FM Vysielač

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
awen
Power user
Power user
Príspevky: 609
Dátum registrácie: 11 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36

Re: Ploštica

Príspevok od používateľa awen » 05 Feb 2011, 16:09

omber napísal:Zdravim awen dnes som to skontroloval a zapojenie je v poriadku. Skusil som odpojit ten 1uF kondenzator a piskot zmizol. Ale citlivost mikrofonu je skoro nulova. Dalej neviem ako postupovat nevies mi nejako poradit ? :wink:
"Citlivost" mikrofonu je nulova, pretoze odpojenim toho kondezatoru si komplet odpojil NF signal. Ak si po "poťukaní" na plosak nieco pocul v radiu, tak to bolo sposobene vibraciami cievky :)
Takze situacia je taka, ze je rozkmitany NF zosilnovac (prvy tranzistor). Vrat tam ten kondezator, a v ramci experimentovania skus tomu tranzistoru prepojit bazu a kolektor kondezatorom 100-200 pF. Nedavam tomu ale velke nadeje, a asi bude lepsie skusit iny mikrofon. Aky mikrofon si pouzil? Treba tam taky "obycajny" (http://www.sos.sk/?str=371&artnum=11261).
0

omber
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25 Dec 2010, 00:00
Vek: 29

Ploštica

Príspevok od používateľa omber » 05 Feb 2011, 21:18

Mal si zas pravdu ale kondenzator som pouzil 62 pF. Mikrofon som pouzil velmi podobny tomu na sos len je velmi maly pouzivam ho na vsetky plostice ktore som stavlal. Teraz je citlivos plostice dost dobra. Ak by sa vyskytli nejake dalsie pre mna nevysvetlitelne problemy urcite napisem :wink:
Dakujem za dialkové oživenie.
0

Používateľov profilový obrázok
tipek
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: nitra
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tipek » 14 Mar 2011, 13:53

čauko mam taku otazku či to vysielanie a primanie je v kvázi v realnom čase ???

chcem fm vysielač použit ako odposluch do ucha na koncertoch ....

bud linkový výstup z nejakeho efektu alebo nazvučit mikrofon na reprak a z toho chcem vysiet a primat na mp3jke rovno cez sluchatka do ucha ..


čo si o tom myslite???? a čo sa tyka verneho prenosu? frekvenčne pasmo, či by sa to dalo za lacny peniaz aj na gitaru sprvait??? lebo original kvalitne vysielačky sotja 200-300€...... pri odposluchu do ucha by som si nepotrpel a extra kvalitu samozrjeme ale pri gitae by to malo byt lebo by všetky efekty aj zosilovač inak hrali.........

mal by som zaujem kupit nejky fm vysielač keby mal niekto na predaj .. nemusi byt ani v krabičke .....
0

Používateľov profilový obrázok
mikkipp
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1722
Dátum registrácie: 03 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Príspevok od používateľa mikkipp » 14 Mar 2011, 14:42

Ja som včera oživil tento:
http://www.pira.cz/tx1.htm
A pekne sa mi to rozbehlo na prvý šup. Mám jednu DPS navyše - ak chceš tak ti po dohode pošlem poštou.
len upozorňujem, že v rozhlasovom pásme vysielať nesmieš...

Ináč idem tento vysielač navrhnúť do krabičky (možno by ti to pomohlo)...
Viac ale súkromne cez SS - napíš prvý.
0
Súčin krásy a rozumu je konštanta.

alibaba

FM vysilac s dosahem 1km

Príspevok od používateľa alibaba » 07 Apr 2011, 12:51

teda, dival jsem se na na to schematko, ten tistak by mel byt oboustranny, druha strana by mela byt zem, kdyz tam jsou vyleptane civky. To za prve a za druhe, ten dosah 1 km, bych rekl, ze za podminky, kdyz tenhle vysilac bude na sozaru na kopci a prijimac bude hoooodne moc citlivy.

Napísať odpoveď