Čo najjednoduchší downconverter 2,4GHz

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

_petko_
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 03 Máj 2014, 14:56

Čo najjednoduchší downconverter 2,4GHz

Príspevok od používateľa _petko_ » 30 Júl 2015, 20:09

Ahoj. Nevedel by mi niekto poradit co najjednoduchsi downconverter na wifi pasmo? Chcel by som sa pokusit prijimat cez RTL SDR (viem ze to ma priliz uzke pasmo). Napadlo ma pouzit nieco zo stareho wifi routera, akurat ziadny taky nemam :D. Najvacsi problem asi vidim v oscilatore.

! Názov témy upravený z hľadiska nie dobrej čitateľnosti.Prosím píš do názvu poriadne spisovne.Viď pravidlo : "12 ) Dodržiavajte pravidla gramatiky. Používajte interpunkciu. Príspevok píšte tak, aby mal nejakú výpovednú hodnotu a aby bol zrozumiteľne napísaný." Upravil: 1.8.2015 mirosne !
0

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2644
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Co najjdednoduchsi downconverter 2,4GHz

Príspevok od používateľa zawin » 30 Júl 2015, 20:14

Na aliexpress predavaju LNB-cko, http://www.aliexpress.com/item/Hot-sell ... 84334.html
Bez meracej techniky a skusenosti s VF sa do toho ani nepustaj :)
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

_petko_
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 03 Máj 2014, 14:56

Re: Co najjdednoduchsi downconverter 2,4GHz

Príspevok od používateľa _petko_ » 30 Júl 2015, 21:09

Je to vyzva, ale ide aj o tie skusenosti... Keby som chcel nieco kupit tak to mam dost moznosti. Ked niekedy vidim fotky radioamaterov, GHz frekvencie na vyskrabanom plosaku s tonami cinu, tak zase take tazke to nemoze byt (toto nie je na produkciu, uvidim tam nejaky signal a budem stastny..). Tiez by som chcel vyskusat microstrip.
0

_petko_
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 03 Máj 2014, 14:56

Re: Co najjdednoduchsi downconverter 2,4GHz

Príspevok od používateľa _petko_ » 31 Júl 2015, 21:01

Trosku som mal cas, tak som googlil a toto je asi najpoucnejsie co som nasiel (urcite nie najlacnejsie alebo najjednoduchsie). http://www.herbert-dingfelder.de/?page_id=169
A hlavne mi to dodalo odvahu pustit sa do toho. Sice som chcel povodne nieco na sposob zrecyklovania stareho mobilu alebo wifi routra, ale uz som dlho nic nebastlil...
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2902
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo najjednoduhší downconverter 2,4GHz

Príspevok od používateľa zipaj » 01 Aug 2015, 13:58

konvertory alebo oscilátory na GHz pásma nie je problém postaviť, ale je obrovský problém ich naladiť a stabilizovať. Bez kvalitnej meracej techniky je to vždy iba pokus a omyl.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
alexandr
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 08 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo najjednoduchší downconverter 2,4GHz

Príspevok od používateľa alexandr » 02 Aug 2015, 12:49

Ak to má byť použiteľné, treba to teplotne stabilizovať - minimálne zavreť do polystyrénu.
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2902
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo najjednoduchší downconverter 2,4GHz

Príspevok od používateľa zipaj » 02 Aug 2015, 14:07

Uzavretie do polystyrénu nepomôže, rieši sa to tepelnou kompenzáciou (hlavne vyskladaním kondenzátorov s rôznym tepelným súčiniteľom), ale na 2,4GHz neviem či bude veľa priestoru na skladanie kapacity.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
alexandr
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 08 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo najjednoduchší downconverter 2,4GHz

Príspevok od používateľa alexandr » 02 Aug 2015, 17:29

Presne ako píšeš - tam sa to rieši uzavretím do tepelne izolovaného obalu a nechá sa tam kúriť
najjednoduchšie nejaký tranzistor - ktorý je to schopný ohriať len na určitú teplotu , ktorá ďalej
nestúpa ...teda je to jednoduchšie ako termostatovanie . Takto to aspoň riešili chalani na oscilátore pre 3 cm.
0

_petko_
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 03 Máj 2014, 14:56

Re: Čo najjednoduchší downconverter 2,4GHz

Príspevok od používateľa _petko_ » 05 Aug 2015, 21:18

No zase to nekomplikujte. Ja sa tam fakt chcem iba "pozriet" a nejdem robiť žiadne "military grade" zariadenie.. Zatial som skúšal harmonické z 10MHz taktu (anténu som priložil k nožicke) a ešte okolo 1GHz tam bolo niečo vidieť. Samozrejme, že slabúčko, iba vďaka priemerovaniu, ale celkom milo ma to prekvapilo. Z 2 dôvodov - 1.že tam ešte bola tá harmonická a 2.že sa dá použiť tento dvbt prijímač za 10$ ako jednoduchý frekvenčný analyzér od 40MHz do viac ako 1GHz (ale zázraky čakať nemožno..).
0

Napísať odpoveď