Problem so SGTC

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Problem so SGTC

Príspevok od používateľa medved » 06 Jan 2010, 12:38

Čaute mam tu taky vätši problem so SGTC doteraz šiel v pohode až nato ze som musel každych 10s čistit iskrisko bo sa opaľovalo ked som spravil poriadne iskrisko s Cu trubiek tak išiel super lenze mi začali liezť vyboje po sekundary co som si najprv nevšimol keďže som pozeral na tie polmetrove vyboje a nie na sekundar všimol som si ich až na videu keď som si pozeral jednotlive snimky a ako vidno na fotkach len v urcitej vyske a keď som potom prezrel sekundar lak bol v poriadku až na par miestach male dierky inak nič a keď som ho na druhy deň zapol tak sa mi sneho po chvili začalo dymiť a možem ho vihodiť. Neviete čim to je ?

Fotky
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... 56fd2b27a2
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... f48fc69d8d

Sekundar:
Priemer cievky - 6,3 cm
Výška cievky - 38,5 cm
Priemer drôtu - 0,15 mm
Počet z. - cca 2400

Napajanie 2 MOTy
0

Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Svetelektro LUCKER
Svetelektro LUCKER
Príspevky: 1379
Dátum registrácie: 23 Júl 2007, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa iwo1222 » 06 Jan 2010, 12:45

mohol ti skocit vyboj z toroidu do casti vinutia kde prepalil izolaciu a potom to uz islo same do neba
0
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

VW Golf mk2 37kW - moje nove vozitko

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa medved » 06 Jan 2010, 12:51

myslim ze neskocil to by som si vsimol a lenze ono mi to iskrilo na sekundary dookola v tej vyske a nie na jednom mieste akurat na tejto strane najviac a tuna sa aj prepalil. A vyboj skakal obcas do primaru (do ochranneho drotu nad nim) a do sekundaru nie.
0

Používateľov profilový obrázok
mmt
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: 08 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mmt » 06 Jan 2010, 13:52

viem co sa stalo, vyboje ti zacali prerazat do vnutra sekundaru, teraz tam su zhoreniny z PVC a castocky uhlika ktory je vodivy tak ti vyboje idu dovnutra a palia ruru, preto to cadi, musis si to vycistit, nejakou drotenou kefou najlepsie, brusnym papierom, a dako zaizolovat, aby sa to neopakovalo, ja som to spravil tak ze som do rury napchal kuchinsky obrus,, :wink: sekundar potom este raz poriadne nalakuj, a iskrisko mozes vyrobit z lepsieho materialu, napr. elektrody z wolframu :wink:
Sekundar, by sa dal mozna zachranit, skus odstranit poskodene vinutia, a potom prepoit.
ps: krasne vyboje, cim to napajas?
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa medved » 07 Jan 2010, 17:09

cize mi vyboje zacali skakat v trubke ? hmm bo mne skakali po vinuti a az potom to zacalo dymit no teraz nesom doma potom pozriem do trubky ze ci iskrilo vo vnutri a napisem este som nepocul o tom. A ak to je tento problem tak do sekundaru napcham handru a uz nebude iskrit ? Napajam ho 2 MOTmi obmedzeny prud je MOTom na primare so skratnutym sekundarom a este 40W tlumivky a blokovacie kondiky na sekundary. A skade mam zohnat wolframove elektrody :D co tie pol cm hrube Cu trubky nestacia ?:D tu su este fotky
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... e4b4d952ab
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa medved » 08 Jan 2010, 14:54

no tak som pozeral na ten sekundar ale vo vnutri nic neiskrilo trubka je zvnutra v poriadku iba po vinuti iskrilo a potom prepalilo lak.
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 08 Jan 2010, 15:17

Ten sekundár je docela naprd, máš tam veľkú koncentráciu napätia na malom počte závitou presne tam kde to prerazilo....

Myslím že by stačilo ak by si ten MOT tlmil...a namotal nový sekundár.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa medved » 09 Jan 2010, 17:33

lenze ja som MOTy tlmil na primarnej casti som mal MOT ako tlmivku a na sekundarnej 6x 40W tlumivky to som uz pisal. zeby to nestacilo ? :?
A nemoze to byt silnou vezbou ? http://rayer.ic.cz/teslatr/minitc.htm jemu robilo to iste ale mal valcovy primar a ked ho prerobil na plochy tak uz mu po vinuti neiskrilo.
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa medved » 11 Jan 2010, 14:28

Asi viem cim to je podla mna to bude tym ze je silna vezba a preto mi lozia iskri po sekundari. Primar mam sice konicky ale medzi zavitmi nieje ziadna medzera no to zistim primar uz mam prerobeny tiez konicky ale som ho viac roztiahol a sekundar som sa pokusil opravit co bolo spalene som odvinul vicistil a namotal naspet nejak sa mi to podarilo prispajkovat este ho poriadne nalakujem a cez vikend ho viladim. Tak dufam ze uz pojde :)
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa medved » 13 Jan 2010, 13:49

No tak teslak uz prerobeny vyladeny a ide v pohode bez lozenia vybojov po vinuti. Sekundar sa podarilo opravit. Primar som len roztiahol a medzi zavitmi pol cm medzera.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok