Čo vás dnes potešilo III.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa AndiCibula » 03 Nov 2018, 22:46

To ma privádza na myšlienku, že naši predkovia to storočia dozadu sústavne robili špatne.
Ale niekomu to tak môže aj vyhovovať. Raz som otcovi kúpil na narodeniny 5ročné Abuelo, nech si konečne vychutná kvalitný rum. Po čase som sa ho spýtal, že aký bol a jeho reakcia - "no ... ja radšej zostanem u môjho tuzemáku".
Ja osobne nerozoznám kvalitné víno od krabicového čuča. :pain:

A inak tie chutnejšie a lahodné pijatiky musia obsahovať stopové množstvo metanolu. Hnusné chlasty sú preto hnusné, lebo žiaden metanol neobsahujú.
0
Performance in nanospace.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa mato3000 » 03 Nov 2018, 23:00

sry, ale to čo za chuj... blbosti píšeš ?

1. isto to robili zle, lebo ani netušili čo pijú a čo to vlastne destilujú ... destilácia neni príprava luku a šípu na lov. Potrebné znalosti sú k dispozícii len pár desaťročí

2. to že ľudia žli vtedy priemerne 30-40 rokov a teraz žijú 80 je problém, táto demencia sa prejavuje najme po 40tke ... teda vtedy už boli dávno pod drnom ale teraz im platíme zdravotnú staroslivosť a naplno sa im prejaví tá demencia. A na dôvažok sa dostávajú takíto do parlamentu , lebo sú lojálny k tým správnym a keďže ich mozgová kapacita je v prdeli a sociálne cítenie tiež, tak pre nich neni problém vykonať to o čo ich požiada ich mecenáš :thumbup:

3. metanol má presne takú istú chuť a pach ako etanol, takže jeho prítomnosť chuťou neobjavíš

4. znovu píšem , že problém destilácie neni vôbec len o metanole , ale ten sa vám páči najviac

5. to čo je horké a smrdí, sú acetóny , aldehydy, ketóny a vyššie alkoholy ( tie sú ale zároveň často arómy )

a teraz ma nejaký j**ko napadne, že tam nejsú žiadne arómy ..... no tak nech si najskôr preštuduje čo to sú arómy
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa AndiCibula » 03 Nov 2018, 23:06

To čo som napísal nie je v konflikte s tým čo si napísal ty.
Ty si iba potrebuješ vybíjať svoju zlosť a frustráciu.
0
Performance in nanospace.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa mato3000 » 03 Nov 2018, 23:15

zlosť ? akú zlosť ? a z čoho by som mal byť frustrovaný ?

dokelu to ak vám tu niekto niečo povie, už sa na neho útočí ? a ty by si ma mal už poznať.

p.s.: radšej mi povedz, v čom nemám pravdu ..... možno ti zachránim život, pretože budeš vedieť o domácom chlaste viac a budeš sa mu aj viac vyhýbať, teda hádam že nepatríš medzi tých magorov.
narážal som na túto tvoju vetu
A inak tie chutnejšie a lahodné pijatiky musia obsahovať stopové množstvo metanolu. Hnusné chlasty sú preto hnusné, lebo žiaden metanol neobsahujú.
ak sa nad ňou zamyslíš, tak ti musí byť jasné že to je blbosť jak mraky a vieš prečo ? pretože bod 3. :pain:
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa AndiCibula » 03 Nov 2018, 23:18

Opakujem moju predch. správu.

Veci uvádzaš konfrontačným tónom. To degraduje ten obsah, ktorý uvádzaš.

//Nenapísal si nič, čo by nebola pravda.
Ja len vravím, že to čo som uviedol ja, nie je v konfilte s bodom 3.
Stopové množstvo metanolu (zdôrazňujem slovo stopové) nachádzajúce sa v drahých a kvalitných chlastoch robí ten chlast jemnejším. To sa nevylučuje s tým, že človek je nie schopný metanol detekovať chuťovo alebo čuchovo.
0
Naposledy upravil/-a AndiCibula v 03 Nov 2018, 23:27, upravené celkom 1 krát.
Performance in nanospace.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa mato3000 » 03 Nov 2018, 23:27

Nehnevaj sa na mňa, ale neni to náhodou tak, že ty chceš aby si ma nejako degradoval, lebo som dal jasné a stručné oponentské stanovisko ?


ale kašli na to a radšej prispej k veci, hento bola trefa úplne mimo terču
0

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa eurobastler » 03 Nov 2018, 23:45

Zlatý Oscar sa udeľuje za herecké výkony. Zlatý mato3000 by sa mal udeľovať za trpezlivosť. Či už je to diskusia o výrobe DPS, vhodnej tlačiarni na predlohy alebo o chémii všeobecne... :potlesk:
0
Obrázok

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa technikus110 » 04 Nov 2018, 05:36

Ale môže etanol prejsť do metanolu, pokiaľ tam neprebieha ďalší kvasný proces?

Demencia nastupuje aj u abstinentov, veganov a iných oklieštene sa správajúcich ľudí. Telo si vyrába vlastný alkohol, ktorý potrebuje na svoju riadnu funkciu. Len ide o to, ako mu dopomáhame. Denne "trošku" nie je problém, ako "občas" do nemoty.

AndiCibula:...Ja osobne nerozoznám kvalitné víno od krabicového čuča... https://www.facebook.com/VinarstviNeprasCo/
nemáš to ďaleko, môžeš dostať školenie, vinotéku máme aj v Brne....a ukľudním ťa, veľa "pseudoznalcov" to tiež nedokáže.
Tebe ako konzumentovi má tovar chutiť, alebo nechutiť a potom je na tebe, čo piješ.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa Milos66 » 04 Nov 2018, 07:46

A to nám nadôvažok zákonom povolili súkromné pálenice. to bude Sodómia Gomora.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa technikus110 » 04 Nov 2018, 08:05

aspoň chlapci v Ilave nebudú vyrábať iba barle, ale aj drevené biele paličky....
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa martin knocik » 04 Nov 2018, 08:49

Denne "trošku" nie je problém, ako "občas" do nemoty.
Ale je to problém, odborne nazývaný alkoholizmus. Ak musíš každý deň, tak je jasný znak závislosti.

pekný článok http://petr-kubac.blog.cz/1603/chemie-p ... apokalypsy
v skratke
Tedy pozoruhodný ( a běžný ) případ člověka, který ani sám o sobě neví, že je alkoholik. To že je alkoholik je zjevné, jinak by medostal po ( náhodném ) odejmutí alkoholu abstinenční syndrom - "delirium tremens", které mimochodem ponecháno neléčené má úmrtnost kolem 30% - žádná legrace.
O to překvapivějdí jsou nikoliv řídké "delirantní" epizody, které mají neustále stejný průběh. Místní podnikatel, zastupitel krajského zastupitelstva, multimilionář a "milovník života" si něco zlomí, je tři dny upoután na lůžko v nemocnici ale už druhý den je zmatený, agresivní, vyhrožuje personálu ať "zabijí ty štěnice", které po něm lezou, nebo všechny zabije on, nebo alespoň bude všechny žalovat. Pak se opatrně ptáte příbuzenstva : "Kolik doma pije ?" Příbuzní dlouze přemýšlejí a pak se shodnou, že velkou sklenku Whisky ráno, v poledne a večer. De facto tedy půl flašky denně k tomu tlustý doutník. Všichni se však zapřísahají, že "tatínka nikdy neviděli opilého".
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10166
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa 5ko » 04 Nov 2018, 09:05

@Technikus.
Alebo si vyrobia radšej domácu palenicu,veď mnohí sú tam už ako doma :D
Metyl je frakcia ktorá sa nedá odstrániť ani viacnásobným prepalovanim,stále tam stopy zostanú. Teda myslím v domácich podmienkach.Zákon nemyslí legalizáciou na doma vyrobené zariadenia,ale na zakúpené certifikované ,ktoré sa budú môcť používať doma a podliehať kontrole financov.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa technikus110 » 04 Nov 2018, 09:19

martin knocik: Denne trošku si môcť alebo musieť dať je rozdiel.
Pokiaľ viem 100% odmietnuť a neláka ma to, tak som nie závislí. Viem vypiť fľašku dobrej whisky, lebo mám iba chuť (nie že by som si takto liečil dáky problém), ale viem aj 3 mesiace sa na ňu pozerať a nemusím sa premáhať ju neotvoriť.

Závislosť je definovaná ako činnosť, keď nevieš niečo odmietnuť, či odolať pokušeniu, alebo nutnosť danú činnosť opakovane vykonávať.

Každý kto by si dal k obedu či večeri jedno pivo je alkoholik?
To by veľká časť východu našej krajiny asi nesúhlasila. (aj keď tam sa pivom iba tuhé zapíja, lebo minerálka je drahšia) Veď aj za starých čias sa dávala malá slivovica na zdravie a proti nemoci.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa Milos66 » 04 Nov 2018, 10:45

technikus110 napísal:Každý kto by si dal k obedu či večeri jedno pivo je alkoholik?
Časom určite. Pár rokov to takto bude praktizovať a už z toho nebude len pivko ku jedlu, ale pravidelne.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa technikus110 » 04 Nov 2018, 10:58

Milos66: Pokiaľ to nebude stupňovať, tak určite nie. V prvom rade je to na pevnej vôli a psychike daného človeka.

Môj osobný prípad je ten, že nakoľko mám vína koľko chcem, tak som si v pohode dal každý deň max 0,3litra. NIKDY viac a nikdy nasilu. Potom som mal robotu, kde som mal 24hodinovú pohotovosť 7 dní v týždni. 15 rokov okrem Vianoc som si nedal ani kvapku. Ruky sa mi netriasli a ani iný prejav absťáku. Teraz zase môžem, ale neláka ma to. No ako som napísal, dobrú whisku neodmietnem. Treba si to vychutnávať, nie sa v tom kúpať. Pečeňové testy mám skoro 60 rokov ako nepoškvrnené dieťa.

Ako starý farár hovoril: Všetko je tu pre ľudí, len treba poznať mieru. Len niektorým tento dar daný nebol.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa mato3000 » 04 Nov 2018, 12:09

technikus110 napísal:Ale môže etanol prejsť do metanolu, pokiaľ tam neprebieha ďalší kvasný proces?
myslím, že nie ... resp, bol by to veľmi energeticky náročný proces, skôr budú vznikať karboxylové kyseliny a podobné látky.
Demencia nastupuje aj u abstinentov, veganov a iných oklieštene sa správajúcich ľudí. Telo si vyrába vlastný alkohol, ktorý potrebuje na svoju riadnu funkciu. Len ide o to, ako mu dopomáhame. Denne "trošku" nie je problém, ako "občas" do nemoty
.

to hej, ale ak jej pomáhaš, tak je večščia šanca hraničiaca s 100%. Ale ako som písal, nejedná sa len o metanol a alkohol je dokonca pre organizmis bezproblémový, ale jedná sa o prídavné látky, ktoré sú v tom destiláte. Alkohol - etanol je najmenší problém. Len škoda, že sa to všetko vzťahuje na tieto dve látky.

Adi, už sa nenafukuj .... mrzí ma , že ak ja odpoviem na niečo vecne stroho a čo najkratšie, tak hneď to dotknutá časť berie že sa paprčím, vybíjam zlosť .... to je rovnaká chujovina ako tie príspevky :D . Včera napríklad medzi tými príspevkami som sa bavil na nejakých videách až som plakal a prebudil som starú pri TV a dostal som vynadané, že keď mi je tak veselo, tak mám zavrieť dvere, aby mohla spať :ignore: . Takže o vybíjaní zlosti nemohlo byť ani reči ..... teda aspoň z mojej strany.
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa hpeter » 04 Nov 2018, 17:40

sraj napísal:Bhut Jolokia ??
:thumbup:
2 strany vzad mam foto

k tomu metanolu tolko, ze enzymy v tele sa urobia konverziu na kyselinu mravciu a ta odpali nerv.
podobny priklad preco nedavaj psovi cokoladu, theobromin ho zabije, macka ma tiez nieco nebezpecne z ludskej stravy. atd.
sikmooki nikdy nepili mlieko (okrem kokosoveho) a mali by velky traviaci problem. u zvysku populacie sa vytvoril traviaci mechanizmus; trvalo to tisirocia.

katalyzatory su pekna vec; napr zeravy medeny drot zaveseny v pohari nad liehom ci acetonom ostane ziarit. konecne produkty su smradlave aj rakovinotvorne. :P
0

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1666
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa SMITH » 06 Nov 2018, 03:19

Dnes som sa konečne dostal k testovaniu multimetra NORMA D 3012 . Bol kúpený na bazoši za "facku" a nebyť uživatela MERAKa tak nie som majiteľom . Preto mu veľmi pekne Ďakujem. :agree:

Jedná sa o multimeter rakúskej výroby , ktorý vyrábali v rokoch 1982-84. Ďalej bol vyrábaný aj pod značkou SIEMENS a to ako model B1040 ešte v roku 1987 a možno aj pod značkou GRUNDIG , ale tam sa mi nepodarilo do hľadať model .Cenu sa mi nepodarilo zistiť .
Norma D3012
Norma D3012
Jedna sa o 4 1/2 miestny multimeter s mechanickým prepínaním rozsahov a s presnosťou merania 0,03% pre DCV a 0,2% pre ACV. Nevšedný je 2000 V rozsah , pre ktorý je vlastná svorka . Prístroj mohol byť aj napájný z baterii (1,2V/4Ah ) , ktoré už niekto , na šťastie vybral .
Jadrom multimetra je dvojica obvodov LD 120 / LD 121 ( Analógový procesor a synchrónny procesor ) od firmy SILICONIX ( pravdepodobne už nezohnatelné ) .

Pri 36 ročnom multimetri som nemal veľké očakávania o funkčnosti , preto som bol prekvapený , keď fungoval a dokonca merá relatívne presne .Veľkú zásluhu na tom malo skladovanie , ktoré bolo perfektné , lebo prístroj vypadá ako nový kus , aj vo vnútri . Bol kalibrovaný v roku 1990 ...

Budem sa snažiť nejako ho s kalibrovať , ale bude to celkom výzva , lebo v prístroji je hafo trimrov.

P.S.Na prístroji bola nálepka inv č . NEPOZNÁTE NIEKTO LOGO FIRMY ?
Logo firmy
Logo firmy
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Stefan31
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 488
Dátum registrácie: 10 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Slovensko

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa Stefan31 » 06 Nov 2018, 08:00

Podarilo sa mi zohnať úplne novú hlavu, vrátane motora na moje Hi-Fi video HITACHI VT-F785E. Kúpená z nemeckého servisu majiteľom takého videa v Rakúsku a u neho uložená od r.2002, teda nejakých 16 rokov .... pravdepodobne nebola tie roky ani rozbalená ....

Stefan31
Prílohy
Videohlava
Videohlava
0
Keď som sa narodil, nemal som nič. Polovicu z toho ešte mám.

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa E001 » 06 Nov 2018, 16:03

@SMITH tá nálepka to je bývalá soc. Vzduchotechnika Nové Mesto nad Váhom, alebo z pobočiek BA,BB,KE. Kedysi som ten znak mal aj v občianskom, v rubrike zamestnávateľ. :)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok