MAC vs. PC

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

MAC vs. PC

Príspevok od používateľa jmalik93 » 08 Máj 2015, 20:44

Zdravím, chcem sa spýtať či má niekto reálne skúsenosti s macbookom aké sú výhody a nevýhody (okrem ceny) macu oproti PC ?

P.S.: Hejteri applu čo nemajú žiadne reálne skúsenosti s apple výrobkami nech sa zdržia komentáru

Ďakujem
0

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: MAC vs. PC

Príspevok od používateľa Loloone » 08 Máj 2015, 20:49

podla mna cena nieje vysoka...
ved postav PC s takymi parametrami a vykonom a vybavou a porovnaj
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: MAC vs. PC

Príspevok od používateľa rudko » 08 Máj 2015, 21:09

jmalik93 napísal:Zdravím, chcem sa spýtať či má niekto reálne skúsenosti s macbookom aké sú výhody a nevýhody (okrem ceny) macu oproti PC ?

P.S.: Hejteri applu čo nemajú žiadne reálne skúsenosti s apple výrobkami nech sa zdržia komentáru

Ďakujem
Ahoj, nez zacneme debatu co je lepsie tak sa ta chcem spytat na co chces masinu pouzivat. Toto si treba vyjasnit lebo je to pomerne dolezite pri rozhodovani ci pc alebo mac
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

martin63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1738
Dátum registrácie: 11 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Námestovo
Vek: 34

Re: MAC vs. PC

Príspevok od používateľa martin63 » 08 Máj 2015, 21:18

Ak si si zvykol na nejaké programy vo WINe, tak je dosť možné, že pod MACom ich nenájde. Niektorý lepšie programy ako PS alebo AutoCAD a podobne, fungujú aj pod MACom. No ak chceš mať MAC a potom si tam chceš dať virtuálne WIN, tak to sa vykašli na to. Kúp si rovno PC s WINom. Ja v tom nevidím význam, aby si si kupoval MAC a potom naň virtuálne WIN. Jednému známemu som to tak robil a je to podľa mňa veľká hlúposť.

Asi naj výhoda je, že ak používaš nejaké Apple zariadenia, tak to máš potom pekne zladené a taký kábel na iPhone, iPad použiješ už len na nabíjanie. Na synchronizáciu ti ho už nebude treba :D.

Ak ti ide len o operačný systém, tak ten sa dá nainštalovať aj na klasický PC/notebook ak bude obsahovať potrebný hardware. Sám mám nainštalovaný MAC na Asuse. No už ho vôbec nepoužíval, lebo novšie OS mi už nefungujú a tak je pre mňa nepoužiteľný.

No medzi výhodami vidím aj to, že OS nieje platený a tak ťa nemusia trápiť nejaké sériové čísla a podobne, aby ti OS fungoval.

No a potom záleží načo ho potrebuješ. Ak ti ide o hry, tak na to zabudni. Je málo hier, ktoré vývojári robia aj pre MAC. Ak ho chceš na prácu, tak je dobrá voľba. MacOSX je šikovnejší operačný systém ako WIN.

Najlepšie, aby si si ho mal kde skúsiť a tak by si sa rozhodol.
0

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1915
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: MAC vs. PC

Príspevok od používateľa bobo87 » 08 Máj 2015, 21:19

Podla mna by si si mal niekde skusit ovladanie, ci ti bude sposob prace s nim vyhovovat. Ja som bol cca pred 5 rokmi donuteny s nim pol roka pracovat denne a nikdy viac. Dovtedy som bol k veciam od Apple neutralny, ale po tej skusenosti - fuj, ako keby mi niekto zlomil obe ruky. :confused:
0
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: MAC vs. PC

Príspevok od používateľa jmalik93 » 08 Máj 2015, 21:26

Macbook chcem používať na multimedia tj. hudba, filmy, photoshop, office, teamviewer prípadne Autocad. Hry nehrajem
0

martin63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1738
Dátum registrácie: 11 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Námestovo
Vek: 34

Re: MAC vs. PC

Príspevok od používateľa martin63 » 08 Máj 2015, 21:34

To všetko by malo fungovať ja na MACu. Najlepšie ak by si si o niekde skúsil
0

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: MAC vs. PC

Príspevok od používateľa Loloone » 08 Máj 2015, 22:06

zacnem tym ze som profesionalny muzikant, cize hudba ma zivi...

Kedysi (este ked bol priepastny rozdie v cene/dostupnosti MAC a PC) som hrozne tuzil po MAC pro, kedze robim/nahravam muziku na PC - homerecording, audio/midi editing.....atd., ale hlavne vsetci do mna hucaly "ked multi media tak urcite MAC" ved aj vsetky profi studia ficia na MAC platforme - je to stabilnejsie, ale hlavne OSX je najlepsi OS na svete a bla bla bla....
ano je to v podstate pravda ALE....

ak si doteraz robil na PC tak zabudni na velku cast softu co si doteraz pouzival, aj ked urcite su nejake hybridne SW - Win aj MAC a aj nejake alternativy, dalej ak si mislis ze OSX nemoze spadnut, zamrznut.... :-) treba si to urcite najprv vyskusat niekde ak sa da, lebo to co vyhovuje jednemu nesadne druhemu

ja osobne som chcel MAC prave kvoli OSX (lebo to zelezo je uz dnes zrovnatelne....+/- autobus) ale ked som ho rozchodil na PC tak za cca 10 dni co som sa s tym snazil nieco robit som si skoro podrezal zili a dnes uz je to pre mna uzavreta kapitola :-)

cize urcite odporucam vyskusat, urcite nedaj na nejake reci ze jedna babka povedala, alebo ze moj kamarat ma brata a ten povedal, ze....

inak pre "bezneho uzivatela" je MAC asi v pohode (urcite viac v poho ako Win)


PS: Ja mam momentalne uz asi 6-7 rokov vsade Linux (Ubuntu) len na jednom stroji v studiu mam Win7
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: MAC vs. PC

Príspevok od používateľa jmalik93 » 08 Máj 2015, 22:23

Zatiaľ som sa s Macom stretol v práci keď ho priniesol niaky zákazník alebo v m:zone pravdu povediac musel som nadtým viac dumať ako nad Win ale dávam tomu taký týžden kým si zvyknem, dosť mi to pripomína Linux vlastne to aj je UNIX je mi to omnoho sympatickejšie ako Win 8.1.
Na macbooku je veľké plus že je celý z hlinníka a ešte k tomu unibody, čiže sa mi nedolámu a nepopraskajú žiadne plasty
0

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: MAC vs. PC

Príspevok od používateľa Loloone » 08 Máj 2015, 22:53

cacky - macky.... :thumbdown: ja osobne napriklad nenavidim hlinik.... bleee....
ale ved uz aj niektore PC maju slusny design... ale asi najhorsie je ked clovek nevie co chce :-)
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: MAC vs. PC

Príspevok od používateľa Robio » 08 Máj 2015, 23:44

Za rovnaku cenu mas tiez takmer vsetko z hlinikovej zliatiny. To nieje vyhoda macu omg. Ved to stoji 1500e. Na pracu taky mininootebuucik ? haha, len si namyslajte stale ze to je pohodlne.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 529
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: MAC vs. PC

Príspevok od používateľa dudoo » 09 Máj 2015, 07:41

Viac ako 3 roky mám ako hlavný počítač Macbook Pro. Prvotné dojmy: batéria mala trojnásobnú výdrž oproti "konvenčnému" notebooku na trhu, na cestách do práce a z práce dva hotspotové smartphony mali problémy udržať hlad po dátach (došla batéria na jednom, tak som ho prepojil s druhým smartphonom).

-Kávesnica: podsvietená, kvalitná vec na večer, ak používaš viac jazykové kávesnice. Nevýhodou je, že to žerie z batérie skoro ako podsvietený display. Widle a daľšie linux-like deriváty majú z widlí zaužívanú klávesovú skratku na prepínanie jazykov ALT+SHIFT, tu si túto skratku musíš zadefinovať a dúfať, že iná aplikácia nepočúva na túto istú kávesovú skratku. Nemáš tam klávesu "DELELTE", "INSERT" (vo virtualných systémoch sú to kombinácie nemožných klávesov ) a na klávesy F1- F12 musíš len cez so súčasným stlačením FN. Inak prvá horná rada klávesnice je konfortne vyhradená na jas displaya, klávesnice, pretáčanie multimedii dopredu/dozadu play/stop.

- Touchpad: grafika - paráda hodne podporuje multi-touch podporuje aj len dotyk alebo len klik. (Dlho som som si zvykal na to, že left-click je súčasté stlačenie right+left clicku, alebo tou istou kombináciou len touchu a scrollovanie na webe je dvoma prstami v smere žiadaného posuvu stránky). Dá da gestami scrollovať, posúvať, prehadzovať plochy... (pre mňa je to parádny HW)

- Nabíjačka: Magsafe- proste magnetický konektor zabudneš sa a pohneš sa s macbookum viac ako je to možné, prípadne zakopneš o kábel, tak sa len odopne konektor.

- Display: Moje prekvapenie bolo, že úroveň podsvietenia sa dá regulovať od úplneho vypnutia, až po čítanie textu na letnom slnku, resp. po vypálenie makuly v nočných hodinách :) Celkom parádne sa odklápa, jednou rukou/prstom zo zavretého stavu sa dá odklopiť.

-Kamera:použil som ju len raz na skúšku pred prelepením a raz po prelepením :)

-Mechanika: Je len na 12c média, Nechtiac som tam pichol CD od meráku UNI-T a musel som odšrôbovať spodok kvôli vydolovaniu.

-Hliník: nie som chemik, ale na hliník používam moje podložky pod zápästie na minimalicáciu kontaktu....

-Hučnosť: Ventilátor je tam haluzný. Len si tam tak jemne dýcha pri bežnej záťaži. Áno je to relatívne, ale u mňa je to Opera s 24 záložkami, mail, kalendár, Eagle, iTunes, Finder, virtual Centos 7 a pirpojenie cez konzolu.
pri väčšej až vysokej záťaži je zvuk svojou intenzitou podobný fénu a dosť to vadí (niekedy stačí flash video na fén). Ale inak
žiadne bočné či do spodu nasmerované ventilátory tam nie su. A keď máš uzavreté slúchadlá a nikoho nerušíš "fénom", tak ho môžeš s kľudom položiť do perín a nič sa nestane.
-Optický audio výstup: Nielen to, pri mojej kombinácii audio výstupov (zabudované repro v MB-Pro, slúchadlá, optický výstup, zabudované reproduktory v thunderbold display) si pamätá úroveň hlasitosti na každý výstup zvlášť.
-- Takže takto v skratke hardware na Macbooku.
-- Na zálohovanie mám Time Capsule dvoj terový disk, robí to automaticky niekoľko krát denne diferenciálne zálohy a niekoľko krát do týždňa inkrementálne. Vrátenie vymazaného/upraveného súboru je ako cesta časom (pre FBU je to zážitok, čo vo skutočnosti funguje).
-- Thunderbold cinema display, ktorý už s treťou generáciou OS nefunguje (po zobudení zo sleep modu musím reconnectnúť thunderbold port, na to, aby sa na display dostal nejaký signál. O tomto Bugu vedia aj useri aj v Apple, ale nic sa skoro rok nedeje).


---Software
-Aktualizácie na novšie verzie systému sú zadara, prípadne sa môžeš prihlásiť do developement groupy a budú ti chodiť cca 1x do mesiaca beta verzie systému, ale treba počítať so spomalením odoziev systému, pretože najnovšie veci vyvíjajú na najnovší HW ...

- Aplikácie: Priprav si kreditku, na App store ich je neúrekom, hodne z nich je len platených zbytočností, ktoré na porovnanie s Google Play sú s reklamou, ale "zadara" ale aj tak zbytočné.

- Kopec natívnych vecí máš priamo v systéme zabudovaných (do práce sme potrebovali napr.: VPN od CISCO a CHECKPOINT, niekoľko inštalačiek vôbec od výrobcov nedokázalo vytvorit pripojenie, nakoniec som prišiel na to, že v systéme to už dávno kompatibilné je. Taktiež Putty).
Tiež som potreboval MS Office. Stiahol som si volume licencing trial verziu na 90 dní na to aby som zistil, že súbory otvárať idú, ale VB scripty tam nemajú šancu.

- Ostané veci musíš robiť obkľukou, to čo vo widlách funguje nemusí na Mac-u a potom skúšaš varianty typu Virtualbox a Vine a aj tam neustále narážaš na obmedzenia, na neznáme drivery ku interface-om...

Nebolo v záujme mojím príspevkom tu robiť reklamu na určitý brand, ale v mojej zostave to takto (ne)fungovalo. Ono je to hodne na Tebe na čo a v akých podmienkach to budeš chcieť používať. Ja som pred týmto používal cca 2 roky Ubuntu a tiež som si idealizoval bezkonkurenčne odladený HW na Mac-u, tak som išiel po ňom a neskôr som zistil, že potrebných aplikácií pre moju prácu je reálne málo.
0

chickensk
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 12 Jan 2013, 15:57
Kontaktovať používateľa:

Re: MAC vs. PC

Príspevok od používateľa chickensk » 09 Máj 2015, 14:32

Cau, diskusiu som precital zbezne. Nazor mam takyto:

Windows:
- je blbo nastavitelny a furt otravuje bublinami
- hw nestabilne pocitace padaju (aj kvoli nestabilnemu sw)
- registre sa casom zabordelia co spomali system (nutne preinstalovat), tiez debilne pri instalacii viacerych verzii velkych softov
- pokial nechytis vir tak nemozes nic pokazit, antivir konstantne zere vykon (teda baterku pri ntb)
- lepsi na hranie hier (najlepsia herna konzola)

Mac:
- prehladnejsie nastavitelny (ale ma menej moznosti)
- hw je stabilny takze pada len pri vadnych aplikaciach (alebo pluginoch)
- vir nechytis, jadro na baze Unix (rovnako ako Linux), teda baterku nezere antivir
- super rychle a hlavne funkcne nastavovanie monitorov a projektorov (jednoduche color profiles a uplne oddelene plochy)
- prakticke spajanie zvukovych kariet (aggregate device)

Mal som windows aj macbook pro, dostal som sa k Linuxu, takze doplnim aj o nom:

Linux:
- nestabilny hw vacsina systemov padne (je vela distribucii / verzii Linuxu)
- nestabilny soft nezhodi system (da sa krasne vypnut)
- pokial nechapes jak pocitac funguje, je to strasne tazke na pouzivanie
- nebezia ti v pozadi kadejake procesy ktore tam chce vyrobca (alebo rozne programy)
- vsetko na zaciatku treba nastavit (moznosti nie su skryte ako v OSX alebo W), co chce cas, ale dosiahnes ultimate kustomizovatelnej workstation (su aj distribucie, ktore netreba skoro vobec nastavovat, user friendly)
- pouzivam na dizajn elektroniky, zvuk, upravu fotiek
- pouzitie na video edit (okrem rendererov) nie je uzivatelsky mozne, tiez problemovy setup tlaciarni

Ohladne HW je macbook lepsi, ale ked sa nieco posere, tak to stoji velmi vela opravit (sa mi stalo). Vo vysledku su peniaze vlozene do Apple kompov dobra investicia, lebo sa miesto srania so systemom (ak to specificky nepotrebujes) dostane tvoj cas na kreativnu pracu (ktoru popisujes ze chces robit). Nevyhoda je ze ludia vedia ze je to drahy komp a je vacsia sanca ze ti ho ukradnu.

Nevyhodou HW je tiez stale mensia kustomizovatelnost (niekde nevymenis ani ramky ani disk).
Vyhodou je baterka, hmotnost, rozmery a displej (preferujem ne-retinu).

Apple ma dobre riesene zalohy ako tu uz niekto pisal. Tiez ak chces externy monitor (alebo viac) s rozlisenim viac ako fullHD pripadne externy disk (aj na zalohu), je celkom drahe ale rychle riesenie thunderbolt (displayport s datovou linkou), ktory funguje ako DOCK konektor pre viacero perieferii naraz (s Apple monitorom duplikuje alebo rozsiruje porty kompu). Magneticky konektor na nabijacku je uzasny.

Snad uzitocne info. :)
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6236
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: MAC vs. PC

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 09 Máj 2015, 15:59

chickensk: pekne nezmysly
Windows je pohode nastavitelny a vyladitelny, len to chce viac znalosti.
ja mam 6 rokov nepreinstalovany system a stale mi bezi svizne.

Antivir a spol: windows, MacOS, linux - na vsetky 3 systemy existuju virusy, ak neklikas na kazdu blbost, tak antivir nepotrebujes ani na jednom. Baterku zerie nemeratelne, neviem, kde si na taku blbost prisiel.
Stabilita HW: kazdy system na poskodenom HW padne, a navyse apple uz par rokov pouziva bezny hw.
Linux a zlozity + tlaciarne: ja mam opacne skusenosti, len pripojim tlaciaren a o minutu uz tlacim a skenujem, bez akehokolvek nastavovania a stahovania. sam si stiahne potrebne ovladace a nainstaluje.
Na videoedit pouzivam avidemux, prekvapivo chodi v linuxe.

PC vs MAC: postatne je, ci mas zaujem sa naucit nieco nove. najvacsi problem u vacsiny uzivatelov je ten, ze od MacOS, alebo Linuxu ocakavaju rovnake spravanie, ako su zvyknuti vo windows, pricom kazdy OS ma svoju filozofiu, a svoj styl prace. Co sa tyka HW, tam nie je o com, procesory Intel, grafika Nvidia, hdd rovnake ako v inych notasoch. hlinikove som videl aj asusy.

Najlepsie bude, ak si skocis do predajne Apple, a nazivo si osahas pracu s macOS. a uvidis. Kamos robi profesionalne grafiku, a na Mac neda dopustit, ten system sa snazi byt max. uzivatelsky jednoduchy (co ale na druhu stranu je obmedzujuce, ak chces viac preniknut do systemu).
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: MAC vs. PC

Príspevok od používateľa Robio » 09 Máj 2015, 16:40

Zjednodusene...Vsetko co ste tu vymenovali o macbookoch uz maju aj windowsacke stroje za rovnaku cenu.uplne vsetko + navyse vyhody winu.

sa trochu zobudte a neporovnavajte macbook pro za 1500e s 400e plastovym bookom.

meeeee
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: MAC vs. PC

Príspevok od používateľa jmalik93 » 09 Máj 2015, 18:19

Čo sa týka antivírusov a vírusov tak ja nemám ani jedno :D
0

urgot
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 00:05

Re: MAC vs. PC

Príspevok od používateľa urgot » 09 Máj 2015, 21:51

najhorsie je, ked ludia porovnavaju negativne vlastnosti 400€ notebooku s pozitivnymi vlastnostami 2500€..
ano, mac je idealny pre beznych ludi, ktorych nezaujima ako to funguje a ci mozu toto a tamto upravovat, ale aby to islo tak ako ma, user friendly, pekny design (aj ked toto je individualne), pevna konstrukcia, bateria vydrzi dlho atd atd

to ale neznamena ze plno z tychto veci nemaju aj masiny na ktorych je windows
-ked si zoberiete notebook v hodnote ako macbook, tak vydrz na baterku je dost podobna, design je zrazu tiez krajsi, tensi, pevnejsia konstrukcia
-co sa tyka antivirusu, tak uz dlhsiu dobu ziadny nemam, a ziadny virus ma neinfikoval...staci neotvarat kazdu prilohu v emaile/ neklikat na linky ktore neviem kam vedu
-stabilita? uz to nie je win milenium kde to kazdu chvilu mrzlo, padalo atd...jasne, raz za cas mi naskoci BSOD, sam neviem preco, ale nejaku pricinu to bude mat..navyse je to 5 rocny kusok ktory stal tak tretinu z toho co macbook

@chickensk
-inak nechapem co je na windowse zle nastavitelne? zatial som nemal problem s takmer cimkolvek, a s cim ano, tak s tym ci poradil google...a ake otravne bubliny? tie bubliny su rozne upozornenia a varovania ktore maju nejaky vyznam
-hw nestabilne, pocitace padaju??? obcas system padne..ale to aj mac......inak zober si kolko konfiguracii HW musi podporovat MAC OS a kolko WIN
-antivir zere konstatne vykon tak isto ako kazdy iny proces ktory ti vytazuje CPU...takze ano, zere baterku, ale myslim ze v porovnani s obrazovkou a odstatnymi procesmi a aplikaciami je to zanedbatelne cislo
- windows sa sice zvykne obcas zabordelit, ale registre maju na spomalovani minimalny, zanedbatelny podiel a preto by sa vraj ani nemali cistit pomocou ccleanera a podobnych cisticov, lebo to vacsinou narobi viac skody nez uzitku (nie som ziadny specialista, ale tvrdil mi to jeden znamy, ktory sa do windowsov vyzna dost dobre a hlbkovo)

niekedy mi to pride ako ked niekto kritizuje android, pretoze je zasekany, zalagovany a pada....ano, na najlacnejsich cinskych 70€ kusoch...tam to pada a seka jedna radost..ale to neznamena ze je to chyba androidu, ale tvoja, lebo si chcel vela muziky za malo penazi
0

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 35

Re: MAC vs. PC

Príspevok od používateľa ferguson » 10 Máj 2015, 00:05

Neviem co konkretne na tom PC planujes robit, ale podla toho co si povedal by ti stacil book za 500€...
0

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Re: MAC vs. PC

Príspevok od používateľa Axwell » 10 Máj 2015, 01:12

mac ma prestiz, urcena na pracu (nie uplne na vsetko) a zabavu. potom inak to nejde ako mat aj iphone, ipad... Je to dobre je to drahe, je za tie peniaze OK, nemoze to stat menej a nikdy to nebudu booky za par stoviek a to je ako ma byt.

linux a ine unix, bsd systemy, - na vsetkych platformach minimalne vo virtualne moznost ich rozbehat, ale aj ako hlavny OS vyhody/nevyhody su rozne zalezi od pouzivatelov, urcena na vsetko jedine veci kde si treba pomoct inak su hry a specialne SW urcene only windows.

windows - netreba vemi rozoberat, vzhladom k vyvoju predpokladam smerovanie Macu, vsak pozrite si Visual Studio pre MAC s podporou onedlho jazyka Swift. Microsoft chce byt kamarat ci s Apple alebo Linuxom alebo inymi systemami...

co sa tyka HW zariadeni je na trhu tak vela roznych typov HW, ze sa da vyberat a nie je nutne vsade ist po klasike...
0

Používateľov profilový obrázok
Riki
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 11:36

Re: MAC vs. PC

Príspevok od používateľa Riki » 10 Máj 2015, 08:21

Apple je fajn, na tvoje potreby uplne vyhovuje.
Prílohy
quote-design-is-not-just-what-it-looks-like-and-feels-like-design-is-how-it-works-steve-jobs-94813.jpg
0

Napísať odpoveď