Diaľkové ovládanie elektrických dvierok

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

Skoki8
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 22 Okt 2011, 21:23

Diaľkové ovládanie elektrických dvierok

Príspevok od používateľa Skoki8 » 01 Okt 2015, 22:40

ahojte, už dlhše hladám možnosti ovládania dvierok na skrinke. V kuchyni budem mať jednu skrinku, ktorá bude ovládaná elektrickým výsuvom BLUM servo drive http://www.blum.com/sk/sk/01/60/20/10/
Jedná sa o mechanizmus, ktorý otvára skrinku tak, že sa na nu zatlačí /tá stlačí mikrospínač/ a následne sa skrinka otvorí. Zatvorenie sa robí tak, že sa mikrospínač stlačí. Tento spínač je bezdrátový. Na nete som našiel, že pracuje wirelles na frekvencii 2,4ghz. Skrinku by som chcel ovládať tak, aby som sa samotných dvierok nemusel vôbec chytať a teda niekde budem mať mikrospínač, ktorý by som spojil s nejakým vysielačom, ktorý pracuje na frekvencii 2,4ghz a ten by vydal signál do hlavnej jednotky aby otvoril skrinku. Otázka znie, či to môže byť akýkoľvek vysielač s frekvenciou 2,4ghz /napr pc myš, alebo ovládač na led pásiky.../ alebo je tam ešte niečo dôležité čo musí daný vysielač signálu mať. Ďakujem
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 12 Dec 2015, 17:16, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Doplnenie interpunkcie v názve

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4343
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: dialkové ovládanie elektrických dvierok

Príspevok od používateľa misocko » 02 Okt 2015, 10:16

je tam nieco dolezite a to nejaka informacia ktora sa prenasa na tej frekvencii 2,4GHz. kazde zariadenie (dokonca aj dany spinac, kus od kusu) moze vysielat nejaku inu informaciu, je dolezite ci prijimac dokaze prijat tuto informaciu , ci dokonca dokaze prijimat rozne informacie pre ten isty vysledok - sparovanie zariadenia. cize urcite to nieje len tak ze nakmitas 2,4GHz sinus a bude to ficat.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6236
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: dialkové ovládanie elektrických dvierok

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 02 Okt 2015, 10:39

ten prenos bude na 100% sifrovany, takze musis zistit sifrovaci algoritmus, modulacia, a samotne data, ktore sa prenasaju. Neda sa k tomu dokupit a sparovat viac tych mikrospinacov?
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

skromny
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 685
Dátum registrácie: 16 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: ...aj Bratislava

Re: dialkové ovládanie elektrických dvierok

Príspevok od používateľa skromny » 02 Okt 2015, 11:26

Mne sa zda ze samotne otvaranie je spustane spinacom v serve samotnom. Spominany bezdrotovy mikrospinac je ako volitelne prislusenstvo (napriklad pre vysoke skrinky/chladnicky - pre umiestnenie do stredu, nielen hore/dole)

- pozri brozuru na stranke blum-u - http://d1.blum.com/BEC003/sdflex0001-ep ... of_$v2.pdf - je tam aj popis, aj navod na montaz/ozivenie

Kód: Vybrať všetko

Prídavné príslušenstvo pre chladničky a mrazničky na zväčšenie spúšťacej oblasti
Vypínač SERVO-DRIVE - 21P5020
Bezdrôtový prijímač - Z10C5007
0

Skoki
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: Senec
Vek: 39

Re: dialkové ovládanie elektrických dvierok

Príspevok od používateľa Skoki » 02 Okt 2015, 19:41

iba system servo drive flex je ovládaný cez samotný mechanizus a tlačitko je doplnkové. Ale ja chcem servo drive na ovládanie výklopu vrchnej skrinky a tam je to ovládané cez tlačítko. Skúsim kúpiť to tlačítko a pozrieť to. Mne totiž ide o to, že chcem to servo ovládať cez tento spínač http://ledpas.sk/649-dotykovy-senzor-tds01.html ktorý bude schovaný pod doskou vedla skrinky. A keď sa chytím dosky na danom mieste, kde bude ten spínač by sa mala otvoriť skrinka.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok