FEI STU odbor

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa martin knocik » 04 Okt 2016, 12:40

"Páni, mňa nezaujíma, čo vás naučili v škole. Ak viete po anglicky, beriem vás, ak nie, tak to skúste ďalej". To môžem potvrdiť. Spolužiak je teraz na nejakom školení v Nemecku a učia ho zas to čo mal v škole, no dopodrobna pre konkrétnu firmu.
Čím viac sa naučíte v škole, tým viac to do budúcna pomôže. Ťažko s študuje keď tlačia termíny, o nečakaných problémoch nehovoriac. V slovenských firmách školenia nehrozia, maximálne tak na ovladanie návrhových softov.

Toto platí možno pre velké zahraničné firmy. Pracoval som sólo (sám som si navrhoval hw, sw, DPS, oživovanie, testovanie prototypu) vo vývoji zatial v 2 fimách, v obidvoch som si všetko musel samonaštudovať v práci z internetu a doma z kníh z ruského libgenu za minimum času. Pre pol rokom som nevedel nič o meničoch ani o DSP procesoroch TI TMS320F2xxx. Za pol rok a som získal potrebné vedomosti.Rok predtým som musel nahliadnuť do teórie automatizácie. Pred vyše rokom som prvej praci popri škole riešil automobilovú elektroniku a riadenie spaľovacích motorov (simulatory automobilovej elektroniky pre SŠ a VŠ). Popri tom som študoval VŠ zameranu na zdravotnícku techniku a elektroniku a prakticky staval EEG zosilnovač (uV biosignály, zosilnenie 68000).

Dá sa to, ale je to často o nervy, časté sú chvíle zúfalý lebo sa neviem s problémom pohnúť vpred, teória sedí, len sú tam niekde skryté parazitné vlastnosti reálnych štruktúr ktorým sa všetci teoretici vyhýbajú.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

username1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 01 Okt 2016, 20:23

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa username1 » 04 Okt 2016, 17:16

a este misho - "scio testy su ti nanic to je iba vytahovanie penazi."
nsašla som toto. nemam maturitu z matiky, cize 0 bodov...hovoris ze scio je vytahovanie penazi tak vlastne ak tam nepojdem budem mat -100 bodov, neuskodi mi to velmi?
http://imgur.com/a/SQ8HF
0

misho
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 16 Máj 2012, 21:22
Bydlisko: Prievidza
Vek: 29

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa misho » 04 Okt 2016, 18:45

vidis, na toto som zabudol, nepamatam sa zeby minuly rok na fei na to brali ohlad . Pre pokoj v dusi si ich sprav (aj ja by som si spravil) ale naozaj neviem o nikom koho by nezobrali.
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa martin knocik » 04 Okt 2016, 20:12

Username1, niečo ti bráni spraviť si maturitu z matematiky a ideálne aj z fyziky ? ked už nie kôli prijatiu na VŠ, tak aspoň kôli tomu aby si bola nutená sa tú stredoškolskú matematiku a fyziku riadne sa doučiť (v podstate máš na to ešte skoro rok času), keď už chceš ísť na technickú školu. Na VŠ sa z týchto predmetov stanú vyhadzovacie predmety.

Dnes nie je problém sa dostať na slovenskú VŠ, problém je tam udržať sa a riadne ju dokončiť.

Podla mna Scio je len ťahanie penazí zo študentov. prípravné materiály sú drahé, testy podivné. Maturitu máš zadarmo. prípravným materiálov je velké množstvo, nehovoriac o tom že maturita je stavaná tak aby ju 80% populácie spravilo. Maturita je formalita ktorú na VŠ v podstate zaziješ dva krát do roka počas skúškového.

Pred 6 rokmi fei stu ponúkal dosť kvalitný distančný kurz (úspešne som ho absolvoval a pomohol mi aj pri maturite) stredoškolskej matematiky a fyziky pre uchádzačov o štúdium ktorého záverečná skúška slúžila ako náhrada prijímačiek pre na fei stu. Už nerobia tento kurz ?
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

username1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 01 Okt 2016, 20:23

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa username1 » 04 Okt 2016, 20:18

Username1, niečo ti bráni spraviť si maturitu z matematiky a ideálne aj z fyziky ? ked už nie kôli prijatiu na VŠ, tak aspoň kôli tomu aby si bola nutená sa tú stredoškolskú matematiku a fyziku riadne sa doučiť (v podstate máš na to ešte skoro rok času), keď už chceš ísť na technickú školu. Na VŠ sa z týchto predmetov stanú vyhadzovacie predmety.
Ja by som si ju veľmi rada urobila, ale žiaľ už sa predmety zmeniť nedajú. Som vo 4-tom a do maturity mám už len 6 mesiacov. Už sa to bohužiaľ nedá :?
vidis, na toto som zabudol, nepamatam sa zeby minuly rok na fei na to brali ohlad . Pre pokoj v dusi si ich sprav (aj ja by som si spravil) ale naozaj neviem o nikom koho by nezobrali.
Nerada by som bola prvá :D
Pred 6 rokmi fei stu ponúkal dosť kvalitný distančný kurz (úspešne som ho absolvoval a pomohol mi aj pri maturite) stredoškolskej matematiky a fyziky pre uchádzačov o štúdium ktorého záverečná skúška slúžila ako náhrada prijímačiek pre na fei stu. Už nerobia tento kurz ?
Už asi nie, našla som na STU tento link http://www.fei.stuba.sk/sk/uchadzacov/p ... age_id=309 a už je dosť starý a tuke mi v googli nenašlo
0

pajkovac_Sam
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 26 Sep 2014, 11:57
Bydlisko: Lokátor: KN08TQ

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa pajkovac_Sam » 05 Okt 2016, 21:38

martin knocik napísal:Čím viac sa naučíte v škole, tým viac to do budúcna pomôže. Ťažko s študuje keď tlačia termíny, o nečakaných problémoch nehovoriac. V slovenských firmách školenia nehrozia, maximálne tak na ovladanie návrhových softov.
Toto platí možno pre velké zahraničné firmy.
...som si všetko musel samonaštudovať v práci z internetu a doma z kníh z ruského libgenu za minimum času.
Viem, bol to extrémny prípad. Máš úplnú pravdu. A áno, je to medzinárodná firma.
Tým som chcel povedať, že jazyk (akýkoľvek, no AJ hrá prvé husle - dokonca aj DE firmy hľadajú ako primárny jazyk AJ) je veľmi dôležitý, čo mi zrejme môžeš potvrdiť aj ty, keďže si musel študovať tie veci. Myslím technickú angličtinu/ruštinu.
...aj ja mám za úlohu spísať moje projekty ako súčasť prijímacieho pohovoru - v angličtine.

Trochu odbieham od témy, no škole pomáha aj keď sa človek venuje elektronike aj doma. V škole mu už len vysvetlia teóriu k tomu, čo poskladal. :-)

Neviem, či som správne prečítal, no FEI TUKE link: http://www.fei.tuke.sk/sk/studium/pre-u ... avne-kurzy
Netreba sa báť napísať mail na tie stránky a popísať, že človek sa zaujíma o kurz, hoci po dátume. Sú to ĽUDIA ochotný pomôcť, hoci na prvý pohľad to tak nevyzerá.
0

username1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 01 Okt 2016, 20:23

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa username1 » 08 Okt 2016, 09:51

Ktory odbor je podla vas najperspektivnejsi? :) na ktorom zarobim ako zena viac ako pravnik ci lekar. Moj zaujem o peniaze nerieste, ja to chcem preto lebo uz si nechcem zit dalej takto ako teraz (nemozem ist studovat do BA pretoze mi bolo povedane ze nemame peniaze, ani raz som nebola pri mori, maximalne v cesku a ani na dozvuky nemozem ist lebo setrim na to co chcem, a ak setrim, nemozem si kupovat jest do skoly, lebo potom som zas na mizine) a chcem aby sa aj moje decko malo lepsie...programovanie sa da nejako zvladnut? Som ochotna fakt hocico spravit, najradsej by som sa venovala grafike a takym veciam ale to ostane asi len konickom. mat fyz nie je problem, programovanie snad zvladnem dajako. Informa na tuke je perspektivna? Informatikov je cim dalej tym viac....a este ma zaujal odbor automobilova mechatronika. a toto leto si planujem kupit notebook, lebo som v programovani zaostavala hlavne preto ze nemam pc, resp mam, ale vzdy ked som mala cas ist, tam bol moj brat a hral hry (maniak) ...cize neprogramovala som vobec. Znie to ako vyhovorka ale skuste si zazit.
0

eelektron
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 05 Apr 2015, 00:31
Bydlisko: Dolný Kubín
Vek: 108

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa eelektron » 08 Okt 2016, 11:28

Skus Karol na pochopenie podmienok a cyklov.
V nasom rocniku to spravili 4-5 zo vsetkych - je to na pochopenie cyklov a podmienok.

Dalej ak chces programovat - daj si za ciel lahsi program - a skus sa tam dopracovat.

Dalej ak chces ist na techniku - deriacia,integral, diferencialne rovnice, fourierova veta, nekonecne rady ..... Neucis sa pre povinost ale buducnost. Pre buducnost : minimalne derivacie, integral - musis dobre vediet.
Niekto pisal vyssie fyzika - by mala byt konicek - nie nutne zlo.

Ak chces vediet co ta caka na automatizacii :
MAT 1,2,3
FYZ 1,2
EL. - npr. LEO s harmonickymi zdrojmi v ustalenom stave
EL. Stroje - transformator, motor ......
Mikroprocesor - na Bc. 8 bit. Vyssie Ing. sa ucia 32 bit.
Elektrické pohony
Snimače
.................................
adt.
--------------------------------------
Ak ta elektrika nebavi bude to pre teba trapenie - potom moja subjektivna rada chod na pravo.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
K informatike priamo :
Tam je MAT1 a MAT logika
Siete
Assembler
Elektrotechnika
C, Java
Formálne jazyky a prekladače
Objektové programovanie
Údajové štruktúry a algoritmy
Kolegovia minimalne Javu museli - ovladat 110% na tom vyhadzali 80 % studentov
0
Naposledy upravil/-a eelektron v 08 Okt 2016, 11:35, upravené celkom 1 krát.

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa martin knocik » 08 Okt 2016, 11:29

matiky som mala 3
nematurujem z mat ani fyz
mat fyz nie je problem
Zaujímavá úvaha. Reálnejšie by bolo asi povedať po zvládnutí Herouta (programovanie v jazyku C) že pregramovanie v C na VŠ nie je problém Aj ked osobne som počas môjho jediného roku študia na FMFI UK videl pár ludí ktorý si mohli povedať že matematika nie je problém, ale tí by asi nezabíjali čas na FEIke.

Najperspetkívnejší odbor je jednoznačne politik/demagóg/eurofondová pijavica d pochybními známostami a nulovou morálkou. Ale teraz vážne, bojím sa že jediný odbor kde aj na Slovensku vedia človeku ponuknuť slušné peniaze (viac ako slovenská priemerná mzda )za odborné znalosti je IT - programatorské pozície. Pracovné miesta v elektronike ničia podradní čínani s ich lačnými šmejdami.

Mal som raz brigádu v grafickom študiu (miestne reklamné noviny, reklamné tabule, návrh loga, a pod), ale nemyslím si že by preiemrný grafik na Slovensku zarobil veľké peniaze. Je to oblasť kde sa cena prace ťažko ocenuje, skôr je to o leštení prdu.

Pravníkov - absolventov je prebytok, na začiatotku kariery musí par rokov robiť zle plateného poskoka. Defakto pracovne obmedzený na Slovenskú republiku.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa rudko » 08 Okt 2016, 13:28

username1 napísal:Ktory odbor je podla vas najperspektivnejsi? :) na ktorom zarobim ako zena viac ako pravnik ci lekar. Moj zaujem o peniaze nerieste, ja to chcem preto lebo uz si nechcem zit dalej takto ako teraz (nemozem ist studovat do BA pretoze mi bolo povedane ze nemame peniaze, ani raz som nebola pri mori, maximalne v cesku a ani na dozvuky nemozem ist lebo setrim na to co chcem, a ak setrim, nemozem si kupovat jest do skoly, lebo potom som zas na mizine) a chcem aby sa aj moje decko malo lepsie...
Pokial by som ti mohol nieco odporucit zhrnul by som to asi takto. Sice si v tazkej pozicii co sa tyka financii,ale vyhoda je ze sa zdas byt ochotna na sebe pracovat, mas jasny ciel a riesis to v mladom veku.
Ak ta bavi informatika, pocitace a pod je celkom dobry napad zamerat sa na IT bezpecnost. Vystudovat informatiku (telekom, programovanie alebo daco pribuzne, co konkretne to nie je az take dolezite). Vo vyssich rocnikoch skoly zacat uvazovat o certfikaciach SSCP, CISSP, CEHv8(9), CISA, CCIE Security a podobne
Ja osobne pracujem vo firme kde ludia s CISSP+CISA beru od 3k € hore. A je uplne jedno ci je to zena alebo muz.
Taktiez je po tychto ludoch stale vysoky dopyt a ten stale rastie, nie len na SVK, a je teda predpoklad ze platy budu iba rast.
Samozrejmostou je ale anglictina na slusnej az vysokej urovni, ale to uz dnes asi nie je potreba zdoraznovat
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa Axwell » 08 Okt 2016, 14:36

ked uz sa bavime kde zarobit najviac na SK su to tieto miesta:

-> financne skupiny, vrcholove pozicie skor alebo velmi blizke (tu moze byt ekonom, pravnik, advokat, inzinier...)

-> politik, vlada, europske peniaze, peniaze obcanov z DPH atd... cize znamosti a korupcia (hocikto, kto zahodi svoju osobnost a ma kontakty na dalsie postupovanie...)

-> bankovy sektor, znova skor vrcholove pozicie, manazerske vacsinou

-> hazard, ale nie ako hraci (prevadzkovatelia, so sidlom v danovych rajoch)

-> ITcko, radovy programator vsak sem nepatri, freelancerom pre zahranicne firmy je uz nieco lepsie, projektovy manazer pre IT projekty, co sa tyka technologii co moc ludi nepozna, lebo dneska sa dari jave, ale nie vela ludi robi v C# a .NET technologiach len ako priklad.
(treba vedomosti)

Pisem o SK, preco som teda nezaradil sem doktorov napriklad ? Lebo na slovensku je zdravotnictvo uplne v pi** no platovo za to co ti ludia vystudovali je na smiech skor. Preto tu slovenskych doktorov je tak malo, a skor su tu uz viacej z ukrajiny a podobnych vychodnych destinacii...
Samozrejme mat podnikanie vlastne, a ine menej zname pozicie a lukrativne miesta sa najdu vsade, ale vseobecne som sa stretol zatial takto, je to vylucne pre SK, v zahranici by tento zoznam bol trochu rozdielny
0

eelektron
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 05 Apr 2015, 00:31
Bydlisko: Dolný Kubín
Vek: 108

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa eelektron » 08 Okt 2016, 15:00

Axwell napísal:1:) freelancerom pre zahranicne firmy je uz nieco lepsie, 2:)Samozrejme mat podnikanie vlastne
1:)
Si sa s konom zrazil :D
Freelancer - dnesna doba = činska mala firma - ktora to urobi 5x rychlejsie ako 1 freelancer npr. z SVK.
2:)
Mal som, odvody ta zabiju prv ako prejdu 2 roky.

// -
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa martin knocik » 08 Okt 2016, 19:12

Pre doktora je súčasný polorozpadnutý stav zdravotníctva čiastočne aj výhodou (nie priamo finančnou). Každý chce mať medzi "známimi" doktora, najlepšie takého ktorý by v prípade zdravotného prúseru vedel kontaktovať iných známych doktorov. Oficiálne je prakticky nemožné si priplatiť za kvalitnejšiu a najmä rýchlejšiu zdravotnú starostlivosť než je bežný "štandard". Pre ludí trpiacich navyše komplexom moci alebo sadizmom je doktor práca snov s bezpečnou sebarealizáciou.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa romiadam » 08 Okt 2016, 19:55

username1 napísal:uz si nechcem zit dalej takto ako teraz (nemozem ist studovat do BA pretoze mi bolo povedane ze nemame peniaze, ani raz som nebola pri mori, maximalne v cesku a ani na dozvuky nemozem ist lebo setrim na to co chcem, a ak setrim, nemozem si kupovat jest do skoly, lebo potom som zas na mizine) a chcem aby sa aj moje decko malo lepsie...
Pytas sa ktory odbor mas ist studovat a potom napises ze "nemozem ist studovat do BA pretoze mi bolo povedane ze nemame peniaze"
Tak si protirecis. Ale nevadi.
Kedze nemas ziadne peniaze, v takom pripade ak ti to rodinna situacia dovoli, zbal si švestky a pozicaj si peniaze na letenku a neake vreckovea a chod do zahranicia najlepsie kde sa hovori po ENG. Najdi si robotu na zaciatok aj za minimalnu mzdu, aby si pokryla svoj start. Pozicane peniaze by si teoreticky mohla vratit aj z prveho platu, ale kedze ta START trosku zadusi, tak s tym poskas 2-3 mesiace. Potom ked uz sa rozkukas a aj ENG bude OK, zacni hladat lepsie pozicie. Moze sa stat ze ak si sikovna a manager to zisti, mozes postupit aj interne. Najviac roboty a njlepsie platy su vzdy v hlavnych mestach, ale aj byvanie je drahsie, ale to nevadi, dolezite je ze je tam vela roboty z ktorych si mozes potom vyberat. Tam si usetris xy penazi, a potom uvidis, ci budes studovat tam, alebo prides studovat domov. Zavisi od toho ci si domomil alebo ti je to jedno.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1107
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa Samanko » 08 Okt 2016, 20:06

eelektron - v com si podnikal ? Pytam sa len, pretoze byvas relativne blizko a v tejto casti krajiny podnikat je same o sebe tazke .. (vlastne skusenosti..)
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Pa3x
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 03 Mar 2014, 21:44
Bydlisko: Liptovský Hrádok
Vek: 27

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa Pa3x » 08 Okt 2016, 20:56

Ahoj ja som prvák na TUke odbor technologie v automobilovej elektronike, žial nedobrovoľne pretože sa neotvoril študijny odbor Smartelektronika. Matika je ulahčená pretože prvy semester je predmet Repitetorium z matematiky ktorý by nás mal pripraviť na vš matiku... viem ti poslať zbierky úloh ak chceš.
Programovanie je od nuly ale celkom rýchlo sa to nabaluje... začína sa robotom Karlom (Cečko) btw. viem ti poslať link. Dalej máme inžinierstvo materiálov ktoré je chémia... fyzika... matika :) nieje to ťažké zatiaľ... Elektro je taktiež od základu... počítanie odporov atď na rýchlo ešte riešila škola úvod do fyziky (kt. je dobrovolný) pretože presunuli fyziku z druheho ročníka do prvého letného semestra... takže sito pretože zobrali o 150 viac informatikov...

Všetci prváci majú to isté prvý semester. Takže sa dá prestúpiť. Neviem čo ťa ešte zaujíma tak ak chceš napíš... žial niesom ostrielaný :) takže ani sám ešte neviem čo bude...
0

BOBOR
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: 15 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: Snina, Košice

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa BOBOR » 08 Okt 2016, 21:06

pretože sa neotvoril študijny odbor Smartelektronika
to fakt ? aký bol dôvod ?
0

Pa3x
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 03 Mar 2014, 21:44
Bydlisko: Liptovský Hrádok
Vek: 27

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa Pa3x » 08 Okt 2016, 21:14

Od tretiaka som počul že nedostali garant či čo ale od učitelov som počul že nas málo bolo... na zápise nas bolo zo 12 asi... a tam nám to aj povedali že sa neotvára smartelektronika a ešte jeden odbor sa mi zdá dake multimedia alebo niečo take... čo už bolo dosť neskoro kedže zapis bol koncom augusta.
0

username1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 01 Okt 2016, 20:23

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa username1 » 08 Okt 2016, 21:24

Pytas sa ktory odbor mas ist studovat a potom napises ze "nemozem ist studovat do BA pretoze mi bolo povedane ze nemame peniaze"
Tak si protirecis. Ale nevadi.
romiadam V čom si protirečím? To, že nemôžem ísť do BA, znamená, že asi idem na TUKE. Nad tým som rozmýšľala ale vraj tam je všetko drahé, tak neviem či aj vyžijem
0

eelektron
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 05 Apr 2015, 00:31
Bydlisko: Dolný Kubín
Vek: 108

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa eelektron » 08 Okt 2016, 21:30

Na TUKE: mozem ti povedat len tolko, ze intrak stoji 50€ :D + jedlo. Na stanicu zajdes od skoly aj peso do 20-30min - takze MHD nemusis platit :applause:

// ale vazne ak pojdes na informatiku, tak c a javu sa zacni ucit - viem, ze moj rok davnejsie zobrali cez 200 ludi a do 3 roc. prisli ani nie 20-40 ludi

//ak pojdes na automatizaciu - sito je matika a fyzika - nas bolo v prvaku 16-18 a potom nas ostalo 7 cca 60% nepreslo a to vacsinou MAT a FYZ.
0
Naposledy upravil/-a eelektron v 08 Okt 2016, 21:38, upravené celkom 1 krát.

Napísať odpoveď