zdroj pre TC

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: zdroj pre TC

Príspevok od používateľa medved » 23 Sep 2012, 20:15

Ved ja praveze tiez len zopar ecok, tak na moje mensie SGTC som kupoval polystiren za par centov na toroid, a MOTy tusim za 10€ vsetko ostatne som mal zadarmo co som si zohnal a na velky SGTC som akurat kupoval opat MOTy za tusim 30€ (12 MOTov s toho 8 pouzite na SGTC). Stastie som mal, ze sa mi podarilo dostat zadarmo ku velkemu poctu kondenzatorov, lebo pokial by som ich nezohnal tak by som nemal ani velke SGTC, lebo kupovat ich za taku cenu, tak to nie. Jedine, zeby sa mi postastilo za nejaku nizku cenu....
0

Hexo66
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 20:42
Bydlisko: Podhájska
Vek: 30

Re: zdroj pre TC

Príspevok od používateľa Hexo66 » 23 Sep 2012, 20:41

Tak ja az take moznosti bohuzial nemam :( alebo nechodim na tie spravne miesta v spravnom case :lol: . Ale ked nieco velmi chcem tak si to proste kupim ked sa inac neda, aj ked je to drahe...
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: zdroj pre TC

Príspevok od používateľa medved » 24 Sep 2012, 17:34

Nj ved ja som tiez niekedy podobne natom a kupujem s dakadial za draho lebo nikde to neviem lacnejsie zohnat a cakat bohvie ako dlho sa mi nechce, pokial to neni nejaka drobnost...
0

Hexo66
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 20:42
Bydlisko: Podhájska
Vek: 30

Re: zdroj pre TC

Príspevok od používateľa Hexo66 » 08 Feb 2013, 16:17

Cawte, mam mensi problem zo zdrojom ktory som akurat dokoncil. Su to vlastne 4 moty vo vedre v oleji. Zdroj fachci v pohode, je obmedzeny velkou tlmivkou na nejakych 35-38A :lol: Istic ako tak drzi lenze zatial som ho skusal len tak ze najprv som ho zapal cez tlmivku a potom tahal obluk. Problem moze nastat v tomze ked z tym chcem napajat teslak tak ako nahle ja zapnem vypinac tak je tam stale velky nabehovy prud kedze iskrisko je stale zapojene .. a to uz istic bude padat hned..
Nemate nejaky napad ako to vyriesit? Navinut viac zavitov na tlmivku? ..sofstart sice jeden mam ale relatko na taky prud asi ani nieje... jedine ho zamenit za stykac bo co. Alebo triakova regulaica?
0

bendy123
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 15 Nov 2012, 22:01
Bydlisko: namestovo
Vek: 28

Re: zdroj pre TC

Príspevok od používateľa bendy123 » 26 Jún 2013, 16:59

Chcel by som poradiť ,mám už sgtc s napájaním 2+2 moty (2 ako zdroj a 2 tlmenie ) a kedže tento zdroj nieje celkom ideálny tak prechádzam na iný zdroj vid. foto . Tento zdroj je vytvorený paralelným zapojeným 5-tich asi transformátorov prúd na krátko 230 mA a napätie odhadujem na cca 8kV . A chcel by som aby ste mi poradili akú veľkú ochrannú tlmivku mam použiť aby mi ten zdroj nepoškodili VF prudy. Ja by som tam hodil takú desiatky mH ale nejdem riskovať tak sa pitam .
Prílohy
DSC01114_PP.jpg
0

Hexo66
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 20:42
Bydlisko: Podhájska
Vek: 30

Re: zdroj pre TC

Príspevok od používateľa Hexo66 » 05 Júl 2013, 17:28

cawte
Pomohlo by zdroju zo 4 motov pre tesla coil keby odstranim magneticke bocniky a budem regulovat na primary?
Malo by to dat lepsi vykon alebo sa len viac hriat?
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok