Kamerový systém

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
DjBass
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 14 Okt 2010, 00:00
Bydlisko: Košice

Kamerový systém

Príspevok od používateľa DjBass » 20 Feb 2013, 12:27

Zdravím. Potrebujem spraviť kamerový systém pre jeden objekt. Jedná sa o cca 10 kamier umiestnených v exteriéri. Všetky by mali byť sledovateľné pomocou "mriežky" na jednom/dvoch monitoroch a každá kamera by mala nahrávať posledných 48h (alebo napr. každú hodinu vytvárať nový súbor a posledné by sa mazali). Takisto by mal byť možný prístup z vonku (z internetu), aby ich vedel dotyčný človek sledovať. Nie som si istý, či ísť cestou klasických alebo IP kamier. Čo by ste mi poradili vy? Ako by ste to riešili? Prípadne, viete o nejakých kvalitných zariadeniach? Cena veľmi nehrá rolu, no nerád by som išiel do extrémov. Ďakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa rudko » 20 Feb 2013, 12:44

Ja posledne tri roky pouzivam uz iba IP kamery s PoE napajanim. Odpada mi tak nutnost tahania dvoch kablov alebo relativne draheho kombi kameroveho kabla. Tiez pri vzdialenostiach do 150m nepocitujem stratu kvality obrazu (dlhsie trasy byvaju uz problem aj pre IP). Pozri si pre ilustraciu napr stranku http://www.ipsecure.sk. Ja pouzivam vacsinou kamery vivotek alebo axis, su kus drahsie ale kvalitne.Zaznam pri IP kamerach mozes riesit bud samostatnym zariadenim (ako pri analogu) alebo aj na PC. Ja vsak zasadne pouzivam dedikovane zariadenia.
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa Napster050 » 20 Feb 2013, 16:57

záleží od financií... ako najkvalitnejšiu voľbu vidím buď 3-5Mpx IP kamery, alebo HDSDI kamery. Značku by som vybral HikVision.
od typu kamier sa odvíja aj nhrávacie zariadenie, ale sú na trhu aj hybridne, kde môžeš pripojiť analog/ip alebo hdsdi/ip.
Doba záznamu záleží od veľkosti pevného disku a počtu kamier (samozrejme aj kompresie).
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Používateľov profilový obrázok
DjBass
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 14 Okt 2010, 00:00
Bydlisko: Košice

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa DjBass » 21 Feb 2013, 15:58

Ďakujem. Moja predstava je nasledovná. Ako kameru, monitorujúcu vstupnú bránu (potreba kvalitnejšieho obrazu) som vybral Vivotek IP8362. Ostatné kamery som zvolil Vivotek IP8332. Pozeral som po nejakých rekordéroch a najviac sa mi asi pozdáva Koukaam IPCorder KNR-202. Je moja voľba dobrá alebo by ste mi poradili niečo lepšie/kvalitnejšie v tejto cenovej kategórii?
0

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa Napster050 » 21 Feb 2013, 20:52

takúto značku prvýkrát vidím.... ale ten Hikvision je približne rovnaká cenová kategória (aj lacnejšie - záleží od typu) a je to svetová špička v CCTV.
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa psichac » 21 Feb 2013, 21:31

ja som raz v robote montoval tieto (tuším) :
http://www.kamery-vivotek.sk/vonkajsie- ... ek-ip7361/
po mechanickej stránke celkom dobre prevedená ,aj ľahko namontovateľná, obraz tiež ok.ale ked som videl tie ceny :D ...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
DjBass
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 14 Okt 2010, 00:00
Bydlisko: Košice

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa DjBass » 21 Feb 2013, 21:41

Tiež som objavil nejaké lacnejšie s FullHD rozlíšením, avšak netuším, či aj tieto značky vedia podať normálnejší obraz. Dosť by sa hodilo lepšie rozlíšenie (bude treba rozoznávať EVČ vozidiel). Nakoniec treba brať do úvahy aj rozpočet, cena kamery by sa mala pohybovať okolo 300 eur, jedna by mala byť kvalitnejšia (aj 3mpx, samozrejme aj drahšia).

http://www.alza.sk/edimax-ir-113e-d346650.htm
http://www.alza.sk/airlive-aircam-od-20 ... 373741.htm
http://www.alza.sk/airlive-od-2025hd-d331425.htm
0

oravan

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa oravan » 21 Feb 2013, 22:14

pekny večer tie kamery maju byt otačacie alebo stacionarne mam nejake projekty ak to ma chranit objekt tak určite volim niečo kvalitnejšie v tom projekte je aj sistem strižna nepotrebuješ recorder ale stači PC

Používateľov profilový obrázok
DjBass
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 14 Okt 2010, 00:00
Bydlisko: Košice

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa DjBass » 21 Feb 2013, 22:28

Kamery majú byť stacionárne. Radšej by som išiel cestou rekordéru. Ten, čo som uviedol sa mi celkom pozdáva, keďže je na napájanie 12V. V prípade výpadku prúdu by teda nebol problém s prevádzkou na batérie (nerád by som používal menič).
0

Používateľov profilový obrázok
iqlogic
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa iqlogic » 22 Feb 2013, 00:20

Ako záznamové zariadenie sa dá použiť aj netbook/notebook + externý disk a teda odpadá potreba meniča a kúpa záložnej batérie :)
0

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa Napster050 » 22 Feb 2013, 00:33

záznam na PC je dosť ťažkopádny... nikdy to nefunguje tak spolahlivo ako v DVR
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Používateľov profilový obrázok
iqlogic
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa iqlogic » 22 Feb 2013, 01:01

Ja som to uviedol len ako možnosť :)
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa rudko » 22 Feb 2013, 08:01

DjBass napísal:Ďakujem. Moja predstava je nasledovná. Ako kameru, monitorujúcu vstupnú bránu (potreba kvalitnejšieho obrazu) som vybral Vivotek IP8362. Ostatné kamery som zvolil Vivotek IP8332. Pozeral som po nejakých rekordéroch a najviac sa mi asi pozdáva Koukaam IPCorder KNR-202. Je moja voľba dobrá alebo by ste mi poradili niečo lepšie/kvalitnejšie v tejto cenovej kategórii?
Co sa kamier tyka myslim ze si vybral dobre. Tie 8362ky som montoval uz vela krat a zatial absolutna spokojnost. Tie 8332ky neviem, s tymi skusenost nemam, ale myslim ze sklamany nebudes. Co sa tyka dvr-ka pokial ta pusti rozpocet poohliadol by som sa radsej po vivoteku. Dosiahnes najlepsiu kooperaciu a aj kvalita celej instalacie sa posunie vyssie.
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

karol123
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27 Jún 2013, 22:37

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa karol123 » 27 Jún 2013, 22:40

Ja som bral kamerový systém od http://iqgroup.eu/ tak možno skús pozrieť tam. I keď mne montovali len 2 statické kamery, (neviem čo sú to zač), ale cenovo boli spoko. :D
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10175
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa 5ko » 27 Jún 2013, 23:06

POZOR snímanie verejného priestranstva podlieha zákonu č .428/2002 a zákonu o ochrane osobných údajov, takže ku každému takémuto zariadeniu musí byť vypracovaný bezpečnostný projekt,kde sú podmienky používania a môže podliehať registrácii na úrade pre ochranu osobných údajov,alebo ide o snímanie vlastného priestoru a je potrebná vnútropodniková bezpečnostná smernica s podmienkami prevádzky.Presnejšie je to rozobraté na niektorých web stránkach...gooogl
Neviem nakolko sa to týka tvojho projektu, ale len upozorňujem na možné problémy.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa mr.mio » 28 Jún 2013, 07:06

Doplním 5ka. Ak by si chcel takýto záznam použiť na dokazovanie trestného činu pred súdom,budeš potrebovať potvrdenie od firmy ktorá ho montovala a táto firma musí mať atestáciu na montáž takýchto systémov. Nieje je to také jednoduché ako sa to zdá. Navyše,môžu ešte žalovať teba,že zaznamenávaš zvuk či obraz iných osôb a za to sú celkom vysoké tresty.

Takže pred spustením takéhoto systému(ktorý sa dá ešte k tomu aj hacknúť cez net) by som najprv vykonal všetky právne úkony a až potom riešil či kúpim kameru x alebo y.
0

Používateľov profilový obrázok
guglielmo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 04 Jan 2013, 11:27

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa guglielmo » 28 Jún 2013, 07:24

Aj keď bude mať sedem kamier na štvorcový meter a každá zaznamená trestný čin, tak ako dôkaz na súde je to nepoužiteľné, nakoľko o ich použití na tento účel nerozhodol súd. A je úplne u rici, či na tom zázname bude vidieť aj záhyby na predkožke, či bude rozmazaný...
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa elmoto » 28 Jún 2013, 08:23

no ved to v tomto state sa podporuje kradnutie, zabijanie, ... a ked sa chce clovek ochranit tak pojde do vezenia pripadne dostane pokutu.

Pre snimanie SPZ mozes pouzit objektiv ktorym dosiahnes zoom a mensi uhol snimania. Ved ti staci takto snimat oblast povedzme 3x2metre. Skus aj takuto moznost.
0
nie som tu

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa marek181818 » 04 Sep 2016, 20:53

Zdravim.Chcem sa spytat cenovo do max 500€ zatial.Neviem vobec co je teraz dobre na trhu v tejto cene.Take zakladne poziadavky
Min 4 kamery apson.
Co najkvalitnejsi obraz a zvuk.V noci to je asi u kazdej rovnako, aj ked lepsie by bolo praveze cez noc, kedze vtedy sa kradne.
Moznost nahravania
Moznost sledovania obrazu online z kamier cez net, mobilom, cez pc atd.
Areal je velky, horsie to by bolo s kabelazov.
Dalsia vec ma zaujima moze to namotnovat bars kto ci musi byt firma.Pracoval som v jednej kde sa robili inteligentne domy a kabelaz pre kamery, Ale viac nic .Dakujem
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Kamerový systém

Príspevok od používateľa alidedko » 04 Sep 2016, 21:00

Za 500€ 4 kamery s kvalitným obrazom, dobrým nočným videním a vzdialeným dohľadom, to veľa šťastia ...

Len kvalitný disk ťa bude stáť 80-100€. Ak je to veľký areál, minieš veľa kábla, rátaj ďalších 100€, to máš 300€ na kamery s DVR, za 330€ sme v Alze kúpili nejaký čínsky DVR s 8mimi kamerami, kvalita odpovedajúca cene, samozrejme ... chlapík to používa na sledovanie obchodu, teda asi 1,5m vzdialenosť objektu od kamery :)
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok