lcd zdroj

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

lcd zdroj

Príspevok od používateľa jmalik93 » 17 Sep 2011, 16:38

Zdravím , mám pokazený zdroj z LCD monitoru , v kábloch ktoré idú zo zdroja nieje žiaden prúd , skúšal som vymeniť elektrolitycké kondenzatory ale nepomohlo , vie mi niekto poradiť ako ho opraviť , čo vymeniť ?

Vďaka
Prílohy
zdroj.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jenda23 » 17 Sep 2011, 16:56

Poměř tranzistory, hlavně ten výkonovej a usměrňovací diody, jelikož nevidim švába co to řídí tak bude asi spodek plnej SMD
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

zdenko4017
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 546
Dátum registrácie: 28 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: lcd zdroj

Príspevok od používateľa zdenko4017 » 03 Okt 2011, 19:38

ak dobre vidím je tam drôt, ktorým sa zrejme zapína ten zdroj. Výstup označený ako ON/OFF ... Pred nedávnom som tiež opravoval podobný zdroj. Boli prerazené tranzistory v invertore. Oba. Premeraj to a keď tak odfoť to aj zo spodnej strany.
0

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: lcd zdroj

Príspevok od používateľa jmalik93 » 07 Okt 2011, 21:21

A ako zapnem zdroj ??
0

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: lcd zdroj

Príspevok od používateľa cs001 » 09 Okt 2011, 23:29

jmalik93 napísal:A ako zapnem zdroj ??
Zdroj sa zapne zapojenim snury do siete 230V, musis (pri funkcnom zdroji) namerat jednosmerne napätie na konektori vpravo hore medzi GND A POWER (5, 12-16V je to individualne, zalezi od typu displeja)
Signalom ON/OFF sa zapina invertor pre napajanie podsvietenia, sucasne signal Brightness riadi jas displeja. oba signaly generuje procesor na druhej doske.
Vhodnymi napätovymi urovnami (na ON/OFF a Brightness) sa da odskusat funkcnost invertora a podsvietenia aj bez druhej dosky a pripojenia k PC.
Inveror by sa nemal zapinat bez pripojenych CCFL trubic (hoci obvody invertorov maju proti tomu ochranu)...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

parky
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: Dobšiná
Vek: 34

Re: lcd zdroj

Príspevok od používateľa parky » 22 Nov 2011, 20:58

Zdravim tak skus si pomerat napätia od zaciatku od pojistky cez odrusovacie filtre, usmernenie a filter. Na filtracnom kondiku (to je ten velky) by si mal namerat napätie okolo 300V, zmeraj si ci mas napätie na vstupe vykonoveho tranzistoru, pokial mas k dispozicii osciloskop tak si zmeraj ci ti pulzuje PWM regulator ktori riadi ten vykonovy tranzistor dalej ci mas za trafom napätie a tak dalej .. samozrejme si najprv zmeraj usmernovacie diody a tranzistor. Este si poprezeraj spoje lebo na tychto zrojoch som sa streto s dost vela studenakmi.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok