Čo vás dnes nahnevalo? 3

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
andyn
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 250
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: Myjava
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa andyn » 17 Jan 2017, 21:12

Nazdar chalani chcem sa len opý tať že my máme plyn od Innogy a povedali nám že bude lacnejší a teraz pozerám ten ich cenník a tam je tá tarifa D3 pre domácnosti naozaj lacnejšia.Tak ako to je?h
snáď nemôžu dať zákaznikovi zlý cenník. https://www.innogy.sk/sdoc/doc/plyn/cen ... 170101.pdf v odkaze je ten cenník
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa elmoto » 17 Jan 2017, 21:18

len aby ťa neprekvapilo keď sa všetky tie tri tabuľky sčítavajú do výslednej sumy ! Ale ako to tak prepočítavam tak nie.

Je to drahšie oproti SPP o mesačný poplatok kde u SPP je napr. pre D2 4,98 eura a u nich je to 10,66 co je mesačne o 5,68 eura viac.

Ďalej majú vyššie udane kWh ku m3 a teda SPP ma pre 1700m3 17935kWh a oni 18173kWh

Rátajme za spotrebovaných 1700m3 zaplatíš v SPP 740,7eura a u nich 630,60 eura
za 12mesiacov zaplatiš pravidelný poplatok SPP 59,76eura a u nich 127,92eura

celkovo zaplatíš u SPP 800,46 eura a u nich 758,52 eura. Ušetríš 41,94 eura ktoré určite ešte nejakým spôsobom dostanú nazad a možno nie lebo s vyššou tarifou maju tie ceny už porovnatelné ale neskutočne veľký mesačný poplatok vid D3 SPP 7,75 eura u nich D4 39,70 eura ! 8O
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa xmilos » 18 Jan 2017, 07:09

burizon napísal:Mne sa ešte páči, ak máš stľp el.vedenia na svojom pozemku, tak sa musíš oň postarať, aby sa mu nič nestalo, lebo máš prúser. Nevadí, že máš znehodnotený pozemok, že si obmedzovaný vo výsadbe, že si k tebe môžu vstúpiť v rámci údržby bez tvojho povolenia a vedomia. A nedostávaš ani euro za to, že iný podnikateľ využíva tvoj pozemok na svoj zisk. Alebo to ešte stále patrí štátu? Takto postavený zákon, by som ešte chápal, za "ferenjožka", keď sa elektrifikoval štát a nechcel mať problémy s majiteľmi pozemkov... Tuším je aj nejaké "bolestné", ale to sa týka iba toho, komu dajú "stľpik" dnes a má na podanie žiadosti nejaký čas, kde ho potom jednorázovo "odškodnia" nejakou smiešnou sumou.
najvacsi pruser je ze si zahranicne spolocnosti, pomocou nasich uplatnych zakonodarcov, u nas vylobovali protiustavne zakony!!!!
Ked mas plynomer na povodnom, verejne dostupnom mieste a bude poskodeny, utrhnuta blomba, automaticky si brany za vinnika (prezunkcia viny) a dostanes pokutu! Chcel bych vediet, ci to takto funguje v D, pripadne inde.
Z blizkeho okolia poznam pripad, ked elektromer meral zle, siel na expertizu, vysledok z expertizy jednoznacny, elektromer meria zle, mno a v prilozenom liste od elektrarni stalo: "preto ste povinny zaplatit nameranu spotrebu"!!!!

takyto pristup zahranicnych spolocnosti je pruser
0

vlado5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 19 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa vlado5 » 18 Jan 2017, 07:29

Pre "elmota" - neviem, kde si zobral cenu pre sadzbu D3 SPP fixný mesačný poplatok 7,75€. Na ich stránkach majú novú cenu 22,20€.
Čo sa mňa týka, včera bola manželka odhlásiť odber v garáži, kde som mal asi 10 rokov minimálny odber a na svokrinej chalupe, kde som platil ja elektriku (3fáz), kde asi 10 rokov chodím len kosiť a zberať ovocie. Asi o 10.00 hod mala poradové číslo 109, nas...ních ľudí plná čakáreň. Takže tak-doteraz mali odomňa každý rok nejaký zisk, teraz vďaka svojej nenažranosti budú mať prd. Čo sa týka plynu som rozhodnutý (na chalupe) po vykurovacej sezóne zrušiť odber plynu a na začiatku požiadať o pripojenie. Za pripojenie zaplatím a stále ma to vyjde lacnejšie, ako 7 alebo 8 mesiacov platiť sadzbu D3, keď nekúrim. Aby ste rozumeli-ak sa kúrením za 4 mesiace dostanete do sadzby D2 alebo D3 (atd), tak potom paušál platíte po celý rok, aj keď už máte za ďalej odber aj 0 m3. Myslím si, že by sa mala na SK zorganizovať nejaká asociácia spotrebiteľov a podať žalobu na medzinárodný súd za klamanie spotrebiteľa (platenie za nič). Výsledok je diskutabilný-tak sa každý musí postarať o seba ako najlepšie vie !!! Návod som napísal. Čestičko !!!! (pre neznalých - skratka pozdravu česť práci)
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa elmoto » 18 Jan 2017, 08:22

dobre som písal D2 nie ako ty mi píšeš D3 len ja som mal doma pred sebou cenník 2016 a teraz keď pozerám tak sú ceny zase iné

inak sa to nedá vypočítať nakoľko samotné SPP ma na stránke 3 rôzne cenníky !

tu je jeden http://www.spp.sk/sk/domacnosti/plyn/pr ... /#ceny_dom a to http://www.spp.sk/sk/Cds/AdminDownload/ ... z_rev--pdf

tu je druhý http://www.spp.sk/sk/domacnosti/plyn/pr ... fy-a-ceny/

a tu tretí http://www.spp.sk/sk/Cds/AdminDownload/ ... a_info_web_ nakoľko je tam vyššia výhrevnosť !
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
burizon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 571
Dátum registrácie: 07 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa burizon » 18 Jan 2017, 09:57

xmilos, máš pravdu. Sem-tam v nedeľu dajú podobné prípady do telky. A tragédia je, že sme, povedal by som, úplne bezmocní. Môže však byť ešte horšie, v prípade, keď umožníme zahraničným záujemcom kupovať našu pôdu oficiálne. Staneme sa cudzincami vo vlastnom štáte. Toto bude potom najväčší prúser.
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa xmilos » 18 Jan 2017, 10:09

burizon napísal:keď umožníme zahraničným záujemcom kupovať našu pôdu oficiálne.
to sa uz davno deje
burizon napísal:Staneme sa cudzincami vo vlastnom štáte.
potichu dovazaju novych dlhodobo opalenych
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa muziker » 18 Jan 2017, 10:27

Inak čo sa týka elektriny, existuje aj možnosť (o nej ale oficiálne dodavatelia eôektriny nehovoria) že sa pozastaví odber elektriny na odbernom mieste. Poverený pracovník distribúcie elektriny príde a odpojí elektromer, pričom tento ostáva namontovaný naďalej na svojom mieste. Všetko zablombuje a opatrí visačkami že odber je prerušený. Môže to byť na dobu max. 6 mesiacov a počas nej zákazník neplatí žiadne "vymyslené" poplatky za elektromer. Potom si znova možno obnoviť odber. Je to vhodné napr. v rôznych chalupách, chatách či garážoch/dielničkách v zime ak počas nej nepotrebujete používať v objekte elektrinu. Ušetrí sa tak pri 3-fázovej prípojke 6x12 (72) eur ročne vyhodených zbytočne ak by ste mali prakticky nulový odber.
Určitá nepríjemnosť je, že treba navštíviť zákaznícke centrum (v krajských mestách), napísať žiadosť a vyčkať si rade čakajúcich...
Iná možnosť je napísať žiadosť a odoslať ju poštou (doba vybavenia je zhruba 1 mesiac). Tragédiou je že už ani na zákazníckych centrách v okresných mestách (a vo všeobecnosti na vidieku) nevybavíte vôbec nič. Aj to nám priniesla privatizácia a príchod zahraničných vydriduchov (význam tohto slova asi pozná každý, pre neznalých http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=vydriduch), ktorí nám prišli zdvihnúť životnú úroveň na Slovensku.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa trunek » 18 Jan 2017, 15:40

a nebudú požadovať pri takomto prerušení revíznu správu? Lebo pri pripojení treba. Čo ak si si tam niečo robil, zmenil....iba sa pýtam netuším, ale logiku by to malo. Následne ťa to vyjde takmer rovnako
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa muziker » 18 Jan 2017, 16:21

Nemali by pýtať revíznu správu, lebo nedôjde ku žiadnej zmene v elektroinštalácii, ide len o pozastavenie dodávky, pričom elektromer ostáva namontovaný. Inak revízna správa je dobrá haluz pre ľudí, pretože im to vytiahne z vrecka min. 60 eur ale reálne viac.
Už cirkus pomaly začína.
Hoci vláda hovorí o stabilných cenách energií na Slovensku a ich znižovaní, vďaka zdraženiu fixnej zložky výslednej ceny elektriny a plynu mnohým ľuďom náklady od tohto roka stúpnu. Zasiahnuť dnes musel pod ťarchou kritiky aj premiér Robert Fico.
„Vláda ako kolektív vyslovila zásadný politický nesúhlas s regulačným rámcom. Požiadali sme predsedu regulačného úradu, aby ponúkol riešenie“ vyhlásil Fico. „Ako vláda sledujeme ceny energií, a boli sme v kľude, že cena energií klesá, a zrazu sme sa dostali pod tlak starostov a primátorov, ktorí nám oznamujú, že fixné poplatky za ističe sa prudko zvýšili, na čo sme okamžite reagovali,“ dodal premiér.
Proti špekulantom a súkromníkom, ktorí nebudú ctiť pravidlá štátu, pohrozil aj Andrej Danko. "Je na zamyslenie, keď v dnešnej dobe je možné, že napriek tomu, že tu máme trhový mechanizmus, dôjde k rozhodnutiu ÚRSA, ktorého účastníkom je samotný úrad a samotný navrhovateľ. Dnes na Slovensku je možné to, že predseda Úradu vydá rozhodnutie, ktoré sa vydá len tomu, komu toto rozhodnutie môže aj vyhovovať".
Z tohto dôvodu vyjadril pohoršenie. "Dve vyvolené spoločnosti, v ktorých akcionárskej štruktúre je EPH, za ktorou je J&T, ktoré, nie je žiadne tajomstvo, dáva veľmi zaujímavé úroky niektorým opozičným lídrom a im blízkym pri úročení zmeniek. Že práve títo vyvolení ľudia dosiahli to, že Regulačný úrad vydal rozhodnutie len pre Stredoslovenskú energetiku a SPP, ktoré zlepšuje ekonomické bilancie samotných spoločností," tvrdí Danko.
Zaujímavé, že o výpalnom za elektromery, plynomery či vodomery zatiaľ nepadlo ani slovo.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa muziker » 18 Jan 2017, 17:36

Prvé info "o výpalnom za vodomery" je tu:

V prípade najčastejšie používaných vodomerov v domácnostiach, s priemerom do 20 mm je poplatok od 20,40 eura za rok (v Turci a v Ružomberku) až do 27,60 eura ročne v prípade stredoslovenských vodární. V ostatných regiónoch je poplatok medzi danými dvoma hodnotami. Podľa hrúbky vodovodného potrubia sú ľudia rozdelení do šiestich odberných tried T1 až T6.
Ľudia by si mali skontrolovať, akú prípojku vody vlastne majú, lebo podľa toho budú platiť, a rozdiely môžu byť značné. Ak má niekto vodovodné potrubie do domu či bytu s priemerom 25 milimetrov, ročný poplatok môže byť v závislosti od regiónu od 53 až do 324 eur!

Zaujímavé je, že v najchudobnejších častiach Slovenska (východ) je voda najdrahšia (viď tabuľku) a to 2,55 eura za kubík vody. Rovnako to platí aj o elektrine, ktorá je na východe najdrahšia. Rovnako aj poplatok za vodomer bude na východe najdrahší (viď v tab. VSVS aj Podtatranská PPVS) - teda 26,40 eur ročne už za najtenšiu 20 mm rúrku. Ale za rúrku 25 mm je to už 52,80 eura (v BA je to ale viac - až 324 eur) a pri 40 mm je to neskutočných 267,60 eur (v BA je to viac - až 684 eur) ... hrubšie radšej ani neuvediem lebo je to už o infarkte. Z toho vyplýva, že chudobnému aj z hrnca vykypí.
Prílohy
Tab.jpg
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa hpeter » 18 Jan 2017, 17:56

xmilos napísal:
najvacsi pruser je ze si zahranicne spolocnosti, pomocou nasich uplatnych zakonodarcov, u nas vylobovali protiustavne zakony!!!!
Ked mas plynomer na povodnom, verejne dostupnom mieste a bude poskodeny, utrhnuta blomba, automaticky si brany za vinnika (prezunkcia viny) a dostanes pokutu! Chcel bych vediet, ci to takto funguje v D, pripadne inde.
Z blizkeho okolia poznam pripad, ked elektromer meral zle, siel na expertizu, vysledok z expertizy jednoznacny, elektromer meria zle, mno a v prilozenom liste od elektrarni stalo: "preto ste povinny zaplatit nameranu spotrebu"!!!!

takyto pristup zahranicnych spolocnosti je pruser
Mne to pripomina debilne poistovne, ked vznikne udalost a mali by platit, tak najpr skusaju odbavit za par drobnych. Ale ak sa clovek vyhraza TV a pod. tak veci menia charakter....
http://www.slpk.sk/dokumenty/ustava.pdf by som rad videl ten protiustavny zakon.
0

alois

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa alois » 18 Jan 2017, 18:18

ústavu sem nedávaj, lebo to už je politika....

...alebo ťa rozčúli hneď prvý bod:
(1) Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú neodňatené, nescudzitené, nepremlčatené a nezrušitené.

Lipšic má vodičák a je a bude nevinný (pozatiaľ) ale prednedávnom za horších podmienok žena zabila a už sedí a nešoféruje...

vlado5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 19 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa vlado5 » 18 Jan 2017, 18:29

Pre "trunek-a" , - ako som písal, dal som odhlásiť dve odberné miesta (a už ich ani neprihlásim), bolo manželke oznámené v ZSE, že ak požiadam do 1 roka o opätovné pripojenie odberného miesta, tak netreba revíznu správu. U plynu je to zložitejšie, tam treba vždy po odpojení a opätovnom pripojení vykonanie tlakovej skúšky. Čo sa týka revízie a tlakovej skúšky-tiež mi to nie je celkom jasné, prečo dodávatelia buzerujú odberateľov. Po elektromer, resp. plynomer je to v ich kompetencii takže tam to nezaujíma mňa ako odberateľa. Za meračom je to v kompetencii odberateľa. Čo ja mám za elektromerom, resp. plynomerom, to by ich nemalo trápiť ani zaujímať. Keď zabije mňa alebo rod. príslušníka je za to zodpovedný odberateľ. Taktiež keď mi vyletí kotolňa do vzduchu. Aj táto buzerácia by sa mala riešiť!!!
Chceš pripojiť, namontujeme el. mer (plynomer) do skrinky určenej STN a predpismi a dovi !!!! A myslím si, že ak budú takto pokračovať, budú radi že nás budú môcť pripojiť aj bez revízie a tlakovej skúšky. Čestíčko !!!
0

vlado5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 19 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa vlado5 » 18 Jan 2017, 19:40

od muziker: "Zaujímavé je, že v najchudobnejších častiach Slovenska (východ) je voda najdrahšia (viď tabuľku) a to 2,55 eura za kubík vody. Rovnako to platí aj o elektrine, ktorá je na východe najdrahšia. Rovnako aj poplatok za vodomer bude na východe najdrahší ....."
Treba sa len nad tým zamyslieť, Čím viac odčerpá z energií druh zvaný kofolophitecus, o to viac musí platiť ten, komu má čo exekútor zobrať.
0

alois

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa alois » 19 Jan 2017, 05:38

A sme u toho, že fixná platba je kompenzáciou na udržiavania chodu potrubí, vedení a jedných z najvyžších platových tried platných pre energetiku. Čiže ak sa o jedno potrubie delia dvaja, tak to majú teoreticky drahšie, ako keď ich je 1000. Až na logiku delby podielu v BA.

URSO je nezávyslí orgán (od vlády) a energetické spoločnosti (komplexne v SR) nie su štátne a ani čiste Slovenské. To Ficove čerajšie divadlo bolo nanič v tom prípade. URSO je štát v štáte, podnikajúci s inými podnikateľmi, takže pre koncových odberateľov neurobí nič. Ak nezaplatím, ako Róbertko povedal a odpoja ma, tak???

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa xmilos » 19 Jan 2017, 07:35

muziker napísal:Ľudia by si mali skontrolovať, akú prípojku vody vlastne majú, lebo podľa toho budú platiť, a rozdiely môžu byť značné. Ak má niekto vodovodné potrubie do domu či bytu s priemerom 25 milimetrov, ročný poplatok môže byť v závislosti od regiónu od 53 až do 324 eur!
Mno to tak neni.
Pozes mat pripojku aj DN300, pokial mas vodomer DN13, platis T1. Je to o priemere vodomeru, nie pripojky.

Tiez ma netesi dvojzlozkova cena, ale....

Kedze slovac je narod sporovlivy ( necudujem sa tomu ) maju aj vlastnu studnu, ale zriadia si aj vodovodnu pripojku - "co ak". Mno a voda potom v odboceni stoji, ak sa najde takato cela ulica, stoji v celej vetve. Potom sa niekto rozhodne prejst na "statnu" vodu a nemusim pisat, ako asi vypadaju prve litre. Tos dodrzuj potom nezavadnost. Pri elektrike, plyne to jaksi neplati.
Vodarnam vo velkych mestach dvojzlozkova cena moc neprinesie, skor naklady, ale vodarnam, ktore maju v sprave vela malych obci ( vychodoslovenska ) to pomoze.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6236
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 19 Jan 2017, 07:50

xmilos: myslim, ze vodarne maju nieco take, ako min. odber. Ak mas menej, tak ta mozu odpojit. Bolo to pred par rokmi v telke, kde odpojili dom smutku. Odovodnili to prave tym, ze pri tych minimalnych odberoch nedokazu zabezpecit kvalitu vody.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa xmilos » 19 Jan 2017, 07:52

pocitujlasku napísal:xmilos: myslim, ze vodarne maju nieco take, ako min. odber. Ak mas menej, tak ta mozu odpojit. Bolo to pred par rokmi v telke, kde odpojili dom smutku. Odovodnili to prave tym, ze pri tych minimalnych odberoch nedokazu zabezpecit kvalitu vody.
nemaju
0

Xbunt
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 08 Máj 2014, 23:09
Bydlisko: Nam. Sv. Martina 24, Lipany

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Xbunt » 19 Jan 2017, 14:48

Neviem kolko roky ho mame namontovany. Ale kto je majitelom takehoto termostatu, treba pomaly zhanat konik 0,56uF 275VAC MKP X2.

Zacalo to tym ,ze ked termostat zopol rele, zoslabol jas na LED. Doslo to do takeho stadia, ze nieky sa rele uz nezaplo.

Dost blba hodnota kondenzatora. V TME maju na vyssie napatie, ale da sa prisposobit.
Prílohy
20170119_143627.jpg
0

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok