Magnetron

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Magnetron

Príspevok od používateľa medved » 06 Apr 2011, 21:15

Caute, mal by som par otazok takze...

1. Ak by som mal 2 rovnake magnetrony a pustil ich na plny vykon (cca tych 800W) a s oboma vyziaril mikrovlny do toho isteho uzavreteho priestoru, robilo by to nejake problemy ? Nebute to nejaky vadit mohol by som to takto zapojit ?

2. Ak by som mal dajme tomu tie dva magnetrony na plny vykon alebo iba jeden pusteny na 200% vykonu (spravim dalsi nasobic s MOTom na dalsiu polvlnu) a pustil to do uzatvoreneho priestoru, ktory by bol o nieco väcsi ako priestor v mikrovlnke aby bolo dostatok priestoru na vyziarenie mikrovln a jednak aby sa neroztavil plech alebo nezhorel magnetron. Este by som pocas experimentov mal pohar s vodou aby malo co pohlcovat mikrovlny (mozno nebude treba na tych niekolko sekund). A otazka ak tam dam sietku s telkaca aby som to mohol pozorovat tak neroztavi sa pri takom vykone mozem tu sietku pri takom vykone bezpecne pouzit ? Napr. ak by som do krabice od PC zdroja pustil 800W tak bud sa roztavia plechy alebo zhori magnetron (aspon tak tvrdil Danyk)

3. Alebo staci mat stale pri pokusoch pohar s vodou aby tam bolo nejake stratove dielektrikum a pohlcovalo mikrovlny a tympadom by som tu sietku mohol v pohode pouzit iba v pripade ak by som tam ziadne stratove dielektroum nemal tak by mohol byt problem s pretazovanim magnetronu a jeho zhoretim alebo roztavenim sietky ?
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 06 Apr 2011, 21:28

Vzhladom na charakter otazok v zaujme zchovania vlastneho zdravia NA MAGNETRON NESIAHAJ!
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa medved » 06 Apr 2011, 21:33

Uz neskoro uz sa stalo :D ale to len s jednym pri 800W to neni problem len teraz ma napadol taky blaznivejsi napad :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
lisiak
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: nová baňa
Vek: 33

Príspevok od používateľa lisiak » 06 Apr 2011, 21:46

magnetron vyrába vysokofrekvenčné elektromagnetické vlnenie a keď daš dva aby si dosiahol vačší výkon tak to nefunguje, skúšal som tak zohriať vodu že či to bude rýchlejšie ale nie, lebo VF sa navzájom rušili a trvalo to 4x dlhšie ako s jedným. takže to je problém.
0

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 06 Apr 2011, 22:24

Tie dva magnetrony by museli byť v spoločnej rezonancií. Teda rovnaká f a rovnaká fáza. A to dvoma oddelenými obvodmi nedosiahneš. Každý kondenzátor,MOT aj magnetron je málinko odlišný(výrobná odchýlka).
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa medved » 06 Apr 2011, 22:55

aha jasne takze dva magnetrony nepripadaju do uvahy jedine jeden na 200% co neni bohvieco pre magnetron, ale tak jeden mozno obetujem na pokusy... uvidim co vydrzi :lol:
0

Napísať odpoveď