ako na DVB - TV

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Ado_PO
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 31 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: U Koňarov/Prešov
Vek: 40

Príspevok od používateľa Ado_PO » 01 Jan 2010, 22:13

Porazi ten T*o*w*e*r*c*o*m. Dnes skončilo pilotné vysielanie z centra PO a nie každý má výhľad na Makovicu.
(Asi všetky osoby, servisy a obchody,ktoré majú dočinenia s tv technikou, budú mať plné ruky práce vďaka tomuto razantnému kroku a to nielen v tých mestách,kde sa piloty vysielali. Pán Boh zaplať :) )Medzi takých patrí aj náš RD.
Za tri hodiny som spravil 11 prvkovú anténu na 64. kanál(818MHz), leziem na pôjd s TV a STB, skúšam točiť anténou, žiadny signál, strkám sa s ňou cez strešné okno, nič. Dávam ju pomocou pvc trubky o 2m vyššie a sláva! Po pár minútach som zachytil niečo slabé ale dosť silné na to,aby to STB prečítalo a uložilo do pamäte. No na moje počudovanie to nebol signál z Makovice ale odniekiaľ odrazený 62.kanál(802MHz) z Bardejova. Aspoň dačo.
Bude treba ešte zosilňovač, vyriešiť upevnenie antény, rozťahať nanovo rozvody a hádam bude od rodinných príslušníkov kľud.
Ospravedlňujem sa ak to znie až moc OT a skôr ako blog no nedalo mi.

Obrázok
Rozmery antény som mal za pár minút vďaka stránke http://www.k7mem.150m.com/Electronic_No ... i_vhf.html Anténa je vyrobená z plastovej pancierovej rúrky na el. rozvody o fí 20mm a CuL drátu fí 3mm z vymotaného sekundáru trafa. Proste čo bolo poruke.
0
RoHS? Hrôza a des.

Používateľov profilový obrázok
PeterKeral
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1046
Dátum registrácie: 28 Okt 2011, 19:22
Bydlisko: Prešov/Москва
Vek: 32

Re: ako na DVB - TV

Príspevok od používateľa PeterKeral » 12 Nov 2016, 09:14

zdravim ,riešim tu menšiu dilemu, je nejaky rozdiel medzy DVB T a DVB T2 ? Ide o to že si chcem kupiť set top box, ale neviem aky si vybrať. Vdaka
0
Kawasaki GPZ500, Bandit 1200
Bez motorky ani na krok :)

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: ako na DVB - TV

Príspevok od používateľa helios » 12 Nov 2016, 10:04

Ak chceš kupovať, tak určite T2 H265 HEVC. Aspoň ho nebudeš musieť vyhadzovať, pri prechode na T2. Napríklad Rakúsko už prešlo kompletne na T2 a ďalšie krajiny budú nasledovať...
Hlavne sa nedaj zlákať na super výpredaje starých DVB-T boxov, ktorých sa budú chcieť obchody zbaviť za každú cenu, lebo za pár rokov budú nepredajné.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: ako na DVB - TV

Príspevok od používateľa alidedko » 12 Nov 2016, 10:05

Keby tam nebol rozdiel, tak ho nedavaju do obehu.

Po novom roku sa ocakava prechod na T2. Teda si kludne mozes kupit T1 box, ktory potom vyhodis, akokolvek je teraz lacnejsi. My uz T1 asi pol roka nepredavame vobec ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

alois

Re: ako na DVB - TV

Príspevok od používateľa alois » 12 Nov 2016, 11:19

Len aby sme nepreskočili epochu a neprešli priamo na 4K...

Nemci v niektorých častiach krajiny tak urobili, aby ušetrili na technológii za prechod SD, HD a vac jako FullHD. Nakoľko Tow...om to už viac krát skúšal a pochodil v teste celkom dobre. Len to čo prenášajú stojí za ho...o.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: ako na DVB - TV

Príspevok od používateľa oravan » 12 Nov 2016, 15:31

na 4k v sučastnosti žiadne zariadenie neni on-line všetko sa musí konvertovať a to je drahé
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: ako na DVB - TV

Príspevok od používateľa martin knocik » 12 Nov 2016, 16:07

niet nad satelit s linuxom.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

alois

Re: ako na DVB - TV

Príspevok od používateľa alois » 12 Nov 2016, 16:21

martin: Satelit je O.K. až na taký deň, ako je dnes. Prišli huste nabité mračná a môžem sa pozerať na akvárko. Signál a kvalita = 0.

ORAVAN: skôr by som povedal, že pokrok ide tak vpred, že tie staré filmy ktoré dokolečka vysielajú sa už lepšie skonvertovať na vyžšiu kvalitu nedajú. Načo sú v ponuke 4K televizory? Aspoň ho používam ako predvádzací monitor k 6-8MPx IP kamerám.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: ako na DVB - TV

Príspevok od používateľa oravan » 12 Nov 2016, 18:10

V TV študiach ešte nemajú také zariadenie a ani neni ,áno konvertujú ale len málo relácii a dlžka 10 minut trvá pridlho až hodiny ,hovoril o tom technický riaditeľ RTVS nejakéj relácii
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: ako na DVB - TV

Príspevok od používateľa 5ko » 14 Nov 2016, 11:14

Nech už idú všetci do prdele s vymýšlaním čoraz lepšej kvality,akoby nestačil obyčajný digitál trebars aj v súčasnej kvalite, hlavne že zakaždým treba kupovať niečo nové,lebo s tým starým to nefunguje, pretože nemám konvertor na konvertovanie konvertora. :finga:
Ak nebude mať babka na Hriňovských lazoch šikovné vnúčence, čo jej to preinštalujú,tak si na telku môže položiť tak akurát kvetináč s fuksiou.
Za chvílu budú vysielať aj vône a bez prídavnej škatule s dávkovačom esencií si nepozrieš ani správy,lebo si si nezaplatil poplatok za doplnenie vône -fazulový prd.
Podla mňa by sa ten vývoj kludne mohol zastaviť,ale to by prišli o velký BIZŇÍÍS.
Neviem si predstaviť ,že by som dal viac ako 5€ mesačne za tie sprostosti čo vysielajú,niektoré stanice by mi museli dokonca za pozeranie /dakedy aj za počúvanie/platiť.
Sory za OT,ale už m to začína vytáčať.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: ako na DVB - TV

Príspevok od používateľa amater63 » 14 Nov 2016, 11:18

No jo, ale co by všichni dělaly.Je potřeba výroba a následná recyklace.,tak jsme to dopracovali,ne mi... :cry:
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1050
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: ako na DVB - TV

Príspevok od používateľa budvar10 » 14 Nov 2016, 11:31

Horšie je, že na Slovensku vysielanie ani nedosahuje technické možnosti súčasného DVB-T, nehovoriac o programovom výbere.
0

Používateľov profilový obrázok
kukinko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1536
Dátum registrácie: 11 Júl 2008, 00:00
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: ako na DVB - TV

Príspevok od používateľa kukinko » 14 Nov 2016, 16:24

... preto uz ani v nemam .. ak chcem nieco pozriet, tak mi staci usb dvbt tuner ... potom bude sluzit na sdr prijem...
aj tak som cez den v praci, vecer si tak maximalne pozriem priatelov a sem tam tie uzasne slovenske spravy... inak mam doma klud pocuvam radio a mozem popri nom aj nieco robit, nie len cumiet do bedne a kvasit...

je ubohe ze modernizacia ide dopredu a starsi ludia bez technickeho citenia budu odkazani na kupovanie dalsich a dalsich krabiciek k tv...
0
"programujem = hram sa" s Arduino / ESP, LOGO!, Simatic + TIA
+ nejaka ta elektrobizuteria okolo

:agree:

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: ako na DVB - TV

Príspevok od používateľa alidedko » 14 Nov 2016, 17:40

OT: aj ja som si zadovazil novu TV. Zerie omnoho menej elektriny a je s nou vacsia zabava. Len trochu nejakej travy by to chcelo zasadit, iba ze mam problem v Poprade zohnat seriozneho predajcu. Naposledy som si doniesol slimaky a pol roka som sa ich nevedel zbavit, tak som musel vsetko vyhodit ... :?
Prílohy
14791416316861410882021.jpg
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

cthulhu
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 442
Dátum registrácie: 18 Máj 2015, 12:51

Re: ako na DVB - TV

Príspevok od používateľa cthulhu » 14 Nov 2016, 17:48

:roll:
0
Naposledy upravil/-a cthulhu v 26 Jan 2017, 20:44, upravené celkom 1 krát.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: ako na DVB - TV

Príspevok od používateľa alidedko » 14 Nov 2016, 20:21

Vidis, bazos mi nenapadol. Nasiel som niekoho tu v PP :)

Polovica ma pas po celej dlzke, polovica nie. Takze je to asi jasne, zatial len robim memory refresh po niekolkych rokoch, co sa ziveho vysielania tyka :)
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: ako na DVB - TV

Príspevok od používateľa helios » 14 Nov 2016, 20:31

Dokedy budú ľudia ochotní za ten TV programový odpad platiť, dovtedy budú mediálni nenažranci stále na koni a budú vymýšľať nové spôsoby, ako z ovčanov vydrieť aj posledný groš. Teraz to skúša Narkóza, a keď bude úspešná, pridajú sa ďalší. Akoby im už nestačili tie státisíce € denne z vysielaných reklám. :finga:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok