TV cez internet - IPTV

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4421
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

TV cez internet - IPTV

Príspevok od používateľa romiadam » 13 Jún 2017, 13:36

Cavte,

Mate niekto znalosti ohladom IPTV (TV cez internet)? Mam takyto problem:

Nemam rad vela ovladacov a zariadeni v obyvacke, a kedze mam Samsung Smart TV z roku 2011, tak som si zadovazil IPTV. Na samsungu mam aplikaciu Smart IPTV (bolo treba ho kupit za 4.99€, takze predpokladam ze je plne funkcna), platim si za playlist, takze playlist je 100% funkcny tiez.
Niektore programy sa mi nenacitaju (cca 5% z celej ponuky) v aplikacii Smart IPTV (vypisuje ze Connecting... alebo Buffering... a nic sa nedeje). V programe Kodi na PC vsetky programy funguju, takze by som vylucil problem so streamom zo strany poskytovatela streamu.

Moja otazka je, ze:

1. Ako zistim ci je to problem mojho TV (ze nedokaze spracovat kodek streamu) alebo ze je to problem aplikacie Smart IPTV v TV Samsung?

Niekedy sa stane to, ze mi video na chvilu zamrzne (vypisuje buffering). Poskytovatel mi povedal, ze pravdepodobne musim zrychlit internet. Momentalne mam 15mbit/s. Tak som robil pokusy a v case mrznutia videa aktualnu rychlost som mal (Speedtest.net) medzi 5-8mbit/s a stream pottrebuje okolo 3mbit/s. Takze to nechapem.
3. Moze sa stat to ze ja mam dobru rychlost, ale niekde to viazne na ceste medzi mnou a serverom ktory vysiela stream?
2. Su vsetky streamy vysielane v rovnakom kodovani (neaky TV standard) alebo je v tom bordel a kazdy (TV spolocnosti/Poskytovatelia playlistu) si to vysiela ako chce?
3. Streamy vysiela poskytovatel playlistu, alebo TV spolocnosti daneho kanalu a poskytovatelia len to sprostredkuvaju?
4. Mozem si ja kvalitu streamu menit v aplikacii (Smart IPTV, Kodi), alebo to musim prijimat v kvalite v akej sa to vysiela od TV spolocnosti/poskytovatela streamu?

Tu je ukazka rychlosti internetu.
IPTV.png
Obraz na STV1 je sekany, Na TV Prima je to OK. Mne to vyzera tak, ze STV1 vysiela rychlejsi stream, ale niekde to viazne (uzke hrdlo) medzi serverom streamu a mnou, cize to nestaci na plynuly obraz bez mrznutia obrazu. TV prima ma pomalsi stream, co je stale menej ako "najuzzsie hrdlo", takze to postacuje na plynuly obraz.

Ide mi o to ci mam si zvysit rychlost internetu u poskytovatela, ci mi to pomoze alebo nie. Lebo ako vidite, Speedtest ukazal vyse 10Mbit/s a STV1 stale mrzne pri 3,2Mbit/s.

A teraz neviem ci je to chyba poskytovatela playlistu alebo to viazne niekde na trase medzi serverom a mnou?

Snad mi niekto z vas bude vediet odpovedat. Diki vopred.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
oneeeee
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 19 Apr 2016, 16:00
Bydlisko: Martin
Vek: 62

Re: TV cez internet - IPTV

Príspevok od používateľa oneeeee » 04 Aug 2017, 20:53

musíš ísť na odborné forum , kde sa tejto problematike venujú .napríklad http://forum.czsk.tv/viewforum.php?f=143 . do samsungu cez usb ako m3u , alebo m3u8 ? príponu si môžeš prepísať , dopísať . niektoré hd programy majú vysoký stream. ak niekto má rýchlosť 30mb/s je to málo. bude to sekať . a ak to seká príliš často, je to preťažené .
Prílohy
iptv 2.jpg
iptv.jpg
0
AKAI , Am 67 ,Am 39 , GX 620 , GX 67 , GX-R35 , GX M959W , CD 57 , CD 55 , CD 49 , AT -26 , AT 57 , EA M-659 , AP - M10 , AJ 530 FL , AJ 490 FL , VS-G855 , JVC HR-D 210EE , SONY CD P-C 661 , SHARP GF 4646 .8 x trojpásmo , zatiaľ.

Používateľov profilový obrázok
Petronas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 435
Dátum registrácie: 28 Jan 2012, 18:13
Bydlisko: NZ

Re: TV cez internet - IPTV

Príspevok od používateľa Petronas » 01 Máj 2024, 18:57

Stara tema jak slak, ale na co zakladat novu. Vedeli by ste mi doporucit nejakeho spolahliveho poskytovatela kablovky po internete ? Nemyslim takeho z reklam, ale niekoho normalneho, spolaliveho.
Prave som to ukoncil s jednym poskytovatelom.... sice bolo 1500 stanic, ale co z toho ked 90% z nich sekalo a vypadavalo.
Ide mi hlavne o UK SKY Sport, Nova sport 1=6 ....

diky
0
veroudering sizni qoqishdi o toilalo oo latou olaga bumayad para sa laro sa isang makatarungang compensa el joc en una fira

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1026
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: TV cez internet - IPTV

Príspevok od používateľa budvar10 » 01 Máj 2024, 19:17

1500 stanic
8O
To vážne? Ja mám 255 - ANTIK, no väčšina je nepozerateľná.
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5701
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: TV cez internet - IPTV

Príspevok od používateľa mr.dred » 01 Máj 2024, 19:22

UK SKY Sport tam síce nejde ,ale Nova športy cez cardshare skylinku idú v pohode - nesledujem, musel by som pozrieť, ale idú aj všetky ostatné programy z ponuky SL.. (za 30€ na rok sa to dá...) Ale satelitný príjem s vhodným prijímačom je podmienka!
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6219
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: TV cez internet - IPTV

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 01 Máj 2024, 19:45

pocet stanic, to je nieco ako W pri reproduktoroch?
mam tiez antik, a urobil som si zoznam oblubenych, kde mam nejakych 20-30 stanic, ktore realne pozeram.
Mam to ako "bonus" k internetu, a telku pozeram tak raz za tyzden, aj to vacsinou zapnem pre deti nejake pesnicky, pripadne ak ma zaujme nejaka relacia.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5701
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: TV cez internet - IPTV

Príspevok od používateľa mr.dred » 01 Máj 2024, 20:05

Tiež s tých SL 130+ pozerám len nejakú dvacku...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5701
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: TV cez internet - IPTV

Príspevok od používateľa mr.dred » 01 Máj 2024, 21:06

Mám "pripojenie" 15Mb - od O2 - dá sa s tým niečo riešiť, keď koľkokrát sa aj tých pár bajtov cez cardshare kusne ?? A prehliadač v PC tiež.

Optika nehrozí od žiadneho providera !
Možno skúsim zase pomaranč... teraz LTE
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2451
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: TV cez internet - IPTV

Príspevok od používateľa Edgar » 01 Máj 2024, 22:15

mr.dred len tak pre info minule som nameral na Telekome 5G 250 Mb/s download a 100 Mb/s upload. Na 4G je to 100 Mb/s download a okolo 10-30 Mb/s upload. To sú rýchlosti na klasickej predplatenej karte. Ak máš u seba dobrý signál, tak rovno by som prešiel aspoň na to LTE. Ale zase taká nevýhoda, že kompletne neobmedzený mobilný net od Telekomu je len v paušále za 50€ mesačne. V cene je bonus na zariadenie, Magio TV Štart Extra čiže nejakých 50 kanálov (aj Markíza/JOJ) ale bohužiaľ iba striktne v mobile/tablete (oklamať som to zatiaľ neskúšal, ale možno pôjde) a VOYO na 5 prehraných videí mesačne. Určite to tu nejdem obhajovať, ale bol som sám z toho prekvapený a za pokus by to stálo keďže predpokladám že od O2 nemáš dostupnosť na vyššiu rýchlosť, inak by si si ju dal :D
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6219
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: TV cez internet - IPTV

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 01 Máj 2024, 23:06

mr.dred: predpokladam, ze to ides cez dsl. Tam vela neurobis, kedze vsetky dsl patria telekomu a ty si defakto len vyberam komu budes platit. Takze jedine lte, alebo 5g a uprimne, ja ako zakaznik este globtelu, neskor firemny pausal, kde bolo 30+ sim kariet som po rokoch s nimi skoncil, lebo ceny neskutocne a sluzby mizerne, by som ti odporucal sa im vyhnut a skusit lte od niekoho ineho. Pripadne wifi, ak je tam taka moznost. ja mam wifi od antiku 30/10 a okrem par vypadkov za niekolko rokov spokojnost. + mam k tomu satelit.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok