VTTC

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

VTTC

Príspevok od používateľa medved » 08 Júl 2010, 07:34

Caute mam tu taky zaujimavy problem s teslakom. Vcera som ho dokoncil, ale sprava sa divne. Je to presne toto zapojenie http://www.experimenty.kvalitne.cz/inde ... nka=vttc_3 tento teslak som uz davnejsie spravil mal som ho len tak zapojene na stole na vrabcie hnizdo a fungoval bezproblemou, casom som ho rozobral a lezal napol rozobraty na skrini. Teraz som sa rozhodol ze si ho zas spravim ale dam 2x 6P45S paralelne a pridam audiomodulaciu. Tentokrat som suciastky "pekne poukladal na dosku" cize uz to nebolo tak hrozne zbastlene ako minule :D suciastky vsetko som pouzil presne tie iste ako minule, ten isty sekundar, primar proste vsetko len som spravil novy plosak na 2 elky. Ked som ho zapol prva vec co ma dost prekvapila ze sa nerozkmital a musel som prehodit flyback, co mi bolo divne pretoze to mam rovnako zapojene ako minule ale teraz som musel dat naopak flyback ? OK tak uz teslak fungoval ale dalsia zaujimavot ze nedal viac ako 3cm a ked som sa ho snazil viladit tak marne akosi to neslo (skusal som kapacity od 1-6nF) a pritom viem ze stymto primarom a sekundarom ma byt kondik 2,6nF lebo tento teslak som uz postaveny mal ale teraz sa neda vyladit a brutalne velke spicky su mi az strelil blokovaci kondik co sa mi pri takom slabom VTTC este nestalo. Moze to byt sposobene tym ze su inac poukladane suciastky a nejak to blbo kmita alebo nieco take ?

Ked som pomaly zvisoval napätie tak ako iskri pomali zosilovali tak nahle nejak zoslably a boli "ine". Potom mi strelil ten blokovaci kondik prave ked sa zmenili tie iskri. Elky som skusal 2x PL509 a 6P45S taze zlou lampu to nieje a myslim ze sa jej to nepacilo anoda necervenala ale sa mi zda ze konstrukcia viac pukala od tepla ako inokedy.

Jediny rozdiel je v poukladani suciastok inak su presne tie iste, teslak funguje - iskri, ale predsa je nieco nedobre, ale nechapem preco. Ma niekto nejake napady a vie niekto preco teraz som musel otocit flyback aj ked je zapojenie take iste ako predtym ?
0

sarisHD
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 03 Mar 2009, 00:00

Príspevok od používateľa sarisHD » 08 Júl 2010, 09:29

hovorím ani mne nič nešlo to sú zlí duchovia VTTC :lol: :lol: :cry:
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa medved » 08 Júl 2010, 09:31

:lol:
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa medved » 10 Júl 2010, 10:19

Zahada vyriesena problem bol tam, kde som ho ani nehladal v MOTe. Musela sa roztavit izolacia na sekundari a sa vyskratovali zavity a napätie sa znizilo a zvysil sa prud preto to robilo problemi a neslo to ako malo :D
0

Napísať odpoveď