identifikacia schemy

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

jakubv
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 15 Júl 2013, 18:40
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

identifikacia schemy

Príspevok od používateľa jakubv » 04 Apr 2016, 18:34

čaute, viete mi poradiť, čo je to za zariadenie na tejto schéme?

Obrázok
0
žiadna nová fráza: všetko sa dá, len treba chcieť a najlepšie vedieť

Používateľov profilový obrázok
antiq
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 4

Re: identifikacia schemy

Príspevok od používateľa antiq » 04 Apr 2016, 18:59

Docent Galajda z Vás musí mať radosť....

ftp://ftp.kemt.fei.tuke.sk/NavrhovePros ... 015-16.pdf

Vie aspoň jeden z ročníka, čo na tom predmete robíte, keď už ako tretí v poradí sa pýtaš, čo za obvod si to dostal?
0

jakubv
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 15 Júl 2013, 18:40
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: identifikacia schemy

Príspevok od používateľa jakubv » 04 Apr 2016, 19:14

tak by som sa mohol aspoň opýtať, či je to prúdové zrkadlo, a nejde mi do hlavy to zapojenie zdroja DC napatia a AC napatia
0
žiadna nová fráza: všetko sa dá, len treba chcieť a najlepšie vedieť

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: identifikacia schemy

Príspevok od používateľa hpeter » 04 Apr 2016, 19:55

Anciáša, další :lol: aspon keby ste postli prveho aprila. Vyzera to ako long tailed pair, s extra k*rvitkami na zlepsenie linearity. :mrgreen:
V praxi som sa s takym este nestretol. Ac zdroj podoprety DC, aby obvod mal spravny bias -prac.bod.. Ma to vplyv na cely obvod samozrejme. Zrkadlo vyzera uplne inac
0

jakubv
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 15 Júl 2013, 18:40
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: identifikacia schemy

Príspevok od používateľa jakubv » 04 Apr 2016, 20:18

trocha slušnosti, človek len prosí o radu... ale ďakujem za objasnenie
0
žiadna nová fráza: všetko sa dá, len treba chcieť a najlepšie vedieť

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: identifikacia schemy

Príspevok od používateľa djwiktor » 04 Apr 2016, 20:41

Zasa budem zly a maximalne OT ale tieto rady o pomoc sa tu mnozia ako huby po dazdi vzdy, ked ide nejaka bakalarka, semstralka, alebo maturity.. Sa mi chce :vom: ked vidim co je dnes na skolach. Cele mesiace to sedi na prdeli a nic nerobite, nic vas nezaujima, iba cakate co kto vam hotove da az pred nos. Otras. Vyhovorky typu take nam neukazali neobstoja - je tu vela ludi s titulom, co si ho zasluzili za to, ze makali a myslim si ze mi daju za pravdu.

Ak admin chce, prosim, zmaz komentar.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

jakubv
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 15 Júl 2013, 18:40
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: identifikacia schemy

Príspevok od používateľa jakubv » 04 Apr 2016, 20:56

ale nie každý sedí na prdeli a nič nerobí, len toto som chcel
0
žiadna nová fráza: všetko sa dá, len treba chcieť a najlepšie vedieť

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: identifikacia schemy

Príspevok od používateľa hpeter » 04 Apr 2016, 22:44

djwiktor napísal: Sa mi chce :vom: ked vidim co je dnes na skolach. Cele mesiace to sedi na prdeli a nic nerobite, nic vas nezaujima, iba cakate co kto vam hotove da az pred nos.
Ked to tak zhodnotim z mojho pohladu, tak skola temer nulova pridana hodnota. Boli aj situacie, kedy zazneli cudne veci pri tabuli, nie z ust studenta.. Keby som sa sam nevzdelaval, tak som uplne dole.
Tym padom nie je mi jasny dovod nekonecneho strajkovania ucitelov. Ake peniaze by chceli? Sak furt prazdninuju s deckami. To potom v tejto banan republike ma pravo strajkovat kazdy. Z ich strany by som cakal ze ludi aj konecne nieco UZITOCNE naucia; a nech potom pytaju vyssi plat. Ucit technologie z 85-teho, nema dneska zmysel. Sa stavim, ze niektore knihy aj dnes este su v obehu. :rolleyes:
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: identifikacia schemy

Príspevok od používateľa breta1 » 04 Apr 2016, 22:52

DC zdroj Vin/2 má špatně zakreslenou polaritu.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4421
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: identifikacia schemy

Príspevok od používateľa romiadam » 04 Apr 2016, 23:57

Cele skolstvo na slovensku je "zhnile" a bude to este horsie. Slovenske statne skolstvo bude generovat pokadnikov do TESCO, LIDL, Kaufland a inych podobnych obchodov.
Vlada neda peniazky na poriadnu spravnu reformu skolstva. Tak skolstvo produkuje ucitelov, ktory sice mozno aj nieco vedia, no nevedia to studentovi odovzdat. Ucenie typu zapiseme celu tabulu, opiste si to a doma doucte, tak to je presne o tomto. Student sa strati v problematike na zaciatku. Potom na to vsetko navazuje, uz je z toho cely jelen, tak len tam na tych hodinach presedi a ked idu maturity/diplomvka tak je pruser.
Na druhej strane student ktoreho to nebavi a nevie ani co je to dioda, by tam nemal co robit. Na tej strednej mu tu maturitu este ako tak dat, Aj tak skonci v kauflande za pokladnou, no diplom uz vobec nie. Nech ide do LIDLa za pokladnu.
Ono je to tazke povedat ci je chyba v studentovi alebo v ucitelovi. Niekedy je to student, inokedy ucitel a inokedy zase obaja.
Pisem z zvlastnej skusenosti. Na strednej sme mali ucitela nemciny, ktory bol vojensky ucitel nemciny. On preniesol vojenky system vyucby aj na nas. Ledva som pretackal so stvorkou. Vo mne vyvolal taky odpor k nemcine, ze dodnes mi beha mraz po chrbte z nemciny. Na tych hodinach nemciny uz len to chybalo aby nam ulohy daval ako denny rozkaz. Skratka to bol zly ucitel, on sice vedel perfektne po nemecky, no nevedel sa ma ucit. On nemal robit ucitela.
A je mi luto dodnes, ze sa vo mne k nemcine vytvoril odpor.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: identifikacia schemy

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 05 Apr 2016, 07:04

Ja momentalne studujem ale keby som sa tomu aj doma nevenoval tak by som mohol po skole ist za tu pokladnu. Silnoprud nas ucia slaboprudarske profesorky a ked sa ich spytam trebars ze preco je prudovy chranic 30mA ked bezpecnych je 10mA tak mi povie ze co ona s tym ma ona je slaboprudarka. Majster na praxi nam husti do hlavy ze instalacie sa tahaju po jednej zile a nie kablami J a O. Uz len za toto som sa s nim pohadal a som raz aj odisiel z praxe. A najsmutnejsie je ked si musite nosit vlastne veci do skoly lebo tam su 2 meraky a s tym ostatnym sa neda robit.
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: identifikacia schemy

Príspevok od používateľa juraj77 » 05 Apr 2016, 10:28

Takých učitelov je treba poslať do PIXX ASAP..... Ja som ich mal tiež na strednej zopár
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: identifikacia schemy

Príspevok od používateľa alidedko » 05 Apr 2016, 10:33

Offtopic, gentlemani, offtopic.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok