Jukebox (SOČ)

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 18 Feb 2010, 19:26

To som sa tuším spýtal ako druhú otázku :D

Používateľov profilový obrázok
HMilos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 05 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Bzince pod Javorinou
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa HMilos » 19 Feb 2010, 18:21

tak dnes mi povedali že postupujem :D

elektonik737:
cislo odboru 12 a jak to bolo dalej neviem :D trenciansky kraj, okres nmnv
0

Používateľov profilový obrázok
elektonik737
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 01 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Láb
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa elektonik737 » 19 Feb 2010, 18:30

Jacob989 vidim ze tiez si uz na dakej socke bol a vies ako to tam chodi:D a mas podobne pocity ako ja:D... preto som mu povedal ze taka zakerna otazka je u nich samozrejmostou..

HMilos este si nepovedal z akeho okresu a kraj si:D ... a v akej kategorii /ci ma mozes potncionalne ohorzit:D... cem vediet.. pripadne ak nie ci si mozem dat zahrat na zelanie:D... keby ides do starej turej tak si tma hod albumy scootera budes mi hrat:D
0
HLADAM SPONZORA
ponukam reklamnu plochu na robotoch ...
http://dydo-robots.webnode.sk/
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
sx-studio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 04 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Stara Tura
Vek: 32

Príspevok od používateľa sx-studio » 19 Feb 2010, 23:50

lidi pokial viem tak regiopnalne kolo je v trencine tak sa tam stretneme xDD inac velmi pekna praca a pekny napad ked mam pravdu povedat mna by to nenapadlo kedze do programovania som amater xD
0
nie som elektrotechnik som len student gymnazia zaijimajuci sa o elektrotechniku tak to chapte bavi ma to ale som len zaciatocnik

Používateľov profilový obrázok
elektonik737
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 01 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Láb
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa elektonik737 » 20 Feb 2010, 12:45

sx-studio este je regionalne v prievidzi a tusim v novom meste... prievidzi isto(tam som postupil)
0
HLADAM SPONZORA
ponukam reklamnu plochu na robotoch ...
http://dydo-robots.webnode.sk/
Obrázok

JohnnyKos
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06 Júl 2008, 00:00

Príspevok od používateľa JohnnyKos » 20 Feb 2010, 13:24

Jacob989 napísal: To sa teda kruto mýliš... akýkoľvek stiahnutý song, na ktorý nemáš autorské práva, nemáš od neho doklad o zaplatení zaň alebo nemáš k nemu originál na lisovanom CD riadne zakúpenom je nelegálny. A kľudne za to dostaneš basu.
Podľa mňa je to pre osobnú potrebu legálne (v SR). Síce nie som právnik ale tento zákon:
Zákon zo 4. decembra 2003 o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom (autorský zákon):

"§ 24
(1) Rozmnoženinu zverejneného diela môže fyzická
osoba vyhotoviť bez súhlasu autora pre svoju osobnú
potrebu a na účel, ktorý nie je priamo ani nepriamo obchodný;
za také použitie nevzniká povinnosť uhradiť
autorovi odmenu."

by som vyložil tak, že je možné vytvoriť rozmnoženinu diela pre osobnú potrebu.
Ale samozrejme kolega to má v Jukeboxe a nevyužil to len pre osobnú potrebu, tak z tohto hľadiska to bude asi nelegálne.
0

Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Svetelektro LUCKER
Svetelektro LUCKER
Príspevky: 1379
Dátum registrácie: 23 Júl 2007, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa iwo1222 » 20 Feb 2010, 13:27

pokial na tom jukeboxe nema zariadenie na prijimanie minci, tak to bude vzdy iba pre osobne pouzitie,
0
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

VW Golf mk2 37kW - moje nove vozitko

joži

Príspevok od používateľa joži » 20 Feb 2010, 13:28

za použite pre osobnu potrebu sa považuje aj produkcia v uzavretej spoločnosti. Pokial to neprodujujes verejne, napr diskoteka alebo podobne tak nemusi platit. V podstate by si mal zaplatit aj v tedy ak si vonku a púštaš si na záhrade rádio, nakolko ho puštaš verejne. Zákony maju v tomto smere dost velke diery

ixxxxo
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 23 Apr 2008, 00:00

Príspevok od používateľa ixxxxo » 20 Feb 2010, 13:35

JohnnyKos napísal:"§ 24
(1) Rozmnoženinu zverejneného diela môže fyzická
osoba vyhotoviť bez súhlasu autora pre svoju osobnú
potrebu a na účel, ktorý nie je priamo ani nepriamo obchodný;
za také použitie nevzniká povinnosť uhradiť
autorovi odmenu."
a nie je to náhodou myslené tak, že ak máš kúpený originál, vtedy si môžeš pre seba spraviť ďalšiu kópiu (napr. ak nechceš častým používaním poškriabať originálne CD alebo ked to chceš skopírovať do mp3 prehrávača) ?
0

Používateľov profilový obrázok
elektonik737
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 01 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Láb
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa elektonik737 » 20 Feb 2010, 13:39

ixxxxo presne tak som to pochopil aj ja ako ty... ze z originalu mozes 1 kopiu... podla mna to tak je.. niesom pravnik ani DJ tí maju asi viac info..
0
HLADAM SPONZORA
ponukam reklamnu plochu na robotoch ...
http://dydo-robots.webnode.sk/
Obrázok

JohnnyKos
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06 Júl 2008, 00:00

Príspevok od používateľa JohnnyKos » 20 Feb 2010, 13:47

Ale podľa SOZA to tak nie je. Viď body 3) a 4) http://www.soza.sk/index.php?page=mainb ... &idtop=130
0

Používateľov profilový obrázok
HMilos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 05 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Bzince pod Javorinou
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa HMilos » 20 Feb 2010, 15:50

elektonik737 odpovedal pozri vyžšie :D
na starú turu občas chodievam pre mamu do chirany, ale jukebox zo sebou nevozím

v najhoršom prípade tam na ukážku dám len pesničky od jednej menšej kapely z mesta ktorá mi to dovolila, horšie to bude s windowsom keďže xp už nieje v predaji tak som nemal ako dať legálne a na vistu alebo sedmičku je to slabé :D
0

eriko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2285
Dátum registrácie: 07 Nov 2008, 00:00

Príspevok od používateľa eriko » 20 Feb 2010, 15:59

Zaujímalo by ma, či si pre to spravil aj nejaký vlastný player alebo používa to klasiku WMP?
0

Používateľov profilový obrázok
HMilos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 05 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Bzince pod Javorinou
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa HMilos » 20 Feb 2010, 16:04

wmp klasicky cez activex :D keď to už windows ponúka tak načo sa s tým babrať aj tak to nikto neuvidí :D
0

Používateľov profilový obrázok
HMilos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 05 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Bzince pod Javorinou
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa HMilos » 20 Feb 2010, 17:02

Tak som sa trochu pohral :D obrázok hovorí za všetko :D neviem či to ale aj použijem
Prílohy
scr.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
tetroda
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: 22 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Sp. Stará Ves, Žilina
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tetroda » 20 Feb 2010, 21:12

pocuj to tam mas akoze aj obrazovku alebo je to iba obrazok???
0

Používateľov profilový obrázok
Jacob989
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2775
Dátum registrácie: 13 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jacob989 » 20 Feb 2010, 22:28

JohnnyKos prečítaj si môj podpis ... tak viem čo môžem a za čo ma zavrú. Treba študovať poriadne. Tak ako povedal joži, ten o tom vie tiež určite dosť. Zákon je dieravý. Rozmnoženinu si môžeš vytvoriť, ale iba v prípade, že máš zakúpený originál akýmkoľvek spôsobom. Navyše, ak sa jedná o verejnú produkciu, musíš mať originál pri sebe pre účely kontroly.

Ak vyrobíš jukebox, musíš ho registrovať v SOZE ak ho použiješ na verejnú produkciu, teda aj na prezentačné účely.

Odporúčam prečítať si aj pravidlá a stanovy slovgramu, potom zistíš ako sa to bije. Každý kto si dal námahu študovať dva dni občiansky zákonník nadáva ako pes, pretože ťa v podstate zderú o peniaze za čokoľvek, aj napriek tomu že ťa v ničom nezastupujú, ani autora. Proste ak vytvoríš akékoľvek audiovizálne dielo tak si povinný "poddať sa pod krídla nadvlády". Ja som registrovaný pod slovgramom....a pokiaľ príde kontrola tak si pýtam zoznam zastupovaných skupín alebo umelcov, a pokiaľ tam nenájdem tých čo sú na podujatí (to viem popredu že tam lokálne kapely nie sú :) ) tak ho slušne pošlem do prdele nech zmizne, alebo zaplatí vstupné a ostane sa baviť ...
Prílohy
sud.pdf
(644.04 KiB) 69 stiahnutí
0
Hudobník, zvukár, DJ, osvetľovač, fanúšik kvalitného zvuku, programátor, automatizér, elektrotechnik...Výroba laserových projektorov na zákazku.
Inak som Jakub.

joži

Príspevok od používateľa joži » 20 Feb 2010, 22:58

to máš tak ked tak zavistliva konkurencia udá. Ja som robil povačine diskoteky pre decka pubertiakov a mal som to vybavene s obecnýma policajtami takze tí boli informovaní a bolo to OK. inak asi 3/4 s tých CD nelegalnych v tom spise som mal snad aj ja, dneska idem uz len s laptopu. Povasinou hravam len uzavrete akcie, prave kvoli licenciam a poplatkom. Ďalsia vec je radsej sa ani nedoznaval u Sozy alebo Slovgramu že si DJ /ak mas palene CD/ prave s toho dvovodu, že o tebe nevedia a je mensia pravsepodobnost ze ta namatkovo pridu skontrolovat. :-)

Ako vravím je to dost deravé, a da sa to vseliako obíst.

Používateľov profilový obrázok
Jacob989
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2775
Dátum registrácie: 13 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jacob989 » 20 Feb 2010, 23:21

Ja som radšej zvolil oficiálnu stránku, no to však neznamená že do výpisu odohraných akcií si zapíšem všetko... akcii je 100 za rok dajme tomu, ale napíšem si iba 10 napríklad, záleží od typu ... samozrejme súkromky nepíšem vôbec. S nosiči problémy nemám, mám len originálne CD, MP3 nevyužívam. S notebooku nehrám, používam ho na riadenie svetiel cez DMX a ILDA, riadenie prúdovej rozvodnice a monitoring odohraných skladieb.

Inak na chate si robíme malé párty, je tam jedna veľká hala asi 10x5 metrov, tak tam sa dá celkom slušný bordel spraviť. je to navyše hlboko v lese v chatovej oblasti, takže nikoho okrem srniek nerušíme.
Prílohy
DSC_0111.JPG
0
Hudobník, zvukár, DJ, osvetľovač, fanúšik kvalitného zvuku, programátor, automatizér, elektrotechnik...Výroba laserových projektorov na zákazku.
Inak som Jakub.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 21 Feb 2010, 01:16

SOZA a Slovgram jsou pi** plesnivá a proto je nejlepší se na ně vysrat. Kdo pro ně pracuje to je tak neskutečná ostuda že chodit kanálama je málo. Za mnou někdo kdo s nimi má něco společného přijít že po mě něco chce (teď nemyslím kontrolu - myslím soukromě) tak ho pošlu tam kam se člověk ještě nevydal (ač se tam denodeně posílají) že by se nestačil divit.

//Sorry mederátoři ale nemám lepších slov.
///Moderátor Jakub súhlasí z názorom keďže spadá pod ich právamoci, slová som upravil...
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Napísať odpoveď