Tesla BM529 - meria IB aj naprázdno

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Tesla BM529 - meria IB aj naprázdno

Príspevok od používateľa Drakoush » 06 Sep 2020, 00:05

Ahojte,

mal som na povale tento skvost, dnes som sa rozhodol ho riadne vyumývať a posunúť ďalej k predaju, nakoľko mám druhý a ani ten nepoužívam. Problém je, že aj pri nepripojenej súčiastke meria IB. Konfigurácia vyzerá tak, že Uce aj Ib sú na nule, zaradené meranie IB, rozsahové prepínače meradla v ľubovoľnej polohe. Po zvýšení Uce letí sa zdvíha ručička meradla - meria tečúci prúd, ktorý ale nemá kadiaľ tiecť.
Moja otázka znie, či sa niekto s niečim podobným už stretol a kde mal závadu. Väčšina cesty je totiž na kombinácii isostaty/prepínače, nakáblované širinu maninu, tak sa mi nechce stopovať zdroj problému, favorizujem nejakú vadu, ktorou tieto skvosty trpia. Ak inak nebude, budem musieť stopovať trasu, ale rád by som sa tomu vyhol, merák sa nepredá ani za 30€ a nemám moc chuť sa v tom vŕtať celé popoludnie.
Narýchlo som skontroloval obvod meradla - OZ a cárachy okolo neho, ale tu je to OK, predpokladám teda niekde chybu na prepínačoch.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesla BM529 - meria IB aj naprázdno

Príspevok od používateľa Drakoush » 06 Sep 2020, 18:39

Vyriešené, môžeme zamknúť.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok