čo toto vyhadzujú sú pacienti. :biggrin:
Robo, vidim, ze si moj clovek :-) Len keby to bolo kde skaldovat :-(
Keď som staval dielňu, ujo mi poradil, že sa tam dá aj povala, aby bolo kde veci skladovať. V tom čase som to nepovažoval za dôležité, ale nakoniec ma ukecal.

Po 6tich rokoch môžem povedať, že to bol zlý nápad... Malo tam byť poschodie + povala.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Co jste si zajímavého přinesli ze sběrného dvora ?

Príspevok od používateľa helios » 10 Nov 2015, 17:55

...a keď sa všetky skladovacie priestory zaplnia, je čas niektoré veci zobrať na výmenné stretnutia zberateľov, ako sa dnes nazývajú burzy všakovakého haraburdia. Kufor starín predáš a v lepšom prípade len pol kufra iných podobných harabúrd nakúpiš. :mrgreen:
0

Napísať odpoveď