Na čom momentálne pracujete? VI.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jirka.jirka.
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1539
Dátum registrácie: 17 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa jirka.jirka. » 27 Mar 2018, 17:30

To je další oříšek.

Přemýšlel jsem šablonu a bílý sprej.

Ale možná taky nijak. Bude tam voltmetr a ampérmetr, a ovládací prvky jsou hned u toho. A svorky + a - poznám.... Teda zatím. :D
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa jezevec » 27 Mar 2018, 17:48

Možná by to šlo tamponovým tiskem v některé reklamce.
0

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa trunek » 27 Mar 2018, 19:29

jirka.jirka. - www.laserovanie.eu popis ťa vyjde asi na 5-7€ ani by som neriešil nejaké lepenice
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
jirka.jirka.
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1539
Dátum registrácie: 17 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa jirka.jirka. » 27 Mar 2018, 19:52

jirka.jirka. - http://www.laserovanie.eu popis ťa vyjde asi na 5-7€ ani by som neriešil nejaké lepenice
Já tady kolem mě nic takového nemám. Zkusím ještě štěstí, že napíšu do nějakých místních reklamek, pokud nějaké v okolí najdu.

Tak už jsem našel nějaké rytectví kousek od baráku, tak uvidíme, kolik si budou chtít naúčtovat. Třeba se domluvíme. :agree:
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa Amaterr » 31 Mar 2018, 16:00

tak uz posledne skrutky na kryt a s predregulaciou si dam chvilu pokoj :)
Prílohy
foto.jpg
foto1.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa AEdison » 31 Mar 2018, 19:36

Dnes som viac menej dokončil okysličovač z reguláciou. Keďže to nebudem dávať do sekcie môj výrobok, tak aspoň sem.
Obrázok
Ostatné fotky TU
0

Jupi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 31 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Poblíž BA
Vek: 52

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa Jupi » 31 Mar 2018, 20:13

A na čo slúži taký okysličovač?
0

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa AEdison » 31 Mar 2018, 20:20

Rozhodol som sa že vyskúšam alkalické leptanie. Od testovania ma delí iba pekné počasie, aby som si vonku mohol namiešať roztok. Ten okysličovač sa dá použiť aj pre rybičky, len je trošičku hlučný keďže pumpy sú rotačné.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa mato3000 » 31 Mar 2018, 20:23

potrebuješ silný okysličovač, ja som prešiel na kompresor , akvaristické som kupoval tie najsilnejšie čo sa dali bežne zohnať a je to slabota. Potrebuješ jemné maličké bublinky v celom rozsahu ... a na ten bublinkovací kamienok ( že kamienok - už dávno to je plast) zabudni , je to jednorazovka ... aj keď to umyješ, ta sa vo vnútri zapchá a bublinky sú veliké. Vyrábam si z mekkej hrubostennej hadičky taký bublinkovač po celej spodnej ploche a oboch stranách. Na CNCčku vyvrtam 0,3mm dierky v dvoch radách .. keď to neni natlakované, tak sa to skoro úpne uzavrie , ale keď to natlakuješ, tak to robí krásnu stenu bubliniek.

https://www.youtube.com/watch?v=KRsZ4KOr8zw
0

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa AEdison » 31 Mar 2018, 20:43

Použijem toto:
Obrázok

Mám to otestované na úzkej 4l nádobe čo som si nechal narezať a funguje to perfektne. Keď sa to nerozpadne vplyvom roztoku, tak to bude fungovať.
Mimochodom tie pomery čo máš v návode sú geniálne, :axe: štipka toho, hrnček hentoho, za lyžičku tamtoho... Keby som si vyložene nezačal googliť princíp alkalického leptania tak sa do toho ani nepúšťam. Každopádne bez toho návodu by som o tom ani nevedel, takže ďakujem.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa mato3000 » 31 Mar 2018, 20:50

rozpadne, skúšal som ...

k tomu návodu, som to už hodne dávno vysvetľoval, že som ho spravil ľudsky aby to vedel každý spraviť. Problém je že drvivá večšina nevie ani identifikovať svoje chemikálie, tiež nepredpokladám, že aj ty vieš akú máš HCl-ku a netušíš kolko % má tvoj peroxid .... Kľudne som to mohol spraviť pomocou mólových zlomkov, len hádaj koľkým by to pomohlo . V tom návode aj v jeho napísaní je kus tvrdej práce, tak aby slúžil čo največšiemu počtu ľudí, bez chemického vzdelania a nejme bez toho, aby ma otravovali desiatky SS ohľadom otázok aké chemikálie má použiť a prečo mu to nevyšlo aj keď tam dal 25mll HCl. Som to tam aj uviedol, proste nemám vešteckú guľu aby som vedel, čo kto má doma a ako to skladoval + ako dlho. Zároveň ak to niekto nevie spraviť podla toho návodu, tak sa podla mňa nemá do toho púšťať. Proste nie každý je na to stvorený

-- Spojený príspevok 31 Mar 2018, 19:56 --

a mimochodom, zaujímalo by ma , ako si si ty vypočítal správny pomer chemikáliíí . Daj sem ten link z ktorého si čerpal
0

Používateľov profilový obrázok
maxmiz
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 15:22

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa maxmiz » 31 Mar 2018, 21:27

Na tomto. :) Lna s prepinacom na pasma 2m/70cm a konvertor 1.7GHz-130MHz.
Prílohy
2018-03-21.png
LNA.png
0
Naposledy upravil/-a maxmiz v 01 Apr 2018, 08:55, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa AEdison » 31 Mar 2018, 21:44

Napísal si že si vyrobíš pol litra roztoku, ALE neviem koľko hcl na začiatku, neviem koľko gramov medi, jediné čo viem že na 5l roztoku, pol kila chloridu amónneho... + pre teba, máš tam popísané aspoň pH roztokov. Keď už si písal tento návod pre laickú verejnosť, mohol si tam napísať aspoň orientačné množstva. Ja viem že množstvo peroxidu asi nenapíšeš ale v medi a HCL nevidím problém. Keďže nie som prvý a jediný kto práve toto kritizoval, myslím si že ten návod nieje tak "user friendly" ako si myslíš. Netvrdím že sa podľa toho nedá namiešať roztok, ale to miešanie priam "bolí"...
Každopádne viem veľmi dobre koľko percent má moja HCL alebo peroxid. Dokonca mám priam "hviezdne možnosti" zmerať si pH digitálne alebo papierikom.

Teória okolo alkalického leptania je veľmi pekne vysvetlená aj v tomto dokumente. Pre niekoho bohužiaľ v angličtine.
alkaline_etch_process.pdf
(144.15 KiB) 76 stiahnutí
mato3000 Neber si to osobne, ja som ti ozaj vďačný za ten článok, ale dalo mi to námahu sa s toho vylúskať.
Obrázok
Ten koláč je tajná ingrediencia. :finga:
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa mato3000 » 01 Apr 2018, 09:45

Akože z hentoho si pochopil množstvá 8O . Tak ti gratulujem a vitaj medzi chemikmi. Zujímavé.. potom mi je úplnou záhadou , ako že si nevieš jednoducho vypočítať množstvo Cu, samozrejme predpokladám, že poznáš koncentrácie svojich chemikáliíí. No sa teším na to že zverejníš výpočet a čakám na to, vzorce tam máš tak nemôže byť problém. A aj nejaký drobný pokec :lol: , ako sám vravíš, pomôžeš tu iným .... silne síce pochybujem či reálne, ale som zvedavý.

P.S.: čo je preboha jednoduchšie ako fotky s každým krokom postupu :pain: a bez výpočtov, ktoré tu neprevedie 95% miestneho osadenstva ? Šak sa pozri, nevedia zadať dve slová do googlu a nie to ešte zistiť mólovú hmotnosť nejakej chemikálie :axe:

Poviem ti to takto: Zastavil si sa pri prvom svojom probléme a to že nemáš niečo striktne napísané. Zo ZDŠ-ky vieš že sa v návodoch používajú predpísané množstvá a nevieš čo ďalej. Ak sa s tým nevieš vysporiadať, tak je lepšie sa do toho nepúšťať. Proste ako som písal na všetko treba trochu rozmýšlania, šikovnosti .... Too že sa človek nevie odpútať sa od striktne daných postupov znamená, že je obmedzený ( neber to ako nadávku, ale lepší výraz ma nenapadá ) , teda že má isté mantinely. Takže je na tebe nakolko budeš mať tie mantinely veľké :D . Každopádne sa teším na tie množstvá a sám uvidíš časom a skúsenosťami ako si sa mýlil. Zatial ti to nebudem popisovať prečo, nechám ťa v tom vykvasiť, to máš za to, že kritizuješ niečo čo si ešte neskúšal a nemáš o tom vedomosti.
0

rohy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: PD
Vek: 55

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa rohy » 01 Apr 2018, 11:27

to maxmiz...pekne,napišeš aj viac?
0

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa AEdison » 01 Apr 2018, 12:10

Kritiku zvládaš veľmi ťažko. Keď si tak velebne múdry a vzdelanejší než všetci ostatný, tak za tých 6 rokov plných skúseností, si mohol toľkokrát žiadané množstvá dopísať. Ale nie, ty budeš poukazovať na ľudí aký sú obmedzený že nechcú stráviť celí deň nad lúskaním vzorcov. Napísal si článok pre debilov, ale keď si nevieš vypočítať pomery na zaklade mol. hodnoty, tak sa do toho radsej ani nepúšťaj. Ja normalne žasnem nad tvojím uvažovaním. Keď niesom chemik, tak som automaticky obmedzený? Alebo ako mám chápať tvoje narážky?
O pomery som poprosil dobrého kamaráta, ktorého chémia zaujíma a tebe niesom povinný čokoľvek dokazovať.
Ďalej sa už nebudem k tomuto vyjadrovať. Jedná vec, som na mobile a druhá, príliš si ma vytocil na to, aby som ti venoval ďalší svoj čas. Prajem ti pekný deň a dobrú chuť k obedu.
0

nighthunter
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 11 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Zilina

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa nighthunter » 01 Apr 2018, 12:22

jirka.jirka. napísal:To je další oříšek.

Přemýšlel jsem šablonu a bílý sprej.

Ale možná taky nijak. Bude tam voltmetr a ampérmetr, a ovládací prvky jsou hned u toho. A svorky + a - poznám.... Teda zatím. :D
Ak chces kvalitne popisky, tak nalaminuj na panel suchy fotorezist, urob si sablonu (pozitivnu, tak aby ti tam kde chces text neostal fotorezist - pouzijes ho ako masku), osviet, vyvolaj, pismena vybarvi stetcom a farbou, ktora nie je v liehu rozpustna. Nechaj uschnut a potom v liehu odstran fotorezist a prelakuj. Takto som kopekrat robit aj na auta rozne popisky a obrazky.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa mato3000 » 01 Apr 2018, 12:24

AEdison .... práveže vyjadri sa, už teraz je vidno, že si tu zavádzal lebo najprv píšeš že si to vygoglil a teraz zase že ti to spraví kamarát .. no teším sa, hádam nezdrhneš ako večšina z SE .

to čo píšeš neni kritika, to je len také tliachanie, pretože ak niekto niečo kritizuje, tak hádam aj vie, že prečo a ako. Z toho čo píšeš, je vidno že ani netušíš ako to funguje. Ja som v tom článku vás nešiel učiť chémiu, ale dal návod ako namiešať roztok zo základných vecí, čo máš bežne aj doma, resp kúpiš vo farby-laky. Povedz m,i kolko ľudí má prístup k chemikáliám p.a ? A aj tak v celom návode a aj výsledku sú dôležité len dve veci a ani jedna z nich neni množstvo chemikáliíí, lebo to sa nedá presne určiť, resp keď to niekto určí,tak je pako, pretože ti nebude sedieť napríklad pH , alebo koncentrácia. Ale to všetko sa dá upraviť podla mojich fotiek. Ak to budeš praktikovať, tak to sám pochopíš a budeš sa vracať k mojemu návodu, už sa teším ako mi o 1/2 roku podakuješ.

P.S.: dokonca ani to čo si vygoglil neni návod na roztok, zase si prestrelil .... len som čakal , že sa opravíš. Je to ako píšeš princíp alejkalického leptania, ale NIE PRÍPRAVA leptacieho roztoku :D

Hľadáš niečo, čo sa dobre nedá, len o tom ešte netušíš :wink:

písal som, že človek ktorý má mantinely je obmezdený tými manitnelmi a je len na každom aké sú veľké ... tak neprekrúcaj to čo som napísal, ak tomu nerozumieš, tak radšej nereaguj ... ale to by to nebolo toto vlákno, že ?
0

fery66
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: 04 Okt 2009, 00:00

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa fery66 » 01 Apr 2018, 13:15

Začal som skladať steampunk lampu... :lol:
Prílohy
DSCF6946.JPG
0

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa AEdison » 01 Apr 2018, 13:25

mato3000 ty by si mal dostať čestné vyznamenanie za provokáciu a vytáčanie na tomto fóre.
mato3000 napísal:práveže vyjadri sa, už teraz je vidno, že si tu zavádzal lebo najprv píšeš že si to vygoglil a teraz zase že ti to spraví kamarát
Ten kamarát mi napísal orientačné pomery, ktoré ty si nebol schopný doplniť za 6 rokov od kedy si uverejnil článok.

Podčiarkni mi kde krista boha som písal že som si vygooglil pomery alebo návod...
AEdison napísal:Keby som si vyložene nezačal googliť princíp alkalického leptania tak sa do toho ani nepúšťam.
AEdison napísal:Teória okolo alkalického leptania je veľmi pekne vysvetlená aj v tomto dokumente. Pre niekoho bohužiaľ v angličtine.
Písal som že to PDF je to NÁVOD?!
Princíp a teória nieje návod ani pomer či v tvojom svete je to jedno a to isté?
Kde som písal že som si s toho PDF vyvodil pomery?! Nájdi mi tú vetu keď to tvrdíš!
Kto tu koho zavádza alebo si číta len to čo mu vyhovuje?!
mato3000 napísal:hádam nezdrhneš ako večšina z SE
Ty si práve ten typ človeka pre ktorý som toto fórum už raz opustil a dôvod prečo sa na to znovu vysrať. Za každú cenu musíš spraviť z človeka chuja, len aby neutrpelo tvoje ego . Takto arogantného človeka som už dlho nestretol. Seriem na teba a tvoje názory, nenechám si pokaziť sviatky.

Poprosím nejakého moderátora, aby tieto príspevky zmazal alebo presunul do sekcie "Čo vás dnes nahnevalo? 3", ďakujem.
0

Napísať odpoveď