Haluze, blbosti, kuriozity V.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa alidedko » 31 Dec 2016, 22:57

Plochu vertikalnu, alebo plochu horizontalnu?

Bola to supa od nej, alebo od manzelky?

:D
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

jaro17
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: SK

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa jaro17 » 01 Jan 2017, 10:24

5ko napísal:To len objavili naše staré zábavky-kolieska z budíku,alebo hliníkový kotúč s elektromeru,ale ja viem aj roztočiť pripináčik na hrote. :lol:
Zabudol si este spomenut zotrvacnik z kotucaka... :) pri dobrom rozkruteni mal dost hybnej sily aj na par minutove tocenie sa :)
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10175
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa 5ko » 01 Jan 2017, 12:57

CTHULHU, trafil si, bola to ploskačka , akurát mi nepovedali, že je v nej 60 Ampérová... :D

Nechýbalo vela, aby som nebol horizontálne a nekrútil sa ako ten zotrvačník z B4ky.
Ináč, najdlhšie sa točia na sklenom povrchu.
Apropo, vie niekto, ako roztočiť tú pripinačku?
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Tuf
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1249
Dátum registrácie: 27 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: cz

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa Tuf » 19 Jan 2017, 12:49

Príbeh žiarovky na https://www.youtube.com/watch?v=YAeNjD4Ce9M má 52 minút dokumentu
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa muziker » 20 Jan 2017, 00:04

Vo VB objavili, že:
Zatiaľ čo šoférske zručnosti sú u mužov vyrovnané počas celého roka, schopnosť dobre zaparkovať u žien podlieha hormonálnym zmenám. K takémuto prekvapivému záveru prišla najnovšia štúdia, ktorá sa zamerala na funkciu estrogénu a progesterónu. Práve tieto dva hormóny totiž neovplyvňujú len schopnosť reprodukcie, ale vplývajú tiež na mozog a celkové správanie žien – vrátane ich umenia viesť motorové vozidlo.

Takže: Dámy to majú predsa len o niečo ťažšie ...
0
muziker

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa martin knocik » 03 Feb 2017, 13:32

konečne nejaké vylepšenie okuliarov. http://vtm.zive.cz/clanky/chytre-bryle- ... fault.aspx
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa martin knocik » 06 Feb 2017, 19:14

ilustračné foto sa nezaptie. Ked už nepripojili k multimetgru meracie kable, tak ho mohli aspon zapnúť. :) Obrázok
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa hpeter » 06 Feb 2017, 19:17

Odborník žasne, laik se diví.
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa martin knocik » 06 Feb 2017, 19:22

jaj zabudol som, to je meranie odberu elektriny po novom - paušalom, skutočna spotreba prestáva byť zaujimavá. Odober menej, zaplať viac.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
kukinko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1536
Dátum registrácie: 11 Júl 2008, 00:00
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa kukinko » 06 Feb 2017, 19:52

A navyse tie kable vyzeraju ako datove sata kable...
:butthead:
0
"programujem = hram sa" s Arduino / ESP, LOGO!, Simatic + TIA
+ nejaka ta elektrobizuteria okolo

:agree:

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa medved » 06 Feb 2017, 20:02

By ma zaujímalo čo za odborníkov fotí tieto fotky :lol: :lol:
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa martin knocik » 06 Feb 2017, 20:07

asi odpadné produkty stredných fotografických škol ktorí nemaju na to fotiť umenie alebo modelky. Tak fotia dokladove foto/svatby/ilustračne foto velkoseriovo :)
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa trunek » 07 Feb 2017, 13:39

tam, kde má palec tak presne tam majú ísť tie meracie káble, osobne si myslím, že do zdierok nie sú pripojené žiadne meracie káble ale aj to je len ilustračné :)
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Xbunt
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 08 Máj 2014, 23:09
Bydlisko: Nam. Sv. Martina 24, Lipany

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa Xbunt » 07 Feb 2017, 21:37

V principe.. drzat v dlani kabliky a druhu stranu pchat ku isticom.. iny frajer.
Myslim, ze taky clovek by pri otvorenom rozvadzaci nemal co robit.

Uz sa tesim na fotku "vymetanie jadroveho reaktora", zamozrejme ilustracnu
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa elmoto » 10 Feb 2017, 13:37

Čo sa čudujete to je predsa ilustrácia ilustračnej ilustrácie ilustrovania merania.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa medved » 12 Feb 2017, 14:42

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: .. ale ešte stále žije a toto je len veľmi malá časť s toho, čo doma stvára :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=POGSEG20hkg
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa hpeter » 12 Feb 2017, 20:11

Prva uloha, na ktorej Chuck zlyhal. Asi aj posledna.
Prílohy
4d86931df2a91a1da8554b801bc38958.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
josko158
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 07 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 32

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa josko158 » 25 Feb 2017, 11:15

http://automix.atlas.sk/revue/828587/vi ... eshoppingu

Z komentov pod clankom som skoro zomrel :-)

Kód: Vybrať všetko

Adam Šangala
Čaute slovenskí automobiloví praktici, vedátori, teoretici aj reakcionári. 

Zariadenie pod názvom FUEL SHARK SAVER som si nedávno kúpil za cca 30 euro (už neviem presne - počítal som, že dané zaridenie "isto" skončí ako na videu, ale urobil som si radosť a namiesto bedničny piva som odľahčil svoju pečeň a investoval do "šetriča paliva"). Čakal som cca 10 dní kým mi kuriér daný zázrak oproti eurám priniesol. Zásielka bola posielaná z USA. Na krabičke je nalepený slovenský návod s upozornením, že sa nesmie používať v 24V sústave. Auto mám "krabicoidné" 4x4 so 127 kW 2.0 l renaulťáckym dieselom so 6st. manuálnou prevodovkou, ubehnuté 110 000 km a dokopy s mojou hmotnosťou a plnou nádržou + nejaké haraburdy má tak do 2 ton - takže jazda je pri "relatívne" silnom motore bez šilapania na krk motoru nazval by som "piánko traktorovitá" - najpomalší z križovatky pri priemernej kombinovanej spotrebe 6,3 l (50% mesto, 50% mimomesto, 0% dialnica). Po zasunutí zariadenia do zapaľovača sa v jazde neudiala žiadna zmena teda spotreba rovnaká 6,3 l podľa palubného počítača - ako "veriaci ateista" som zariadenie nechal v zapalovači. Po prejdení cca 500 km (cca 2/3 nádrže) sa začali diať veci. Pri rovnakom X-ročnom štýle jazdy (cháp rovnaký návyk radenia rýchlosti a stláčania pedálu plynu, brzdy) som postrehol nutnosť častejšieho "agresívnejšieho" brzdenia (šliapanie na brzdový pedál). Otázka znela, že prečo viac a častejšie brzdím? Lebo musím! Lebo idem rýchlejšie, lebo pri rovnakom (naučenom) zošliapavaní plynového pedálu VIAC zrýchľujem + následne idem rýchlejšie a tam kde som vpohode dobrzdil motorom musím teraz aktívne brzdiť! Po prejdení ďalších cca 1000 km sa auto podstatne rýchlejšie rozbieha a pri brzdení motorom podstatne menej brzdí ("letí jak guľa") a samozrejme spotreba (ako podľa videa) stúpla na 6,5 l. Zariadenie som zatiaľ nerozoberal, teda neviem či je tam presne to isté ako na videu (kondenzátor, odpory, dióda a poistka). Nakoľko je dané zariadenie určitý "filter" napätia v palubnej sieti, predpokladám, že odfiltrováva rôzne harmonické frekvencie z rôznych palubných zariadení a teda "odľahčuje" alternátor a ten teda kladie "menší odpor" motoru, teda motor ide rýchlejšie do vyšších otáčok a pri brzdení motorom auto podstatne pomalšie spomaľuje. Zrýchlenie môjho naftového auta po prejdení 1500 km by som obrazne prirovnal, ako keby som u benzínového auta namiesto benzínu normal 95 použil benzín V-power100+, čiže doterajší (mnou odhadnutý) čistý reálny nárast výkonu motora je 5-10% !!! Samozrejme s vyššími otáčkami motora je aj vyššia práve tá vo videu spomínaná spotreba paliva (u mňa o tie 2 decilitre nafty). Na jednu nádrž ubehnem cca rovnakú vzdialenosť ako pred použitím "šetriča". 

Môj záver teda znie: Šetrič naozaj šetrí palivo tým, že filtruje napätie v palubnej sieti, pretože alternátor kladie menší odpor motoru, teda pri rovnakom počte otáčok motora auto prejde viac km (matematika nepustí). O koľko viac km? tak to teda neviem, lebo auto podstatne rýchlejšie zrýchľuje (teda točí viac otáčok) čo sa mi naozaj ľúbi :-D a teda o 2 deci vyššiu spotrebu vôbec neriešim a to mám ešte zimé pneumatiky, teda keď prezujem na letné tak spotrebu pri vyššej akcelerácii počítam, že budem mať okolo 6,0 l (minulú sezónu som mal cca 5,8 l/100km). A k tej poznámke, že prečo toto zariadenie nemajú iné automobilky? - ale majú - BMW, Mercedes, Audi majú podobné zariadenie určite (preto aj tie výkony ich motorov), ale taký renault, "trojhrnčeková" Fabia, Peugeot a podobne ho určite nemajú (preto má napríklad Dacia Logan 1,6 benzín v meste spotrebu 9-10l na 100 km + nadnárodné ropné spoločnosti predsa potrebujú mať zabezpečený každodenný odbyt. Zariadenie teda samozrejme vo svojom aute nechávam a po prejdení cca 5-10 tis. km napíšem nové poznatky. Taktiež by ma zaujímali výstupy napätia a harmonických frakvencií palubnej siete namerané na osciloskope a spektrálnom analyzátore pri rôznych otáčkach motora a pri rôznych pripojených zariadeniach (klimatizácia, kúrenie, zapnuté xeóny, zapnuté blinkre, vyhrievanie sedadiel, navigácia, kamera, mobil, frekvenčný menič napätia na notebook a podobne) - osobne nemám možnosť urobiť dané merania. Taktiež by ma zaujímal vplyv tohoto "šetriča" na staré nafťáky a na benzínové autá ako staré tak aj dnešné. 

PS: Ľahko je nerozmýšľať o podstate veci a hodiť celú vec do koša (presne ako to dnes robí 98% obyvateľstva - sú to predsaLEN užívatelia). Keby nebolo Teslu, tak dodnes "fungujeme" na jednosmerný prúd ako ho presadzoval bankármi finančne zabezpečený Edison. 

Čaute nabudúce.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa Drakoush » 25 Feb 2017, 16:47

Možno to nie je debil, len sa mu do palivovej hadičky dostal nejaký bordel :D
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa Harchom23 » 25 Feb 2017, 18:29

a možno mu za ten čas čosi zhrdzavelo a upadlo a teraz je ľahší tak mu to sviští :D
0

Zamknuté