FEI STU odbor

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

DJ_Edo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 23 Aug 2013, 16:07
Bydlisko: LV

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa DJ_Edo » 02 Okt 2016, 10:18

A co tak kliknut na prvy odkaz z googla?
http://www.fei.stuba.sk/sk/uchadzacov/p ... ge_id=2639
Externé bakalárske štúdium, ani denné štúdium dištančnou metódou sa v bakalárskom stupni v akademickom roku 2015/16 na FEI STU neotvára, preto sa na tieto typy štúdia prihlášky nebudú prijímať.

http://www.fei.stuba.sk/sk/uchadzacov/d ... ge_id=3774
Od akademického roka 2013/14 sa prijímacie konanie na dištančnú metódu bakalárskeho štúdia na FEI STU neotvára. Prihlášky na dištančnú metódu bakalárskeho štúdia preto nebudú akceptované.

Pre akademický rok 2016/17 sa otvára prijímacie konanie na dištančnú metódu inžinierskeho štúdia v študijných programoch Elektroenergetika a Robotika a kybernetika.
0
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozváděče: "Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky"

username1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 01 Okt 2016, 20:23

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa username1 » 02 Okt 2016, 15:09

DOD by bol super, lenže končí o 12-tej a to by som tam akurát prišla. (bývam daleko)
Nečakala som toľko odpovedí, dakujem každému za vyjadrenie sa. :)
tá fakulta by ma bavila a aj plat je motivujúci. Až na to programovanie, to vyslovene nemusím a strašne sa ho bojím.
Takže ak sa budem poctivo učiť, nevykopnú ma? ak som to dobre pochopila :D a matiku si plánujem dobrať.
a tie scio testy sa asi neoplatí robiť, ked berú každého, že?
0

misho
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 16 Máj 2012, 21:22
Bydlisko: Prievidza
Vek: 29

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa misho » 02 Okt 2016, 15:21

scio testy su ti nanic to je iba vytahovanie penazi. Na DOD som bol a jediny prinos bol to ze som zistil kde je vchod do skoly. Nic co by nebolo na nete sa nedozvies a akurat ti mozno poukazuju vybavenie ktore je na skole a s ktorym vlastne nikdy robit nebudes :D
oni vela ludi nevykopnu vacsinou sami odidu lebo ich to nebavi sa ucit. To programovanie sa berie naozaj od zaciatku od nicoho. Az chces zozen si knihu Pavel Herout -ucebnice jazyka C. Prednasky a cvicenia z predmetu programovanie su okopirovane z tejto knihy.
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa Washu » 02 Okt 2016, 15:39

Programovanie je v dnesnej dobe nutnost. To C co bolo v prvom rocniku to nieje ani uvod do uvodu, ak ti to niekto ukaze da sa to naucit velmi rychlo. Jedine na co sa vazne nieje co tesit je STASIM. Strasia s tym este stale prvakov? V principe myslienka nieje zla ale sposob akym to bolo podane bol povedzme ze nie prilis optimalny.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa juraj77 » 02 Okt 2016, 15:47

Pred zopár týždňami som bol pozvaný z úradu práce na stretnutie kde sme sa mali dozvedieť niečo o rekvalifikácii ktorú preplatí štát.
Kedže účasť bola povinná tak zamestnankyňa úradu začala čítať prezenčku. Ing. A.B , Mgr. C.D , bez titulu E.F, Dr. G.H-ová , a takto to pokračovalo. Bolo nás tam asi 25 s toho 80 percent ludí s titulom. A boli to nezamestnaný vo veku od 25-45 . Takže takáto je situácia na Slovensku....
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa Axwell » 02 Okt 2016, 16:47

Takto ja ti to poviem narovinu ako to vidim posledne roky na FEI STU priamo, teraz je uz mala sanca ze to mozes (vies) spravit, ale naozaj mala, pretoze sa pridali lahsie predmety a niektore osnovy sa trochu "odlahcili to sa tyka vsetkych odborov.

Programovanie sa tam nenaucis, resp. ano ale samostudium a to plati aj na viacere predmety takmer vacsinu, no zas zalezi aj aky odbor, ale prvak viac menej rovnaky vsade a potom do druheho si mozes zmenit aj odbor ak nevyhovuje.

Co je druhe v poradi namiesto techniky/IT u teba ?
Mozno skombinovat a na mieru "usit" skolu, vzdelanie, kurzy, zahranicie atd... pre teba, mnoho ludi nevie zo zaciatku aspon, ale to je casto aj dobre, potom na trhu prace, mas mensiu konkurenciu potom
0

username1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 01 Okt 2016, 20:23

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa username1 » 02 Okt 2016, 17:11

Axwell "Takto ja ti to poviem narovinu ako to vidim posledne roky na FEI STU priamo, teraz je uz mala sanca ze to mozes (vies) spravit, ale naozaj mala, pretoze sa pridali lahsie predmety a niektore osnovy sa trochu "odlahcili to sa tyka vsetkych odborov."

prečo malá? Píšeš, že je to odľahčené, prečo potom je malá šanca spraviť tú školu? Protirečí si to :)
0

Ivan_Ryger
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa Ivan_Ryger » 02 Okt 2016, 18:07

Vystudoval som FEI STU, odbor mikroelektronia (po novom elektronika a fotonika len s novym nazvom) a skusim popisat moj uhol pohladu, nehovorim, ze je spravny.

1. Skola sluzi na ziskanie istych zrucnosti, aby clovek sa mohol predat na trhu prace. To znamena, ze vazte si vzdelanie zadarmo. Vidim to tu v USA, studenti si beru pozicku 200 000 USD, aby dostali kvalitne vzdelanie, ktore je IBA ciastocnou zarukou dobreho pracovneho miesta.
2.Vyhybajte sa nekvalitnym "profesorom", ktori Vas oberu o drahocenny cas, ktory mate pocas studia. Preverte si od starsich studentov kto co uci. Zopakujem to este raz, NAJDRAHSI CAS JE TEN PREMRHANY NEKVALITNOU VYUCBOU. To akobyste vtej skole ani nesedeli.
3. Kvalita skol na SK isla rapidne dole, kedze odbornikov neboli schopni zaplatit a ti najlepsi odisli budto do zahranicia alebo do firiem. Ti horsi ostali na skolach, lebo im bolo pohodlne zostat. Preto je tazkenajst dobreho garanta, ktory by vam odovzdal kvalitne skusenosti a mozno v buducnosti sluzil ako dobra referencia, ak by ste si hladali slusnu pracu.
4. Vseobecne povedane, matematika sa na skolach uci zastaralym sposobom z 50. rokov,chyba vyucba matematickeho softveru v previazani na klasicku matematiku, co je standard v zahranici.
5. vyucba programovania je dnes nutnost a nie vysada. Bez algoritmickeho zmyslania je clovek dnes na trhu prace vyrazne znevyhodneny. AKYKOLVEK programovaci jazyk je vyhodou. Vidim to vsade okolo seba, ludia robia vela monotonnych cinnosti, ktore im jednoduchy program pomaha zjednodusit a usetrit im cas.
6. FYZIKA pre studentov techniky je dar, nie trest. Technik, ktory sice vie nakreslit schemu, no nevie ju uplatnit na rieseenie problemu mimo svojho odboru vzdy bude horsie hodnoteny. Navyse vacsinu modernych technologii, softver vynimajuc, vyvinuli ludia so silnym fyzikalnym zmyslanim!
7. Skoly neucia SAMOSTATNEMU HLADANIU ODPOVEDI NA OTAZKY A TIMOVEJPRACI.

Na zaver by som povedal jednu vec:Dakujem za kvalitne vzdelanie, ktore som dostal a aj mnohokrat si musel i vydobit. Clovek sa nauci vela i na vlastnych chybach.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4422
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Okt 2016, 18:42

Ivan_Ryger,

suhlasim s tebou. Dobre si to vystihol.

:agree: :potlesk:

Ja som osobne neznasal, ze sme nemali k dizpozicii skripta (Trencianska Univerzita). Museli sme vsetko opisovat z tabule co profak tam nacmaral.

Ked som daval pozor aby som to pochopil, tak som nemal nic v zosite a nemal som si to potom z coho naucit pred skuskami.
Ked som opisoval z tabule, tak som sa nevedel sustredit na problematiku a musel som si to cele doma lustit, ze ako toto alebo hento vzniklo (mtemeticke rovnice) a minul som na to 2x viac casu ako na prednaske (zabity cas).
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 02 Okt 2016, 23:13, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa martin knocik » 02 Okt 2016, 21:14

Tiež som z gympla, maturoval z matiky a fyziky, úspešne absolvoval FEL UNIZA, a v poslednom ročníku VŠ našiel si prácu vo vývoji elektroniky. Ked človek chce, dá sa to. Ale dobrá znalosť stredoškolskej matematiky je nutná, ale nie postačujuca podmienka :)

Romadian, na FEL UNIZA sa dialo často to isté. Medzi vekovo mladšími vyučujucimi sa začal rozširovať negatívny trend neposkytovať ani .ppt prezentácie pri predmetoch kde neboli skriptá. Často žiadne skriptá, žiadna prezentácia, jediné o čom som sa snažil bolo čo najviac si zapísať do zošita.

Občas mi to pripomínalo scénu ako zo stredovekého kláštora kde pre vynájdením kníhtlače mnísi opisovali knihy.

Po 18 rokoch v slovenskom školskom systéme by som bez vlastného zaujmu o elektroniku skončil asi ako nezamestnaný alebo v horšom prípade ako nezamestnatelný. Cielom školstva je asi vytvoriť priemernú otupenú masu bez vlastnej iniciatívy. Tých pár svetlých výnimiek v systéme to nezachráni. Osobne by som bol za to aby podmienkou toho aby sa z doktoranda (predtým často priemerného študenta ktorý nenašiel prácu) stal VŠ učiteľ bola aspoň 5 ročná prax v zodpovedajúcom odbore na odbornej pozícii v komerčnom sektore. inak sa neodstráni začarovaný kruh.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa Axwell » 02 Okt 2016, 21:28

username1 napísal:Axwell "Takto ja ti to poviem narovinu ako to vidim posledne roky na FEI STU priamo, teraz je uz mala sanca ze to mozes (vies) spravit, ale naozaj mala, pretoze sa pridali lahsie predmety a niektore osnovy sa trochu "odlahcili to sa tyka vsetkych odborov."

prečo malá? Píšeš, že je to odľahčené, prečo potom je malá šanca spraviť tú školu? Protirečí si to :)
Podla toho co pises pre teba, pre niekoho kto by povedzme isiel na techniku s takymi vedomostami pred 10 rokmi a teraz clovek s takymi istymi ma vacsiu sancu to spravit, ale nie zase uplne istu.

este povedz co viac ta taha ci elektro / IT alebo siete

na elektro odbory je lepsie ist zo strednej elektro, ale nie podmienka...

mozno pre teba je najlepsie ist na Telekomunikacie, chodi tam najviac zien asi, ale je to take mat/fyz stale minimalne 4 semestre, programovania menej.

Pripadne ist do zahranicia alebo si skombinovat skola, prax, dodatocne vzdelavanie...

V podstate si najprv rozmysli:

1. Ist klasickou cestou po strednej skole na jednu VS dennou formou
2. Ist studovat 2 skoly naraz (da sa to, a neni to tak narocne ako si viaceri myslia)
3. Ist studovat externe, a hned do praxe, a robit si dodatocne kurzy, rozne seminare atd... co ta zaujima, alebo budes skusat
4. Ist do zahranicia, daleko aj mimo EU a tam mozno tiez pouzit niektoru z prvych 3 moznosti
0

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa Samanko » 02 Okt 2016, 22:31

Ivan_Ryger kde si studoval ?
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4422
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Okt 2016, 23:00

Cielom školstva je asi vytvoriť priemernú otupenú masu bez vlastnej iniciatívy.
Ono sa to generuje samo. Staci do skolstva neinvestovat, nereformovat, neplatit ucitelom a pod. ......
Vsak tie peniaze treba politikom na tunely. Cez skolstvo sa toho vela vytunelovat neda, tak investuju inde.
Co je doma to se pocitaaa.....

A preco by aj investovli do skoltva? Vsak tej urody by sa aj tak nedockali, kedze kazdy politik tam je jedno/dve volebne obdobie a potom je zabudnuty. A to si hovoria vlastenci. To len pred volbami su vlastenci. Ale to uz zachadzam do politiky, co nechcem. Takze sa tu stopnem.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Zdeno
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 26 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Lipt. Mikulas - Bratislava
Vek: 40
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa Zdeno » 03 Okt 2016, 00:28

Ked to tu tak citam uvazujem ci mam vlastne lutovat ze som tu FEIku nedpravil :pain:
0
Chodím do práce s odporom, pre výplatu s napätím :)

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4422
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa romiadam » 03 Okt 2016, 00:56

Ja som bol podbny pripad ako ty zdeno isiel na TrUni z SOU. Ale po 2 rocnej prestavke, rok som robil a rok som bol na vojne, od Vianoc az do prijimaciek sa komplet cela stredoskolska matika a fyzika prebrala od 1 az po 4 rocnik.
Skusky boli z toho dovodu v pohode, no ked prisli diferencialne rovnice a integraly, potom este nastupil pan Laplas a jeho rovnice a transformacie, tak uz to bolo ine kafe, ale dalo sa to.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa staffy » 03 Okt 2016, 07:10

A ja budem ten zlý, a odporúčam radšej VUT FEKT v Brne :) So správnym odborom sa programovaniu vyhneš (napríklad energetika).
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

username1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 01 Okt 2016, 20:23

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa username1 » 04 Okt 2016, 06:48

Anxwel - druhe? Ja chcem techniku, to co je na fei ale bez IT. Potom by ma este bavili nejake prirodovedne veci
Usit skolu na mieru, no neviem, vacsinou existuju zlepence s it (ktoru nechcem) a nemaju velke uplatnenie, napr gis, bioinformatika
....a nejaky chlap tu pisal koment ohladne tuke (fei) a zmazal ho, skoda, chcela som sa popytat vela veci
Staffy no neviem ci na to Brno mam, to necham pre lepsich :D
0

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa staffy » 04 Okt 2016, 07:29

Podľa mňa by si sa tam menej trápila, je to lepšia škola, viac zameraná prakticky :) Mat, Fyz, 1. a 2. ročník a potom už nič.
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

24mato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 09 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: PD

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa 24mato » 04 Okt 2016, 07:31

martin knocik napísal:Tiež som z gympla, maturoval z matiky a fyziky, úspešne absolvoval FEL UNIZA, a v poslednom ročníku VŠ našiel si prácu vo vývoji elektroniky. Ked človek chce, dá sa to. Ale dobrá znalosť stredoškolskej matematiky je nutná, ale nie postačujuca podmienka :)

Romadian, na FEL UNIZA sa dialo často to isté. Medzi vekovo mladšími vyučujucimi sa začal rozširovať negatívny trend neposkytovať ani .ppt prezentácie pri predmetoch kde neboli skriptá. Často žiadne skriptá, žiadna prezentácia, jediné o čom som sa snažil bolo čo najviac si zapísať do zošita.

Občas mi to pripomínalo scénu ako zo stredovekého kláštora kde pre vynájdením kníhtlače mnísi opisovali knihy.

Po 18 rokoch v slovenskom školskom systéme by som bez vlastného zaujmu o elektroniku skončil asi ako nezamestnaný alebo v horšom prípade ako nezamestnatelný. Cielom školstva je asi vytvoriť priemernú otupenú masu bez vlastnej iniciatívy. Tých pár svetlých výnimiek v systéme to nezachráni. Osobne by som bol za to aby podmienkou toho aby sa z doktoranda (predtým často priemerného študenta ktorý nenašiel prácu) stal VŠ učiteľ bola aspoň 5 ročná prax v zodpovedajúcom odbore na odbornej pozícii v komerčnom sektore. inak sa neodstráni začarovaný kruh.
Mozem potvrdit. Aj by som to lajkol. :thumbup:
0
Darovanému tranzistoru sa na kremík nepozeraj.

pajkovac_Sam
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 26 Sep 2014, 11:57
Bydlisko: Lokátor: KN08TQ

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa pajkovac_Sam » 04 Okt 2016, 09:56

1. Neštuduj vôbec, aj tak je tu za chvíľku koniec sveta :D
2. Keď sme so spolužiakmi prechádzali trhy práce, tak jeden pán to vystihol, keď nás prerušil počas nášho vysvetľovania, čo vieme/dokážeme: "Páni, mňa nezaujíma, čo vás naučili v škole. Ak viete po anglicky, beriem vás, ak nie, tak to skúste ďalej". To môžem potvrdiť. Spolužiak je teraz na nejakom školení v Nemecku a učia ho zas to čo mal v škole, no dopodrobna pre konkrétnu firmu.
Teda uč sa jazyky!!!
3. Čo považuješ za programovanie?
Aj minule som sa stretol s tým, že: "ja si sám programujem ten stroj". Nakoniec vysvitlo, že len na paneli zmení niekoľko parametrov. Ja vravím, že ja by som mal vedieť urobiť ten panel, aby on mohol nastavovať tie parametre.
Neviem aký máš vzťah napríklad k PLC (programovateľným automatom)? Veľa spolužiakov chytilo toto, lebo to nie je suché písanie kódu.
4. Programovaniu sa nevyhneš.
Ako "silnoprúdari" sme tiež mali v prvom ročníku Robota Karla a Sokoban (TUKE). Tu prichádza na rad kolektív a známosti. Sadli sme do knižnice, zapli notebooky a písali. Kto vedel, ten písal; kto rozumel, ten diktoval a kto nevedel, tak ten dal dokopy úlohy tých dvoch pred ním... napokon sa sťažovali aj informatici, že majú povinnú elektrotechniku.
Aj pre simulovanie nejakých elektro vecí (hoci čo, či obvody, robotika, mechatronika, pohony...) potrebuješ sadnúť za PC a nejakým spôsobom to tam napísať. No nie je to programovanie ako písanie riadkov a riadkov kódu.
0

Napísať odpoveď