Kmitočtový normál s GPS přijímačem

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

alibaba

Príspevok od používateľa alibaba » 20 Máj 2011, 13:15

jo, je to tak, krabici jsem koupil hotovou, ale vykres na predni panel jsem musel namalovat. Nemam ani AutoCAD, tak to maluju ve freeware Front Panel Designer, pak to vytisknu a dam do fabriky udelat. Umim soustruzit i frezovat, ale nemam vůbec žádnou strojirenskou dilnu. A vrtat otvory 13 mm nebo pilovat v kuchyni ručně lichobeznikovy otvor se mi fakt nechce. To bych si mohl pak take vyrabet elektronicke soucastky, ackoliv vysokonapetove vn odpory jsem si uz take delal.

Spíš je lepsi se soustredit na tu vlastni konstrukci, vymyslet ten navrh, jak to bude fungovat, napsat program pro mikropocitac, navrhnout tistak (ty navrhuju v profi CAE systemu - kdo ma zajem, tak mu take navrhnu). Plosny spoj z Gerber formatu pak uz vyrobi fabrika. Kdysi , pred 40 roky jsem si plošný spoje take leptal, v chloridu železitym.

Popis konstrukce dam nejak casem dohromady. Je celkem rozsáhlý. Nejde jen o schema, ale take o tu textovou část a vysledky měřeni a srovnavacich testu.

Momentálně mám rozdělaný 2 konstrukce, který chci co nejdříve dodělat. První konstrukce je rubidiový frekvenční normál 10MHz, s ním chci porovnat přesnost tohoto GPS normálu. Rubidiový normál bude hotový co nevidět. A druhá konstrukce je laboratorní regulovatelný zdroj od 1.2V do 50V s proudem 10A a více. Úplně odlišná konstrukce, než jsou všechny na internetu. Ta se ještě trochu potáhne. Tak pak se budu věnovat literární činnosti a psát manuály.
Prílohy
BH-3801a_Front_Panel - holes.jpg

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 20 Máj 2011, 13:21

alibaba napísal:A druhá konstrukce je laboratorní regulovatelný zdroj od 1.2V do 50V s proudem 10A a více. Úplně odlišná konstrukce, než jsou všechny na internetu. Ta se ještě trochu potáhne. Tak pak se budu věnovat literární činnosti a psát manuály.
V com uplne odlisna ;)? Pre LABORATORNY zdroj by som ocakaval od 0V.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

alibaba

Príspevok od používateľa alibaba » 20 Máj 2011, 19:16

Tak mi to nedalo a vyáhnul jsem desky s papírama k přijímači. Jen tak na okraj: Kolik bude zájemců o stavbu? To by mne zajímalo. Ten hardware není moc složitý. Jednak zdroj který dává +24V, +12V a +5V (to je jedna deska), dál GPS anténa, pak přijímač GPS, ten je integrovaný a kupuje se jako modul, nepředpokládám, že by si jej někdo chtěl bastlit, podobně ne anténu, k tomu OCXO 10 MHz, to je také modul, ten si asi také nebude nikdo doma lepit :D a pak mikropočítač s fázovým závěsem. Daleko podstatnější a zajímavější je software který zpracuje signál z přijímače. Pro mne byla výchozí publikace od Kai Borne s názvem A Software Defined GPS and Galileo Receiver. Je o frekvenční analýze signálu, teda o matematice. Druhá zajímavá část (ke která jsem se ještě nedostal) je pak zpracování dat, paketů ze satelitu. Tam je spousta údajů. No tak to by asi stálo za popis a za článek.

K té otázce ohledně laboratorního zdroje, otevřu tu tedy nové téma.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 20 Máj 2011, 20:41

Proč by měli být zájemci o stavbu? Ty desky jsme tu chtěli k nahlédnutí abychom viděli jak pěkně je to udělané a ne kvůli stavbě.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
GATTO
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 06 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Prakovce
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa GATTO » 20 Máj 2011, 21:48

teraz mozno najdebilnejsia otazka aka padne... naco sa to pouziva? ja som len zaciatocnik a zaujima ma to len tak pre info tak sa nesmejte..Dakujem :roll:
0
::Najprv hladajte, potom sa pýtajte. ::

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Príspevok od používateľa xmilos » 21 Máj 2011, 14:50

Som sa pytal uz pred tym, na co je potrebny onen normal 10Mhz. 1Hz dajme tomu.
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 21 Máj 2011, 14:57

10MHz je standard normaloveho kmitocku pre rozne meracie pristroje, generatory, citace, spektralne analyzatory, ...
Dalsie vyuzitie je ako normal pre radioamaterov vysielacov, hlavne na mikrovlnach.
1Hz nieje natolko vhodny, je to uz velmi nizka frekvencia, Zavesenie fazoveho zavesu by trvalo pomerne dlho.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

alibaba

Príspevok od používateľa alibaba » 08 Jún 2011, 13:25

Něco málo jsem napsal. Strávil jsem tím 6 hodin.

http://www.bohemiae.com/cz/hobbies/bh5065-p1.html

Obrázky dají zabrat. Ještě napíšu druhý díl k vlastní GSce.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 08 Jún 2011, 13:59

No prima, tak jsem se dozvěděl v takovém shrnutí něco nového. K+
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

alibaba

Príspevok od používateľa alibaba » 08 Jún 2011, 15:24

Ja vim, moc toho tam neni, asi to zna vetsina lidi, dokopat se k udelani manualu a popisu a dokumentace, to je zoufaly. Ono to da dost prace. Tak zatim ta pulka o oscilatoru. Bude jeste druha pulka o GPS, take par stran a hafo obrazku. Tu matematiku vypostim, protoze to stejne nikdo necte.

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa AndiCibula » 08 Jún 2011, 15:41

Krása, aj tá stránka, fakt užitočné a zrozumiteľné :)
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 08 Jún 2011, 15:54

Matiku bys mohl možná někdy hodit separé jako takové volné pokračování a z hlavního článku to nalinkovat v patřičných místech.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 08 Jún 2011, 20:29

alibaba napísal:Ja vim, moc toho tam neni, asi to zna vetsina lidi, dokopat se k udelani manualu a popisu a dokumentace, to je zoufaly. Ono to da dost prace. Tak zatim ta pulka o oscilatoru. Bude jeste druha pulka o GPS, take par stran a hafo obrazku. Tu matematiku vypostim, protoze to stejne nikdo necte.
Matiku tam ak sa da prosim nechaj ;)
A tiez pochvala za sirenie osvety o "atomovych" hodinach.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa mato3000 » 08 Jún 2011, 20:45

no zaujímave, len čakám na pokračovanie tejto vety "Přesto je možnost udělat si takovéto zařízení vlastními silami. "
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Kmitočtový normál s GPS přijímačem

Príspevok od používateľa elmoto » 26 Apr 2016, 11:27

Mám takú otázku. Kde doma človek môže nájsť nejakú presnú frekvenciu aby si mohol nakalibrovať svoj doma postavený čítač? Tá frekvencia musí byť skutočne presná a dôležité je aj kde ju zmerať na ktorom mieste obvodu. Ďakujem
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Kmitočtový normál s GPS přijímačem

Príspevok od používateľa xmilos » 26 Apr 2016, 13:44

V analogovej televizii rozkladove frekvencie, samozerejme zosynchronizovane vysielacom.
Mno alebo DCF.
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Kmitočtový normál s GPS přijímačem

Príspevok od používateľa elmoto » 26 Apr 2016, 20:10

tak to potom jedine ten DCF ale kde to merať? napríklad u tohoto http://www.avelmak.sk/index.php?lm=146& ... icle=27193
0
nie som tu

Napísať odpoveď