Dvojkova Klavesnica

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Darktin

Dvojkova Klavesnica

Príspevok od používateľa Darktin » 30 Dec 2008, 08:37

Dnes ma napadla taka uplne divne vec, som spocital pismena na klavesnici a som zistil ze ich je 26 a prisiel som na myslienku ze by vlastne mohla existovat klavesnica alebo neviem ako by sa to nazvalo len na jednu ruku ktora by sa ovladala dvojkovo a mohol by som za pomoci jednej ruky napisat vsetky pismena...pretoze pat prstov znamena 2 na piatu a to je 32 minus jedna =31 takze este dokonca je rezerva 5 pismen.

Z pisania by sa zrazu stalo umenie nieco ako hranie na hudobnom nastroji skuste si to prestavit by ste si museli zapamatam 32 polozeni prstov.

Ale zase podla mna by to aj islo lebo ked teraz pisete na klavesnici tak tiez to uz ide skoro automaticky.

No a keby ze pouzijeme aj druhu ruku :twisted:

Andrej
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 04 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: GA/BA
Vek: 38

Príspevok od používateľa Andrej » 30 Dec 2008, 08:58

pokrokovy napad.....Co tak ho realizovat??? Azda by to bolo lepsie ako ti co riesili tu virtualnu mys. Minimalne zaujimava konstrukcia by bola....Aj ked verim ze vela ludom (co nedokazu napisat ni zakladne slova v rodnom jazyku) to pride ako utopia. Osobne hram na klavesoch, hadam by som to zvladol. Urcite by to ale bolo uctihodne sa to naucit a vediet aj pouzivat. ale zabudol si na jednu vec. a to na potvrdzovacie tlacitko... cize siesty prst by sa zisiel. koniec koncov, mohlo by to pomoct dakym invalidom azda...
0

Používateľov profilový obrázok
Ado_PO
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 31 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: U Koňarov/Prešov
Vek: 40

Príspevok od používateľa Ado_PO » 30 Dec 2008, 09:15

Niečo také už používajú ťažko zrakovo postihnutí ľudia.
Obrázok
0
RoHS? Hrôza a des.

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daqq » 30 Dec 2008, 11:52

0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Napísať odpoveď