Zachovanie manuálneho ovládania + ako pri mikrokontroléri

Problematika ohladne regulácií (PI, PID), ovládania pohonov, odmeriavaní veličín, automatizácie PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Zachovanie manuálneho ovládania + ako pri mikrokontroléri

Príspevok od používateľa alidedko » 29 Okt 2017, 08:40

Preto sme radili, aby sa to riesilo tlacidlom. Vystacilo by si to len s dobre napisanym programom a vsetko by sa riesilo softwarovo, s vyhodou toho, ze rele by bolo zopnute len po dobu, kym svetlo svieti.

To, ci svetlo svieti, by si sa dozvedel z programu.

Este stale to nechces skusit podla nasich rad?
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Zachovanie manuálneho ovládania + ako pri mikrokontroléri

Príspevok od používateľa marioo » 29 Okt 2017, 22:04

Myslím si, že tu je každá rada zbytočná a plytvanie času...


Tvoje riešenie je ako keby si išiel ovládať kozmickú loď veslom....
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Zachovanie manuálneho ovládania + ako pri mikrokontroléri

Príspevok od používateľa alidedko » 29 Okt 2017, 22:16

:D ale podľa súkromnej správy som ja útočník a on je úbohá obeť ... Veď som na nikoho neútočil :D
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Zachovanie manuálneho ovládania + ako pri mikrokontroléri

Príspevok od používateľa mato3000 » 29 Okt 2017, 23:03

vitaj v klube :thumbup:

ježiši toľko popísaného a pritom taká prkotina :pain:, keby si aspoň vzal niečo z toho .... škoda času ... vidím, stále je tu rovnaká zábava
0

martinius96

Re: Zachovanie manuálneho ovládania + ako pri mikrokontroléri

Príspevok od používateľa martinius96 » 30 Okt 2017, 11:52

jo, už potrebujem ban a mať pokoj :) peterple, alidedko sú cancer tohto fóra.

jukov
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 04 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: IPD (BA)
Vek: 55

Re: Zachovanie manuálneho ovládania + ako pri mikrokontroléri

Príspevok od používateľa jukov » 30 Okt 2017, 14:52

martinius96 už sa ukľudni.
Rakovinou nazývaš ľudí ktorí pomáhajú?
Komu si tu pomohol Ty?
Všade iba žobreš, a keď rade nerozumieš tak sa durdíš, miesto toho aby si sa zamyslel.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Zachovanie manuálneho ovládania + ako pri mikrokontroléri

Príspevok od používateľa alidedko » 30 Okt 2017, 18:20

Ty nie si cancer, ty si ***. Vysloveny ***.
0
Naposledy upravil/-a alidedko v 31 Okt 2017, 08:17, upravené celkom 1 krát.
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Zachovanie manuálneho ovládania + ako pri mikrokontroléri

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 30 Okt 2017, 20:33

martinius96 napísal:jo, už potrebujem ban a mať pokoj :) peterple, alidedko sú cancer tohto fóra.
Kľudni sa. Na tomto fóre som už dosť dlho, aby som mohol tvrdiť, že pán peterple je skúsený človek. Takže neurážaj ľudí, raz sa ti môže ich pomoc zísť.

Mimochodom, ak ťa to tu už nebaví, prečo prispievaš, a prečo žobreš o ban? Veď ty tu nie si povinný chodiť.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Zachovanie manuálneho ovládania + ako pri mikrokontroléri

Príspevok od používateľa alidedko » 30 Okt 2017, 20:43

OK, uznam, moj pristup je nie vzdy uplne bezny a moze vyzniet ako hulvatsky. Proti mne nech ma kto chce, co chce, zily mi to netrha.

Ale toho (korunovaneho) *** si si vysluzil za Petra :D

Adminom sa ospravedlnujem, ale slovo debil je v tomto pripade nedostatocne, az by som povedal, ze nevyhovujuce.
0
Naposledy upravil/-a alidedko v 31 Okt 2017, 08:18, upravené celkom 1 krát.
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

martinius96

Re: Zachovanie manuálneho ovládania + ako pri mikrokontroléri

Príspevok od používateľa martinius96 » 30 Okt 2017, 20:57

Nech žije Arduino fórum! :) Ahojte!

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zachovanie manuálneho ovládania + ako pri mikrokontroléri

Príspevok od používateľa Drakoush » 30 Okt 2017, 21:08

Dovidenia!

Kedysi sme si skákali do úsmevu s matom3000, el chupacabra atď., lebo som im nerozumel, čo mi hovoria.
Potom som pochopil a dnes normálne fungujeme. Nie je to vôbec problém, len sa musí chcieť, nie si stále tvrdiť dokola to isté a označovať všetkých za čurákov.

S chupacabrom sme si dokonca vynadali do kokotov, dnes spolu normálne vychádzame, je síce pravda, že jeho reakcie boli niekedy hulvátske, sám to priznal, ale nikdy neradil zle.
Ale to je asi jedno, už si požiadal o zmazanie účtu, lebo vzdať sa je najľahšia cesta...
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

martinius96

Re: Zachovanie manuálneho ovládania + ako pri mikrokontroléri

Príspevok od používateľa martinius96 » 30 Okt 2017, 21:13

Vadí mi, že peterple ani alidedko nič nenapísali v štýle fajn nápad, ale dá sa to aj takto.. stále len zle takto to nikdy nezapoj, nič nevieš, nedáš si poradiť, použi toto a nie toto (aj keď mi to spoľahlivo funguje). žiaden rešpekt z ich strany voči mne.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Zachovanie manuálneho ovládania + ako pri mikrokontroléri

Príspevok od používateľa mato3000 » 30 Okt 2017, 21:16

Drakoush .... :thumbup: vidíš, ja si to dobre pametám, myslím, že to bolo ešte aj pod iným nickom 8) , ale na druhú stranu si spravil rýchlo obrovský pokrok :thumbup:

V podstate si treba aspoň trochu vážiť rady a skúsiť sa ich pochpiť, netreba s nimi súhlasiť, ale treba to rozumne odôvodniť, šak aj ten čo radí sa môže mýliť. Lenže tu adolescent-majstri berú radu ako útok na ich osobu, proste chcú len aby im niekto potvrdil ich , často mylnú myšlienku. Najhoršie je, že si pritom ani neuvedomujú, že im niekto poradil a ignorujú to. To ma vie fakt nasrať, že míňam čas na nejakého blbečka .....

-- Spojený príspevok 30 Okt 2017, 21:19 --

martinius96. neprovokuj aj cez SS
martinius96 napísal:Aj ty sa tu robíš velky čavko :)
radšej ukáž čo vieš, čo si v živote spravil ..... inak budeš len trúba pre ostatných
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zachovanie manuálneho ovládania + ako pri mikrokontroléri

Príspevok od používateľa Drakoush » 30 Okt 2017, 21:49

Sem ale mnoho ľudí nechodí po rady, ale odobrenie vlastného názoru, presne, ako píšeš....
Autor témy má problém, na ktorý našiel kvázi riešenie, viac či menej účinné, prípadne vôbec. Tak začne popisovať problém, potom príde s tým kvázi riešením, aby sa ukázal, že mu to myslí a jeho už v tom prípade nezaujíma nič iné, iba odpoveď "áno, takto to sprav". Čiže nezaujíma ich návrh, nápad, postreh, chcú počuť len áno. Akákoľvek iná rada, nápad, postreh sú mimo misu, nezaujímavé (a samozrejme preto sa potom hľadá tisíc príčin, prečo to neurobiť tak). A každý, kto sa nestotožní s názorom autora témy je hulvát, rakovina, čávko a iné. A toto pozorujem hlavne u tých neomylných egoistov, ako tuto pán kolega s jeho arduino fórom. Neprišiel si po radu, prišiel si vychutnať, ako k nemu prejavujú rešpekt a keď sa to nedarí, tak sa zahrá na chudáčika - neboráčika, ktorému všetci ubližujú a končí to plačom a rezignáciou na fóre v snahe vydobiť si aspoň kúsok ľútosti a rešpektu.

Nuž, takto k Tebe neprejaví rešpekt nikto, za takéto správanie si vyslúžiš akurát tak pohŕdanie ostatnými členmi, ktorý Ti radili dobre. A ak si myslíš, že začneme pociťovať ľútosť iba preto, že chceš odísť z fóra, tak nie - nezačneme. Ak si chceš vyslúžiť rešpekt, tak začni počúvať rady druhých a vecne debatovať, prečo to urobiť tak a nie onak. A tie "líbes brífy" cez SS ostatným členom si, prosím, odpusti. Ani tým si nevyslúžiš ani obdiv, ani rešpekt. Pokiaľ máš nejaký problém s existenciou na tomto fóre, jednoducho zatvor kartu a choď na to svoje arduino fórum.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Zachovanie manuálneho ovládania + ako pri mikrokontroléri

Príspevok od používateľa peterple » 31 Okt 2017, 00:02

Fúha ale ste sa tu dnes nejako rozkokošili. O znalostiach a charaktere osoby s nickom martinius96 som si urobil názor už dávno. Stačilo čítať jeho príspevky tu a potom dať do vyhľadávača jeho nick. Kedže sa s nami už zasa lúči treba sa dôstojne rozlúčiť. Snáď nám tu nebudú chýbať otázky typu.
martinius96 napísal:Inak.. otázka. 12V má svetlo a ja chcem čítať jeho stav, či on spustené, alebo nie. Keď dám nato step-down menič na 3.3V, môžem to hneď čítať s NodeMCU? Asi sa odpáli však? Čím by som to mal ešte prehnať, aby som dostal prúd 12mA, alebo niečo okolo toho? Dióda? Vďaka.
Ja som svojho času pracoval v porotách SOČ práve v obore informatika, prípadne mikroprocesorová technika. Občas sa tam vyskytli podobný týpci. Nikdy som nemal problém povedať, že vidím strašnú hlúposť. Pri jednej práci to bolo až také, že keď mi povedali, že ten námet im dal učiteľ ich gymnázia. Tak som na krajskej súťaži vyhlásil že tú školu by mali zrušiť a učiteľov prepustiť. Išlo o webový server na spracovanie "elektrických meraní" na predmete fyzika. Po zadaní nameraných hodnôt to vygenerovalo správu o meraní, ktorú stačilo vytlačiť a odovzdať. Na krajský úrad sa potom zosypali sťažnosti rozzúrených adeptov na víťazstvo a urazených učiteľov školy. Nič viac o tom humbuku neviem to som sa dozvedel len tak po mimo.
Akurát že teraz asi po dvadsiatich rokoch tu máme výsledky toho úžasného riadenie a prestavby školstva. Stredné oborné školy a učilištia sa utlmovali lebo ne nebol záujem. A gymnáziá a vysoké školy trápnej kvality rástli ako huby po ďaždi. Ale všade sme sa tľapkali po pleciach aká sme mi vzdelanostná spoločnosť a akú tu máme vysoko kvalifikovanú pracovnú silu. Áno mali sme. Ale dnes už aj tým tam hore dochádza aký prúser vyrobili.

Dovoľujem sa teda znova opakovať. Podľa môjho názoru by mali zrušiť vysokú školu na ktorej môžu študovať takto vzdelané osoby. Ich chyba to nieje. Logicky iba využívajú možnosť ktoré im táto doba a chorá spoločnosť dáva. Za mojich štúdií by letel nie z výšky, ale aj zo strednej. Lebo nevedieť čo je to el. schéma a pasovať sa do pozície odborníka na IoT je pre mňa silná káva.

Ja sa riadim heslom: Psy štekajú a karavána ide ďalej. Takže počítam, že nejaké to zašteknutie tento príspevok zrejme ešte spôsobí.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

martinius96

Re: Zachovanie manuálneho ovládania + ako pri mikrokontroléri

Príspevok od používateľa martinius96 » 31 Okt 2017, 00:13

Zašteknutie nespôsobí.. Tento váš príspevok mi nedal žiadnu hodnotu Je to čisto iba váš názor. Je x vecí (odborných) v ktorých dokážem viac ako vy, orientovať sa v nich a vyjadrovať sa v nich odborne a tvoriť v týchto odborných veciach. Je to podmienené práve dobou tak, ako ste napísali. Vy pred 40-timi rokmi ste nemali také možnosti, výdobytky doby. Viem, že si viete vysloviť svoj názor i keď... Doteraz som nenarazil príspevok, v ktorom by ste ma za niečo pochválili, či uznali. To ma dosť zamrzelo. Vyjadril som sa o vás, že ste cancer tohto fóra. Je to preto, lebo žiadne ''potľapkanie'' po pleci som tu od vás ešte na moju adresu nevidel. Len toľko.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zachovanie manuálneho ovládania + ako pri mikrokontroléri

Príspevok od používateľa Drakoush » 31 Okt 2017, 00:49

Bože, už ho niekto potľapkajte po pleci, aký je kókus, nech má dušu na mieste.

Čo vlastne chceš, Martin? Radu? Uznanie? Povedz nám to, už 4 hodiny tu chodíme okolo horúcej kaše. Čo vlastne chceš?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

martinius96

Re: Zachovanie manuálneho ovládania + ako pri mikrokontroléri

Príspevok od používateľa martinius96 » 31 Okt 2017, 00:55

Chcel by som trošku uznania, že sa o niečo snažím. Čokoľvek tu publikujem, hneď je nato negatívny názor, že je to zlé zapojené. Napíšem, že mi to funguje na existujúcou zapojení a ľudia si ma začnú doberať, že to fakt funguje super, keď som to napísal. Nie som na tomto fóre týždeň. Prehliadam si mnoho vlákien i keď do nich neprispievam, najmä starších, kde sa učím mnoho zaujímavých vecí, ktoré tu niekto hľadal a dostal na ne odpoveď. Mnoho vlákien je tu naučných, najmä z oblasti mikropočítačov, ktorú sa snažím rozvíjať a učiť sa nové veci. Stále sú tu ale oblasti, v ktorých som newbie. Niektorí sa mi aj snažia poradiť ale nie vždy sa pochopíme. Väčšinou je mi poradené princípom slova, i keď to neviem aplikovať (napr na existujúcom zapojení). Následne si ma doberajú ľudia, ktorí sú po škole vo fachu 10, 20 rokov +. Nie každý má paragrafy a školy elektrotechnické tak ako oni. Snažím sa spojiť to, čo som sa na strednej škole naučil. Viz. Arduino a programovanie webov v PHP. Snažím sa tieto technológie prepojiť a robiť s nimi zaujímavé projekty, kde sa môžem toho veľa priučiť, osvojiť si rôzne metódy, funkcie, funkčnosť takýchto prepojených systémov.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zachovanie manuálneho ovládania + ako pri mikrokontroléri

Príspevok od používateľa Drakoush » 31 Okt 2017, 01:26

Martin... Uznanie je len balzam na dušu. Na tomto fóre a celkovo na fórach sa to nejak extra nenosí. Princípom takejto diskusie je problém -> riešenie. Ak očakávaš uznanie, nečakaj ho tu. Ja som celé vlákno nečítal a ani ho nejdem, už na to dnes nemám energiu. Ale skús pochopiť, že nikto Ti tu nebude masírovať ego len tak.

Ráno sa mrknem, čo sa tu vlastne od počiatku riešilo a vyjadrím sa, medzičasom sa ukľudni, vyspi a skús neurážať ostatných, tak si naozaj uznanie nezískaš.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Zachovanie manuálneho ovládania + ako pri mikrokontroléri

Príspevok od používateľa mato3000 » 31 Okt 2017, 08:54

ááá tak on sa snaží a ostaní ho majú chváliť ... hmm, tak to mal ísť na úplne iné fórum.

blbečku, uznanie dostaneš až keď niečo dokážeš a nie že ráno vstaneš a ejha idem sa snažiť tak ma velebte, lebo mne mama povedala, že som šikovný .... :axe:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok