ZVS Flyback a spinanie

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Milospr
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 16 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Vek: 26

ZVS Flyback a spinanie

Príspevok od používateľa Milospr » 07 Máj 2012, 14:59

kamarát má ohradu pre dobytok a chce do nej zaviesť elektrický prúd. plánuje to napájať autobatériou 12V. ide o to, že tá baterka by určite nevydržala dlho, tak to chceme spraviť tak, žeby to spínalo povedzme každú sekundu a čas zopnutia by bol minimálny. v čase vypnutia by to nemalo takmer žiadnu spotrebu. ako by ste to riešili? napadá ma 555 alebo nejaký procák a zopínať to napájanie budiča nejakým výkonovým tranzistorom, no myslím že by ten odber stále nebol malý. poradíte mi niečo? diki
0
programujem AVR, pište SS

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: ZVS Flyback a spinanie

Príspevok od používateľa medved » 08 Máj 2012, 11:15

ZVS na prazdno a este pri 12V nema velky odber, by som ti aj zmeral no len dam dokopy ten napoli rozobrany ZVS driver :lol: idealne by bolo nabijat VN trafom kondik niekolko nF na 10-15kV. Na prerusovanie ZVS by stacila uplne NE555 a vykonovy tranzistor... ZVS ma totiz velky odber len pri natahovany obluku a cim vacsi obluk tym vacsi odber no v priamom skrate je odber minimalny alebo na kondiku atd...
Dalsia vec, ze ten kondik na vystup aj budes musiet dat aby skocila len iskra a nenatiahol sa obluk a nepopalilo....
0

Používateľov profilový obrázok
JanoL
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 797
Dátum registrácie: 19 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Vek: 25

Re: ZVS Flyback a spinanie

Príspevok od používateľa JanoL » 18 Máj 2012, 21:14

milos ale ved mu tam dame zapalovaciu cievku a rozmyslal som nad klopnym obvodom ale neviem ci by to fungovalo
0

Používateľov profilový obrázok
JanoL
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 797
Dátum registrácie: 19 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Vek: 25

Re: ZVS Flyback a spinanie

Príspevok od používateľa JanoL » 18 Máj 2012, 21:15

milos ale ved mu tam dame zapalovaciu cievku a rozmyslal som nad klopnym obvodom ale neviem ci by to fungovalo
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok