Kamerový systém

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

alois

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa alois » 29 Mar 2017, 15:42

1. Áno kamera vyhodnocuje pohyb ako zmenu v obraze a nemusí to byť tepelná stopa. Takže aj zákmit stromu vie spustiť nahrávanie, alebo zopnúť poplachový výstup. Ale alarm je funkcia pre statický obraz v priestore bez pohybu.
2. Pavučina sa dá vymaskovať, takže tá ma netrápi. Lezúci, či lietajúci hmyz je samozrejme optickou překážkou.
3. Ako alarm sa dá použiť termosnímanie, ale to je už iná cenová kategória.
4. Na elimináciu falešných poplachov třeba vždy zlúčiť dva obrazy z dvoch snímačov, alebo kombináciu optiky, PIR či mikrovlny.

Len aj keď s kamerami už dosť dlho pracujem a aj pri IQ iba 150 nechápem, ako koaxiálny kábel či krútený pár bez DVRka dostanem na net. Druhá veta bodu č.1. Tých 420 riadkov som zobral jako dopredajové kamery. Ale zaokrúhlim to na všeobecný analóg, či TVI, SDI, HD TVI....

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2517
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa enigma » 29 Mar 2017, 15:51

chlapci , takáto je situácia .... výška je 12 te poschodie ... diaľka max tých 50 metrov ( hoci myslím že je menej ) od baráku ... ( pozdejšie dám aj fotku z balkona ) .... alarm nepotrebujem , je to verejné priestranstvo . napájanie je najmenší problém ... 2 - 3 m káblika sa potiahne . wifi pripojenie nie je problém ... na cca 8 metrov je ruter ( TP link 1042 ) ....a hned za dverami je prípojka 230V ....
0

alois

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa alois » 29 Mar 2017, 15:55

a čo presne chceš vidieť a v akom detaile?

-- Spojený príspevok 29 Mar 2017, 14:58 --

zylo64: na obrázku je popis ultraHD 4K kamera a v texte je: 2560x1440px (4MPx).
Typický príklad Eshopu. Neklamú, nezavádzajú, ale iba taká malá chybička krásy......

Hikvision má priemyselné kamery, nie interiérové. Ale toto je niečo na porovnanie, aj keď k tej tvojej nie je popis snímkov za sekundu a iných vecí. Cena je bez DPH.

milan209
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 07 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 50

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa milan209 » 29 Mar 2017, 16:14

Obávam sa ze z 12teho poschodia je použitie kamery na sledovanie auta úplná hovadina. Vieš čo tam v noci uvidíš? S prepáčením veľké guĺové. Stalo by za zváženie sa dohodnúť so susedom co trebárs tiež tam parkuje a býva povedzme na prízemí resp. prvom aby ste sa poskladali na kvalitnú ip kamerku a ten lan si k nemu spustis. Teda pokiaľ by ste sa nedohodli ináč.
.
0

alois

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa alois » 29 Mar 2017, 16:23

milan209: áno, ale nevieme, či je tam nočné osvetlenie ulice, alebo tma ako v rohu. A osobne radšej budem pozerať z vrchu, ako zarovno s ulicou. Preto som mu dával aj kamery s 12mm optikou.

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2517
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa enigma » 29 Mar 2017, 16:42

áno , máte pravdu , zabudol som napomenúť že tam je osvetlenie ... také oranžové , LED - kové .
Prílohy
DSC_0287.JPG
0

milan209
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 07 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 50

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa milan209 » 29 Mar 2017, 17:04

V noci sú veľmi zle podmienky pre kamery. Na tom sa zhodneme všetci. A myslel som to tak ze pri snímaní zvrchu je menšia pravdepodobnosť zachytenia tváre ako z boku. A hádam o to ide. To ze budeš vidieť dvoch v šiltovkach ako ti ukradnú autorádio ti bude málo platné. Poriadne ani oblečenie to nezachyti aby ho fízly pripadne opoznali na mestskej kamere. Bol som na 10 poschodí a viem aká je to výška keď som kukal z balkóna.
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2517
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa enigma » 29 Mar 2017, 17:16

radio mi nezoberú .... žiadnu hodnotu nema . ( možno tak 10 - 15 € ) ... jednodinové JVC staré aspoň 10 rokov .... ide mi o to aby som mal záznam ked mi niekto narazí do auta . už mi stačilo ... doškriabané , dotlčené ako by bolo na fronte ....
0

alois

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa alois » 29 Mar 2017, 17:20

Čiže toto si fotil s mobilom s ohniskovou vzdialenosťou 3,00mm. A toto by si videl aj z klasickej kamery s ohniskom 2,8mm. Preto sa musí použiť kamera s viac jako 12 mm ohniskom.
Dám ti sem dva obrázky (reálne) na porovnanie, musím motoricky prestaviť optiku kamery, čiže snímané z rovnakého miesta a úhlu. Originál je FullHD 2MPx TurboHD kamera Hikvision.
Naposledy upravil/-a alois v 29 Mar 2017, 17:38, upravené celkom 3 krát.

milan209
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 07 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 50

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa milan209 » 29 Mar 2017, 17:22

To taky feťák netuší akú má hodnotu to rádio. Na to rozlíšenie tej ŠPZ napr. toho auta ktoré ti nacúva do tvojho aj tak ta vzdialenosť je veľká. Mne sa tam veľmi páči ten plechový prístrešok vľavo na fotke. Tam dáku položiť a máš vymaľované.
0

alois

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa alois » 29 Mar 2017, 17:32

Ten plechový prístrešok je murovaná trafostanica! To skôr odtiaľ zdemontujú kameru, než ukradnú auto.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa alidedko » 29 Mar 2017, 17:58

Na snimanie SPZ je to hlavne dost zly uhol ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2517
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa enigma » 29 Mar 2017, 17:59

máš pravdu , je to trafo stanica . a ked sa lepšie pozrieš nad tie veľké ( ľavé ) dvere , všimneš si tam bielu škvrnu . bola to kamera , ale ju dáky " dobrák " otočil aby snímala " UFO " .....
0

milan209
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 07 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 50

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa milan209 » 29 Mar 2017, 18:26

alois napísal:Ten plechový prístrešok je murovaná trafostanica! To skôr odtiaľ zdemontujú kameru, než ukradnú auto.
Nemyslel som trafostanicu ale na foto vľavo dole na baraku oplechovanie atiky.
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa martin knocik » 29 Mar 2017, 19:07

Enigma, nedala by sa napr autoalarmom aktivovana fotopasca schovat v tych stromoch (ak su to stromy a nie kriky) maskovana ako napr vtacia budka
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

milan209
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 07 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 50

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa milan209 » 29 Mar 2017, 19:16

Batérie vo fotopasci ti nevydržia dlho. A v meste je vysoké riziko ze ho niekto zbadá ako ju tam montuje resp. mení batériu (na rozdiel od lesa) a následne ju dakto čórne. Nie dobrý nápad. Jedine ze by bola dajme tomu na balkóne u niekoho nižšie. Tak potom je to veľmi dobrá alternatíva.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10166
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Mar 2017, 19:41

Jednoduchý otrasový snímač v aute, nejaký vysielač-zvončekové tlačítko a doma prijímač.
Pri otrase vyšle signál, a to je signál pre teba uchopiť dvanástku roxor a bežíš dolu,alebo ho zhora trafíš aspoň vzduchovkou,na pohotovosti ho dobehneš. :wink:
Ináč, možno by stálo za pokus, pohrať sa s optikou nejakého ďalekohladu a napasovať ho na optiku kamery.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2517
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa enigma » 29 Mar 2017, 20:07

alarm v aute mám , ale ten problém nerieši . potrebujem mať nahrávku v prípade že by niekto pri cúvaní narazil do auta ....
preto chcem kameru
0

milan.za
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 25 Sep 2021, 16:10

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa milan.za » 06 Jan 2022, 21:55

Viete poradiť dake 8 kanálové hikvision nvr ktoré vie zaznamenávať na všetkyvh kanálov min 4 mpx pripadne aj s poe.
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa technikus110 » 07 Jan 2022, 05:59

Hoci ktoré, čo začína označením DS-7608NI-....... podľa toho, koľko chceš investovať a čo od 4MPx očakávaš.

NVR s integrovaným PoE je hovadina! To neber.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok