Bezdrátová sluchátka

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

poutnik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 24 Mar 2013, 11:36

Bezdrátová sluchátka

Príspevok od používateľa poutnik » 04 Jún 2015, 08:20

Ahoj. Koupil jsem si Sennheiser TR120 II. Chtěl jsem to na satelit na angličtinu, ale ono to nefunguje při zapojení do audiovýstupů chinch sat přijímače, jde to pouze na sluchátkový výstup z TV, což je mi k prdu. Ale stalo se mi, že jsem měl vysílací stanici sluchátek odpojenu a na ladícím knoflíku přijímací frekvence sluchátek jsem přímo naladil zvuk z TV. Nevěděli byste z které části telky jsem mohl ten zvuk chytit? Dík.
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4786
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Bezdrátová sluchátka

Príspevok od používateľa platon.rado » 04 Jún 2015, 08:56

So satelitu ti to musí fungovať.Ak aj s CD.Do základne zapojíš linkový výstup so satelitu,cd,dvd,....Potom už len spojíš základňu so sluchátkami.Mal som podobné doma.Išli s domu za 10 min.Ten šum je u mne neznesiteľný.U týchto neviem...

Slúchadlá sa so základňou spájajú cez FM pásmo.A v dnešnej dome je vo vzduchu neskutočný bordel.Takže TV si mohol chytať.Ktorá súčiastka to má na starosťi neviem ...nie som TV technik...Možno nejaký oscilátor... :)
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Bezdrátová sluchátka

Príspevok od používateľa muziker » 04 Jún 2015, 10:34

V určitých situáciách pri dnes rôznom rušení v pásme FM by snáď bol na nenáročné aplikácie (napr. ako tá spomenutá angličtina) vhodnejší starší systém s prenosom cez IR aj keď bude dosah určite kratší (do nejakých 8-9m) a len na priamu viditeľnosť (cez stenu to nefunguje). Kladom bezdrôtových slúchadiel je len to, že neprekáža prívodný kábel a tým sa neobmedzuje pohyb a činnosť užívateľa v pásme ich dosahu. Inak u nich nevidím žiadnu výhodu.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 42

Re: Bezdrátová sluchátka

Príspevok od používateľa datam » 08 Jún 2015, 16:30

Neviem čo je to FM pásmo ale možno to niekto kto vie vysvetlí a niečomu sa priučím. FM je druh modulácie a nie pásma. Dokonca aj to ľudové FM rádio je len laicky skrátené VKV FM čo už je trochu presnejšie. Ale k veci.

To že to nejde z prehrávača je dané pre to že ten vysielač má pomerne hluché audio IN. Je to pre to že je to pôvodne určené pre pripojenie na výstup slúchadiel kde je "laicky" silnejší signál. Výstup z DVD nie je určený na priame pripojenie reproduktorov alebo slúchadiel tak tam nie je dostatošne "silný" signál. Možno by sa dal ten vysielač upraviť nejaký napätový delič na vstupe ale možno aj nie.

To že si naladil nejakú zvukovú stopu priamo na slúchadlách je možné. Ak pracujú dajme tomu v pásme UHF 433MHz tak si to mohol čapnúť od nejakého suseda. Druhá možnosť je ak máš doma káblovku (nie DVB-C) ale ešte ak tam vysiela klasický analog. Pri káblovke sa nejako moc neriešia vyhradené pásma a je to pribežné cez celé pásmo (bez dier) tak sa ľahko môže stať že si naladil zvukovú frekvenciu nejakého analog kanála v káblovke. Konkrétne kanál S37 je 431MHz a zvuk je o niečo vyššie. Ak tam má dosah prijímač tak to samozrejme počuješ. Mne napríklad doma robil problém kanál S33. Pomenil som doma všetko ale nakoniec to ešte išlo od susedov. Jediné štastie bolo to že káblovka naštastie tento kanál prestala požívať tak už je pokoj.
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4786
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Bezdrátová sluchátka

Príspevok od používateľa platon.rado » 08 Jún 2015, 16:51

Všetci vieme o čom som písal/fm pásmo/.Tak sa tu nejebkajme na slovíčkach.A bezdrôtové slúchadlá môžeš zapojiť aj na CD výstup alebo hocijaký linkový.Pôjde to!!!!!!!!!!!!!! Sony aspoň chodili super...mal pribalený kábel cinch-cinch.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Napísať odpoveď