Čo vás dnes nahnevalo? 3

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 06 Mar 2019, 16:28

eurobastler napísal:
maskrtnik01 napísal:Akurát mi odišiel jediný lab zdroj (BK127). Nakábloval som si jeden projekt, skúšal som pred začatím programovania či nie je hw chyba. A zrazu všetko zhaslo. Odpojil som plus, zdroj nešiel. Kontrolka zhasnutá, na meráku nula nech točím potenciometrami ako chcem. Dúfal som že poistka, vzadu je T315, tá je bohužial celá. Nemá niekto schému, a predstavu čo sa mohlo stať? Aj odber na výstupe som mal 800mA, to je v rámci parametrov - nevraviac, že zdroj má predsa prúdové obmedzenie, ktoré zvláda aj tvrdý skrat(aspoň tak ma na strednej učili nastavovať prúdové obmedzenie).

A ešte aj merák keď som nastavil na 400VAC tak na rozobratej koncovke na prívode ukazuje 2,3V (samozrejme opačný koniec je v zásuvke, na predlžovačke svieti kontrolka, takže snáď som na sieti :)

-- Spojený príspevok 17 Jan 2019, 12:58 --

Čáry máry fuk, a keď som naspäť zložil koncovku od lab zdroja, a zapol to, zdroj naspäť funguje. Pritom som ju len odkrytoval, nech mám priamy prístup na vodiče(keď som len do nej vložil hroty od meráka, ukazoval somariny).

Tak teraz vážne nerozumiem.

P.S.: Nakoniec z toho vznikol off-topic, keď tak presuňte.
Ak by si mal v budúcnosti problém so zdrojom:

Obrázok
Ďakujem, túto schému už mám.

Dôvod bol nakoniec primitívny - poškodený sieťový kábel.
0

vlado5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 19 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa vlado5 » 06 Mar 2019, 18:25

Tak ventil je vymenený, bol som to skontrolovať, zatiaľ ani kvapka. Ten vadný bol na 6,7 baru. Ako 5ko píše, to testovacie koliesko som na pôvodnom tiež pretáčal, vždy to klaplo, myslel som, že lepšie sadne, ale sa to naopak ešte zhoršilo. Podľa indikátora teploty je voda asi za 30 minút zohriata. Mám to nastavené na eko, t.j. trochu teplejšie, nie na horúcu. Skúšal som aj na batérii pustiť teplú, či tam nie je vysoký tlak, zatiaľ to vyzerá ok.
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 40

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 14 Mar 2019, 23:37

Dneska sa mi podarilo "troška" dotentovať 15 GB partíciu , windows to chcel formátovať , Ubuntu ukazovalo nejaké chyby tak som to spustil cez testdisk , pravdaže bez toho aby som si poriadne pozrel ako sa s ním pracuje a nechtiac som asi prepísal začiatočnú tabuľku . Photo rec čosi s toho povyťahovalo , ešte sa s tým možno budem asi zabávať , no nieje tam nič super extra dôležité - aspoň si na to nepamätám ...
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa AEdison » 02 Apr 2019, 12:27

Dneska celí šťastný že som vyriešil chladič, idem skladať záťaž a nejak mi nedrží cín na tom fajnom kabelu čo som kúpil. Po pár sekundách sa cín začne rozliezať a meď černať... Boha im! Celí kábel len ofúknutý hliník, hlavne že 1,3€ meter a ja debil som rovno kúpil štyri, šak sa zíde... Predavač ani nehúkol že je to hliník. Celí špatný som s toho. :twisted: :axe:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5742
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa mr.dred » 02 Apr 2019, 12:37

Až ho chceš rozumne využiť budeš si musieť k nemu dokúpiť napríklad fastony a krimpovačky.
Alebo druhá možnosť - obesiť naň predávajúceho :evil:

8) Pracovný stôl má pekný vzor :lol:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

skromny
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 685
Dátum registrácie: 16 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: ...aj Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa skromny » 02 Apr 2019, 13:40

po dlhsom case som vytiahol "zabudnuty" disk 160GB so starymi vecami a on na mna ze cvak/cvak...

keby som si pamatal co bolo nanom, obavam sa toho ze nie vsetko mam aj inde... nema niekto dobre skusenosti s nejakymi "data save" firmami ktore len neskusaju co to da a snad to vyjde?
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6236
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 02 Apr 2019, 13:52

su dobre, ale rataj s tym, ze to bude stat min. par stovak eur
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa dan21 » 02 Apr 2019, 13:57

neviem ci najdes nejaku pod 500 (a viac) € !!
0

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa AEdison » 02 Apr 2019, 14:03

mr.dred napísal:Až ho chceš rozumne využiť budeš si musieť k nemu dokúpiť napríklad fastony a krimpovačky.
Alebo druhá možnosť - obesiť naň predávajúceho
Veď áno, len teraz sa nikam nepohnem. Inak to drevo je so mnou od začiatku, takže čo to už zažilo. :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa jenda23 » 02 Apr 2019, 15:02

ve 21. století máme 8 jádrový procesory v telefonech, ale neumíme vyrobit násadu, dvě rány.... naši dědkové se v hrobě obracej :axe:
Prílohy
DSC00119.JPG
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa marioo » 02 Apr 2019, 16:18

Mamut zalepí :applause:

je to tak so všetkým, ale ako sa hovorí čo začína drevom a končí železom toho sa netreba chytať :ignore:
0

Daevid
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 15 Nov 2007, 00:00

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Daevid » 02 Apr 2019, 16:28

skromny napísal:po dlhsom case som vytiahol "zabudnuty" disk 160GB so starymi vecami a on na mna ze cvak/cvak...

keby som si pamatal co bolo nanom, obavam sa toho ze nie vsetko mam aj inde... nema niekto dobre skusenosti s nejakymi "data save" firmami ktore len neskusaju co to da a snad to vyjde?
Není len problém s nedostatočným napájaním? 2,5" USB HDD iba cvakajú, keď nemajú dostatočné napájanie z USB portu...
0

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1532
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 02 Apr 2019, 16:29

Kúpil som madlo do kúpelne ( 30cm ) a pribalené hmoždinky 6/30. Že vraj to udrží aj koňa.
Prílohy
madlo.jpg
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa AEdison » 02 Apr 2019, 16:58

zdeno6505 napísal:Kúpil som madlo do kúpelne ( 30cm ) a pribalené hmoždinky 6/30. Že vraj to udrží aj koňa.
Mne ku 75 litrovému výmenníku pribalili dve 10x100 hmoždinky. Výbuch smiechu keď som to videl. :lol: Možno tak do panelu, nie v starom rodinnom dome kde je miestami 10cm len omietka. :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa marioo » 05 Apr 2019, 23:44

SW UPDATE SMART BOJLERU :)))

po update ukazoval vcelku studenú vodu :)))

viď foto...

ale zase špirála sa stala supravodivou a nemá žiadne straty :applause: :potlesk:
Prílohy
IMG_0488.PNG
IMG_0489.PNG
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10175
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa 5ko » 06 Apr 2019, 07:48

Neskutočné, dnes sú už výrobcovia schopný nainštalovať PICko a SW aj do obyčajného ,,PETRÍKA,, :lol:
Jednoducho, asi podla zásady, - aj ihla musí mať nejaké kurvítko. :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 40

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 06 Apr 2019, 08:25

5ko - rýchlo varná kanvica z wifi a app https://www.andrewjamesworldwide.com/wi ... ttle-p1253
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10175
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa 5ko » 06 Apr 2019, 08:31

A potom že prečo im rastú zadky,ked už sa im ich nechce ani zdvihnúť,aby sa pozreli, či už voda zovrela.
Keby tak tá ,,WIFI,, aj variť ,prať a žehliť sama vedela ,hneď by to mladí nagelovaní mládenci,ale aj baby, mali lahšie v živote. :lol:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa muziker » 06 Apr 2019, 09:40

5ko - tam kde sú "naše vzory" (USA, Ca, GB, Fr, D, I a pod) platí pravidlo, že čím väčšie rite a gamby majú ženy, tým sú väčšie celebrity aj keď väčšinou to platí o tých viac opálených. A dnes sa už predsa nenosí niečo také ako variť, prať a žehliť. Na všetko majú už "smart pomocníkov aj s kurvítkami". :D
Mne je vždy divne na duši keď zájdeme zo ženou k našim mladým v Toronte (a ak tam nejdeme, tak s nimi takmer denne komunikujeme). Oni už doma nevaria, lebo sú reštaurácie a doma sa variť nepatrí, vyperie a vysuší "automatika", nežehlia lebo dnešné handry už netreba žehliť keďže majú nekrčivú úpravu ... ale na chod domácnosti musia zarobiť mesačne 10 000 CAD. Život tam je tak pre normálneho človeka na psychiatriu. Malá vnučka ak chce ísť s kamoškami do mesta bez 100 CAD ani nevýjde z domu, aby sa vraj nehanbila pred babami že sú akože chudobní (pritom majú miliónový barák, v garáži 3 autá, pizériu za ďalší miliónik, deti majú nadštandardné vzdelanie - a furt sú nespokojní). Najviac mi vadí, že ak výjdeš von, tak sa len obzeráš kto ťa prepadne a zahluší, v lepšom prípade len olúpi keďže je tam už "viac opálených ktorí neznášajú kresťanské symboly" a operujú tam celkom agresívne gangy mladých zhýčkaných prisťahovalcov. Tomu by normálny človek neuveril. A veľmi mi vadí aj to "pozeranie - mlčky do zeme" či už na chodníkoch alebo vo verejnej doprave a nie do priamo očí ľuďom, lebo to považujú za provokáciu. Tiež je nemysliteľné odfotiť si čosi ak by boli v zábere nejakí ľudia - to je nebezpečný počin. Ja som odtiaľ veľmi znechutený zdrhol a neostal by som tam za nič na svete aj keď by som tam nemal finačné problémy a mám tam zabezpečené bývanie a auto .... zlaté Slovensko by som za to nevymenil aj keď to tu nie je med lízať . Tu ale panuje aspoň aký-taký poriadok a hlavne je tu podstatne bezpečnejšie .... a aj ženy sú o čosi normálnejšie. Celý ten ospevovaný "zlatý Západ" stojí za velké h.wno aj keď je pravdou, že tam podstatne viac prachov medzi ľuďmi, to ale nie je v živote človeka to najpodstatnejšie. :D
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10175
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa 5ko » 06 Apr 2019, 13:32

No vidíš, ale o týchto vymoženostiach západu, ti nikto z našich liberálov nepovie, im stačí lízať prdel zlatému telaťu. :mrgreen:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok