FEI STU odbor

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

fingal
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 09 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI STU

Príspevok od používateľa fingal » 17 Jún 2015, 15:19

Zopár info k sieťam na FIITke:

ing odbor bol zrušený, ale urobili aspoň tú vec, že presunuli väčšinu predmetov do zvyšných informatických odborov SI a asi aj IS.
(soft inžinierstvo , informačné systémy) Mali sme o tom info na jar, keďže som končiaci bakalár PKSS a ešte ďalší rok budem...

K veci, vpodstate ak silou mocou niekto chce na FIITke študovať hardvér a siete, tak si zapíše odbor softvérové inžinierstvo a vyskladá predmety podľa toho zamerania. Prečo práve SI? Lebo tam je najviac presunutých zadávateľov tém diplomových prác z PKSS. No a absolvent na diplome bude mať napísaný softvérový inžinier, ale vyštuduje to druhé s nejakými povinnými informatickými predmetmi... aspoň tak nejak som to pochopil.

Subjektívny pocit po 3 ročnom štúdiu na bakalárovi PKSS je, že siete na fiitke sú tak nejak ako pojem oxymoron a je to skôr o programovaní komponentov ako router, switch a analýze eth rámcov na sw báze v C#....

Aktuálny dekan bol pár týždňov do zadu vymenovaný za nového profesora, hádam prvé menovanie za celú existenciu fakulty (11 rokov cca). Názor si na to urobte sami, ale osobne neverím že sa siete na fakulte ako odbor obnovia.
0

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 46

Re: FEI STU

Príspevok od používateľa lh » 17 Jún 2015, 17:28

Keď tu vidím túto tému, nedá mi neopýtat sa....

pozná niekto z Vás tohto pána?

Ak áno, máte s ním skúsenosti z FEI?
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI STU

Príspevok od používateľa AndiCibula » 17 Jún 2015, 23:17

kubo150 - obávam sa, že tvojím požiadavkam zodpovedá stredoškolská kvalifikácia a na VŠ by si asi nemal čo robiť. To je môj názor.
Ja sám som čerstvým absolventom mikroelektroniky a je pravda, že jedným z kmeňových predmetov je obvodový návrh integrovaných obvodov, ale nie je jediným. Súčasťou osnov je aj obecný návrh elektroniky na úrovni súčiastok a to čo nepatrilo medzi moju obľúbenú náuku bola fyzika polovodičov.
Vo výuke boli aj veci ako plošné spoje a ich výroba, voliteľné FPGA obvody a návrh vo VHDL alebo obecne digitálne obvody, ale špec. na FEKT extrémne povrchne a odfláknuté, učiteľov sme ako spolužiaci dosť vymínuskovali a doteraz žiadna zmena ani reakcia.
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI STU

Príspevok od používateľa dxr » 18 Jún 2015, 07:08

len tak mimochodom co tak ist pozret este stihas
Obrázok
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: FEI STU

Príspevok od používateľa juraj77 » 18 Jún 2015, 08:51

AndiCibula napísal:kubo150 - obávam sa, že tvojím požiadavkam zodpovedá stredoškolská kvalifikácia a na VŠ by si asi nemal čo robiť. To je môj názor.
Ja sám som čerstvým absolventom mikroelektroniky a je pravda, že jedným z kmeňových predmetov je obvodový návrh integrovaných obvodov, ale nie je jediným. Súčasťou osnov je aj obecný návrh elektroniky na úrovni súčiastok a to čo nepatrilo medzi moju obľúbenú náuku bola fyzika polovodičov.
Vo výuke boli aj veci ako plošné spoje a ich výroba, voliteľné FPGA obvody a návrh vo VHDL alebo obecne digitálne obvody, ale špec. na FEKT extrémne povrchne a odfláknuté, učiteľov sme ako spolužiaci dosť vymínuskovali a doteraz žiadna zmena ani reakcia.
Takže za tých 10 rokov sa tam toho moc nezmenilo... :biggrin: :(
Andi, na profesii som videl dlhodobo inzerát,hladali návrhára integrovaných obvodov,je to pravdepodobne v BA. O túto prácu si sa neuchádzal ???
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

prji
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15 Jún 2015, 21:41

Re: FEI STU

Príspevok od používateľa prji » 26 Jún 2015, 13:31

.
0
Naposledy upravil/-a prji v 26 Jún 2015, 15:33, upravené celkom 1 krát.

maestro33
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 11 Aug 2012, 16:11
Bydlisko: Nitra
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI STU

Príspevok od používateľa maestro33 » 26 Jún 2015, 15:23

zboznujem borcov, co pridu k nam z elektrickovej skoly na inzinierske s velkymi ocami, v domneni, ze vsak ked som dal bakalara s prstom v zadku, tak preco neist na nieco lepsie. A este na drzovku sa potom rozhodnu robit doktorantov... takito rychlokvaseni "bakalari" by mali lietat ako lastovicky z nasej skoly (aj s ich toaletnym diplomom).
Tie otazky si pekne sam vypracuj, lebo podla mna nemas ani paru co chces ist studovat. Neber si to osobne, hovorim to aj vseobecne.. Tymto pozdravujem Pistika B.
0

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Re: FEI STU

Príspevok od používateľa Axwell » 26 Jún 2015, 17:20

co to aj z euby chodia na FEIku ? ale tak vsetko je o tom co vies o nicom inom...
0

username1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 01 Okt 2016, 20:23

FEI STU odbor

Príspevok od používateľa username1 » 01 Okt 2016, 20:26

Ahojte, chcela by som sa čosi spýtať a toto fórum je asi najlepšia cesta. Som dievča, študujem na gympli, z matiky som mala 3, nematurujem z mat ani fyz. Chcela by som ísť na FEI STU, aký odbor by ste mi odporučili? Moc som sa na gympli neučila, to sa odrazilo na známkach, ale proste teraz viem že chcem študovať čosi s technikou. Prijmu ma tam s priemerom 2.20 podľa vás? Je tu niekto kto by mi vedel poradiť? a aký odbor má najmenej programovania? Mám si na to vôbec trúfať? :?

! Zlúčenie tém s rovnakým znením,prosím na budúce svoj príspevok vlož do už existujúcej témy.Viď pravidlá "č.1 ) Príspevky zaraďujte do správnych kategórii, inak bude presunutý alebo vymazaný a 2 ) Predtým ako pridáte príspevok na fórum pozrite si pomocou tlačidla hľadať, či sa daná tematika nepreberala už predtým." upravil: 3.10.2016 mirosne !
0
Naposledy upravil/-a username1 v 02 Okt 2016, 15:05, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa muziker » 01 Okt 2016, 20:47

Najlepšie by bolo zájsť osobne na FEI STU v rámci "otvorených dverí" a trocha si to tam omrknúť a pokecať si s kompetentnými, príp. so súčasnými študentami - tí ti asi povedia všetky najnovšie "domáce" pletky. Najbližší termín je 19. októbra 2016. Matematike, fyzike a v nevyhnutnej miere aj programovaniu sa ale určite nevyhneš. To sa ale dá zvládnuť - ak samozrejme chceš.

Ponúkané inžinierske študijné programy:
Aplikovaná elektrotechnika
Aplikovaná informatika
Automobilová mechatronika a elektromobilita
Elektroenergetika
Elektronika a fotonika
Jadrové a fyzikálne inžinierstvo
Robotika a kybernetika
Telekomunikácie
0
Naposledy upravil/-a muziker v 01 Okt 2016, 20:55, upravené celkom 1 krát.
muziker

24mato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 09 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: PD

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa 24mato » 01 Okt 2016, 20:51

Toz je to len na tebe. Ak chces nieco poctivo dosiahnut musis si to aj poctivo odmakat....

Ak si moc netrufas na STU a chces techniku tak skus Zilinu. Elektrotechnicku fakultu alebo fakultu riadenia a informatiky.

Hod si prihlasku aj tam aj tam.
0
Darovanému tranzistoru sa na kremík nepozeraj.

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa Washu » 01 Okt 2016, 20:53

Pokial sa za tie roky co som bol na FEI nic nezmenilo tak prvy rocnik bol spolocny pre vsetky odpory a potom sa to utriaslo.
V zasade v prvaku sa to trochu lisilo medzi informatickou vetvou (INFO/AUTO/TELEKOM) a elektro vetvou, ale nic zasadne.
Ale po prvom roku nebol problem zmenit si odbor na to co naozaj chces.
Ako dievca mas celkom vysoku sancu ze sa tam dostanes. Celkovo na FEI byval pomer dievcat ku chalanom tak odhadometricky 1:100.
Cize vyhodit dievca zo skusky znamenalo vyhodit 50% dievcat z odboru :D
Kazdopadne priprav sa, matematika a fyzika su nieco uplne ine nez bolo na gymnaziu. A dost zalezi aj na stasti na akeho prednasajuceho narazis. Prvy rocnik ak sa nic nezmenilo bol zamerany na "riedenie stavu" prijimacky neboli problem ale po prvom roku neostala snad ani polovica prijatych. Vo vyssich rocnikoch tento tlak postupne klesa ale nejake volno necakaj. Kazdopadne skusit to treba, zvladnut sa to DA a znamky na strednej castokrat nehovoria nic o tom ci na to clovek ma alebo nema. Myslim ze najdolezitejsie je chciet tu skolu vystudovat.

Ale ako hovorim su to dost stare informacie. Snad napise aj niekto kto ma o nieco cerstvejsie informacie.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa juraj77 » 01 Okt 2016, 20:53

programovací jazyk C bol povinný pre všetkých,ale pokial ťa elektrika nebaví tak je to len strata času.Chod radšej na nejakú jazykovku,ekonomickú alebo prírodovedeckú....
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
Zdeno
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 26 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Lipt. Mikulas - Bratislava
Vek: 40
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa Zdeno » 01 Okt 2016, 21:23

Spominane "riedenie stavu" som zazil na vlastnej kozi :). Siel som z elektro SOU a matka a fyzika bolo skutocne celkom ine kafe, pre mna v tom case odhodlania neprekonatelna bariera :).
Teraz rozmyslam ci by mi bolo lepsie alebo horsie ak by som sa vtedy zaprel a prekonal to, uz sa nedozviem :)
0
Chodím do práce s odporom, pre výplatu s napätím :)

misho
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 16 Máj 2012, 21:22
Bydlisko: Prievidza
Vek: 29

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa misho » 01 Okt 2016, 21:28

ja som tam teraz druhak. Az sa tam chces udrzat musis vediet stredoskolsku matiku. To znamena ze mam preratane napr vsetky maturity z matiky za posledne roky nerobi mi problem uprava rovnic, pravidla pre pocitanie s mocninami odmocninami, goniometricke funkcie. Fakt toto treba vediet lebo ked tam prides toto budes pouzivat kazdy den. Takisto sa zacni ucit fyziku na tej sa vyhadzuje a pritom to vobec nieje tazke len sa toho kazdy boji.

Urcite ta zoberu, co ja viem tak beru kazdeho, tento rok sa dokonca stazovali ze bolo malo prvakov. To ze si sa doteraz neucila vobec nevadi, za pol roka sa to vies v pohode doucit. Programovania sa neboj, to sa ani dopredu nemusis ucit. Berie sa to uplne od zakladu (ja som tiez nic nevedel). Byt tebou idem na odbor energetika. Neskorej mozes prestupit hoci kde predmety su rovnake ale energetika ma vacsinou lepsich ucitelov.
Aby si pochopila ako tam funguje matematika alebo fyzika- na prednaske ti ucitel prepise na tabulu matematicke definicie a poucky z knihy, polovicu symbolov a pismenok vidis prvy krat v zivote takze nakoniec si pozries video na youtube kde je to normalne polopate vysvetlene.
Je tam vela ludi z podobnymi priemermy ako mas ty takze ziadny strach a to ze si z gympla je len vyhoda. Priemyslovaci vacsinou nevedia ani matiku ani nic odborne az na par vynimek co ma dost prekvapilo.
az mas dake otazky kludne sa pytaj mozem ti poradit niektore knihy alebo linky

aby som doplnil, na strojarine je to podobne vyhadzuje sa na fyzike ktora je dokonca tazsia nez na FEI ale zato tam maju lahsiu matiku. A samozrejme musis tam ist s jasnou predstavou co chces kde chces po skole pracovat lebo taky co tam idu len kvoli diplomu to vacsinou nedokoncia, a zamestnavatelov nezaujima ci mas diplom ale co vies
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4421
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa romiadam » 01 Okt 2016, 21:54

Aby si pochopila ako tam funguje matematika alebo fyzika- na prednaske ti ucitel prepise na tabulu matematicke definicie a poucky z knihy,
Pane boze, este stale to takto funguje? Ja som si vzdy vravel, ze naco to on pise, na co to my piseme. Preco to nezavesi vsetko na skolsky intranet, kde by na zaciatku hodiny len nadiktoval, ktore strany sa treba naucit a mohol by ist do svojej kancelarie si popijat kavicku.

Ja sa necudujem ze z univerzit vychadzaju blbci (cest vynimkam)
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa Washu » 01 Okt 2016, 22:27

Dovolim si male OT. Este stale plati ze kazdy pedagog na kazdom predmete pouziva pre tie iste vstahy ine symboly?

PS: username1: Nelakaj, sa ta skola sa vazne DA zvladnut. A programovanie vobec nieje tazke, chce to len logicke uvazovanie a to predpokladam mas ked sa chces hlasit na techniku.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 46

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa lh » 01 Okt 2016, 23:22

No pridám sa aj ja...
Každá škola sa dá zvládnuť.
Z každej školy môžeš ľahko vyletieť.
Na každej škole sú dobrí aj zlí pedagógovia a aj odborníci aj fušeri (pozor, pre neznalého je to ťažko rozoznateľné :biggrin: ).
To, že si sa na strednej poriadne neučila, Ti môže skomplikovať začiatky, ale ak máš otvorenú hlavu, tak to doberieš.

Ak Ti robila problém fyzika a matika na gympli, nie preto, že by si to flákala, ale preto, že si to mala problém vstrebať, tak sa na techniku typu FEI vykašli. Naopak, ak Ti to páli, a nechýba Ti logické myslenie, tak prečo nie.

Jediné na čom skutočne záleží je to, čo si schopná a ochotná spraviť pre to, aby si prešla so cťou.
Poznám typy, ktoré prechlastali celých 5 rokov, a prešli (niektorí boli géniovia, a niektorí mali štastie), ale aj iných, kt. vkuse sedeli nad skriptami a vyleteli na matike v prvých semestroch.

Systém prijímania študentov bez vstupných pohovorov núti školy, ktoré si chcú udržať akú-takú úroveň, spraviť v prvých dvoch ročníkoch husté sito, na to sa musíš pripraviť.

PS: Len taká spomienka. Ak mal niekto v čase, keď som sa hlásil na VŠ priemer 2.2 a maturitu z matiky za 3, tak ani nerozmýšlal nad FEI (vtedy ešte s prijímačkami). Prinajlepšom išiel na SjF(už vtedy bez PP), a odtiaľ v prvom alebo druhom semestri vyletel. No, dnes je iná doba....
0

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa lubbo7 » 01 Okt 2016, 23:39

ja som mal v podstate rovnake znamky ako ty, akurat som nebol na gymnaziu....ono dost zalezi ci sa chces "neucit" aj nadalej, alebo to beries seriozne a chces fakt makat....lebo ak sa chces len venovat technike, nehrotit to a mat titul, su aj lahsie cesticky

ale ak sa chces tomu seriozne venovat, makat, a chces tie roky studia co najlepsie vyuzit na pripravu do buducnosti tak by som asi isiel vyskusat napriklad Brno...sice tazsie skoly, ale zato uroven je o dost lepsia
ale to zalezi od toho ci chces/mozes ist byvat na intrak, financie atd

a hlavne si ujasni comu sa chces venovat a co ta bavi- ake zameranie(kedze technika je dost siroke pomenovanie), lebo bud to zistis v predstihu, alebo az na skole a bude ta to stat jeden "strateny" rok
0

Používateľov profilový obrázok
Zdeno
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 26 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Lipt. Mikulas - Bratislava
Vek: 40
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa Zdeno » 02 Okt 2016, 01:58

NeViete ci je mozne FEI studovat aj externe?
Resp moja idea ze tam spoznam sikovnych ludi, pripadne profesorske kapacity, je naivna ci realna?

Asi som vypil privela cerveneho ale aj tak ma to zaujima
0
Chodím do práce s odporom, pre výplatu s napätím :)

Napísať odpoveď