Co vás dneska potěšilo? (2)

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

alois

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa alois » 25 Dec 2015, 13:13

Pozri si produkty komunikujúce na Z-Wave platforme. Tam sa toho dá tiež urobiť dosť.
SmartHome systémy - teploty, vietor, smer a.t.ď. Tablet ako zobrazovacia jednotka. Všetko sa dá, len to niečo stojí. Ale nájdeš aj klasické meteo stanice ktoré ukladajú dáta na kartu a dajú sa použiť v Exceli.

Ak niekto chce alarm, tak tieto doplnky potešia a iný výrobcovia ich moc nepoužívajú a ani nepodporujú. Dataloger teploty za 14€...

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa mac26 » 25 Dec 2015, 15:28

Praveze HW mam uz viac-menej hotovy, aj SW na PC, len by som to chcel este v nejakej prehladnej forme dostat na web.
Mam to ako rocnikovy projekt - datalogger
0

Používateľov profilový obrázok
Najgel
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1695
Dátum registrácie: 02 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Námestovo, Žilina(škola)
Vek: 29

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa Najgel » 29 Dec 2015, 19:44

Dnes došla nova mašinka :applause:

https://goo.gl/photos/cLHw5Cm2BsvnjqxV7
0
Keď neodpisujem tak tu nie som, alebo som a neodpisujem :D

MPLAB & PIC
Texas Instruments DSP TMS320Fxxxxx
Tevo Tarantula 3D
Ponúkam 3D tlač.
Ponúkam návrh a vývoj elektroniky na zákazku.

UNIZA 5.ročník

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa hpeter » 29 Dec 2015, 21:48

http://www.ebay.com/itm/7-liter-Stainle ... SwrklU3nmB
toto by ma nenapadlo :potlesk: kutil level 99 :finga:
0

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa Harchom23 » 29 Dec 2015, 22:03

a metanol tam pekne ostane :finga: ... mohol tam aspoň teplomer pán inženír namontovať 8O
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Dec 2015, 22:43

Technicky funkčné,ale akurát tak na náplň do ostrekovačov. :lol:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

alois

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa alois » 30 Dec 2015, 06:37

Za ten destilátor v znení zákona môžeš dostať aj 3 roky na tvrdo, bez prihliadania na jeho objem....iba ak máš povolenie na technické účely, tak je to O.K. Len keď labák smrdí / vonia po slivovici, tak to moc finančáci nechápu.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6236
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 30 Dec 2015, 08:15

Ved metanol tam budes mat ako bonus :D
alois: a ked popri praci popijam oficialny alkohol, aj to im bude prekazat? ved zamestnavatel (teda ja sam) mi dovolil dat si jeden na lepsi vykon :)
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Dec 2015, 08:33

Povoliť si môžeš, len to zase nevonia poisťovákom pri úraze. :lol:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6236
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 30 Dec 2015, 09:28

No, u mna by tak max. hrozi uraz klavesnicou :D
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

alois

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa alois » 30 Dec 2015, 09:33

Aj šachista ak zaspí pri rozmýšľaní nad partiou si má šancu strelcom vypichnúť oko....

Ale aj keď robíš sám pre a na seba, aj tak platí zákonník práce. A tam je aj stať o požívaní alkoholu a omamných prostriedkov počas pracovného výkonu. Pozor na to. Na Inšpektoráte práce by ti povedali, že žiadny podnikateľ nie je viac ako zákon.

Preto motto dňa:
Ak ti alkohol prekáža pri práci, prestaň pracovať.
Naposledy upravil/-a alois v 31 Dec 2015, 06:14, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa Loloone » 30 Dec 2015, 10:16

neviem si dost dobre predstavit ze by som pracoval uplne triezvy :-)


co ma fakt potesilo dneska, ze vyslo slnko :-) uz ma pomalicky zacala nahlodavat depka
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Používateľov profilový obrázok
RoboR5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 22 Sep 2014, 23:48
Bydlisko: Prešov, SR

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa RoboR5 » 03 Jan 2016, 02:27

Dnes ma potešilo to, že prakticky od psychiatrie ktorá začala ešte pred vianocami som sa úspešne zastavil a preradil z 6 rýchlostného stupňa a 5000 otáčok na 3 rýchlostný stupeň a 2500 otáčok :biggrin: :lol: :mrgreen:

Niekde v strede tej psychiatrie prišiel nešťastný zákazník čo chcel urobiť upgrade PC pre syna. Ja už vyše pol roka suším Wolfenstein New Order s očakávaním, že si ho počas nejakých sviatkov konečne vychutnám. No keďže som nestíhal tak či onak a boli už tie vianoce predal som mu zo svojho PC vnútornosti ktoré v podstate neboli ani rok staré. Dnes keď si pre to zákazník prišiel ma milo prekvapil tým, že zaplatil plnú cenu ako za nové komponenty aj keď som mu dal cenu o 30 percent nižšiu. Aspoň niekto si váži robotu a obetu druhých ľudí počas sviatkov. Momentálne fungujem na rezervnej mašine ktorú som vyhrabal v elektroodpade, svojich zásobách, medzi kamarátmi a som spokojný, pretože to ide celkom v poho a ja si už zastaralú platformu kupovať nebudem, pekne krásne si počkám 6-9 mesiacov kedy príde nová generácia dosiek a procesorov.
0
Existujú 3 druhy elektrikárov: neschopný, normálny a schopný všetkého. Ja som tak z každého trochu :D

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Jan 2016, 18:25

Idem vysypať smeti a pri kontajneri vidím na zemi mikrovlnku,takže zase som neodolal a reku zdiagnostikujem ,zreparujem alebo vykuchám. :wink:
Po zapnutí,svetlo švici , tanier toči,vetrak vetra, gril hreje,časovač beží ,ale voda - nevarí.
Mrknem automaticky do púzdra VN poistky a ľaľatiho, - skapata./kde dnes kúpim originál,počká dozajtra/
zatial teda na skúšku prepájkujem tenkou licňou , a voda_ varí. :lol:
Je to TECHNOSTAR MW20 GRIL/WD 700M20.
Kedže vyzerala slušne akurát zababrena od šmalcu, tak vechtík JAR,IPA a hodinka čistenia a fachčí jak zamlada.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa delong » 03 Jan 2016, 19:54

To isté sa stalo mne pred vianocami . Vysýpam smeti a ajhľa MWawe pri nohách . Tak som sa vrátil o 3 minúty a MWave nikde :pain: pozrem dole ulicou a dvaja cigáni my ju vyfúkli spred nosa :axe: . Ale za to o dva dni som tam našiel komplet celý šicí stroj aj s elektromotorom :lol: a ten som potreboval práve pre kamaráta :wink: .
0

JanoP

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa JanoP » 03 Jan 2016, 20:38

5ko napísal:Idem vysypať smeti a pri kontajneri vidím....
detskú sedačku do auta od 15 do 36kg. Keby bola vedľa kontajnera tak pochopím že ju tam dal - zoberte si kto chcete, ale bola rovno v kontejneri - nezašpinená neroztrhaná ? -samozrejme návlek som aj tak dal oprať. Boli aj časy keď som pozerával po inakších veciach, že :) . Aj tak nerozumiem že niekto vyhodí funkčnú vec, vždy sa to dá darovať niekomu známemu alebo neznámemu, aspoň my to tak robíme.

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa Harchom23 » 06 Jan 2016, 04:24

potešilo ma to, ako som nakoniec vyriešil projekt do školy, na ktorí som zabudol, 45 dní som mal merať výkon na panely... troška ofajč, ale ide najme o spôsob merania, a "merač" než o tabuľku, ktorá má byť :D Obrázok
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6236
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 06 Jan 2016, 11:24

JanoP napísal: Aj tak nerozumiem že niekto vyhodí funkčnú vec, vždy sa to dá darovať niekomu známemu alebo neznámemu, aspoň my to tak robíme.
Veru, ja tiez co je funkcne, tak porozdavam. Dlho sa mi doma valal dvd/divX prehravac Technics, blblo usb, jednoducha oprava a daroval som ho znamym aby mohli pustat detom rozpravky. Luto by mi bolo ho len tak vyhodit. Ak je nieco nefunkcne, tak povyberam co sa zide a zbytok vyhodim.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

stefanSK
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 753
Dátum registrácie: 24 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 68

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa stefanSK » 06 Jan 2016, 11:58

Potešilo ma :
1.konečne som zrušil predplatné AmatérskeRadio (odoberal som ho nepretržte od roku 1973 !!!). V poslednej dobe som ho iba odoberal a ani nečítal, nakoľko tam nič nie je. Za cenu 3.75€ obsah strašne nízky - iba samá reklama.
2. do mojej zbierky vývojových prostriedkov pribudol Atmel ICE. http://sk.farnell.com/atmel/atatmel-ice ... hLookAhead
Prílohy
AtmelICE_1.JPG
0
S.K.

Používateľov profilový obrázok
Ado_PO
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 31 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: U Koňarov/Prešov
Vek: 40

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa Ado_PO » 10 Jan 2016, 01:57

Mňa dnes potešilo úspešné spätné inžinierstvo na deasemblovanom programe z picka na ovládanie PMR/HAM prevádzača.
Kolega sa ma spýtal na možnosť zmeny ident. znaku, ktorý tento MCU vysiela v morse kóde. Zapojenie jednoduché, jeden port počúva výstup zo schmitt-trigger hradla, druhý spína cez tranzistor PTT a na 3. je audio výstup. Samotné PIC je 16F84A, programové dáta boli odomknuté a vhodný disasembler som po pár minútach našiel na nete. Celý program aj s medzerami v asembléri má cca 300 riadkov, kde väčšina je tvorená sľučkami cez DECFSZ, pričom tieto generujú tón pre morse kód, medzery, čiarku, bodku a krátky interval, keď je prevádzač zopnutý bez vstupného signálu.
Zase som sa niečo nové naučil.
0
RoHS? Hrôza a des.

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok