LCD Samsung T220HD, trafo invertora sici-ide len 1s

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

rasto199
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27 Feb 2013, 14:46

LCD Samsung T220HD, trafo invertora sici-ide len 1s

Príspevok od používateľa rasto199 » 12 Mar 2013, 10:18

Prosim vas o radu, telku som rozobral, pomeral a vsetko je v norme. Mam podozrenie na trafko pretoze ked trubice zasvietia, tak divne sici a po sekunde zhasne. Viem ze niektore invertory najma pri starte vydavaju piskot, ale toto asi budem musiet vymenit. Nic ine nebadat, ani kondenzatory nie su nafuknute. Dakujem.
Prílohy
Zdroj.JPG
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5072
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: LCD Samsung T220HD, trafo invertora sici-ide len 1s

Príspevok od používateľa mirosne » 12 Mar 2013, 16:04

Čo ak sú vadné trubice?Meral si aj tie kondíky,ktoré sú osadené na sekundári VN trafka?Raz som mal takú istú závadu na nejakom LG LCD a chyba bola v tých vodičoch,ktoré idú na trubice,prerážali izolácie na GND panela.Zbadal som to potme.Takže,ešte máš čo pozerať a potom výmena trafka za predpokladu,že nie sú vadné trubice,je to vlastne risk,lebo trubice nevieš poriadne overiť,iba napojiť ich na externý invertor.
0
Pozdravuje vás Miro.

rasto199
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27 Feb 2013, 14:46

Re: LCD Samsung T220HD, trafo invertora sici-ide len 1s

Príspevok od používateľa rasto199 » 08 Apr 2013, 20:35

mirosne napísal:Čo ak sú vadné trubice?Meral si aj tie kondíky,ktoré sú osadené na sekundári VN trafka?Raz som mal takú istú závadu na nejakom LG LCD a chyba bola v tých vodičoch,ktoré idú na trubice,prerážali izolácie na GND panela.Zbadal som to potme.Takže,ešte máš čo pozerať a potom výmena trafka za predpokladu,že nie sú vadné trubice,je to vlastne risk,lebo trubice nevieš poriadne overiť,iba napojiť ich na externý invertor.

Mal si pravdu, trubice boli na konci nejako zoxidovane, vnutri v tej gume, ci buzirka ci co je to. Ked som vybral von trubice, tak som pomykal pri kontaktoch a rozpadol sa koniec drotu pri trubici, napajkoval som to tam opatrne a uz je dobre... Dakujem za radu...
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5072
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: LCD Samsung T220HD, trafo invertora sici-ide len 1s

Príspevok od používateľa mirosne » 08 Apr 2013, 20:41

Niet začo. :wink:
0
Pozdravuje vás Miro.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok