Zachovanie manuálneho ovládania + ako pri mikrokontroléri

Problematika ohladne regulácií (PI, PID), ovládania pohonov, odmeriavaní veličín, automatizácie PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10175
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zachovanie manuálneho ovládania + ako pri mikrokontroléri

Príspevok od používateľa 5ko » 31 Okt 2017, 09:33

Dal so si tú námahu a čítal som celú diskusiu aj ostatné paralelné a dospel som k záveru, že chyba je tak povediac na oboch stranách.
Problém je vlastne v ...čítaní s porozumením.... ale aj vyjadrovanie sa tak, aby to aj ostatní pochopili. :wink:

Nemám čas vyťahovať citácie,ktoré by to dokumentovali, ale chcem len podotknúť, že namiesto slovného popisovania problému na troch stranách by často stačilo nakresliť jeden obrázok,ktorý by ZROZUMITELNE vyjadroval jadro problému, a potom sa môže k nemu diskutovať a doplňať info na vysvetlenie,prípadne najsť iné vhodnejšie riešenie.

No najväčší problém je asi čas.Nie každý ho má dosť na kreslenie,takže sa použije obrázok z WEBu, ktorý ako už bolo okomentované vyššie, nezodpovedá presne zapojeniu, alebo z jeho náčrtu nie je jasné čo je s čím spojené a ako.

Blokové schémy sú jednoduché pre toho kto vie o čom je reč, ale ak niekto nevie zapojiť reverzný stykač na motor,tak tam mu blokovka nepomôže, tam treba detailné zapojenie vodičov a prepínačov,pre správne pochopenie.

Ak teda niekto potrebuje poradiť, mal by si vopred pripraviť všetko potrebné ,aby to bolo čo najpresnejšie zadefinované a POTOM dať otázku.
A v prvom rade sa snažiť pochopiť čo mu kto radí a prečo a až potom reagovať.Emocie tu nemajú miesto, tie nič nevyriešia, len robia zlú krv.


Ak absentuje chuť počúvať a riadiť sa radami, aj keď sú dobré ,ale nie sú podla tvojich očakávaní,potom sa nečuduj, že sú reakcie také aké sú a vyslúžiš si diagnozu- čím ťa otec robil, tým si aj zostal.. Nemá každý čas a chuť niekoho donemoty presviedčať,či školiť, ked si stále hudieš svoje a nevieš udržať nervy na uzde.
Iste si si všimol aj v iných vláknach, že sa občas diskusia priostrí,padnú aj ostrejšie slová ,ale napokon sa najde riešenie.
No ale našli sa aj takí, čo nezvládli svoje neuznanie a zbalili sa, no bohužial aj takí, čo vedeli,ale nebavilo ich arogantné správanie tích, ktorím radili a tak tu radšej skončili.Našťastie sa aj naďalej venujú fachu a komunikujú medzi sebou-k veci,nie o mindrákoch.
JA vždy tvrdím- silnému nedvíhaj, múdremu neraď a hlupáka obíď zdaleka.
Už si si dal zmazať účet, takže asi už neodpovieš, ale možno časom zistíš, že stačilo trochu chcieť POROZUMIEŤ,pretože mám dojem, že si dosť šikovný a učenlivý ale akurát máš trochu problém s komunikáciou a zvládaním emocií.
Možno najdeš inú komunitu, kde si,, sadnete" ,tak držím palce.
Marian.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok