Pasmova priepusť

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
UnReSt
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 25 Okt 2006, 00:00
Bydlisko: Košice - zapad
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Pasmova priepusť

Príspevok od používateľa UnReSt » 09 Sep 2007, 13:11

Čaute, ako by mala vyzerať pasmova priepusť na vystupe pre tento vysielač http://www.svetelektro.com/clanky/fm-vy ... -m-92.html ? Aby mi sa mi to tak nerušilo.
0
Katedra elektroniky a multimediálnych telekomunikácií
Fakulta elektrotechniky a informatiky
Technická univerzita v Košiciach
http://www.unrestwebsite.ic.cz

Používateľov profilový obrázok
servisman
Power user
Power user
Príspevky: 1763
Dátum registrácie: 15 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: skoro PN

Príspevok od používateľa servisman » 09 Sep 2007, 20:41

Tá priepusť Ti zhltne skoro všetok výkon, ktorý je aj tak malý. A na Tvojom mieste by som sa s tým vôbec nezaoberal, vysielať v rozhlasovom pásme :!:
0
Nič sa nedeje náhodne!

Používateľov profilový obrázok
alexandr
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 08 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa alexandr » 16 Sep 2007, 17:29

Ona tá pásmová priepusť by ani tak nezhltla všetok signál , ale mala by ho o čosi ,,zosilniť ". Ona vlastne potlačí produkciu tých nežiadúcich zložiek , čím dosiahneme lepšiu účinnosť na pracovnej frekvencii, samozrejme, za predpokladu, že je správne navrhnutá a naladená.....V bežnom VKV pásme by som to samozrejme nepoužíval, na to kde, sa to môže, si treba pozrieť stránky TUSR(telekomunikačný úrad SR)
0

Používateľov profilový obrázok
servisman
Power user
Power user
Príspevky: 1763
Dátum registrácie: 15 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: skoro PN

Príspevok od používateľa servisman » 16 Sep 2007, 19:06

To by však nesmela mať žiadny útlm a keďže má útlm, nemôže signál zosilniť. :roll:
0
Nič sa nedeje náhodne!

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1744
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa pablox » 16 Sep 2007, 19:59

Nebudem tu nikoho nabadat na piratenie, ale ak chces lepsi vysielac ktory nerusi, postav si daky z pira.cz, tam mas aj filtre vyssich harmonickych.
Tieto jednoduche "vysielace" su obycajne rusiace sumitka, jeden som si raz postavil a dal sa naladit na ktorejkolvek frekvencii na FM VKV a este mozno aj inde. Zase ked som robil vysielac s elektornkou, ten tiez isial na SV, DV, KV...hroooza, odvtedy na to kaslem.
0

Používateľov profilový obrázok
alexandr
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 08 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa alexandr » 22 Sep 2007, 10:39

Ako som písal , nejde o zosilnenie v zmysle pridanie zisku, ale tak ako v hudbe nemá struna naladená na 1khz len a výhradne tento tón a žiaden iný, obsahuje aj vyšíe a nišie harmonické zložky, tak aj to, čím budíme ten zosilňovač nieje spektrálny zázrak , ale skôr hrable ku kraju sa zmenšujúcimi zubami,tak potlačením dosiahneme na pracovnej, žiadanej frekvencii väčšej účinnosti, ako v prípade, že musí zosilňovať aj všeličo iné , ako to, čo chceme práve mi zosilniť. Bohužial som si to vyskúšal na vlastnej koži , a je to pravda .
0

Napísať odpoveď