NST + MMC

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
lucky62
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1151
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 20:16
Bydlisko: Liptovský Mikuláš, SK

Re: NST + MMC

Príspevok od používateľa lucky62 » 31 Mar 2012, 23:27

spin90 napísal:Prikon zavisi od ucinnosti, a ta zas od typu TC a geometrickej konstrukcie. Urcite sa neda jednoznacne povedat ze xy W vytvory zq cm dlhy vyboj- je to individualne pri kazdom TC.
Hej, len som nikde také údaje ani prepočty nevidel. Keby chcel inžinier navrhnúť TC, ako by postupoval?
Možno by sa dalo vyjsť z energie jedného výboja, vynásobiť to frekvenciou výbojov a predpokladanou účinnosťou.
Čo sa týka účinnosti, to by inžinieri vedeli spočítať.
Ale aká je energia jedného výboja? Ako ju vypočítať?
0

Používateľov profilový obrázok
mysto
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 20 Dec 2011, 10:17
Bydlisko: Brezno
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: NST + MMC

Príspevok od používateľa mysto » 31 Mar 2012, 23:45

ľudia mám otázočku.. mám na výber napájať môj TC buď dvoma-tromi MOTmi,alebo dvoma NSTčkami - 4kV/70mA, čo je lepšie?
0
Veda je len perverziou pokiaľ jej najvyšším cieľom nie je lepšie ľudstvo. - Nikola Tesla

Rákosnik

Re: NST + MMC

Príspevok od používateľa Rákosnik » 31 Mar 2012, 23:49

mysto: nene 70nF je dost, kolik máš závitů na sekundáru? Idealní je 1600z. Primár bych navinul třeba 11 zavitů, a krokodýlkem ladil.
Můžeš vyfotit jak máš udělaný primár? Je dobré mít první závit sekundaru (tj spodní) v úrovni prvního závitu na primáru (na vnitřní straně)

Používateľov profilový obrázok
mysto
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 20 Dec 2011, 10:17
Bydlisko: Brezno
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: NST + MMC

Príspevok od používateľa mysto » 31 Mar 2012, 23:58

na sekundári mám 1600z cca. a primár mám 8 závitov,ktoré regulujem krokodílkov,skôr by som potreboval poradiť s problémom,ktorý som spomenul vyššie.. tie možnosti napájania..
0
Veda je len perverziou pokiaľ jej najvyšším cieľom nie je lepšie ľudstvo. - Nikola Tesla

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: NST + MMC

Príspevok od používateľa medved » 01 Apr 2012, 00:16

mysto napísal:ľudia mám otázočku.. mám na výber napájať môj TC buď dvoma-tromi MOTmi,alebo dvoma NSTčkami - 4kV/70mA, čo je lepšie?
MOTy, tie NSTcka su len 300VA co neni bohvie co na taky sekundar.
lucky62 napísal:T.j. mám predstavu, že postavím TC povedzme s 50cm vysokou sekundárnou cievkou, ktorý bude dávať iskry do tých 50cm.
50cm sekundar musi dat aj 1 meter vyboje. Len tak pre predstavu ja mam sekundar vysoky 75cm a vykon zdroja je 5,4kVA (4 MOTy v serii), ale aky vlastne dodava vykon zdroj do teslaku vlastne ani neviem, to som nemeral.
Zapoj take 2-3 MOTy do serie a uvidis ci budu stacit 2 MOTy alebo pojde lepsie s 3-ma MOTmi v serii.
NSTcka su paradne no 300VA neni bohvie co, chcelo by to tak 1kW NSTcka.
0

Používateľov profilový obrázok
mysto
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 20 Dec 2011, 10:17
Bydlisko: Brezno
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: NST + MMC

Príspevok od používateľa mysto » 01 Apr 2012, 16:40

ale tak všimol som si,že tu - http://www.tosi.cz/sgtc.html má napájanie použitý ten istý transformátor,ako ja a ide mu to celkom fajn..
0
Veda je len perverziou pokiaľ jej najvyšším cieľom nie je lepšie ľudstvo. - Nikola Tesla

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: NST + MMC

Príspevok od používateľa medved » 01 Apr 2012, 16:53

Ani by som nepovedal, ved vyboje mu neskacu ani do ochranneho zavitu. Inak na tych poslednych fotkach a videu ho uz napaja 1kW NST a nie 300VA. Ten pouzival este na zaciatku.
0

Rákosnik

Re: NST + MMC

Príspevok od používateľa Rákosnik » 05 Apr 2012, 20:07

TOSIho teslák jsem viděl v provozu na vlastní oči, teď tam má 10kV/1kVA. Výboje cca metr. Zkoušel jsem ho s mým telákem, výboje cca 120cm, pro malý teslák bohatě stačí.

Vyzkoušej dva MOTy v serii, výkon mají vyšší, sice napětí jenom 4kV, ale na tom tvém NST jsou po zatížení také jenom 4kV. Takže s 2 MOTy na tom budeš líp...

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

Re: NST + MMC

Príspevok od používateľa rambik7 » 29 Jún 2012, 13:47

ahojte chcel by som kupiť dáke lacne NST dake tak 1KVA a k tomu ten moj TC mi už ide tak na 80cm výboje je to krása neviem sa toho nabažiť áno najlepšie by boli MOT-y ja mám 2 čo hovorim o tých výbojoch a jedne premotávam as jeden ako tlmivku sdekundár mám 60cmX11cm z 0,2mm a primár 4z 4mm 25cm X 15cm výška a kond mám 46,8 nF na 5kV staticke iskrisko a chcel by som začať s konickým sekundárom strertli ste to už aj naživo niekto? alebo poprípade robiL niekto taký TC???
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: NST + MMC

Príspevok od používateľa medved » 29 Jún 2012, 14:07

Lacne NST a 1kVA ? to tazko :lol:
Noze nam ukaz foto alebo video tych 80cm vybojoch :D Kedze takto ti to islo doposial....
https://www.youtube.com/watch?v=BekhUHlN8sw
0

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

Re: NST + MMC

Príspevok od používateľa rambik7 » 29 Jún 2012, 14:47

to ti už ten magor marek musel ukázať zase však no lebo ja som mal sekundár 1meter to preto a nechcel som to dávať dole ale pri 60cm je to fajn a teraz dávam tie videa no ale nedám ich sem lebo na Youtube sa mi nedá prídávať neviem prečo píše že mám problém a potom tu čo prídávam nemám podporovaný typ súboru a príponu neviem aký má byť ja to skonvertujem
a inak to NST aké by bolo také nech je ale dobrá cena nech je , dosť mäkký je ten zdroj ale tak chcem sa spítať že ak sa chytím MOTu je to nebezpečné do skratu 750mA 2,1kV a tvrdý dimenziovaný zdroj a NST 15kV 12mA a výpočty tiež ktoré tu chcete
0

Napísať odpoveď