FEI STU odbor

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

pawlo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: KE
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa pawlo » 08 Okt 2016, 21:36

Pokiaľ tvoji rodičia sú nezamestnaný alebo majú nedostatočný príjem na VŠ sú možnosti sociálnych štipendií, rovnako aj intrák je extra lacný, v niektorých prípadoch zadarmo. Ďalej existujú prospechové, motivačné štipendiá a taktiež štipendiá firemné a nie sú to zrovna malé sumy.

Navyše v BA a v KE máš obrovské možnosti brigád ako študent, či už v odbore alebo nie.
0
VINTAGE nadšenec
,,Aj signál je len človek"

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa Axwell » 08 Okt 2016, 22:45

eelektron napísal:
Axwell napísal:1:) freelancerom pre zahranicne firmy je uz nieco lepsie, 2:)Samozrejme mat podnikanie vlastne
1:)
Si sa s konom zrazil :D
Freelancer - dnesna doba = činska mala firma - ktora to urobi 5x rychlejsie ako 1 freelancer npr. z SVK.
2:)
Mal som, odvody ta zabiju prv ako prejdu 2 roky.

// -
Praveze takto robit vobec neni zle, ano cinania, indovia, a tam im podobni to urobia vzdy lacnejsie, ale nasledne su uz problemy, kedze ich tam je tolko, ze dany clovek co to robil, zmizne nahodne, a ak treba nieco dorobit, tak sa hlada dalsi co to najprv musi pozriet ako to robil ten predtim... no a je to praca robena ako vacsina cinskych srandiciek, ze to ide pokial nenastane nejaka necakana situacia a potom je problem.

Hej zivnost povedzme rok, potom sro a potom si to mozes poriesit aj v zahranicnou firmou, danovy raj a podobne...


// ak na skolu nemas, co vobec na SK neni tak vela byvat, mozes dostavat ak rodicia robia za min. mzdu alebo su nezamestnany stipendium vo vyske minimalne 200€/mesiac ale aj viac nieco okolo 280€ sa mi ze sa da dostat, s cim sa da v pohode zit ako student v BA na mesiac aj s intrakom.
Potom mas rozne pozicky kde platis az ked skoncis skolu s velmi malym urokom ,to su tie studentske pozicky
Rozne stipendia prospechove, motivacne, odborove atd... sice jednorazove ale vedia potesit.
Brigada sice rovno v prvaku neodporucam pre teba, lebo i tak to budes mat zlozite casovo vsetko stihnut, takze povedzme v druhom/tretom rocniku mozes

// Alebo ako to uz viaceri pisali treba ist do zahranicia,
0

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 46

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa lh » 09 Okt 2016, 20:50

Kde sa rúti tento svet? Ak má byť budúci teoretický plat jedinou motiváciou pre to, aby sa mladý človek vzdelal, potom nás čaká skvelá budúcnosť :rolleyes: . Nezabudni, že nestačí vyštudovať, musíš aj niečo vedieť. A túžba po vedení by mala byť aj motiváciou. Ak Ťa baví grafika, venuj sa jej. Ak budeš usilovná, môžeš sa stať najlepšou, potom budeš mať aj poriadny plat. Ak Ťa nebaví programovať, nikdy z Teba nebude programátor s dobrým platom, ibaže by si leštila šéfovi mikrofón... ale to môžeš aj bez straty času na fakulte.
Prepáčte no nedalo mi inak.
0

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa Mego » 30 Nov 2016, 12:52

Moja skúsenosť, a to som robil v nadnárodnej korporácií, je taká, že týpek, čo skončil informatiku na FEI TUKE, tak prišiel do firmy robiť ako tester. Skončil informatiku a nevedel programovať. A to nehovorím o somarinách typu hospodárska informatika a pod. (tam sa asi učia, koľko majú pýtať za napálenie DVD :D ). Týpek z z hospodarskej informatiky na pohovore zarval, že nevie, čo je to cache, lebo sa mu to mýli s cash (akože hotovosť). A to si nevymýšľam. Takže realita je taká, že pokiaľ vieš programovať, tak ťa berú ako kodera a nikto sa ťa na školu ani náhodou nespýta. Ak kódiť nevieš, tak možeš mať skončenú aj karlovku, budeš robiť testera za sedemsto v hrubom... v lepšom prípade.
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1914
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa bobo87 » 30 Nov 2016, 13:07

Moja skusenost (FEI TUKE) - ak vies programovat, tak v KE nemas problem sa slusne uzivit. Osobne som napriklad 4 roky po skole a vyvijam SW pre zdravotnicke pristroje, pracovat som zacal uz pocas skoly inde. Ak zatial programovat nevies, tak prvy rok-dva zamakat, naucit sa to (zaklady) a potom uvidis - bud zacat niekde ako testerka, alebo ak ti to pojde viac, tak rovno ako programatorka. Ak treba nejake tipy na firmy v KE, kludne posli spravu.
0
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI STU odbor

Príspevok od používateľa Mego » 30 Nov 2016, 13:14

Závisí aj od toho, čo chceš programovať. Ja programujem web... ale javistov nikdy nie je dosť. Rovnako C# a C++ kóderi sú žiadaní. Ja som PHPčkar, tých je dosť, lebo každý sopliak začína s PHP a myslia si, že za rok vedia nakodiť facebook. Na druhej strane, svetoznáme projekty bežia väčšinou na PHP (facebook, amazon, wikipedia, yahoo a pod.). Isteže, sú aj java stránky, no s javou by som skôr šiel buď android appky, alebo nejaké iné veci (na jave bežia aj autorádia, výťahy, inteligentné tlačiarne, medicínske prístroje a pod. )
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Napísať odpoveď