Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1050
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa budvar10 » 16 Apr 2023, 13:33

SMITH napísal:
15 Apr 2023, 22:37
Ehm policajne auta nikdy neboli modro bielo červené . Pamätám si , modré ,žlto-biele , bielo-zelené ...
Nechcem rýpať, ale modré si asi nemôžeš pamätať. Podľa avatara máš 47. Verejná bezpečnosť mala žlto-biele autá tuším od r.1975. Asi si nebol ani na svete. Ja som bol vtedy malý chlapec na základnej škole. Mám 56. Ja si ešte pamätám. :D
0

Ajven_Black
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 19 Máj 2018, 21:12

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Ajven_Black » 16 Apr 2023, 13:47

Mňa hnevajú tie nové vrchnáky na PET fľašiach, ktoré zavadzajú pri pití, lebo držia na hrdle fľaše na takom dzindzíku, ktorý má navyše ostré výčnelky, takže sa mi už stalo, že som si oškrel pery o ten plast.
Zelení ekošialenci už nevedia, čo vymyslieť a zakázať, aby ľuďom stále viac znepríjemňovali život. Kto to zastaví? :rolleyes:
0

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1667
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa SMITH » 16 Apr 2023, 13:59

budvar10 napísal:
16 Apr 2023, 13:33
SMITH napísal:
15 Apr 2023, 22:37
Ehm policajne auta nikdy neboli modro bielo červené . Pamätám si , modré ,žlto-biele , bielo-zelené ...
Nechcem rýpať, ale modré si asi nemôžeš pamätať. Podľa avatara máš 47. Verejná bezpečnosť mala žlto-biele autá tuším od r.1975. Asi si nebol ani na svete. Ja som bol vtedy malý chlapec na základnej škole. Mám 56. Ja si ešte pamätám. :D
Si pozorný :D . Z vlastnej pamäte to nemám . Ja som už videl na vlastné oči len žlto-bielu verejnú bezpečnosť ... :wink:
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 393
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa rakato11 » 16 Apr 2023, 15:22

pocitujlasku napísal:
16 Apr 2023, 07:40
ja prechovky vzdy oplachujem, je jedno ci boli v igelite, alebo nie. Znamy na to takmer doplatil zivotom. kaslal na oplachovanie a chytil volaco, co prenasaju mysi a skoncil na are v kritickom stave. a pritom staci obetovat tych par sekund a oplachnut ju.
I já je oplachuji od kdy před léty jsem četl jak na nějaké jachtě došlo k záhadnému úmrtí. Na pitvě poškozeného zjistili že před tím než zemřel tak popíjel pivo z plechovek. Ty plechovky na svém povrchu obsahovaly zaschlý potkaní moč který je pro člověka smrtelně jedovatý, nebo nějaké jeho složky.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6236
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 16 Apr 2023, 16:39

rakato11: neviem ci to nebolo nieco podobne. proste do par hodin vysoke teploty a okamzite pohotovost. a tam uz to bolo len o tom, ci sa to do par hodin zlepsi, a bude ok, alebo skonci velmi zle.

Ajven: kto to este ma? ja som to videl zatial videl iba na cocacole a aj to je ich iniciativa
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 16 Apr 2023, 17:57

Tak to pozor ja nemoralizuje a kravy nechovám. Len som chcel napísať že aj ja som si všimol aký sú ľudia tupý a za žlto-modrou hneď vidia Ukrajinu, ale to nieje moralizácia, len konštatovanie.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Ajven_Black
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 19 Máj 2018, 21:12

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Ajven_Black » 16 Apr 2023, 19:21

"žlto-modrou hneď vidia Ukrajinu, ale to nieje moralizácia, len konštatovanie."
Dr. Martin, ľudia nie sú podľa mňa všetci hlúpi a tupí /pl. nominatívu/, ale vnímam, že sme neustále bombardovaní z každej strany (TV, printové médiá, internet ani nehovorím atp.) a už nám to začína liezť na nervy. Tak ako covidové šikanovanie zo strany štátu, tak aj otázka UA a ŠVO zo strany RF už vyvoláva v občanoch averziu. Zo psychologického hľadiska je to úplne pochopiteľné.
1
Obrázok 1

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6236
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 16 Apr 2023, 20:34

Podla mna to skor suvisi s inteligenciou. Ano, zo vsetkych stran, hlavne z tych alternativnych medii sa vali prud nezmyslov, a ludia, ktori tieto alternativne media sleduju su zahlcovani v podstate kazdu chvilu. A uz maju taky pretlak roznych info, ze proste nezvladaju spracuvat a ich mozog "si to zjednodusuje" tym, ze len priradi zltomodra = ukrajina a vsetko okolo je cierna tma. Aj keby veta znela: slnko je zlte, obloha modra, oni v tom uvidia len tie farby a ukrajinu.
Preto je fajn doslova obmedzit informacie a len vecer si pozriet nejaky kratky suhrn dna.
Ja napr. poznam ludi, ktori vyberaju vsetky peniaze z banky a rusia ucty, lebo citali, ze do par mesiacov u nas tiez krachnu banky a pridu o peniaze. A darmo im vysvetlujes, ze tie iste media hlasali, ze v zime zamrzneme a zomrieme par mesiacov po ockovani a ako vidiet stale sme tu.
1
Obrázok 1
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Amaterr » 17 Apr 2023, 05:22

Ty inteligent :)) , myslis tu modru co znamena kontaminovanu oblohu z atomovej .. ? Pokial viem tu predsa obsluhovali ukrajinci , alebo tu zltu co znamena kontaminovu psenicu a kukuricu , tu predsa tiez kontaminoval ukrajinsky lud ... cakam kedy sa ludom zacnu masirovat mozgy , ze tu psenicu kontaminovali ruski zaskodnici a vsetko je len propaganda na ukrajinskom narode , , je prislovie " Niet dymu bez ohna " a ver mi , ze to prislovie nie je vymysel slovenskych alternativnych medii , cau :)
2
Obrázok 2

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6236
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 17 Apr 2023, 08:27

Vidis, zase miesas hrusky s jablkami. Ja sa bavim cisto o farbach, a ty tu splietas nieco o kontaminovanej psenici. A pozor, lebo ukrajinci sa mozu ukryvat aj v tvojej skrini.
1
Obrázok 1
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Amaterr » 17 Apr 2023, 08:48

Preco si myslis , ze ak nema niekto rovnaky nazor na vec nie je inteligent ako ty :) , a vobec , ak si z vychodu , tak v tej skrini budu skor u teba , tak sa opatruj , ty inteligent :)
0

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1915
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa bobo87 » 17 Apr 2023, 08:53

@Amaterr: Nikto o Ukrajincoch nehovori, ze su to neviniatka vo vsetkom, to fakt nie, ale ak toto, co tam spustili tie ruSSke svine niekomu nestaci na to, aby trochu pohol hlavou, tak to je fakt na odobratie obcianskeho, lebo lobotomiu uz zjavne ma za sebou.

Ak by ozraty sused ti vyhodil do vzduchu polku domu, pretiahol zenu a zabil deti, tak by si bol predpokladam uplne spokojny a neriesil to, len aby si to neeskaloval, mam pravdu? Tak isto by si ani nikoho nepoprosil o pomoc, ze? Nic v zlom panstvo, ale tu sa snazim velmi nezapajat, lebo podobne veci ma vedia vytocit do nepricetna. A potom, ze sa tu mame, ako sa tu mame, ked polovica naroda voli komunistov a nackov... :axe:
2
Obrázok 1 Obrázok 1
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Mek » 17 Apr 2023, 09:05

A mna hnevaju reci o vojne a konspiracie o ekoteroristoch a farbach - na elektro fore. Je cas zaradit spiatocku, inak to tu admin premaze.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6236
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 17 Apr 2023, 09:09

Amaterr: ja nemam problem akceptovat iny nazor, ak je podlozeny rozumnymi argumentni a je k veci. Ale ak tu niekto vidi v dvoch farbach kontaminovanu psenicu a neviem co vsetko, tak asi nebude patrit medzi najbystrejsich.
Vies, ja mam kamosov, ktori maju dost rozdielne nazory, jeden je dokonca miestny predseda jednej zelenej strany. A nemam s tym problem.
Problem mam s tymi, ktori jedine co vedia je opakovat to, co si precitaju na alternativnych strankach a vobec im nevadi, ze si sami vo vyjadreniach protirecia. Pre nich je podstatne akurat to, ze mozu vinit niekoho ineho za to, ze maju mizerny zivot.

Mek: ano, nech to admin zmaze
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Ajven_Black
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 19 Máj 2018, 21:12

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Ajven_Black » 17 Apr 2023, 09:18

Mek, len jedna poznámočka k tomu, že toto je elektrofórum a spomenul si ekoteroristov. Uvediem príklad - zelení eko-bio-raw šialenci z Bruselu odtrhnutí od reality, ktorí vypínajú najúčinnejšie a najekologickejšie jadrové elektrárne (Nemci) a obnovujú uhoľné elektrárne, by mali zaradiť spiatočku, lebo to nedopadne dobre. Zakázali nám žiarovky, zakázali nám ortuťové výbojky, zakázali nám olovnatý cín, čo ma asi najviac hnevá a nabudúce nám čo zakážu? Majstrovať si v dielničke, lebo pritom používame chémiu na výrobu plošákov? Kto toto zastaví? :rolleyes:
2
Obrázok 2

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Sani1 » 17 Apr 2023, 09:56

Ajven_Black napísal:
17 Apr 2023, 09:18
a nabudúce nám čo zakážu? Majstrovať si v dielničke, lebo pritom používame chémiu na výrobu plošákov?
Ale veď tento proces už začal. Napríklad 33% -ný peroxid už nekúpiš ak nemáš na to živnosť, OP už nestačí. Ja som naposledy v zúfalstve použil kozmetický 10% -ný. Ten je zahustený nejakým kukuričným škrobom, takže je to taký hustý biely maglajz, navyše pri leptaní celkom dobre pení, takže plošák nevidíš. Nehovorím, že to nefungovalo, ale každú chvíľu to vyťahovať na kontrolu :rolleyes: a čas leptania sa predlžuje :pain:
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Amaterr » 17 Apr 2023, 10:32

pocitujlasku napísal:
17 Apr 2023, 09:09
Pre nich je podstatne akurat to, ze mozu vinit niekoho ineho za to, ze maju mizerny zivot.
Vsimol som si tvoju poznamocku , uz som nechcel reagovat , co uz ked si vecsi inteligent ako ja , .. ale mozem ta ubezpecit , ze ziadny mizerny zivot nemam :) , dolezite pre mna ze mam vodicak na pet rokov , citim sa fajn a prajem aj tebe spokojny a usporiadany zivot .. malo kto sa moze pochvalit .. niekolko rokov na lodiach , nieco videl a zazil , vyse 40 r v jednej firme , zahranicne sluzobky a prace , nuz a na zaver slusny plat a desat rokov slusny dochodok ... deti zabezpecene a manzelka v pohode :) a doma vlastnu dielnicku so slusnym vybavenim ...vidis tu je problem , ked nemas argument urazas a sa navazas sa , ok ... ale uz vazne :) , si osraty :).. aha a este ma vraj nechcu vyhodit , akurat kolega si spravil skolenie ako mi zavriet oci ak ma nahodou v noci drbne .. mam sarkasticky humor , cau , nuz co uz stebou :)
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10173
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 17 Apr 2023, 19:21

Keby som to tušil,čo narobí moja žltomodrá poznámka,tak som radšej ticho. :wink:
Ja som len chcel povedať, že prečo sa musíme opičiť s farbami policajných áut po iných, a tie farby mi len evokovali súčasné všadeprítomné lobovanie za Ukrajinu. Nemienim tu už polemizovať ani moralizovať, či si za to môžu alebo nie a kto je v práve, ale každý súdny človek si urobí vlastný názor ak nechodí s klapkami na opčiach a štoplami v ušiach .A ak v demokracii niekoho zavrú za vlastný názor, ak ho vysloví nahlas , tak potom ďakujem, takú demokraciu nemusím.Nehrám sa ani na inteligenta, ale ani si nemyslím, že som blbý,takže mám svoju hlavu a viem odhaliť, komu to prospeje a komu nie a nepotrebujem návody od médií.
Bulvár, ani ostatné ,, ušato nosaté ,,médiá nesledujem a verejnoprávne len okrajovo, pretože už sú rovnako sprofanované a blabocú len to za čo ich platia.Sem-tam zachytím niečo aj z tých konšpiratívnych, ale tiež neverím všetkému čo hlásajú.Mne stačí obyčajný sedliacky rozum a roky pozorovania života a skladania si mozaiky poznatkov s každého rožku trošku,aby som si utvoril objektívny názor na svet a veru málokedy sa mýlim.
Nič nie je také ,ako sa na prvý pohlad , či počutie zdá,ale vždy treba vedieť aj čítať medzi riadkami,alebo počúvať medzi slovami,aby sme si vedeli vytiahnuť s toho to podstatné, kde je asi pravda.
Potom keď si dám dohromady že -kto to povedal,kedy to povedal, prečo to povedal tak ako to povedal a či je to z jeho hlavy, alebo mu to niekto nadiktoval, a hneď je šidlo von z vreca a pravda na svete. :wink:
Držím sa toho celý život a vždy som každého politika prekukol a viem, či mu môžem dôverovať ,alebo nie.

Volebné výsledky neznamenajú nič iné, len to , že koľkých voličov sa ktorému politikovi podarilo OKLAMAŤ.

.Zase sme v politike, strčte to od môjho príspevku o tých policajných autách do koša a lock. :thumbdown:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 961
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pajky » 17 Apr 2023, 21:28

Hej, ta sracka na cole je otravna. Ja ze je to chyba vyroby, ale pri 2hom ks som pochopil.

Hosi, luto je mi vojny. Ale spravy co pustia nam ludom su len spam. Tlacit do hlav co potrebuju.

My sme len bordel, ktory potrebuju presvedčiť , aby to vyzeralo ako nasa volba.
2
Obrázok 2

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1696
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa cs001 » 17 Apr 2023, 23:01

...smernica EU
https://www.idnes.cz/ekonomika/test-a-s ... 3_test_rts
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 32019L0904

"Lahve, které mají uzávěry a víčka vyrobené z plastu, mohou být uváděny na trh pouze tehdy, pokud uzávěry a víčka zůstanou během fáze určeného použití výrobků připevněny k nádobě."

pocitujlasku: "niekto vidi v dvoch farbach kontaminovanu psenicu"
...kolega si zohnal z východu za lacný peniaz kukuricu pre svine a výsledok, svine boli týždeň choré...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok