Fotovoltaika

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
thief555
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27 Júl 2010, 00:00

Fotovoltaika

Príspevok od používateľa thief555 » 27 Júl 2010, 08:19

Chcel by som sa spýtať aký má presný dopad na 3f distribučnú sieť ,keď do systému napojím 1f systém 10 kWp z fotovoltaickej elektrárne z rodinného domu???
0

AnonyMouse
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 591
Dátum registrácie: 16 Júl 2010, 00:00

Príspevok od používateľa AnonyMouse » 27 Júl 2010, 08:53

Presny dopad bude nasledujuci: Vsetci ostatni normalni zakaznici sa ti poskladaju a prispeju na tvoju dotovanu vykupnu cenu tym, ze zaplatia viac za elektrinu. Tym padom ti v mene nas vsetkych dakujem a prajem prijemny den.
0

Používateľov profilový obrázok
thief555
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27 Júl 2010, 00:00

Príspevok od používateľa thief555 » 27 Júl 2010, 10:19

Čakal som trochu odbornú odpoveď. Nie dakoho zakomplexovaného. Jedná sa mi o zmenu parametrov siete. Čo sa zmení alebo nezmení.
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Príspevok od používateľa breta1 » 27 Júl 2010, 10:36

AnonyMouse
Napsal to sice tvrdě, ale v podstatě má pravdu, jen se to zatím neříká nahlas.
Co to udělá se sítí - myslím, že je to obdobné, jako když třífázovou síť zatížíš a tím trošku rozhodíš jednofázovým spotřebičem 10kW, čili prakticky nic (pokud nejsou rozvody "zvonkovým drátem).
0

AnonyMouse
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 591
Dátum registrácie: 16 Júl 2010, 00:00

Príspevok od používateľa AnonyMouse » 27 Júl 2010, 10:37

Zmeni sa to, ze ojebabres vsetkych ostatnych ludi, ktori odoberaju elektrinu. A nie len ten anonymny dav vonku, ktory mas na haku. Okradnes svojich rodicov, surodencov, bratrancov a sesternice, svojich kamaratov a znamych. Ak ti to pripada ako normalna vec, tak niesi v poriadku.

A ak ti to pripada ako zakomplexovane vyjadrenie - mal by si sa liecit. Kradnut, podvadzat a ojebavat ludi nieje normalne.
0

Používateľov profilový obrázok
thief555
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27 Júl 2010, 00:00

Príspevok od používateľa thief555 » 27 Júl 2010, 11:19

ako sa tu ignorujú užívatelia???Potrebujem rady elektrotechnikov a odborníkov a nie feťaka !!! Smutné husle hraj na 4 MW elektrárne čo sa idú stavať pri Martine.Neútoč tu na ľudí čo riešia posratých 4kW.Pre tvoje info ja nič nestavam !!!!
0

Používateľov profilový obrázok
mikkipp
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1722
Dátum registrácie: 03 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Príspevok od používateľa mikkipp » 27 Júl 2010, 11:33

Anonymouse - klídek chlope, klídek. Ja by som ťa skôr ako o bujaré odpovede poprosil vysvetlenie, dosť ma to zaujíma. ďakujem

Thief: myslím si výrazny (povedal by som že žiadny). Nesúmerne zaťaženie tam predsa určite existuje.
0
Súčin krásy a rozumu je konštanta.

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 27 Júl 2010, 11:50

Dopadna siet je minimalny 4kW je nic, zapni si mikrovlnku a rychlovarnu konvicu a dopad je rovnaky. Ako tu bolo napisane pokial je dedenie tahane rozumnym vodicom a nie zvoncekovym drotom ak je to nic.
Ale inak aj ked to napisal dost tvrdo musim suhlasit a AnonyMouse.
Fotovoltaicke elektrarne vyrabaju peniaze, nie energiu.
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 27 Júl 2010, 12:29

AnonyMouse napísal:A ked tu budu opruzovat chlapici z 4MW nezmyslom, tiez im to vysvetlim.
Vysvetli to ludom, vysvetli co spravi ta "zelena hodina" s rozvodnou sustavou. (myslim ten doslova teroristicky napad na jednu hodinu vypnut vsetky spotrebice v meste/state) Sprav osvetu vysvetli energeticku bilanciu fotovoltaiky, biopaliv, problemy zo stabilitou sustavy pri veternikoch. To asi je jedine co mozes spravit...
PS: ked uz zacnu stavat je neskoro...
0

Používateľov profilový obrázok
Metalweb
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 11 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Martin (MHC)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Metalweb » 27 Júl 2010, 12:34

thief555 napísal:ako sa tu ignorujú užívatelia???Potrebujem rady elektrotechnikov a odborníkov a nie feťaka !!! Smutné husle hraj na 4 MW elektrárne čo sa idú stavať pri Martine.Neútoč tu na ľudí čo riešia posratých 4kW.Pre tvoje info ja nič nestavam !!!!
Čo sa ide stavať pri Martine?..som zvedavý,v akej lokalite
0
SFC,FluidSIM "P" a FluidSIM "H" vládnu svetu

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11703
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 27 Júl 2010, 12:39

AnonyMouse napísal:A ked tu budu opruzovat chlapici z 4MW nezmyslom, tiez im to vysvetlim.
Nič im nevysvetlíš. Konajú v "zmysle zákonov". A tých je pár "chorých" v EU, (fotovoltaika, veterné elektrárne, biopalivá, obrovské dotácie do poľnohospodárstva, ...).

Iróniou osudu je, že títo tajtrlíci, ktorý akože vyrábajú "ekologickú" dotovanú energiu, nemajú žiadnu povinnosť saturovať potreby siete podľa potrieb dispečingu. (Predstavte si, že nesvieti slnko a nefúka vietor, tak "niekto" musí vyrobiť ten nedodaný výkon. A naopak, ak "valia" do siete nepotrebnú elektrickú energiu v sedle, znova elektrárne sa s tým musia vysporiadať ...

Možno ste zaregistrovali podvodnícky prípad "výroby" elektrickej energie na fotovoltaike v noci, keď na panely svietili reflektormi ... :wink:

Korektné jednofázové pripojenie trebárs aj 10 kW do rozvodnej siete nič neznamená. Ak nie je lokálna spotreba na danej fáze dostatočná, cez trafo sa zbývajúca elektrická energia "rekuperuje", (prenáša späť), do primárneho rozvodu a tam sa spotrebuje ...

(Preto sa občas používajú trafá zapojené do lomenej hviezdy, ktoré nesymetriu "rozhadzujú" do dvoch fáz).
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

AnonyMouse
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 591
Dátum registrácie: 16 Júl 2010, 00:00

Príspevok od používateľa AnonyMouse » 27 Júl 2010, 13:09

Aj takyto tajtrlik skodi sieti. Ked nicim inym, tak tym, ze sposobi zvysene napatie na tej jednej faze, do ktorej to tlaci. A z toho maju urcite radost trojfazove spotrebice a ich majitelia. Ked v strede hviezdy nieje 0V ale prud, ktory vyraba ten tajtrlik sa vyrovnava zemniacim privodom susedov ktori maju 3F spotrebice.

"V zmysle zakonov" tu uz konal kde-kto. To neznamena, ze je to v poriadku.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11703
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 27 Júl 2010, 13:25

AnonyMouse napísal:"V zmysle zakonov" tu uz konal kde-kto. To neznamena, ze je to v poriadku.
Vraj zákony treba dodržiavať, aj keď sú zlé ... :wink:

Nič iné ti teda neostáva, len sa stať neekoteroristom a ničiť takéto zariadenia. (Môžeš začať hneď tuná "za plotom" v Rakúsku. Z Petržaky (BA) vidím "pár" veterných elektrární ...). :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
thief555
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27 Júl 2010, 00:00

Príspevok od používateľa thief555 » 27 Júl 2010, 13:35

AnonyMouse mozog nemáš asi ty :D Neviem dávaš mi tu veci čo sú známe od počiatku FV. Energetika uvolnila 200MW. Investor nepozerá na ľudí ale na svoje vačky. To že ty tu vreštíš ako jedinec je trápne... Chod ziapať inde firmám ako je viessmann alebo schnaider alebo schott čo dodávajú systém na FV...
Ďalej k téme: Takže 1f striedač nespraví až toľko v sieti. To som potreboval zistiť :) No myslím že 3f by to asi lepšie rozložil.Dávať výkon do 3f je predsa rozdiel ako tlačiť 10kW do jednej fázy...
0

AnonyMouse
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 591
Dátum registrácie: 16 Júl 2010, 00:00

Príspevok od používateľa AnonyMouse » 27 Júl 2010, 13:38

Nevyskakuj, vrat sa na strom a nadalej okradaj svoju rodinu a nas vsetkych. Ak sa mozes rano pozerat do zrkadla, tak ti gratulujem. Postupil si do vyssieho levelu.
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 27 Júl 2010, 13:42

Klud klud... Myslim ze kazdemu technicky zmyslajucemu je jasne ako sa vec ma. Treba ale otom presvecit ludi. "zelenych" pocut vstade co tak to uviest na pravu mieru. Cisla mozu krutit jak chcu ale fyzikalnu realitu proste oklamat nemozu, to zatial (nastastie) nikto nedokaze.
0

Používateľov profilový obrázok
thief555
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27 Júl 2010, 00:00

Príspevok od používateľa thief555 » 27 Júl 2010, 13:44

Ohľadom toho bordelu v sieti.Veterná je hrozná.Distribučná sieť naozaj dostáva sračky.FV elektráreň je niečo iné.Striedače majú kompenzáciu už vyriešenú (záleží aké kvalitné striedače máte a samozrejme cena je rozhodujúca) No veľke projekty tlačia cosf 1 . Bordel robí len výkupná cena ktorá je preto taká veľká, aby systém bol návratný z hľadiska investície. O nič iné sa nejedná. Životnosť systému je cca 25rokov .Nik by neinvestoval keby sa systém vrátil o 25 rokov. Každá elektráreň a projekt musí vynášať. Tak to je aj bude !!!!
0

blb1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Stropkov
Vek: 71

Fotovoltaika

Príspevok od používateľa blb1 » 27 Júl 2010, 14:09

Ahoj Hoši
Nalejme si čistého vina, Anony Mouse – nárok kritizovať máš, ale si na nesprávnej adrese, keď kritizuješ „thief555“, kritiku si najprv zaslužia „páni“, ktorí schvalili výkupnu cenu fotovoltaiky 12Sk/1kWh, na štátnej úrovni to bol asi minister hospodárstva, možno minister financii, kto to vie? , čo sa podpísali pod túto nakupnú cenu, na europskej úrovni to boli „páni“ čo sedia veľmi vysoko, máš teraz odvahu niekoho z týchto pánov kritizovať, mysliš si že oni nemali podrobné referencie, čo to spôsobi?, keď sa pustiš do týchto „pánov“ tak budeš ako DonQuichote čo bojoval s veternými mlynmi, najprv si polož otázku „prečo výkupna cena elektriny z fotovoltaiky nie je nižšia ako cena z fosilných paliv, veď táto energia prichádza zadarno z „neba“, možno to je ta skutočná pričina tejto vysokej ceny, je to podobné ako to bolo s vodou, aj túto komoditu dokazali speňažiť, predáva sa bežne v obchodoch, ale podrobná analýza potrebuje informácie, ktoré mali títo páni pred tebou, čo schválili výkupnú cenu na 12Sk/1kWh, keď budeš vedieť prečo to urobili, tak budeš vedieť aku hru s tebou hrajú aj s nami hrajú??? , ale ONI nám to nepovedia, prájem ti pekný pohľad do zrkadla Anony Mouse
0

Používateľov profilový obrázok
mikkipp
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1722
Dátum registrácie: 03 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Príspevok od používateľa mikkipp » 27 Júl 2010, 22:56

AnonyMouse pokoj! Konečne téme v ktorej nediskutujú puberťáci. A toto sa tu robí? :? Nič sa dneska nesmeruje ekologicky alebo hospodárne. Tak čo sa toľko vzrušuješ? A to že okrádaš rodinu atď sa dá povedať o hocičom preboha. Stačí že si kúpiš zahraničnú vec...
Biznis je biznis...

A už vidím ako ty majitelia trojfázových spotrebičov sami zaťažujú sieť súmerne. Tak kde je problém?
0
Súčin krásy a rozumu je konštanta.

AnonyMouse
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 591
Dátum registrácie: 16 Júl 2010, 00:00

Príspevok od používateľa AnonyMouse » 27 Júl 2010, 23:07

Se... teda srdi ma na tom to, ze podobni jedinci maju odvahu prist sa pytat, ako to urobit!

Dobre, tak inak: teba by nes... teda nesrdilo, keby za tebou prisiel vadjda: "dobry den, chceme si u teba na zahrade postavit sopu, sak nemame kde byvat, kde mas drevene tramy?"
Ano, je to pritiahnute za vlasy, ale princip je rovnaky: Ten, co ma chce okradat sa ma pride spytat, ako to ma urobit! :x A nehovor mi, ze ten vajda to je ine, lebo to je nelegalne. Nieje. Preco? Lebo dyskrymynacyja!
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok