Čo s odpadom ?

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Čo s odpadom ?

Príspevok od používateľa cool-zool » 23 Okt 2015, 13:56

Dakedy dávno (možno aj 10-15 rokov) , mi doniesol sused za krabicu elektrického odpadu , vraj mne sa to možno zíde . Tak som po čase začal triediť čo áno a čo nie ! Tu je výsledok !!! Plastová reproskrinka so zachovalými reproduktormi zo starých prenosných veží nosených z rakúska (možno to poznáte) , škoda že iba jedna ! K tomu totálne zničené autorádio s obyčajným mechanickým ladením (ladiaci kondenzátor) , ale už s digitálnou stupnicou zobrazovania frekvencie ( tiež to možno niektorý poznáte) s podobného obdobia ! A čo s toho vzniklo ??? Rádio ktoré v práci hrá 24h denne už dobrých 14 rokov !
Prílohy
DSC01165.jpg
DSC01171.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
Boby
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 15 Júl 2015, 13:26
Bydlisko: Častkovce
Vek: 34

Re: Čo s odpadom ?

Príspevok od používateľa Boby » 23 Okt 2015, 13:59

Teraz sa chváliš niečím, čo si vyrobil pred 14 timi rokmi? Zvláštne...
0
Nehovor že to nejde. Radšej povedz, že to zatial nevieš.

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Čo s odpadom ?

Príspevok od používateľa cool-zool » 23 Okt 2015, 14:14

Nechválim , iba prezentujem , keď tu každý predvádza svoje výrobky , tak aj ja sa chcem prezentovať ako nováčik a obyčajný člen a možno niekomu dám inšpiráciu čo s vecami na vyhodenie ! Neber to tak , že sa chválim , na to som už dosť starý , iba po tých pár príspevkoch , keď som žiadal o pomoc , chcem poukázať , že niečo už mám za sebou !
A nie je to miesto , práve o tom ??? ´,, Pochválte sa čo ste spravili ??? ,, - Tak nejako sa to volá ,nie ?!

Zabíjam si dlhý čas kým pôjdem večer kolegovi na 50-ku oslavovať .

-- Spojený príspevok 23 Okt 2015, 14:35 --

A ešte posledná vec na dnes . Asi pred rokom bol u nás zber elektroodpadu a našiel som tu pár užitočných vecí . Jednou bol totálne rozbitý Tesla Condor , črevá nikde , plasty dolámané , ale reproduktory na mieste - funkčné , tak som sa pustil do prerábky a zhotovil nové repro . Z Condora som použil repro , a predný plast (určite to spoznáte) a skrinku som vyrobil z lisovaných a dýhovaných dosák zo starých televízorov . Trochu gitovania , veľa brúsenia a tapetovania , a vcelku to ujde nie ???

A ešte som tam objavil rozbitý , nefunkčný doškriabaný tuner Pioneer TX-540L , ktorý som opravil , vybrúsil a nastriekal . Doplnil som ho mini zosilňovačom s TDA 2822 a pasívnym korektorom basov a výšok , malým transformátorom a zdrojom . Viem budete namietať , že som spŕzdnil starú dobrú vec , ale to bola moja voľba ! V spojení s tými reprákmi je to pekný a plne funkčný kus , ktorý má svoje miesto v hale vedľa krbu !
Prílohy
DSC00120.JPG
DSC00122.JPG
DSC00231.JPG
DSC00232.JPG
DSC00124.JPG
0

Napísať odpoveď