Plánovaná omezená životnost výrobku,

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4786
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Plánovaná omezená životnost výrobku,

Príspevok od používateľa platon.rado » 18 Sep 2012, 09:49

Scan s časopisu CHIP.Zaujímavé čítanie.Bohužiaľ je to tak...súbor pdf.

http://www.ulozto.sk/xbgHwHJ/planovana- ... yrobku-pdf
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Plánovaná omezená životnost výrobku,

Príspevok od používateľa jaromir » 18 Sep 2012, 10:00

Zial je to tak. V clanku sa popisuju vacsinou nekvalitne materialy, kde clovek nevie, ci je to fuserstvo umyslene alebo nie. Ale su pripady, kedy je evidentne a umyselne cinnost zariadenia okriplena - naprikald tu http://dmitry.co/index.php?p=./04.Thoug ... lus%20iPod chlapik vysledoval, ze "inteligentne" topanky komunikujuce so smartfonom po 1000 hodinach zacnu reportovat zlu bateriu, aj ked bateria nie je zla. Skratka 1000 naprogramovanych hodin, po uplynuti ktorych je zariadenie nefunkcne. Punktum. Ziadne spochybnitelne materialy, ale umyselne naprogramovana funkcia.

Svet sa v rit obracia.
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Plánovaná omezená životnost výrobku,

Príspevok od používateľa xmilos » 18 Sep 2012, 10:09

Yo, aj preto som prestal robit opravy. Vyrobca totiz nechce aby sa jeho vyrobky opravovali a bojovat s vyrobcom nema vyznam.
Prve stretnutie s tymto fenomenom bolo pred cca 10 rokmi, ked frcali prve 15` CRT monitory. Jednej varke monitorov podozrivo odchadzali obrazovky ( mrtva katoda ) . Po case som cital clanok, ako onen vyrobca investoval xx milionov do vyvoja novej katody.
Vivat spotrebny trh !

http://www.chip.cz/mesicnik-chip/prave- ... m=omezenou
0
Naposledy upravil/-a xmilos v 18 Sep 2012, 10:34, upravené celkom 1 krát.

neznamy

Re: Plánovaná omezená životnost výrobku,

Príspevok od používateľa neznamy » 18 Sep 2012, 10:30

radšej nebudem nič písať čo som chcel lebo podla Murphyho zákona sa následne pokazí všetko čoho sa chytím :D

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4786
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Plánovaná omezená životnost výrobku,

Príspevok od používateľa platon.rado » 18 Sep 2012, 10:34

Tak kúp si niečo teraz...kurvy.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Plánovaná omezená životnost výrobku,

Príspevok od používateľa 5ko » 19 Sep 2012, 22:41

Ja to už tvrdím tiež pár rokov, že každý výrobca má ,, Výskumný ústav pozáručných porúch ",ktorý musí zaručiť, že výrobok sa pokazí dva dni po skončení záruky, nie dva dni pred skončením záruky.Preto treba každý výrobok v rámci záruky najprv zmordovať, a potom ho reklamovať a vrátiť hned po tretej reklamácii.Nech sa svine naučia vyrábať ,či predávať poriadne veci. :wink:

Škoda,že sa nerobia aj také mince či bankovky , ktoré by sa po zaplatení za taký tovar rozsypali na prach. :lol:
/no čo , však im tiež už vypršala záruka/ :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

neznamy

Re: Plánovaná omezená životnost výrobku,

Príspevok od používateľa neznamy » 19 Sep 2012, 22:47

preto som zainvestoval do Dellu (monitor) , next day 3 ročna zaruka . Aspoň ako taký pokoj na duši žeby to mohlo vydržať

Charlie282
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 24 Nov 2011, 10:09
Bydlisko: Kúsok od Brezna
Vek: 70

Re: Plánovaná omezená životnost výrobku,

Príspevok od používateľa Charlie282 » 19 Sep 2012, 23:03

Prajem dobrý večer.

Ja som sa s plánovanou životnosťou stretol v práci. Mali sme biochemický analyzátor, Ako zdroj svetla pre fotometer slúžila hakogénka 6V 20W žiarovka bez ochrannej UV vrstvy, nabodovaná na špeciálnej kocke. Pôvodná žiarovka vydržala rok. Ďalšia, dodaná výrobcom len 3 mesiace. Potom spektrálne ušla a prepálila sa. V tých časoch stála okolo 6000 Kčs. Nedalo mi to, novú som pozrel pod mikroskopom. Vlákno bolo natočené do plochej špirály a tá bole v strede mierne nacviknutá. A také boli všetky ďalšie.
Nuž, aj tak sa robí biznis.

S pozdravom
Karol
0

Používateľov profilový obrázok
KaRaQ94
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1071
Dátum registrácie: 14 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 29

Re: Plánovaná omezená životnost výrobku,

Príspevok od používateľa KaRaQ94 » 19 Sep 2012, 23:05

teraz je taká doba vymeniť kus za kus... Takže zakaždym by v tom "vyrobku" odišlo niečo iné... Mali sme pokazené servo na Forde, v servise v ktorom sme boli pýtali strašné prachy zato že ho demontuju, vyhodia, a dajú nove... Ani sa nezaujímali čo sním je. Nakoniec sme ho demontovali sami, otec ho dal kolegovi z práce a ten nám ho opravil... Niekde tam myslim tiekla kvapalina zo serva. Servo ide bezproblémou už vyše roka...
0
Lepšie je byť aktívny ako rádioaktívny.

V silnoprúde sa chyba toleruje iba raz...

http://lmgtfy.com/

Inak volám sa Tomáš ...

Používateľov profilový obrázok
KaRaQ94
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1071
Dátum registrácie: 14 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 29

Re: Plánovaná omezená životnost výrobku,

Príspevok od používateľa KaRaQ94 » 19 Sep 2012, 23:16

ešte ma napadlo...

komunistické veci ( hocijaké ) boli stavané stým aby vydržali všetko... Šak doteraz máme v škole TESLácke meracie prístroje ( aj ja jeden mám) teslácke suciastky funguju dodnes. U babky máme nejaku TESLU COLOR, bedňa jak hrom a fachá doteraz.30-40 ročne digitrony, itrony, elky,rádia, atď... funguju bezporuchy... A debilný televízor mi odišiel 3 mesiace pozáruke...odpálený zdroj.A keď sa náhodou pokazila TESLA telka, tak sa vymenilo pár súčiastok,a hrala dalších 20 rokov. No teraz je to konštruované tak že ak aj odíde nejaká súčiastka tak sa nedá ani vymeniť...V rádiu z nejakých divných príčin buchol kondík+pár dalšich sučiastok...Ledva som ich vymenil, na plošáku sa hned odliepala meď, a prepaloval som pajkovačkou ten "kuprextid"
0
Lepšie je byť aktívny ako rádioaktívny.

V silnoprúde sa chyba toleruje iba raz...

http://lmgtfy.com/

Inak volám sa Tomáš ...

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Plánovaná omezená životnost výrobku,

Príspevok od používateľa xmilos » 20 Sep 2012, 08:31

EU by mala zasiahnut. Zacal bych zrusenim cipovania "spotrebneho materialu" v kopirkach.
Prva kopirka Cannon a prvy servisny zasah po vyse dvojnasobnom pocte kopii ako bolo naplanovane. Teraz aby sa to nahodou nestalo, cipuju sa komponenty a kopirka zastavi a vyhlasi : "vymenit", este bez zjavneho poskodenia. A novy vymenny material samozrejme stoji raketu. Uz cakam, ze podobne cipy sa zavedu aj do pneumatik a po odkotulani urciteho poctu otacok sa auto nepohne ...
0

pepeka
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 06 Mar 2011, 00:00
Vek: 48

Re: Plánovaná omezená životnost výrobku,

Príspevok od používateľa pepeka » 20 Sep 2012, 08:56

Však to, že EU zasiahne aby naozaj sa všetko čipovalo. Veď práve preto tam sedia taký múdry ludia aby vymyšlali všelijaké hovadiny a ťahali z nás bubáky či treba či nie. Však tu na svk sa ťažké prachy zarábajú.
0

neznamy

Re: Plánovaná omezená životnost výrobku,

Príspevok od používateľa neznamy » 20 Sep 2012, 09:06

stačí používať bezolovnatý cín a hneď je zaručené že sa budú veci kaziť samé

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Plánovaná omezená životnost výrobku,

Príspevok od používateľa AndiCibula » 20 Sep 2012, 09:20

Najlepšia bola aj tak tá jedna HPčka, ktorá bez toneru odmietala skenovať. Na ňu nezabudnem. :D
0
Performance in nanospace.

joži

Re: Plánovaná omezená životnost výrobku,

Príspevok od používateľa joži » 20 Sep 2012, 09:26

konica má dobre čipovanie tonerov. použivaju tavné trubičkové poistky, ktoré sa pri založeni noveho toneru prepalia a začne začnu sa odpočítavať hodiny prevadzky. po určitom limite vyhodí "vymente opticky valec, je po životnosti" .... stači tam vymenit poistku nech ju znova prepali a valec dalej funguje.... valce sa vymienali iba v tom pripade že už boli mechanicky zničene a lepil sa toner. takto sa dal kludne aj 2x pošanovať.....

neznamy

Re: Plánovaná omezená životnost výrobku,

Príspevok od používateľa neznamy » 20 Sep 2012, 09:27

hej , HP multifunkčnú som mal aj ja , teda dostal som , bol tam taký maličký farebný displej , na ktorom bežala hláška vymente toner , ktorý bol samozrejme úplne nový a originál, tlačiareň bola mrtva, odmietala sa prihlásiť do systému,odmietala skenovať, tak som ju rozbil kladivom a zahodil

fery66
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: 04 Okt 2009, 00:00

Re: Plánovaná omezená životnost výrobku,

Príspevok od používateľa fery66 » 20 Sep 2012, 09:39

AndiCibula napísal:Najlepšia bola aj tak tá jedna HPčka, ktorá bez toneru odmietala skenovať. Na ňu nezabudnem. :D
To nie je "problém" iba HP... :x Niekedy sa s tým dá "vybabrať" zadaním servisného kódu, ktorý sa dá nájsť na nete. :D
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Plánovaná omezená životnost výrobku,

Príspevok od používateľa martin knocik » 20 Sep 2012, 09:50

Tlačiarne su kategoria sama o sebe, čím novšia tym je to horšie.
Ja mam doma tlačiaren epson,napr ak dojde jedna z CMY farieb, tak už nechce tlačiť ani čiernobielo. Na linuxe som prestal použivať mizerný originalny liinux ovladač od Epsonu, ale skusil som ovladač Gutenprint, ten ma možnosť nastaviť menej kvalitnu tlač s menším množstvom farby, ked tlačim nejake pre mna nepodstatne veci.

Kupovať originalny atrament je ekonomicky nezmysel.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4786
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Plánovaná omezená životnost výrobku,

Príspevok od používateľa platon.rado » 20 Sep 2012, 10:02

Smrť HP :D Ja som mal v poslednom mesiaci na oprave HP pavilion DV6 dva kusy za sebou.Odpálená matičná.Bolo to tuším cca mesiac po záruke.Na druhom sa hrial procesor.Prepastoval som ho, ale aj tak to bolo na prd.Vôbec som sa nedostal do biosu.Presne ako v tom článku.To že ti TV tesla alebo Rubín vydržal do dnes, bude v poctivých súčiastkach a v ich tolerancií.Bohužiaľ mi smrteľníci stým nespravíme nič.Aj tí v EU musia s niečoho žiť.

Keď sem mala vstúpiť Telefonica, údajne sa mali poskladať vtedy Ministrovi už neviem ktorému t-mobile a Orange za to, aby ju sem nepustil.Malo ísť o miliardy. Bohužial, v dnešnej dobe výdobytky elektroniky potrebujeme.Bez internetu slepý a hluchý.Už ma to serie ako ludia pi...že je na hovno ekonomika a keď si ide kúpiť do obchodu jogurt kúpi Danone .Prečo nie Zvolenský alebo nejaký iný.Jasné lebo je lacnejší.Ako keby sme nemali mlieka dosť na Slovensku.Ale máme ale je drahé a preto je ten Francúzky lacnejší.Ale to už odbieham..
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

joži

Re: Plánovaná omezená životnost výrobku,

Príspevok od používateľa joži » 20 Sep 2012, 10:11

Ako osobne sa nestažujem na to že veci maju obmedzenú životnosť. Viacmenej sa vo všetkom snažím robiť také kompromisy aby ma to v konečnom dôsledku nestálo tak vela. lebo vieš, je vec za napríklad 50€ ale aj za 150€. otázka je čo je na tej rovnakej ale drahšej lepšie. Všade sú tie isté čínske súčiastky, ibaže značka ina.... preto keď kupujem PC kupim niečo s toho najlacnejšieho aby som nemusel potom nadávať po 3rokoch keď vypovedá, že som za to vyvalil kopec penazí....

Ale povedzme si na rovinu, to že sa veci takto "rýchlo" obmienajú tlačia ceny spotrebného tovaru dolu. stači si pozrieť horizont aj pol roka. keď vidím akú som pred 2rokmi kupil plazmu a vyvalil som za nu takmer 1000€ a teraz za tie prachy dostanem pomaly 3Dčko, tak to asi o niečom vypovedá

Napísať odpoveď